zamknij

Wiadomości

Basen w Chwałowicach już działa. Tłumów na razie nie ma

2021-06-28, Autor: 

Od soboty rybniczanie mogą szukać wytchnienia od upałów na basenie w Chwałowicach.

Reklama

Dla przypomnienia, o otwarcie basenu w Chwałowicach walczyli mieszkańcy południowych dzielnic Rybnika oraz radni. Miasto nie chciało uruchomić placówki, tłumacząc się brakiem finansów.

Po petycjach i prośbach w końcu pojawiła się nadzieja na otwarcie obiektu: Basen w Chwałowicach będzie jednak uruchomiony? Jest światełko w tunelu.

Ostatecznie na otwarcie obiektu władze Rybnika przekazały 200 tysięcy złotych, co pozwoliło MOSiR-owi na jego uruchomienie od soboty, 26 czerwca.

- W związku z obostrzeniami limit korzystających jednocześnie z kąpielisko wynosi 300 osób – powiedział nam kierownik kąpieliska Radosław Fros.

Mimo tych limitów, w weekend na basenie w Chwałowicach było sporo wolnych miejsc. W dniu otwarcia pojawiło się tam zaledwie 30 osób, a w niedzielę już 90.

Dodajmy, że prócz niecek basenowych na rybniczan czekają boiska do siatkówki i piłki nożnej oraz plac zabaw.

Obiekt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz w soboty i niedziele od 9.00 do 18.00. Za bilety zapłacimy 6 zł (ulgowy) lub 8 zł (normalny).

Byliście już na kąpielisku w Chwałowicach? Jak wam się podobało? Czy to poważna alternatywa dla Rudy?

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~MatiW 2021-06-29
  00:13:58

  7 5

  Bardzo dobra wiadomość, że i ten basen działa. Warto jednak pamiętać, że Rybnik jest jedynym miastem w regionie z taką ilością kąpielisk: Chwałowice, Ruda, Pniowiec, Kamień. To są wszystko miejskie kąpieliska, których utrzymanie kosztuje. Dla porównania kąpieliska naszych sąsiadów: Wodzisław - 1, Jastrzębie - 1, Żory - 2, Racibórz - 0.

 • ~Werka z Rybnika 2021-06-29
  00:15:49

  14 4

  Byłam z córką dzisiaj! Świetny jest ten basen. Fajnie, że radny Marian Fojcik podziałał w mieście i udało się ten basen uruchomić.

 • ~Dador 2021-06-29
  07:03:51

  5 4

  Dziwne by było, gdyby miasta z miliardowym budżetem nie było stać na uruchomienie małego basenu na 2 miesiące. Sport zawodowy dostaje milionowe dotacje, a na amatorskie pływanie szkoda 200k PLN? Rybnik szuka oszczędności na pierdołach, które w miejskiej kasie prawie nic nie znaczą, a są po prostu dla mieszkańców, patrz basen, fontanny. Widać w której części ciała magistrat ma lokalnych płatników podatków.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1604