zamknij

Biznes

Beton na autostradę wyprodukowała rybnicka firma

2012-02-17, Autor: ww
Mało kto wie o tym, że głównym dostawcą betonu i elementów betonowych na budowę odcinka autostrady A1 ze Świerklan do Gorzyczek jest rybnicka firma Prefrow.

Reklama

Wykonawcą tego odcinka autostrady jest austriacka firma Alpine Bau. Od samego początku jej głównym partnerem w budowie jest firma Prefrow, która posiada swój zakład produkcyjny m.in. w sąsiadujących z budową Gorzycach.

- Szacujemy, że na budowę autostrady dostarczyliśmy już ponad 100 tys. m3 betonu i kilkaset tysięcy elementów prefabrykowanych – mówi Józef Kuśka – prezes Przedsiębiorstwa Prefabrykacji Górniczej Prefrow.

 

Dodajmy, że rybnicka firma w przeszłości dostarczała już betonowe elementy odwodnienia na budowę autostrady A4 (odcinki Krapkowice-Opole, Kleszczów-Gliwice).

 

Więcej na ten temat w naszym wywiadzie tygodnia z Józefem Kuśką.

 

> Zobacz zdjęcia z budowy autostrady A1

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~alojz rybnik 2012-02-17 13:18:14

  Jak dobra wiadomosc to zero komentarzy :)

  0 0
 • ~wielki_BU 2012-02-17 13:48:15

  Bo to aż tak fascynująca informacja :D że nie wymaga komentarza. Ciekawe ile zapłacili za reklamę !!!

  0 0
 • ~michal169 2012-02-17 14:56:11

  firma Prefrow ma dobre betonowe wyroby ale drogie np.kręgi betonowe w jednej z innych firm są o 45% tańsze .Ale na te autostrady na kase się nie patrzy a to jest wielki błąd .

  0 1
 • ~Fiodore 2012-02-17 17:09:15

  Kolego Ty patrzysz na ceny detaliczne, a tymczasem na takie inwestycje i dla tak duzych firm ceny sa zupelnie inne. A nawet jesli nie bylyby duzo nizsze, to i tak mogliby sobie pozwolic na reklame w postaci ceny w wysokosci kosztow produkcji.

  0 0
 • ~investpm 2012-02-17 17:32:42

  Jaki sens ma taki artykuł ? Moja firma również świadczyła usługi dla ALPINE BAU jak zresztą kilkadziesiąt innych firm z naszego regionu.Poza reklamą nic mi nie przychodzi do głowy.Michał 169 zapewniam Cię że ALPINE BAU patrzyło na każdą ofertę tylko i wyłącznie z punktu widzenia ceny , a Prefrow widocznie zapewnił najlepszą ofertę.Pozdrawiam wszystkich!P.M.

  0 0
 • ~ 2012-02-17 20:55:09

  "Na cenę się nie patrzy" :D Normalny jesteś? U nas we wszystkim rządzi cena, potem są takie kwiatki jak bankructwa firm, czy zapadające się studzienki.

  0 0
 • ~ 2012-02-18 09:57:37

  Myślę że Pan Józef Kuśka trochę przesadza, chciałbym przypomnieć że GDDKiA zerwała pierwszą umowę z firmą ALPINE i został rostrzygnięty ponowny przetarg, który ponownie wygrała firma ALPINE i tu mała korekta ponieważ głównym dostawcą betonu została firma CEMEX Polska Sp.zo.o. mieszcząca się w Rydułtowach na ul. Bohaterów Warszawy 152d a stało się tak z prostej przyczyny, gdzie głównym kryterium nie była wcale cena ale klasy betonu, które zostały tam zastosowane a których nie była w stanie wyprodukowac firma Prefrow ( czyż nie tak Panie Kuśka ) pruby wbudowania betonu firmy Prefrow kończyły sie skuwaniem elementów bo nie spełniał wymagań zgodnych ze specyfikacją przypomnę że chodzi o Betony klasy C50/60 i C60/75 być może w związku z ogromnym tempem betonowań i potrzebą podawania dużych ilości (ponieważ w projekt ten zostały zaangażowane dwie wytwórnie z Rydułtów jako wiodąca i wytwórnia rezerwowa z Tychów oczywiście firmy CEMEX), gdzie łączna wydajność tych wytwórni to około 200m3 betonu na godzinę a i pomimo tego wydajności te nie wystarczały dlatego zdarzało się że firma prefrow podawała jakieś dodatkowe ilości ale były to głównie betny o niższych klasach i patametrach i odbywało sie to trochę poza wiedzą CEMEX Polska Sp.zo.o dlatego informacja ta nie do końca jest prawdziwa gdyż gdyby patrzeć na to że któraś z firm dostarczyła tam beton to nie był to tylko Prefrow ale i kilka innych np: Lubar. Uważam że ta informacja jest po prostu nieprawdziwą reklamą Pozdrawiam.

  0 0
 • ~investpm 2012-02-18 14:48:06

  To może zamiast komentarzy zrobimy sobie festiwal reklamy.Z całym szacunkiem dla p.z firmy CEMEX - nikt nie zabiera Panu tego co Pan zrobił.Dla średnio inteligentnego kierowcy z naszego regionu bez znaczenia jest czy beton pochodzi z tej czy innej firmy.Kogo to obchodzi??? Natomiast dla Pana miara jest zupełnie inna - referencje , prestiż w realizacji dużego zdania itp.Tego żaden artykuł nie zabiera.Ja pracuję na wielu kontraktach z różnymi wykonawcami i podwykonawcami.Tak naprawdę nie reklamuje się nigdzie , nie dyskutuje z śmiesznymi wiadomościami i opiniami.Każdy ma prawo do własnego zdania , o mnie świadczy wynik mojej pracy który zawsze weryfikuje ten kto za to płaci.Pozdrawiam wszystkich podwykonawców , kierowców i internautów!

  0 0
 • ~Lokaj 2012-02-19 22:16:53

  prefrow dostarcza głównie wyroby prefabrykowane wiekszość dostarcza przeciez cemex. Ale ta strona pomija wiele istotnych faktów

  0 0
 • ~barcelona 2012-02-21 07:26:25

  Cemex Polska spółka z o.o. mija się z prawdą – beton na pierwszym kontrakcie dostarczała firma PREFROW spółka z o.o. : wszystkie obiekty mostowe poza obiektem 532 wykonane były z betonu wyprodukowanego przez węzły w Gorzycach i Czernicy (około 100 tys. m3). Na nowym kontrakcie Prefrow również dostarcza betony dla potrzeb budowy odcinka – beton nawierzchniowy na Punkty Poboru Opłat , podsypki piaskowo cementowe oraz betony półsuche .Jak zauważono w artykule firma dostarcza prefabrykaty betonowe : koryta ściekowe , krawężniki , betonową kostkę brukową .Ze strony wykonawcy dotychczas nie było żadne reklamacji , nie rozbierano też żadnego obiektu ani w całości ani w części . Kilkanaście tysięcy metrów betonu dla potrzeb budowy obiektu 532 , które dostarcza CEMEX Polska , to wszystko czym może się firma poszczycić na budowie tego odcinka – jak można usłyszeć nie bez problemów z jakością i terminami . Proponuję trochę obiektywizmu w podejściu do ,,swojej’’ firmy i trochę więcej faktów .

  0 0
 • ~investpm 2012-02-21 15:13:36

  wojtekdronszczyk.gratulacje! festiwal reklam trwa.Żenujące że czterozdaniowy artykuł powoduje w komentarzach pyskówki 2 firm.Cóż.Sami sobie wystawiacie świadectwo.Może jeszcze szanowne firmy dodają jako załączniki zamówienia z ALPINE BAU???Ludzie zastanówcie się trochę.Jeżeli powyższy artykuł nie jest sygnowany dopiskiem REKLAMA to p.wojtekdronszczyk jak domniemam pracownik Prefrowu-pisze w imieniu swojej firmy prośbę o sprostowani i tyle.Powtarzam: kogo obchodzi ile kto na jaki obiekt czego dostarczył???.Artykuł ktoś podpisał,ktoś zatwierdził - więc można spokojnie żądać sprostowani.Pozdrawiam.

  0 0
 • ~Lokaj 2012-02-23 21:56:21

  Nie widziałem ani 1 wywrotki z prefrowu na budowie a podsypy i suchego betonu sie gruszka nie woźi. To po 1 a po 2 z cemexu w wakacje szło 1000 kubików więc niewiem gdzie go w takim razie wylewali. Poza tym nie robie reklamy dla cemexu tylko hmm no własnie więcej obiektywizmu. Jak prefrow który ma 3 betoniarnie może konkurować z takim cemexem który ma ich 1000 na całym świecie.

  0 0
 • ~adamn 2012-02-26 21:37:28

  Nie wiem czy mają się z czego cieszyć. Ale ogólnie to dobrze że firmy stąd coś dłubią przy A1.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 4912