zamknij

Biznes

Będą kolejne środki na założenie firmy

2013-07-09, Autor: 
Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku wkrótce rozpocznie realizację projektu pt. „Kierunek przedsiębiorczość”.

Reklama

Projekt pt. „Kierunek przedsiębiorczość” kierowany jest do osób bezrobotnych, które chcą założyć własną firmę. Rekrutacja uczestników rozpocznie się w sierpniu.W ramach programu uczestnicy otrzymają wsparcie w postaci planu działania dostosowanego do swoich potrzeb, będą mogli skorzystać z usług doradcy zawodowego, szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, a także otrzymają jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Formularze zgłoszeniowe będą zbierane od sierpnia. Więcej informacji o projekcie można uzyskać pod numerem telefonu: 32 4230567.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Shark73 2013-07-13
  12:17:46

  10 0

  jedna wielka ściema!!! nie ma żadnych pieniędzy na walkę z bezrobociem (w tym roku) , ten program to marketingowa zagrywka polityczna i przesunięcie wydatków na rok przyszły. Dlaczego nikt nie napisał , że program co prawda rusza od sierpnia , ale tak na prawdę pierwsze środki z tego programu zostaną wypłacone na początku II kwartału 2014 roku!!!I to nielicznym. To jest czysty marketing polityczny , a nie faktyczna pomoc w założeniu własnej działalności przez bezrobotnego! Nim osoba bezrobotna zdecydowana założyć własną firmę otrzyma pomoc finansową to przez 8-9 miesięcy będzie pobierać zasiłek dla bezrobotnych .
  Przecież to są dodatkowe koszty dla PUP , nie lepiej byłoby wypłacać te pieniądze od razu i zaoszczędzić na zasiłku , który pobiera bezobotny? Jak widać nie , kasa na walkę z bezrobociem w tym roku została już przesunięta na inne cele , a za rok się zobaczy .... Wszyscy wokół wiedza , że program walki z bezrobociem już ruszył! Ściema!

 • ~martin75fm 2013-07-16
  22:50:50

  1 0

  ~Shark73 twoje myślenie idzie w dobrym kierunku ale zapomniałeś o znajomych i przyjaciołach tych z lepszej klasy ale też bezrobotnej.
  Nikt w Rybniku nie dostanie dotacji czy też wsparcia bez znajomości kogoś znaczącego czy to PUP czy też UM. Masz za to rację w tym że by ktoś coś legalnie dostał ro musi być ileś tam bezrobotnym tylko pytanie skąd on będzie miał wkład własny skoro X miesięcy będzie żył z oszczędności hmmm. Polecam ten temat szpecjalistom z CBŚ bo jak wejdą d PUP lub innej instytucji zajmującej się dotacjami to roboty będą mieli na kilka lat.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4900