Basket ROW: tylko 17 punktów w trzech kwartach

2013-11-23, Autor:
W 11. kolejce Basket Ligi Kobiet rybnickie koszykarki przegrały w Szczecinie z drużyną King Wilki Morskie 31:56.

Mecz w Szczecinie rozpoczął się po myśli rybniczanek, które po dobrej pierwszej kwarcie prowadziły 14:8. Później jednak coś się zacięło i w ciągu kolejnych 30 minut Basket ROW zdobył zaledwie 17 punktów. Bardziej skuteczne były szczecinianki, które wykorzystały problemy przyjezdnych i pewnie wygrały 56:31.

Na uwagę zasługuje fatalna skuteczność rzutów z gry rybniczanek. Wyniosła ona tylko 18%. W tym elemencie gry gospodynie zanotowały wynik na poziomie 40%.

Wśród koszykarek z Rybnika najskuteczniejsza była Rebecca Harris, która zdobyła 11 punktów.

Następny mecz Basket ROW rozegra na wyjeździe z Wisłą Can-Pack Kraków (1 grudnia, godz. 16:00).

King Wilki Morskie Szczecin - Basket ROW Rybnik 56:31 (8:14, 20:5, 15:7, 13:5)

King Wilki Morskie: Agnieszka Kaczmarczyk 12, Magdalena Radwan 11, Jasmine Erving 8, Rezina Teclemariam 7, Naketia Swanier 7, Martyna Stasiuk 3, Aneta Kotnis 2, Natalia Mrozińska 2, Julia Adamowicz 2, Klaudia Sosnowska 2, Martyna Cebulska 0.

Basket ROW: Rebecca Harris 11, Agata Gajda 7, Anna Kuncewicz 4, Jelena Velinović 3, Joanna Kędzia 2, Markel Walker 2, Aldona Morawiec 2, Justyna Zielonka 0, Agnieszka Kułaga 0, Joanna Łabuz 0.

0 0

Katastrofa!!. Po meczu w Gorzowie mówiłem , że takie "swięto konia " Rebecca'i zdarza się nie często. Coś jest wyraźnie nie tak. Tak na dobrą sprawę to poza meczem w Gorzowie ( meczu w Polkowicach nie rozumię - no może nie do końca) to w pozostalych zespół prezentuje się dosyć przeciętnie. Niestety ten ostatni mecz przeciętny nie był. W II,III,IV kwarcie zdobywamy śrenio 5,6 punktu na kwartę. Przegrywamy ten fragment meczu 48:17 (rzuty celne 14%) a dokonania poszczególnych zawodniczek to:
    Kędzia 1 celny na 6 rzutów, Kuncewicz 0/5, Kułaga 0/1, Zielonka 0/1, Velinowic 0/3, Morawiec 1/5, Gajda 1/8, Walker 0/3, Harris 3/10. Życzę klubowi naprawdę jak najlepiej ale myślę, że czas na pierwszą analizę bo do końca sezonu bardzo daleko.

• ~mirko 2013-11-24
    13:37:18

2 0

to był kibel zimnej wody na głowy kibiców, ja nie wiem co to miało znaczyć, gorzej niż amatorki, jest to niewytłumaczalne

• ~bob 2013-11-24
    14:13:25

2 0

Ten kubeł to nie pierwszy w tym sezonie(mecz z Wisłą) oby ostatni, zobaczymy co wyjdzie z "rozkurzenia tego towarzystwa"

• ~piotrstruzik 2013-11-24
    20:42:37

0 0

Trochę mnie dziwią te komentarze powyżej bo z Wilkami przegraliśmy dość zdecydowanie u siebie więc dlaczego mielibyśmy wygrać u nich. Zespół ze Szczecina jest rewelacją tego sezonu więc niespodzianki (tak jak w Polkowicach) nie było. W Krakowie tez lekko nie będzie, trzeba wygrać pozostałe mecze i zrobić wszystko żeby się utrzymać w pierwszej szóstce.

• ~mirko 2013-11-25
    14:08:50

0 0

Tu nie chodzi o porażkę ale o styl tej porażki. To, że w pierwszym meczu z nimi przegraliśmy nie znaczy że w rewanżu one były faworytkami, bo szanse były 50/50, statystyki skota mówią same za siebie

• ~song 2013-11-26
    08:49:56

0 0

Zawsze w takiej sytuacji ktoś powinen wziąć odpowedzalność za sytuacje. Warianty są różne. Trener, zawodniczki, Zarząd itd. Bo osiągane dotychczas wyniki to sytuacja niienaturalna. Mamy w lidze trzy słabsze zespoły, w śród których każde zwycięstwo to duży sukces. Ale tam grają młode i bardzo młode zawodniczki, które z racji swojego wieku dopiero uczą się gry w ekstraklasie
    W naszym zespole poprostu doszło do poważnej awarii jaką jest team. Ktoś to musi naprawić ale musi to być naprawdę dobry fachowiec. Już wcześnie mówiłem, że drużyna ,zwłaszcza żeńska to b. skomplikowany organizm. Tak na margnesie obserwując Walker mam pewne obawy czy zobaczymy jąjeszcze po świętach. Ona chyba najsłabiiej zasymilowała sie w naszej rzeczywistości.