zamknij

Wiadomości

Będzie więcej patroli w dzielnicach

2010-04-13, Autor: Patrycja Wróblewska
Miasto we współpracy z policją chce zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Rybnika. Na mocy podpisanego porozumienia, zwiększy się liczba policjantów, patrolujących rybnickie dzielnice.

Reklama

- Porozumienie zapewnia finansowanie przez miasto dodatkowych patroli pieszych policjantów. Samorząd przekaże na ten cel 40 tysięcy złotych – mówi Krzysztof Sowula, komendant rybnickiej policji. - Nasza współpraca to nie tylko wprowadzenie dodatkowych patroli, ale również głębsza analiza przyczyn przestępczości w dzielnicach – dodaje prezydent Rybnika, Adam Fudali.

Jak wyjaśnia komendant, dodatkowe patrole zostaną wprowadzone po to, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców największych rybnickich dzielnic. To właśnie tam zostaje odnotowanych najwięcej zdarzeń o charakterze kryminalnym. - Nasze statystyki pokazują, że najbardziej niebezpieczne są dzielnice w których mieszka najwięcej mieszkańców, czyli: Niedobczyce, Niewiadom, Boguszowice, Chwałowice i Nowiny – mówi komendant policji. - Policjanci będą reagować na przestępstwa i wykroczenia szczególnie uciążliwe społecznie m.in. akty wandalizmu, bójki, pobicia, kradzieże, włamania. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli czuć się

bezpiecznie – dodaje.

Co o pomyśle miasta i policji myślą mieszkańcy dzielnic uznanych za niebezpieczne? - Wbrew temu co się mówi uważam, że Nowiny są bezpieczną dzielnicą. Oczywiście więcej policyjnych patroli nie zaszkodzi. Moim zdaniem, patrolujący policjanci powinni większą uwagę zwracać na młodych ludzi, którzy wieczorami przesiadują na ławkach przy placach zabaw. Odbywające się tam libacje niejednokrotnie kończą się tłuczeniem butelek – mówi Magdalena Dwornicka, mieszkanka osiedla Nowiny.

Wiele ciekawych opinii na temat bezpieczeństwa w mieście można znaleźć też na naszym forum. Dyskutanci za jedną z najbardziej niebezpiecznych dzielnic uważają Boguszowice. Na przykład internauta „kiler” pisze: - Od urodzenia mieszkam na Pekinie i powiem wam, że ta dzielnica ożywa dopiero nocą (...) Nie radzę nikomu wychodzić wówczas na ulicę, bo może pozbyć się wszystkiego. Wszyscy szukają zaczepki (…).

 

> Podyskutuj o bezpieczeństwie w dzielnicach na forum

 

Program „Bezpieczna dzielnica” ruszył 1 kwietnia i potrwa tak długo, dopóki wystarczy środków. - Pieniądze pozwolą na opłacenie pracy policjantów przez około pół roku – szacuje komendant.

Nadzór nad realizacją przedsięwzięcia sprawować będzie specjalnie powołany zespół koordynacyjny, utworzony przez przedstawicieli władz miasta i policji.

 

 

 

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~kul100842 2010-04-13 12:25:40

  Program ruszył a patroli ani widu ani słychu na osiedlach .....

  0 0
 • ~Koniczynka 2010-04-13 12:46:40

  może zwiedzają dzielnice w przebraniu i wtedy gdy już jest ciemno
  ostatnio coś prezydent zaczyna dbać o swoich mieszkańców ... no no

  0 0
 • ~Mr.P 2010-04-13 13:34:45

  sory, ale co roku Rada Miasta daje dodatkowe pieniądze na patrole więc nie wiem o co ci chodzi z tym dbaniem o mieszkańców.

  0 0
 • ~nata 2010-04-13 14:27:18

  od kilku dni obserwuje Niedobczyce-Rymer i widze ze wieczorem radiowoz a i straz miejska jezdzi dosc czesto miedzy blokami...

  0 0
 • ~kolos 2010-04-13 14:50:01

  Mr. P ja ci odpowiem prostą zagadką: "- Pieniądze pozwolą na opłacenie pracy policjantów przez około pół roku – szacuje komendant." Pytanie: co będzie miało miejsce za pół roku?

  0 0
 • ~BzK 2010-04-13 15:33:47

  "od kilku dni obserwuje Niedobczyce-Rymer i widze ze wieczorem radiowoz a i straz miejska jezdzi dosc czesto miedzy blokami... " Oni zawsze jeżdżą o tych samych godzinach. Np w okolice hałdy zawsze zjeżdżają między 22:15-22:45;) ale i tak nic nie robią patologia jeździ na motorynkach bez świateł o tej godzinie i nawet nie wysiądą z tej swojej KIE'e bo się boją.

  0 0
 • ~KusterMaster 2010-04-13 16:38:14

  super zamiast jednego będą stały dwa radiowozy na parkingu biedronki na kilinskiego i będą wcinać kurczaczki. A jak ktoś wyjdzie do swojego samochodu to go spiszą na wszelki wypadek. Te patrole to maja taka fuchę ze hej.

  0 0
 • ~woytas 2010-04-13 17:15:48

  Wybory powinny byc czesciej - wtedy takich akcji bylo by wiecej (ale i tak przewazniej medialnych)
  I kolejna kielbasa wyborcza.

  0 0
 • ~ogr77 2010-04-13 18:03:29

  Elektrownia Rybnik to najbezpieczniejsze osiedle bo tutaj po 22 jest tylko jeden bar otwarty i to aż do 23 hehehehe

  0 0
 • ~DeeJayDuch 2010-04-13 21:24:52

  PO cywilnemu jeżdzą samochodami i zaczepki szukają, tak nas ochraniają hahaha

  0 0
 • ~Amelia88 2010-04-14 00:18:25

  bzk.. dokładnie heh też to zauważyłam i również wkurzaja mnie te motorki bez świateł, a raczej pijaki na nich jeżdżący albo gówniarze, ale najbardziej mnie drażni kiedy po 22 siedzą łebki na ławkach między blokami, ryczą i śmieją się na całe gardło, po czym trzaskają butleki po piwach przy huśtawkach dla dzieci, a ludzie się boją reagować, a nawet wezwać policji, bo "jeszcze się ktoś dowie i ona mi wybija". Radiowozy patrolują tu raczej głowne ulice, a nie uliczki blokowe....

  0 0
 • ~Amelia88 2010-04-14 00:20:34

  * "okna" sorki za błędy

  0 0
 • ~BzK 2010-04-14 01:24:10

  Amelia88 kiedyś dojdzie do nieszczęścia w tamtym miejscu i tyle. Nie ma tam latarni, często tam gęsta mgła siada, o wypadek nie trudno jak te łebki nawet nie mają świateł w tych motorynkach. Ja tam nawet wiem gdzie mieszkają, ta rodzina ma dłuższą kartotekę niż nie jeden poważny przestępca;) już mieli ich kilka razy eksmitować ale w Polsce niestety nic nie można zrobić. Mogą za to zatruwać innym ludziom życie i nic z tym nikt nie robi.

  0 0
 • ~KEM 2010-04-14 22:46:22

  Szkoda że nie wspomnieli nic o centrum (czytaj: pac wolności). Tu to dopiero się dzieje...nie trzeba tam mieszkać żeby o tym wiedzieć

  0 0
 • ~tymonn 2010-04-14 23:00:03

  Nikt jednak nie wyjaśnił, iż to WIĘCEJ znaczy tak naprawdę GORZEJ i jedynie CZĘŚCIEJ! No bo przecież nikt w ramach tej akcji nie zatrudnia nowych policjantów tylko ci obecni będą częściej przychodzić do pracy dorabiając sobie na wolnym czy urlopie! Zamiast wyrobionych 40 godzin w jednym tygodniu policjanci będa mieli więc 60 godzin i kilka dodatkowych stówek w kieszeni! Jakie będa tego skutki można sie tylko domyślać?! ILOŚĆ NA PEWNO NIE PÓJDZIE W PARZE Z JAKOŚCIĄ! Wręcz przeciwnie! Policjanci zachęceni dodatkowymi apanażami bedą częściej przebierać się w mundury ale tym samym jeszcze bardziej będą udawać, że pracują i pozorowac swoje działanie. Kosztem codziennej obowiązkowej służby będą osczędzać energię na służby dodatkowe. Te natomiast będą pozorować a statystykę na nich tworzyć fikcyjną, której społecznego pożytku i tak nikt nie zweryfikuje. Jedyny zysk (finansowy) będzie dla samych policjantów gdyż poziom naszego bezpieczeństwa na pewno się pogorszy bo żeby było inaczej to nie może się liczyć sama ilość policjantów patroli na ulicy ale ich zaangażowanie i profesjonalizm. Teraz ta służba jest żenująca i każdy mądrzejszy obywatel tego miasta dobrze o tym wie. Policjanci udają, że pracują tak samo jak ich przełożeni udają, że ich nadzorują. PANIE PREZYDENCIE NIECH SIĘ PAN NIE DAJE NABIERAĆ NA TAKIE DEMAGOGICZNE AKCJE! Można o wiele lepiej spożytkowac te pieniądze a bez odpowiedniego nadzoru nad takimi akcjami są to pieniądze całkowicie zmarnotrawione. TO OCZYWISTE!

  0 0
 • ~pawel_bc 2010-04-16 18:45:23

  Co do wypowiedzi o Pekinie: Mieszkam tutaj 21 lat a " kiler " on chyba nie jest z tego osiedla, albo wybierz sie do innych miast nocą zobaczysz co się dzieje :) Pekin niestety lata temu zyskał taką a nie inną opinie i ciągnie się to dalej i dalej to już jest stereotyp tego osiedla. Ja sam uważam że bezpieczenstwo w mojej dzielnicy można smialo porownac z innymi dzielnicami... pozdrowienie śle z bezpiecznego i słonecznego BCe :))

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 489