zamknij

Biznes

Będzie kolejny przetarg na nieruchomości w centrum. Jest inwestor?

2012-04-12, Autor: 
Miasto ogłosiło piąty już przetarg na sprzedaż najbardziej atrakcyjnych działek w centrum – parkingu obok urzędu miasta i parkingu przy ul. Hallera. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, jest inwestor poważnie zainteresowany budową w naszym mieście hotelu.

Reklama

Przetarg na działkę przy ul. 3 Maja zostanie rozstrzygnięty 23 sierpnia. Cena wywoławcza działki wynosi 6 milionów 315 tys. zł. Cena w stosunku do poprzedniego przetargu została obniżona o 1 milion 985 tys. zł.

Przetarg na działkę przy Hallera odbędzie się 6 września. Cena wywoławcza gruntu wynosi 9 milionów 990 tys. zł. To o 3 miliony 510 tys. mniej niż poprzednio.

 

Z docierających do nas przecieków wynika, że jest poważnie zainteresowany inwestor działką obok urzędu miasta. Prezydent Adam Fudali pytany przez nas, czy toczą się rozmowy z jedną z hotelowych sieci, nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył.

 

Plotka niesie, że zainteresowana inwestycją w Rybniku jest sieć Qubus. - Nie będziemy komentować tej informacji – odpowiada krótko Karolina Celińska z sieci Qubus Hotel. O wynikach przetargów będziemy was oczywiście informować.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (34):
 • ~toomann 2012-04-12
  07:54:16

  0 0

  Patrząc na zamieszczoną fotografię trudno się dziwić, że nie można znaleźć inwestora. Stara taka, że nawet gimnazjaliści nie pamiętają takiego układu ;) Jedno tylko mnie zastanawia - te białe kwadraty na rynku... Czyżby zdjęcie zrobione zaraz po remoncie płyty? Czyli początek lat dziewięćdziesiątych??

 • ~haczyk 2012-04-12
  08:14:42

  0 0

  Dlaczego miasto chce sie zgodzic na zastapienie parkingu hotelem? Zaparkowanie w Rybniku w dobrym miejscu czasami graniczy z cudem i jeszcze chca ta sprawe pogorszyc?

 • ~Mandaryna 2012-04-12
  08:36:04

  0 0

  Niespotyka i niczym nie uzasadniony spadek wartości nieruchomości - obniżka cen w przypadku ul. 3 Maja - prawie 24 %, w przypadku ul Hallera 26 % . Ciekawe kto im robi te wyceny. Może powinien się tym zając NIK ?

 • ~ 2012-04-12
  08:53:24

  0 0

  Powiem tak DEBILIZM IDIOTYZM I KRETYNIZM, żeby sprzedawać działki które zarabiają na siebie(i to dobrze)!!! Przecież znajdujące się w tym miejscu "parkingi" są praktycznie wiecznie pełne, no przynajmniej przy urzędzie miasta! ale gdyby je wyremontowano co lepsze zrobiliby parkingi wielopoziomowe to zniknąłby problem dotyczący miejsca do parkowania.

 • ~pixarybnik 2012-04-12
  09:06:19

  0 0

  Wszystko niech DEBILE sprzedadzą "inwestorom" ...zamiast kuźwa zbudować samemu i zarabiać to lepiej sprzedać za bezcen a kase z tego dać na podwyżki radnym i Armii urzedników

 • ~elazar77 2012-04-12
  09:25:00

  0 0

  Znów podcina się skrzydła swoim .W Rybniku zdaje się mamy 6 hoteli i mają one problem z klientami taki moloch zabierze im resztki dochodów.Tak jak super markety w centrum miasta małym sklepikom.Ktoś tu napisał że lepiej aby miasto na stałe zarabiało na jakimś pomyśle a nie tylko na jednorazowej sprzedaży i ma rację.Na blok to złe miejsce ale dlaczego miasto nie buduje mieszkań dla ludzi tak jak np w Szwecji .Czynsze to stały dobry zysk dla miasta oczywiście nie taki kokosowy jak ma wynajmie jakiegoś lokalu handlowego ale na litość boską zróbcie coś dla ludzi którzy nie mają gdzie mieszkać i czekają w tych kolejkach nie bądzcie tacy pazerni !!!!

 • ~elmo 2012-04-12
  09:25:55

  0 0

  jasne, wkrótce przed wejściem do centrum trzeb będzie okazywać paszport tudzież inny dokument...

 • ~ 2012-04-12
  09:36:57

  0 0

  wsadziliby ze 400 tys. zrobili kostki itp, zarabialiby na tym parkingu ładnie pieniądze
  i jak ktos napisał, podcinanie skrzydeł juz istniejącym hotelom, nowoczesny hotel ich wykonczy wszystki, oprócz tego w kamieniu

 • ~ 2012-04-12
  10:15:57

  0 0

  Nie róbmy wiochy z Rybnika - pełne poparcie dla rozsądnych inwestycji. Mam dosyć pustych placy i złomowisk starych samochodów.
  Czas aby centrum z pustyni, jednego wielkiego parkingu powoli zbliżało się architekturą do krajobrazu miejskiego.
  Parking należy w przyszłości stworzyć pod ziemią - aby uniknąć podobnego błędu jaki popełniono wzwiązku z nieprzemyślaną inwestycją sądu. Na najcenniejszych działkach należy budować i wreszcie zacząć inwestować zamiast ciągle wyburzać i tworzyć dzikie parkingi.

 • ~Arteks 2012-04-12
  10:20:06

  0 0

  Te parkingi powstały tam w sposób pół-dziki i od początku było wiadomo, że nie będą tam na zawsze. Owszem, jeśli teren się nie sprzeda to można pomyśleć o ich ucywilizowaniu na jakiś czas ale żadne miasto nie może sobie pozwolić na to aby pozostawić „wyłom” w zabudowie miasta. Przecież te tereny były kiedyś zabudowane! Nie macie pojęcia o urbanistyce, a gdyby słuchać ludzi waszego pokroju to należałoby zrobić parkingi także na Rynku i Sobieskiego ;) Nie ma w ogóle sensu tego dyskutować. A jedno drugiego nie wyklucza bo można schować parkingi pod ziemią albo nad tak jak kapitalnie uczyniono w przypadku Plazy i Focusa. @elazar – a skąd ta wiedza „z brakiem klientów w hotelach”. Kiedyś był program NPI o rybnickich hotalach. Wypowiadali się właściciele i portierzy – bardzo często brakuje w nich miejsc noclegowych… Sprawdź sobie rezerwacje miejsc hotelowych w okresie imprez kulturalnych, konferencji itd. Nie ma wolnych miejsc na kilka miesięcy przed. Jeden dobry, markowy hotel przydałby się w naszym mieście. Tym bardziej, że operują tu naprawdę giganci inwestycyjni i produkcyjni. Wokół Rybnika jest tylko jeden dobry hotel – w Wodzisławiu, a w naszym mieście tylko Olimpia oferuje nieco więcej pokoi. Bo to nie chodzi tylko o liczbę gwiazdek ale w ogóle o liczbę hoteli. Poza tym co raz więcej ludzi stać na hotele, firmy płacą za swoich pracowników, organizują szkolenia, imprezy itd. Malkontenci się mnożą na potęgę :/

 • ~Buzz7 2012-04-12
  10:44:56

  0 0

  Giganci inwestycyjni i produkcyjni? Ale się Ciebie humor trzyma :) No chyba, że mówisz o kopalniach i elektrowni :D Fakt jest taki, że miasto jest coraz bardziej zakorkowane. Parkingów musi przybywać, zakładam więc, że jeśli ten za UM zostanie zlikwidowany to powstanie gdzieś nowy z taką samą ilością miejsc x2. A przykładów jak dbają o wygląd miasta włodarze Rybnika jest dziesiątki. Niech wymienię tylko jeden, ile lat mówi się już o zbudowaniu hali targowej? W centrum miasta stoją budy jak na jakiejś przygranicznej wsi ukraińskiej. Syf...

 • ~Fiodore 2012-04-12
  11:17:36

  0 0

  No Was to już do reszty porąbało! Najpierw narzekaliście, że miastu nei udaje się sprzedać tych działek, że zamiast tego mamy parking, który pożera zawieszenie samochodom i, że powinni zrezygnować z parkingów w centrum, a jak już pojawiają się pierwsze doniesienia o inwestorze, to zmieniacie zdanie o 180* i krytykujecie to samo, czego wcześniej oczekiwaliście.  H I P O K R Y C I !

 • ~Fiodore 2012-04-12
  11:32:54

  0 0

  Z drugiej strony obecnie odchodzi się od wpuszczania samochodów do centrum miast - np w Londynie wpuszczają tylko ekologiczne pojazdy. W Polsce też można zauważyć ten trend - likwiduje się parkingi lub wprowadza tak wysokie opłaty, że korzystają z nich tylko ci, których stać albo na prawdę znaleźli się w podbramkowej sytuacji.

 • ~Arteks 2012-04-12
  11:37:54

  0 0

  @buzz - a uważasz, że największą inwestycję w naszym regionie, i jedną z największych w Polsce po 1989 r. nie można określać jako gigantycznej? To w takim razie jakie? A co do parkingów to wszędzie w cywilizowanych miastach chowa się je pod ziemię albo tworzy parkingi wielopoziomowe - zazwyczaj w obiektach innej użyteczności (biurowce, hotele itd). Nie można atrakcyjnych miejsc w centrum miasta przeznaczać na parkingi tak samo jak głupotą byłoby wybudowanie osiedli wieżowców np. w Chwałęcicach...

 • ~miastowy 2012-04-12
  11:43:35

  0 0

  Generalnie uważam, że hotel z wyższej półki nie zaszkodzi tego typu hotelom co Politański i inne z strefy "ekonomicznej", bo klient jest zupełnie inny w tym przypadku. Swoją droga nie wiem w kogo celuje taki Cubus, bo oprócz zawodników przyjeżdzających na mecze np. siatkówki do jastrzębia, bądź na jedna imprezę żużlową w roku, bądź np. taki Bryan Adams to w sumie nie przewidywałbym tu wielkiego ruchu dla sieci hotelów o wyższym standardzie. Być może inwestor wie coś o czym ja nie wiem. Co do parkingów to zwiększenie ich w centrum miasta nie zmniejszy korków w centrum miasta, bo korek przede wszystkim jest na ulicy nie na parkingu. Te że jest brak miejsc parkingowych w centrum, być może ma dobry wplyw na ruch miejski, bo część ludzi odpuszcza sobie jazdę autem na odległości 500 metrów, bądź korzysta z KM. Uważam, że inwestycje w komunikacje zbiorową, bądź ścieżki rowerowe w centrum sa istotniejsze od parkingu 200 metrow od rynku.

 • ~Buzz7 2012-04-12
  12:13:19

  0 0

  Arteks, skoro w cywilizowanych miastach chowa się parkingi pod ziemię albo tworzy parkingi wielopoziomowe, to czemu Fudali tego nie robi?

 • ~chudziutki 2012-04-12
  12:19:01

  0 0

  Panie prezydencie,czy musi być koniecznie hotel ??a może by tak pomyśleć o Biedronce.
  Pozdrawiam

 • ~Forest 2012-04-12
  12:20:04

  0 0

  SPRZEDAWCZYKI !!!!!!!

 • ~Mandaryna 2012-04-12
  12:22:22

  0 0

  ~ Fiodore. To zlikwiduj darmowe parkingi w Plazie i Focusie. Urząd Miasta, Skarbowy, Sądy*2, przenieś na paryferia i nie będzie problemu. Opowiadanie bzdur na temat parkingów jest domeną Prezydenta Adama Fudalego i nie rób mu konkurencji.
  ~Arteks. Jak zwykle zapomniałeś o całkiem niezłym hotelu stale rozbudowywanym i zwiększającym standard na ul. Młyńskiej czyli bardzo niedaleko planowanej inwestycji.

 • ~Arteks 2012-04-12
  13:39:55

  0 0

  @buzz - nie odpowiedziałeś na moje pytanie za to ja odpowiem na twoje. Właśnie to zrobił! Zarówno w Plazie jak i Focusie masz schowane parkingi. :) W obudwu inwestycjach nawet nie bierze się możliwości, że nie byłoby tam parkingów - oczywiście również schowanych. Dzisiaj żadne miasto w Europie nie marnuje powierzchni do tworzenia parkingów w centrum. Warszawa nie tak dawno w okolicy Emilii Plater skasowała wiele miejsc parkingowych, a pani Waltz tłumaczyła że to zamierzone, bo ludziom powinno się uświadamiać aby do centrum jeździli komunikacją miejską a nie autami. Dziwi mnie to, że młodzi ludzie z tego forum nie rozumią tak prostych rzeczy bo nie wymagam przecież od nich aby znali się dobrze na urbanistyce. @miastowy - sieć Qubus dysponuje w tej chwili hotelami nie tylko w Krakowie czy Warszawie ale również Gliwicach, Głogowie czy Gorzowie - to tak samo jak Rybnik nie są jakieś turystyczne potęgi.

 • ~ 2012-04-12
  14:07:12

  0 0

  Arteksiuniu, od dawna podniecasz się darmowymi parkingami w Focusie i Plazie. Parkowałeś tam chociaż raz ? Te darmowe poziomy są zapchane od rana (pseudobiznesmeni stawiają tam swoje bryczki, bo nie stać ich na opłacenie normalnego parkingu i stoją tam ich auta cały dzień). Miejsce znajdziesz tylko na poziomie płatnym. I to jak płatnym :)

 • ~ 2012-04-12
  14:15:12

  0 0

  Przejdź się do Focusa na parking np. o godzinie 9 rano i zrób zdjęcie. Potem wróć tam za 5 godzin i ponownie zrób zdjęcie. Czy te zdjęcia będą różniły się ? Raczej nie.

 • ~Arteks 2012-04-12
  14:55:48

  0 0

  @don Tytus - bez głupich zdrobnień bo nie ma ku temu żadnych powodów ;) Oczywiście że parkuję w Plazie i Focusie chociaż do Focusa w godzinach 13.00-17.00 nawet nie próbuje, w innych godzinach jak najbardziej. Jeśli mam zaparkować w tych godzinach to wybieram parking płatny np. koło UM lub uliczne na Chrobrego czy na Miejskiej lub Plazę jeśli mi pasuje. Poza tym ja auto wykorzystuję odpowiedzialnie i wtedy kiedy faktycznie muszę. Zazwyczaj w sprawach zawodowych – ale wtedy kiedy muszę nim wyjechać poza Centrum-Nowiny lub jednego dnia jechać w wiele miejs. Jeśli nie muszę to załatwiam sprawy w centrum pieszo ale mam ten komfort, że mieszkam w miarę blisko centrum. A co do płatności to nie kto inny ale właśnie Arteks zwrócił uwagę jednemu z internautów który proponował aby parkingi zwolnić z opłat, że odwrotnie, powinno się namówić FP i Plazę do stosowania opłat parkingowych takich w jak w centrum. W Katowicach ma powstać jakiś parking podziemny i władze miasta uzgodniły, że miejskie parkingi nie będą tańsze od miejsc parkingowych na tym parkingu. Zrobiono tak aby zniechęcać ludzi do podróżowania do centrum autami oraz aby podnieść rentowność parkingu prywatnego.

 • ~ 2012-04-12
  15:08:44

  0 0

  Arteksie (bez zdrobnienia), gdyby parkingi w Plazie i Focusie były w całości płatne (wyższa cena, niż na Miejskiej i na Hallera), to ludzie, którzy robią zakupy w tych galeriach bez problemu mogliby zostawiać tam swoje auta. Teraz raczej jest z tym problem. Parking darmowy okupują ludzie, którzy zakupy w tych galeriach robią przez cały dzień :)

 • ~Mandaryna 2012-04-12
  15:15:19

  0 0

  ~ Arteks. Zwróć uwagę na to co sam piszesz. W Katowicach "Miasto" ma zrównać ceny parkingów (tzn je podnieść) do poziomu cen parkingu prywatnego. W Rybniku Prezydent Adam Fudali pozwolił Plazie i Focusowi na posiadanie bezpłatnych parkingów, a na miejskich opłaty są podnoszone. Coś tu chyba jest nie tak.

 • ~ 2012-04-12
  15:16:48

  0 0

  A to zdrobnienie (Arteksiuniu), to jakoś tak przypomniały mi się stare skecze Marcina Dańca. Sorry :)

 • ~ 2012-04-12
  15:20:23

  0 0

  ~Mandaryna, dlaczego Fudali zezwolił Plazie i Focusowi na bezpłatne parkingi ? Bo tam jego znajomi zostawiają auta na cały dzień za darmochę.

 • ~Buzz7 2012-04-12
  17:08:56

  0 0

  Przepraszam, ale rozmawiamy o parkingach miejskich czy prywatnych inwestorów? Nie interesuje mnie jaki parking wybudowała plaza czy focus, pytam o efekty prac Urzędu Miasta i prezydenta. Żadnych schowanych, piętrowych czy podziemnych parkingów miejskich nie widziałem.

 • ~roger 2012-04-12
  19:10:17

  0 0

  Gdzie mamy najlepszych sprzedawców na świecie?????? Tylko w Rybniku Pan F i jego świta sprzedają wszystko co tylko się da. Kiedy znajdzie się ktoś kto kupi Pana F i zabierze go z naszego Rybnika??? Sprzedać, rozdać a mieszkańcom podnosić czynsze , opłaty, podatki hurrra taka głupota tylko w wiosce zwanej Rybnik:):)

 • ~ 2012-04-12
  19:12:25

  0 0

  na kara i na hasiok tych decydentow

 • ~elazar77 2012-04-12
  19:43:43

  0 0

  ~Arteks TAK JAK PISZESZ W HOTELACH JEST TROCHĘ RUCHU GDY JEST JAKAŚ IMPREZA A GDY NIE MA IMPREZY WIEJE PUSTKĄ A RECEPCJONISTKA ŚPI.Warto dodać że jakieś imprezy są 2 no może 3 razy w roku.Głupoty piszesz

 • ~Arteks 2012-04-13
  10:47:00

  0 0

  @elazar - sprawdziłeś to? Czy piszesz bo akurat tak ci się wydaje? Ja opierałem się na NPI oraz jednym doświadczeniem w którym miałem pomóc znaleźć nocleg kilku osobom które przyjechały do Rybnika i niestety musieli nocować poza Rybnikiem bo żaden z hoteli nie miał wolnych pokoi. Zauważ też, że w Wodzisławiu jest dobry Hotel Amadeus i obecnie jest rozbudowywany! A przecież każdy wie, że największym zakładem pracy w Wodzisławiu jest szpital. Tam nie ma żadnych zakładów, nawet kopalń. Myślę, że żadna sieć nie zostanie wybudowana bez stosownych analiz. Tak samo Plaza czy Focus zrobiła analizy z których wyszło, że inwestycje te będą rentowne. W okolicznych miastach takie inwestycje by się nie spłaciły. Tak samo zrobi hotel. Jeśli wyjdzie im na to, że się opłaca to ten hotel powstanie - wbrew wiecznym maruderom ;)

 • ~adamb 2012-04-17
  17:06:20

  0 0

  @elazar - wskaż mi te sześć hoteli... lub choć jeden na poziomie i nie wymieniaj jakiś hotel-restauracji.
  Interesuje mnie hotel na poziomie (4 gwaizki) w centrum, w którym możesz zakwterować gości biznesowych średniego szczebla.

  Nie piszcie też, że miasto ma zarabiać na hotelach bo nie od tego jest UM ba nawet im to nie wychodzi vide spólka Hossa...

 • ~qwerty 2012-04-18
  23:29:58

  0 0

  TAk tak Arteks - sieci zrobily analizy biorac pod uwage, ze wiesniaki z Rybnika pod zarzadem Fudalego dadza sie wyruchac na za male parkingi w Plazie i Focusie, na to, ze TEsco bedzie moglo zrobic byle swiatla i zakorkowac myjazd na Zory, bo po prostu Rybnik pod rzadami Fudalego mozna bez mydla wyr...ac. Takie Gliwice np. maja zawsze kilkudziesieciomilionowy offset przy okazji budowy np. Auchan czy Carrefour, nie mowiac juz o tym co bedzie przy okazji budowy centrum handlowego przy A1/A4. Tylko do czegos takiego trzeba byc troche wiecej niz prostym handlarzem obuwiem. Bo taki handlarz obuwiem najpierw zarznal budzet nie aplikujac miastu porzadnego rozwoju a teraz wysprzedal wszystko za bezcen nie uzyskujac przy okazji dla miasta tego, co mozna bylo uzyskac.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4905