zamknij

Wiadomości

Będzie półmaraton w Rybniku, będą utrudnienia dla kierowców

2024-06-17, Autor:  bf

Co prawda do tej imprezy sportowej pozostało kilka dni, ale warto już teraz warto poinformować o tym kierowców. W przyszły weekend planowany jest XIV PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Na czas imprezy, tj. w od 22 czerwca od godz. ok. 20:00 do 23 czerwca do godz. ok. 2:00 zostaną całkowicie lub częściowo wyłączone z ruchu ulice na trasie półmaratonu.

Reklama

Tak wygląda trasa biegu:

Gliwicka (OSR RUDA), Obwiednia Północna, Rudzka, Plac Kościelny, Św. Jana, Sobieskiego, Rynek, Raciborska, Bulwary nad Nacyną, Rudzka (od oczyszczalni), Podmiejska, Św. Maksymiliana, Rybacka, Lipowa, Gliwicka.

Na czas imprezy będą obowiązywały objazdy:

Objazd Bytom, Katowice, Żory, Gliwice:

rondo Góreckiego-Rudzka-Podmiejska (rondo ER), ul. Góreckiego przez rondo Orzepowickie, rondo Solidarności, ul. Budowlanych przez rondo Mazamet, rondo Wileńskie, ul. Kotucza (DK 78), rondo Gliwickie, ul. Wyzwolenia, do ulicy Sybiraków (DW 925),

oraz

ul. Kotucza (DK 78), rondo Gliwickie, ul. Wyzwolenia, ul. Mikołowska (DW 925), ul. Wielopolska przez rondo Larissa, do ulicy Gliwickiej (DK 78),

Objazd Żory, Pszczyna, Bytom, Katowice, Centrum, Racibórz, Chałupki, Wodzisław Śl., Rudy:

ul. Gliwicka (DK 78), ul. Wielopolska przez rondo Larissa, ul. Mikołowska (DW 925) do ulicy Sybiraków (DW 925),

oraz

ul. Mikołowska (DW 925), ul. Wyzwolenia, rondo Gliwickie, ul. Kotucza (DK 78),

oraz

ul. Mikołowska (DW 925), ul. Wyzwolenia, rondo Gliwickie, ul. Kotucza (DK 78), rondo Wileńskie, ul. Budowlanych przez rondo Mazamet, rondo Solidarności, ul. Góreckiego przez rondo Orzepowickie do ulicy Rudzkiej (DW 920).

Wjazd i wyjazd z centrum: możliwy będzie okresowy ruch poprzeczny kierowany przez Służby Miejskie.

Organizatorem biegu jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Mysikrólik 2024-06-17
  09:32:45

  26 22

  No tak, nie ma to jak wyłączać całe miasto, bo kilku gości musi sobie pobiegać. Tak jakby nie mogli się sami skrzyknąć i pobiegać gdzieś ścieżką rowerową czy lasem. W dodatku jeszcze do tego „przedsięwzięcia” trzeba angażować całe tabuny służb typu policja, straż pożarna, karetki, które akurat w tym momencie mogłyby być bardziej przydatne gdzie indziej. Zwłaszcza karetki. Nic tylko bić brawo tej wspaniałej inicjatywie.

 • ~norton 2024-06-17
  11:50:35

  11 11

  Zdajesz sobie sprawę z tego, że jeśli "służby" będą naprawdę potrzebne to maraton zostanie przerwany by mogły prowadzić akcję ratowniczą?
  I tak są w pracy a OSP robią to ochotniczo - nikt ich do tego nie zmusza.
  Blokowanie części miasta po to by ktoś sobie mógł pobiegać też mi sie średnio podoba -ale nie popadajmy w paranoję. To noc i rybniczanie jakoś przeżyją 6 godzin bez dostępu do kilku ulic. Szkoda tylko, że nie ma informacji w formie plakatów na blokowanych ulicach - o ich niedostępności w tym terminie. Zastanawiam się też jak szybko RSK posprząta pozostawiony przez biegaczy syf. Opakowania po napojach, żelach energetycznych, skórki po bananach walały się w latach ubiegłych jeszcze kilka tygodniu po zakończeniu maratonu.

 • ~blingin90 2024-06-23
  01:29:16

  4 2

  Dwie godziny temu byłem świadkiem, kiedy karetka na sygnale próbowała przejechać przez skrzyżowanie Kotucza- Rudzka. Została zatrzymana przez policjanta, który kazała im stać i czekać aż wszyscy uczestnicy przebiegną. Po kłótni ratownika z policjantem o udostępnienie przejazdu, karetka po kilku minutach została przepuszczona. Ciekawe kto będzie odpowiedzialny, jeśli stan człowieka, który był przewożony się pogorszył. Wspaniała organizacja wydarzenia. Pogratulować należy również naszej wspaniałej rybnickiej policji. Uważam że za rok powinno zamknąć się całe miasto, a MOSiR na tą okoliczność powinien również przekazać mieszkańcą, że z powodu tej wspaniałej inicjatywy, nie powinni chorować ani mieć wypadków.

 • ~Arteks 2024-06-23
  10:24:58

  1 6

  To nie jest żadne blokowanie miasta bo drogi nie należą do samochodów tylko do miasta i jego mieszkańców! I można je wykorzystywać do różnych celów. Nie ma żadnego problemu jeśli czasami są zamykane i używane do imprez typu: biegi, demonstracje, procesje, wyścigi kolarskie itd. Tak samo jak czasami trzeba je zamknąć z powodu usterek, napraw itd. Takie imprezy odbywają się na całym świecie i jakoś służby ratunkowe dają radę. Nie słyszałem nigdy o zgonach spowodowanych objazdami. W sytuacjach bardzo skrajnych można wykorzystać śmigłowce ratunkowe.

 • ~Sceptyk24 2024-06-24
  07:04:35

  2 2

  oooo "najmądrzejszy", wszechwiedzący arteksie....a potem śmigłowiec ratunkowy NIE BĘDZIE MIAŁ GDZIE WYLĄDOWAĆ, bo trwa impreza plenerowa jak na Muchowcu ??? aha i nie porównuj konieczności remontu drogi do fanaberii

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wiceprezydent powinien "dorabiać" w innych miastach i spółkach?




Oddanych głosów: 445