Awans drużyn Volleyball i No Pain

2013-05-01, Autor:
Pierwsza liga zbiera już siły przed Turniejem Finałowym 11 maja. Decydujące rozstrzygnięcia zapadły w II lidze w grupie grającej o awans. Do pierwszej ligi awansowały ekipy Volleyball Marklowice oraz No Pain Żory. Obie drużyny to beniaminkowie.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Leon Internet  2012-2013  - czternasta edycja
Aktualności na dzień 29 kwietnia 2013 - 27 termin

II liga  o awans 1 - 8

22.04  Top Ten ZST Rybnik 3 : 2 Kredyty Chwilówki Rybnik
Obie drużyny przystąpiły do meczu z brakami kadrowymi. Mecz nie stał na wysokim poziomie, gdyż zarówno "dziesiątki" jak i Kredyty popełniały proste niewymuszone błędy, choć nie obyło się bez efektownych ataków i obron. Pierwszy set był zaciętą walką o zwycięstwo który pada łupem Top Tenów. Drugi set to bardzo dobra gra blokiem Dziesiątek i wyrobiona przewaga którą dowożą do końca seta. Set 3 to przebudzenie Kredytów i to nie na chwilę. Cały czas kontrolują grę i wygrywają dwie kolejne partie. Tie break dobrze rozpoczęli gospodarze, lecz po krótkiej chwili Kredyty doganiają, lecz Top Ten się obudził i wygrał seta  W setach 26-24, 25-16, 19-25, 22-25 i 15-12.  Sędzia Janusz Lazar  ocena 5. (PP)

23.04  No Pain Żory 3 : 2 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
1. set lepiej zaczyna Skok, dochodzi do wyniku 5:9, lecz w połowie seta jest już remis. Potem znowu Skok odskakuje na 3 punkty i prowadzi 18:21, ale kończymy akcję i na zagrywkę wchodzi nasz etatowy rozgrywający. Z pola serwisowego schodzi dopiero, jak na naszym koncie są już 24 oczka. 3 piłki setowe to jednak dla nas za mało, bo Skok wychodzi na prowadzenie 24:25. Ma inicjatywę do 26:27, ale kolejne 3 piłki padają naszym łupem. 2. set bardzo podobny do pierwszego. Z tą różnicą, że rozgrywający wchodzi na zagrywkę przy stanie 17:20, a Skok kończy atak w pierwszej akcji i spokojnie dogrywa tą odsłonę. 3. set to dla odmiany delikatna inicjatywa po naszej stronie, przewaga do stanu 23:18. Następna akcja była czymś niewiarygodnym. Bardzo szybkie rozegranie piłki na szóstą strefę, podwójna krótka na drugą linię. Asem serwisowym dobił przeciwników Sojka. 4. set to przemeblowanie po naszej stronie - prawie cały czas punkt za punkt. W końcówce Skok buduje sobie przewagę i spokojnie wygrywa. 5. set to powrót do pierwszego ustawienia i pewna wygrana gospodarzy, którzy dzięki  wygranej wywalczyli sobie awans do elity. W setach 29-27, 19-25, 25-18, 22-25 i 15-9.  Sędzia Magdalena Pudło ocena 6. (T)

24.04  Strzelec Gorzyczki 2 : 3 Volleyball Marklowice
Set I : Strzelec dobrze wchodzi w mecz. Goście mają problem z odbiorem co pozwala nam odskoczyć na kilka punktów i spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca. Set II: Walka punkt za punkt. Dobrze u nas chodzi blok i obrona, nieco gorzej kończenie akcji w ataku, ale plasy i kiwki pozwalają utrzymać kontakt. Ostatecznie z przewagą 3 punktów kończą goście. Set III podobny do drugiego z tą różnicą, że zatrzymujemy licznik na 20 punktach. Set IV idzie równo do stanu 10 - 11, kiedy to Piotrek spada pod siatką na stopę Łysego i doznaje kontuzji, która to wyklucza go z dalszej walki. My trochę wykorzystując słabszą dyspozycje Marklowic odskakujemy na 2,3 punkty. Goście gonią, ale my już nie oddajemy zwycięstwa. Przed nami tie break, czy "gołą" szóstka wytrzymamy kondycyjnie? Okazuje się, że do połowy seta jest równo. Później nie kończymy kilku piłek i Pretendent do I Ligi zwycięża ostatecznie 3 -2 i zgarnia 2 punkty do swojego dorobku. Dzięki za fajny mecz i postawę fair play, życzymy powodzenia w I Lidze i powrotu do zdrowia Piotrkowi.  W setach do 22, -22, -20, 23 i -11.  Sędziowie Janusz Lazar i Klaudia Nagler-Skroban ocena 6. (RT)

25.04  Eks Żernica II Team 0 : 3 Silesia Lubomia
Mecz cały czas pod dyktando przyjezdnych, ale też trudno się dziwić skoro jeszcze 20 minut przed meczem byliśmy w piątkę. Cała runda play off to gra z totalnymi rezerwami. Można to określić tak: "kilku chłopaków z podwórka się skrzyknęło by poodbijać". Set pierwszy pełna dominacja przyjezdnych. Wynik nawet 21:7 dla Lubomii. Nie istniejemy. Totalny brak odbioru. Set drugi już nieco lepszy ale nadal odbioru nie mamy a chłopaki z Lubomii grają bardzo dobrze. Mają dobrych przyjmujących i atakującego. Set także dla nich wyraźnie. Set trzeci to rezerwy Lubomii i wynik trochę lepszy dla nas, w dużej mierze przez słabsze zgranie rezerwy przyjezdnych, ale i tak na nas wystarcza. Ogólnie można powiedzieć że ostatnie mecze to dogranie ligi, aby nie dawać walkowerów. W drużynie szpital i totalny brak zmienników. Sędzia Łukasz Zaręba ocena 5 (TE)

29.04  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 0 No Pain Żory
Mecz o nic, albo o dobre samopoczucie tylko i wyłącznie. Przez prawie cały mecz drużyna Skoku prowadziła od początku do końca setów. Jedynie w 3 secie przy stanie 13-11 dla gospodarzy nie kończą 3 piłek ze środka i robi się 13-14 dla ekipy No Pain. Gospodarze przeważali w każdym elemencie gry ze szczególnym uwzględnieniem zagrywki, która rozregulowała całą grę gości. Duża ilość błędów po stronie gości tylko pogłębiała ich bezsilność w tym spotkaniu.. W setach do 13, 19 i 21.  Sędzia Magdalena Pudło ocena 6. (G)

29.04  Kredyty Chwilówki Rybnik 0 : 3 Volleyball Marklowice
Kredyty Chwilówki : Volleyball Marklowice 0:3. Mecz ważny dla Marklowic, a dla Kredytów kolejny mecz o nic w tym nieudanym sezonie. Set pierwszy to początkowa gra punkt za punkt ale niestety w połowie seta środkowy z Marklowic goni nas swoją zagrywka i przegrywamy seta do 19. Set drugi to sprężenie Kredytów, które przez całego seta nie pozwalają odskoczyć gościom z Marklowic i walczą do końca. Niestety ten set także pada łupem gości do 27. Set trzeci to już pogodzenie Kredytów z przegranym sezonem i tym, że nie sprawimy niespodzianki w tym meczu. Marklowice spokojnie prowadzą grę i wygrywają do 16. Gratulujemy awansu ale jak to mówią, łatwiej awansować niż się utrzymać wobec czego życzę utrzymania  Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (PŚ)

29.04  Top Ten ZST Rybnik 3 : 0 Strzelec Gorzyczki
Mecz bez historii. Gospodarze grali w różnych ustawieniach i przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania, a goście przyjechali na mecz w 5. Mecz bez emocji i presji, gdyż nic nie mogło już zagrozić i walczyć w finale z drużyną z Lubomii. Dziesiątki bawiły się grą, lecz nie lekceważyły rywala. Długa runda zasadnicza już za nami, czas przygotowywać się na finał i na wyczekiwaną karczmę… W setach do 21, 15 i 17. Sędzia Zygmunt Barylak ocena  5. (PP)II liga  o miejsca 9 - 17

22.04  Albion Team – gramy dla Kuby 3 : 1 Catering Parys Rydułtowy
Pierwszy set to piorunujące wejście gości, nieprzyjemne floty Wojtka i bomby Łukasza i Maćka siały spustoszenie u nas, 9-2 potem jednak szybko odrabiamy straty i robi się 12-12. Gra się wyrównuje a potem odskakujemy na 5 pkt. Zaczynają grać skrzydła, przyjęcie się poprawia, a i goście nie są już tak skuteczni w polu zagrywki. 25-20. Drugi set to ozdoba tego meczu! Dużo długich akcji i świetnej gry w obronie. Żadna z drużyn nie popełnia wielu błędów, a rozgrywający co rusz gubią blok. Albion miał lekką przewagę ale końcówka znakomita w wykonaniu Parysów! Super w obronie, a w ataku Łukasz nie do zatrzymania. Na przewagi wygrywają goście! 27-25. Set trzeci od początku pod dyktando gospodarzy, którzy skutecznie grają środkiem, dokładamy kilka skutecznych zagrywek i gładko wygrywamy. 25-20. Set czwarty zaczął się od wyrównanej walki, ale już po chwili Albion odskakuje na 4-5 pkt i kontroluje przebieg gry. Goście jednak zbliżają się na 1 punkt w połowie seta, ale w końcówce zupełnie się pogubili. Gospodarze nadal panują na środku, a goście coraz częściej się mylą w ataku. W setach do 20, -25, 20 i 20.  Sędzia Damian Podleśny ocena 5. (DP)

24.04  Old Stars 3 : 1 Kuźnia Raciborska
W pierwszym secie gospodarze prowadzili 24-21 ale zepsuta zagrywka i seria błędów w ataku spowodowały przegranie seta! Konsekwencją tego faktu była tzw. "sportowa złość" i wygrana w następnym secie 25-4!. Pozostałe sety już bez większych emocji... Czyli rewanż udany za bolesną porażkę w Kuźni... Co do rywala to muszę przyznać, że jeden środkowy chodził nam regularnie nad blokiem a przekątny to ma potencjał na pierwszą ligę! Sędzia Zygmunt Barylak ocena 6. (a)

25.04  Catering Parys Rydułtowy 3 : 0 Jedynka Jankowice III
Mecz wygrany za 3 punkty, ale styl tragiczny. Pierwsze dwa sety od początku do końca spokojne, kilkupunktowe prowadzenie gospodarzy, w trzecim secie to gracze z Jankowic prowadzą wysoko (2:7 i 9:15) jednak bierzemy się w garść i udaje nam się rozstrzygnąć losy tego meczu w 3 setach. Atmosfera piknikowa, senna, wszyscy chyba jacyś otumanieni temperaturą  gra toczona w myśl zasady fair play, wszyscy od razu przyznawali się do błędów przy spornych sytuacjach... W setach do 21, 19 i 22. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (Ł)

26.04  Jedynka Jankowice III 0 : 3 Fundacja Elektrowni Rybnik
Set pierwszy; mocno przemeblowana Jedynka, prowadzi grę od początku prowadząc kilkoma piłkami. W okolicach 22:18 goście robią 2 punkty z rzędu, gospodarze tracą kontrolę i przewagę. Kończy się gra, na boisku robi się nerwowo i górę biorą emocje, seta wygrywa FER na przewagi. Set drugi i trzeci bez historii, gospodarze nie wykorzystują swoich akcji w ataku. Panuje nerwowa atmosfera, a przyjezdni prowadzą spokojną grę. Może gra z zaklejonymi gębami pójdzie Jedynce lepiej ?! W setach do 24, 19 i 13. Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (KB)

26.04  Edytor Suszec 3 : 0 Impacto LKS Chałupki
Oba zespoły rozpoczęły spotkanie w mocno osłabionych składach. Początkowa faza pierwszego seta to dominacja Chałupek. Jednak w dalszym etapie spotkania Edytor odnalazł swój rytm gry i zwyciężył w najbardziej emocjonującym secie całego spotkania. Kolejne dwie partie bez historii. Od początku do końca przewaga gospodarzy. Goście starali się jeszcze zrywać do walki lecz przewaga punktowa wypracowana na początku seta była zbyt duża. Mecz w bardzo miłej, spokojnej atmosferze z grą jak najbardziej fair-play. W setach do 22, 17 i 17. Sędzia Mateusz Besz ocena 6. (K)