Basket ROW: udany rewanż Widzewa

2014-02-08, Autor:
Basket ROW Rybnik przegrał w hali w Boguszowicach z Widzewem Łódź 60:69. Tym samym łodziankom udało się zrewanżować za porażkę w poprzedniej kolejce na własnym parkiecie 74:76.

Pierwsza połowa meczu Basket ROW – Widzew była bardzo wyrównana. Po dwóch kwartach przyjezdne prowadziły zaledwie 2 punktami – 37:35. Po zmianie stron rybniczanki szybko wyrównały – 37:37. Wtedy jednak serię 9 punktów z rzędu zanotowały łodzianki, które objęły prowadzenie 46:37. Trzecią kwartę Basket ROW przegrał 8:19, a na początku czwartej na tablicy wyników było już 43:61. Rybniczanki walczyły ambitnie i na minutę przed końcem zbliżyły się do Widzewa na 4 punkty – 60:64. Ostatecznie jednak więcej zimnej krwi zachowały łodzianki, które po raz pierwszy w tym sezonie wygrały z drużyną z Rybnika 69:60. Wcześniejsze cztery mecze (trzy ligowe i jeden w Pucharze Polski) kończyły się zwycięstwami ROW-u. Warto zauważyć, że w meczu z Widzewem krótko grały Rebecca Harris (około 16 minut) i Markel Walker (około 20 minut). Trener ROW-u, Kazimierz Mikołajec, postanowił dać szansę gry zawodniczkom krajowym: – Miałem dylemat przed tym meczem. Z jednej strony wiem, że gra się o zwycięstwo. Z drugiej jednak nikt nam nie zabierze już 7. miejsca i chciałem, żeby w tej ostatniej fazie sezonu więcej grały młode zawodniczki – tłumaczył swoją decyzję Mikołajec. – Postanowiłem, że w drugiej połowie zagramy młodzieżą. Nie wyglądało to źle. Nawet goniliśmy wynik. Owszem, było sporo błędów, ale pojawiło się kilka także ładnych akcji. Myślę, że większa liczba minut na parkiecie wpłynie z korzyścią na nasze młode zawodniczki – dodał.

Wśród zawodniczek ROW-u najwięcej – 13 punktów, zdobyła Joanna Łabuz. Dobrze zagrały również Justyna Zielonka (10 punktów) i Anna Kuncewicz (9 punktów).

Basket ROW Rybnik - Widzew Łódź 60:69 (22:22, 13:15, 8:19, 17:13)

Basket ROW: Joanna Łabuz 13, Justyna Zielonka 10, Anna Kuncewicz 9, Markel Walker 7, Martyna Stelmach 6, Agata Nowacka 6, Agnieszka Kułaga 5, Joanna Kędzia 2, Rebecca Harris 2, Aldona Morawiec 0.

Widzew: Tynikki Crook 18, Olivia Tomiałowicz 16, Aleksandra Pawlak 11, Alicja Bednarek 9, Paulina Rozwadowska 6, Magdalena Rzeźnik 5, Sarah Boothe 4.

4. kolejka Basket Ligi Kobiet (II etap - o miejsca 7-10):
08.02.2014 17:30 Basket ROW Rybnik - Widzew Łódź 60:69
09.02.2014 17:00 MKS MOS Konin - Riviera Gdynia