Basket ROW: pewne zwycięstwo w Koninie

2013-11-17, Autor:
W 10. kolejce Basket Ligi Kobiet rybnickie koszykarki pewnie wygrały na wyjeździe z najsłabszą drużyną w tym sezonie, MKS-em MOS Konin 82:53.

Zwycięstwo rybniczanek w Koninie ani przez chwilę nie było zagrożone. Na początku meczu Basket ROW Rybnik wypracował sobie kilkupunktową przewagę i po pierwszej kwarcie prowadził już 22:6. Z minuty na minutę podopieczne trenera Kazimierza Mikołajca powiększały przewagę. Ostatecznie wygrały one z MKS-em 82:53. Warto przypomnieć, że na inaugurację sezonu na parkiecie w Boguszowicach, Basket ROW pokonał po zaciętym meczu zespół z Konina tylko 75:67.

W spotkaniu ROW-u z MKS-em najskuteczniejszą koszykarką była Rebecca Harris, która zdobyła 16 punktów.

W Koninie w barwach Basketu zabrakło kontuzjowanej Martyny Stelmach. Na chwilę obecną trudno dokładnie stwierdzić, kiedy zawodniczka wróci do treningów. – Musiałam usunąć torbiel włosowatą koło kości ogonowej. Jestem krótko po zabiegu i jeszcze nie czuję się najlepiej, ale mam nadzieję, że wrócę jak najszybciej będzie to tylko możliwe – wyjaśniła na oficjalnej stronie klubu Stelmach.

Następny mecz BLK rybniczanki rozegrają na wyjeździe z drużyną King Wilki Morskie Szczecin.

MKS MOS Konin - Basket ROW Rybnik 53:82 (6:22,28:22,8:17,11:21)

MKS MOS: Harris 11, Motyl 10, Perkins 8, Płóciennik 7, Krzyżaniak 4, Kritscher 4, Kaja 2, Gurzęda 2, Paździerska 2, Kuras 2, Szemraj 1, Libertowska 0.

Basket ROW: Harris 16, Velinović 11, Morawiec 11, Kuncewicz 10, Walker 9, Kułaga 9, Gajda 8, Kędzia 8, Zielonka 0, Łabuz 0.