Basket ROW lepszy od Riviery. „Chcieliśmy kontrolować ten mecz”

2013-11-09, Autor:
W 9. kolejce Basket Ligi Kobiet rybnickie koszykarki wygrały w hali w Boguszowicach z Rivierą Gdynia 67:52.

Mecz w Boguszowicach lepiej rozpoczęły rybniczanki, które szybko objęły kilkupunktową przewagę (7:2). Przed drugą połową było już 33:22. W tym czasie Riviera ani razu nie wyszła na prowadzenie. I tak pozostało aż do końca spotkania. Podopieczne trenera Kazimierza Mikołajca tylko na chwilę oddały inicjatywę przyjezdnym. Było to na początku czwartej kwarty, gdy Basket ROW prowadził 52:34. Gdynianki zdobyły 6 punktów z rzędu i zrobiło się 52:40. Na trzy minuty przed końcem strata drużyny gości wynosiła już tylko 7 oczek – 57:50. Od tego momentu jednak dominowały gospodynie, które pokonały Rivierę 67:52.Najlepszą zawodniczką ROW-u była Jelena Velinović, która zdobyła 20 punktów i zanotowała 9 zbiórek. Dobrze zagrały również Amerykanki – Rebecca Harris (14 punktów i 5 zbiórek) oraz Markel Walker (12 punktów i 8 zbiórek).

– Cieszę się, że wygraliśmy – mówił po meczu trener Mikołajec. – Chcieliśmy kontrolować mecz i przez większość czasu nam się to udawało. Zależało nam na tym, aby sprawić trochę radości naszym kibicom. Dziękuję im za doping i sportową atmosferę na trybunach – dodał. – To zwycięstwo pozwoli nam wejść w drugą rundę z większym spokojem. Trochę brakowało nam płynności i robiłyśmy za dużo strat. Na szczęście w końcówce zachowałyśmy więcej spokoju i udało nam się dowieźć prowadzenie do końca – powiedziała zdobywczyni 6 punktów, Aldona Morawiec.

W drużynie gości najlepiej zaprezentowała się Małgorzata Misiuk, która wywalczyła 23 punkty. Nie popisały się jej koleżanki. W meczu z ROW-em Riviera na 69 prób oddała tylko 19 celnych rzutów. – Zabrakło nam celności – słusznie zauważył trener przyjezdnych, Vadim Czeczuro. – Dziś graliśmy na gorącym terenie z trudnym przeciwnikiem. Chcieliśmy powalczyć i wygrać. Niestety nie udało się. W końcówce byliśmy blisko, ale kilka ważnych rzutów nie weszło i ze zwycięstwa cieszyły się rybniczanki – dodał.

W Basket Lidze Kobiet czeka nas teraz runda rewanżowa. Przed rybniczankami aż cztery wyjazdy: do Konina, Szczecina, Krakowa i Łodzi. Najbliższy mecz na własnym parkiecie Basket ROW rozegra 14 grudnia z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.