zamknij

Wiadomości

Autostrada: politycy wzięli się do roboty

2010-06-29, Autor: ww
Nasi parlamentarzyści o niekorzystnych dla naszego regionu planach ministra Grabarczyka dowiedzieli się od nas. Teraz solidarnie zapowiadają lobbowanie na rzecz nieodpłatnego podróżowania autostradą A1.

Reklama

O bulwersującej sprawie odpłatności za przejazd autostradą w aglomeracji rybnickiej informowaliśmy wczoraj – czytaj „Chcą nas „wykolegować” z opłatami za autostradę!”Okazało się, że nasi parlamentarzyści większości przypadków o niekorzystnych rozstrzygnięciach dla naszego regionu dowiedzieli się od nas. Mało tego, posłowie Platformy Obywatelskiej byli przekonani, że sprawa została w Sejmie pozytywnie załatwiona. Liczyli bowiem, że decyzja ministra Grabarczyka dotycząca bezpłatnych przejazdów autostradami w obrębie miast obejmuje również nasz region. Nieoficjalnie mówi się o tym, że kształt listy sporządzonej przez ministerialnych urzędników wynika z tego, iż z pozycji Warszawy Śląsk = aglomeracji katowickiej. Podobny pogląd we wczorajszej dyskusji na naszym forum wyraził użytkownik ~Fiodore: „W oczach Ministra to jest tak: Śląsk = Silesia = GZM. Zresztą reszta Polski też zaczyna tak myśleć.”


Na pytanie, co w tej sprawie zamierzają zrobić parlamentarzyści, w imieniu Platformy Obywatelskiej odpowiedział nam senator Antoni Motyczka, który kiedyś był szefem komitetu sterującego budowy autostrady A1 w naszym regionie. - Ta przykra sytuacja wynika przede wszystkim ze szwankującej komunikacji w naszym klubie. Swoje plany minister Grabarczyk w pierwszej kolejności powinien konsultować z nami. W środę zamierzam się spotkać z panem ministrem i osobiście wręczyć mu stanowisko podpisane przez wszystkich parlamentarzystów Platformy z naszego regionu – zapowiada senator. - Wierzę, że decyzja dla 600 tysięcy mieszkańców naszego regionu będzie pomyślna. To byłby skandal, jeśli ponoszący koszty budowy autostrad obywatele, nie mogliby z nich bezpłatnie korzystać – dodaje.


Interpelacje w sprawie nieodpłatnych przejazdów autostradą zapowiada również parlamentarna opozycja. Poseł Bolesław Piecha zwraca uwagę, że decyzja o tym, które odcinki autostrad będą zwolnione z opłat zależy tylko i wyłącznie od ministra i rządu. - To decyzja czysto polityczna, na którą my jako opozycja nie mamy większego wpływu. Obiecuję jednak działania w tej sprawie – mówi poseł Piecha.


Lobbować na rzecz wyłączenia z opłat odcinka A1 z Sośnicy do Gorzyczek będą również samorządowcy. - Jeszcze w tym tygodniu do ministerstwa wpłynie podpisane przez naszych członków stanowisko Związku Subregionu Zachodniego. W przeciwieństwie do symbolicznej sprawy nazewnictwa węzłów autostradowych, kwestia odpłatności za przejazdy autostradami jest kluczowa – przekonuje Adam Wawoczny, dyrektor Związku Subregionu Zachodniego.


Najwcześniej, bo jeszcze w piątek zareagowali radni Czerwionki – Leszczyn. W uchwalonym apelu wyrazili zaniepokojenie planami ministra. Zobowiązali również burmistrza, aby razem z innymi gminami leżącymi w sąsiedztwie autostrady zabiegał o pomyślne rozwiązanie problemu odpłatności za przejazd autostradą.


Dziś rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Rybnika - Lucyna Tyl powiedziała nam, że prezydent Rybnika Adam Fudali rozmawiał z dyrektorem Związku Subregionu Zachodniego i zamierza aktywnie włączyć się w podejmowane Związek działania. 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (75):
 • ~gargus 2010-06-29 10:46:17

  jak to dobrze, że istnieje taki portal jak rybnik.com.pl bo inaczej parlamentarzyści z naszego regionu żyliby w nieświadomości ;) ja mam nadzieję, że te działania chociaż ewidentnie spóźnione dadzą pozytywne efekty, bo jak ktoś zauważył nawet jadąc DK 78 do Katowic i tak za przejazd zapłacimy... pozostanie tylko DW 925 :| powodzenia panowie parlamentarzyści!

  0 0
 • ~wawokanin 2010-06-29 10:56:34

  przynajmniej chłopy nie odwracają kota ogonem... Mają zadanie chcą je jakoś wykonać. Spotkać sie z ministrem wysłać list. No są to jakieś działania. W tle tego stwierdzenie prezydenta brzmi nad wyraz bagatelizuje on te sprawę. Nie wie nawet jak zareagować. Ehhh Dobrze, że mamy w mieście ludzi którzy wiedzą jak zareagować....

  0 0
 • ~ISKIERKA35 2010-06-29 11:02:17

  Wow Skrytykować własny klub parlamentarny no ciekawie.... Adam Fudali nawet nie wie co zrobić... Pewnie siądzie i będzie płakać ojojoj

  0 0
 • ~wawokanin 2010-06-29 11:05:52

  Iskierka ciekawe co by było jakbyśmy nie mieli żadnych parlamentarzystów... tematu by nie było w ogóle a za autostradę by trzeba było płacić. Adaś Fudali spał by smacznie i nie wiedział co zrobić.... :D

  0 0
 • ~Sajgon 2010-06-29 11:11:52

  Panie prezydencie ja panu powiem co może pan zrobić skoro pan nie wie... Podpisać się pod tym listem od Motyczki i się z nim pofatygować do ministra Grabarczyka i wspólnie starać się o darmową autostradę. trzeba jedność pokazać.... Choć ciekawe co by na to powiedzieli koledzy z partii PiS....

  0 0
 • ~Dawidddddddd 2010-06-29 11:27:43

  parlamentarzyści powinni dostać wsparcie lokalnych samorządowców. Pan Dudkiewicz jakoś potrafił się zaangażować. Szkoda, że Fudali nie wie jak zareagować. Pewnie za chwile się dowiemy jaki to ma plan działania wymyślony na kolanie i pod publikę. Skoro jego rzecznik prasowy nie potrafi od razu wyrecytować planu działania tzn że go po prostu nie ma i o tym się nie mówi w UM. Za parę dni pewnie się dowiemy, że to co wymyślił Adam jest super i da rezultat... Szkoda, że spróbuje nas znowu zrobić w balona. Powodzenia panowie posłowie i senatorowie!!! :)

  0 0
 • ~Sajgon 2010-06-29 11:35:59

  Dudkiewicz to prezydent z jajami.... Ponad podziałami potrafi działać. Fudali jest na smyczy PiSu i nie zrobi nic co mu Piecha z Janikiem nie pozwolą.

  0 0
 • ~mistrzu 2010-06-29 11:41:18

  Blok Starych Rupieci w skrócie BSR wiecie z wiekiem reakcja i refleks się obniża. Co się dziwić, że nie ma odpowiedzi prezydenta i pomysłu na działanie. Liczę, że posłowie i senatorowie dadzą sobie rade sami.... Fudali jeszcze by wszystko popsuł. Więc niech siedzi sobie w swojej komnacie jeździ swoją karoca i nie przeszkadza :)

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-29 12:13:39

  Fudali przespal okazje, bo mogl wziac telefon, zadzwonic do wszystkich parlamentarzystow i zaproponowac wspolne dzialanie ponad podzialami (tak jak zrobil to Dutkiewicz we Wroclawiu). Niestety z reakcja sie spoznil. Do roboty nie ma komu (to kieruje rowniez w strone parlamentarzystow, nie tylko w strone Fudalego), a jak sprawa zakonczy sie sukcesem, to kazdy bedzie chcial sobie na niej zrobic PR.

  0 0
 • ~in_persona 2010-06-29 12:38:19

  To jakieś kuriozum!!! Jak to możliwe, że nasi politycy z PO o planach ministra rządu PO-PSL dowiedzieli się od dziennikarzy z Rybnika? Jakoś w to trudno mi uwierzyć – albo to megalomania redakcji, albo skrajna nieudaczność polityków PO. O ile pierwsze jestem w stanie zrozumieć, to drugie jest świadectwem nieudolności śląskich – w tym rybnickich z Krząkałą – tak zwanych polityków (posłów i senatorów, ministrów, itp.). Jak to możliwe, że poseł nie wie co się, dzieje w jego regionie i jakie są bieżące problemy do rozwiązania. Do takiej sytuacji w ogóle nie powinno dojść i powinna ona zostać załatwiona bez zbędnych ceregieli. I niech głoszą później, że załatwili darmowy przejazd autostradą, ale póki co niech siedzą cicho – to wielka porażka śląskiej i rybnickiej Platformy Obywatelskiej. Mamy też śląską minister rozwoju regionalnego (E. Bieńkowska) i wiceministra z tego resortu nota bene z Żor (A. Zdziebło) i niech mi nikt nie mówi, że nie mogą oni pogadać w Warszawie przy kawie z ministrem Grabarczykiem, bo padnę ze śmiechu. Ale jak ktoś się nie interesuje sprawami mieszkańców regionu, tylko zabiega o polityczne poparcie lansując się przy byle okazji, to nie powinien mnie reprezentować w sejmie, senacie, itd. A najlepsze jest to , że tzw. politycy z PO totalnie spieprzyli sprawę odpłatności za autostradę. Z tego co pamiętam, to Fudali już kilka lat temu na forum Związku Subregionu i Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, którego jest wiceszefem, wraz z innymi samorządowcami zabiegał

  0 0
 • ~in_persona 2010-06-29 12:39:30

  cd. o sprawę, w której obudzili się dzisiaj tzw. politycy PO. Niech więc ci właśnie politycy odkurzą gotowe pisma z tego czasu i ponownie zawiozą je do Warszawy, bo póki co jakoś o nich zapomnieli i pamięć przywraca im dopiero rok wyborów:) Alleluja i do przodu!

  0 0
 • ~wawokanin 2010-06-29 12:39:55

  qwerty Nasi parlamentarzyści tez przysnęli. Widać jednak, że chcą ta sprawę rozwiązać mają jakieś koncepcje. jakiś plan. Fudali mówi nam mieszkańcom, że nie wie co zrobić albo nie ma planu. To jest skandal. Tak jak by nam powiedział, słuchajcie rybniczanie tam macie parlamentarzystów niech oni się zajmą autostradą a nie ja Jego Wysokość Adam Fudali pierdzę w tym czasie w stołek.... taki prezydent nam jest nie potrzebny.... skandal

  0 0
 • ~in_persona 2010-06-29 12:51:49

  @wawokanin, a ty słuchaj tzw. posła Krząkałę i innych nieudolnych pajaców i sam sobie pierdnij w stołek (razem zresztą z nimi, bo to - jak widać po autostradach - wasze ulubione zajęcie). Jedyny gościu z klasą to senator Motyczka, który miał odwagę przyznać, że PO nie potrafi się ze sobą dogadać. Reszta PO to pozoranci i śmierdzirobótki (czyt. taki, któremu praca śmierdzi). Ale widać, że jeszcze dobrze nie zaczęli, z już się skończyli. Od takich POtałachów zachowaj nas Panie!

  0 0
 • ~Spartakus 2010-06-29 12:54:49

  jak się władza samorządowa nie będzie o swoje upominać to nawet ministrowie z regionu nie pomogą. Mieszkam tu dopiero 1.5 roku w Rybniku i oceniam to miasto dość negatywnie. Syf brud i ciągła jazda po dziurach. Na każdym kroku spotykam zaniedbania i brak profesjonalizmu. Postanowiłem swoje zdanie wyrazić na tym forum, bo to chyba dobre miejsce. Jak się ciągle siedzi w brudzie to z czasem się go ignoruje nie zauważa, natomiast jak się ktoś wprowadza to widzi co się dzieje kilkaset metrów od rynku zaczyna się makabra. Śmieci dziury bałagan, ignorancja władzy samorządowej od lewa do prawa. Wiem, że miastem rządzi ponoć PiS Na szczeblu samorządowym to nie ma znaczenia skąd ktoś jest ale Ci ludzie nie sprawdzają się.

  0 0
 • ~charlie 2010-06-29 12:58:54

  To już jest szczyt bezczelności i niesamowity trzeba mieć tupet żeby takie brednie jak zwolennicy PO wygadywać. Wy się słyszycie? jesteście śmieszni! Prosty przykład jak reagują zwolennicy PO a jak Fudalego. Sytuacja z terenem w Kamieniu i słynną już bajkowa krainą. Fala krytyki pod kierunkiem Fudalego oczywiście ze strony zwolenników rybnickiej opozycji pod przewodnictwem PO, ale i zwolenników Fudalego, którzy skrytykowali tą decyzję. Co się dzieje dalej. Fudali wycofuje się ze swojej głupiej decyzji, ale hipokryci z PO nadal obwiniają go za coś z czego się wycofał. Teraz niemal analogiczna sytuacja tylko, że w roli głównej parlamentarzyści PO, których była oczywista wina, że nie potrafili załatwić prostej sprawy ze swoimi znajomymi w Warszawie. Nagle biorą się do roboty, za co im chwała, oczywiście zwolennicy Fudalego, którzy są w opozycji do nich potrafią to docenić, a co robią hipokryci z PO? obwiniają Fudalego. Toż to jakieś kuriozum, szczyt głupoty i hipokryzji. Zaraz zaczną obwiniać Fudalego za to, że służba zdrowia w Polsce jest w fatalnym stanie. Jesteście nie tyle śmieszni co żałośni. Cieszy mnie fakt, że posłowie wzięli się za tą sprawę, choć późno, ale doceniam to, że w ogóle się tym zajęli. Nie mam zamiaru się za to nad nimi pastwić jak sępy z PO nad władzą samorządową w naszym mieście.

  0 0
 • ~charlie 2010-06-29 13:01:32

  @Spartakus jeszcze takiego człowieka co sam chce się przenieść i mieszkać w brudzie i syfie nie widziałem. Wyprowadź się do czystych Gliwic :D bo to jakże czyste i zadbane miasto jest marzeniem każdego zwolennika PO w Rybniku.

  0 0
 • ~Spartakus 2010-06-29 13:14:49

  Akurat mój drogi nie mam wyboru i muszę tutaj mieszkać jak na razie. Nie jestem tchórzem który ucieka a staram się pewne rzeczy nagłaśniać i naprawiać. Niesamowity syf jest np w okolicach zalewu Rybnickiego i tamtejszych stawów. Dlaczego nie karze się ludzi za śmiecenie w miejscach publicznych albo nie przyjmie się jakiś normalnych rozwiązań w sprawie śmieci. Konkretny przykład może ty Charlie01 uciekasz ja nie mam zamiaru wole zaprowadzać normalność.

  0 0
 • ~Sajgon 2010-06-29 13:25:02

  Najdroższa woda w Polsce dziurska w drogach jak po ataku bombowym, Kanalizacja która wciąż nie działa, teraz jeszcze będę płacić za autostradę. Adamie Fudali Dzięki jesteś " super". tak nieudolnego prezydenta to nie widziałem. nadaje się na wójta Pierdziszewa a nie prezydenta miasta takiego jak Rybnik. Posłowie reakcja dość szybka przynajmniej :)

  0 0
 • ~Dawidddddddd 2010-06-29 13:27:16

  strategia Fudalego na sprawę Autostrady.... "Jakoś to będzie a jak nie wyjdzie to się zwali na Krząkałe" Tak to wygląda zawsze. Jak coś nie wychodzi to zła jest PO.... Skandal

  0 0
 • ~mistrzu 2010-06-29 13:30:53

  Wójt Pierdziszewa heheeh dobre. Nooo do tego by się nadał zdecydowanie. Teraz nasz książe siedzi i kombinuje co zrobić. drapie sie po siwej głowie gładzi pomarszczoną twarz jak tu uciec :D:D

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-29 14:08:13

  Fudali nie dziala, bo jest zajety zalatwianiem pracy swojej corce i robieniem sobie PRu, zeby zapewnic sobie jakakolwiek polityczna przyszlosc. Dla tych co nei wiedza o co chodzi polecam: http://www.tvs.pl/informacje/26198/

  0 0
 • ~in_persona 2010-06-29 14:18:33

  Tak, tak - "bardzo szybka reakcja posłów", a świstak siedzi... Jakby tzw. POsłowie reagowali tak, jak trzeba, to nie byłoby problemu autostrady. Przez 2 lata siedziały chłopy na ciepłych zadkach, wręcz spali i nawet nie zainteresowali się tematem. Nawet na forum partii o tym nie rozmawiali. A jak dziennikarze ich obudzili, to od razu próbują znaleźć winnego:) @Dawidddddddd, to właśnie twoja PO spieprzyła sprawę i rozumiem, że trudno ci to pojąć - mnie zresztą też. A to, że spieprzyli jest oczywiste. Jak można być taką pierdołą i nie rozegrać nawet marketingowo sprawy załatwienia mieszkańcom przejazdu za friko - mając posłów, ministrów, rząd itd. To już totalny uwiąd PO. Współczuję wszystkim, którzy chcieliby się zabawiać z tą zmęczoną życiem formacją polityczną.

  0 0
 • ~ziupo 2010-06-29 15:46:08

  "Okazało się, że nasi parlamentarzyści większości przypadków o niekorzystnych rozstrzygnięciach dla naszego regionu dowiedzieli się od nas. Mało tego, posłowie Platformy Obywatelskiej byli przekonani, że sprawa została w Sejmie pozytywnie załatwiona. Liczyli bowiem, że decyzja ministra Grabarczyka dotycząca bezpłatnych przejazdów autostradami w obrębie miast obejmuje również nasz region." - Nie no, to jest chyba jakiś marny kawał, tak? Jak posłowie wywodzący się z tego regionu mogą: A) nie wiedzieć gdzie dokładnie mieszkają ich wyborcy, B) w jakiej sytuacji się znajdują (wyborcy), C) nie wiedzieć o co walczą. Faktycznie dobrze, że są media, bo w przeciwnym razie zachowywaliby się jak marionetki sterowane przez zarząd partii bez żadnego prawa do własnego stanowiska.   I strasno i smieszno je.

  0 0
 • ~ziupo 2010-06-29 15:51:48

  Swoją drogą, to nienormalne, że jak w tym mieście ktokolwiek (osoba prywatna, stowarzyszenie) chce coś zrobić dla miasta nie zważając na partyjne podziały, to od razu trafia na polityczny mur nie do przebicia (tamci popierają? to my NIE!). Szkoda, że parlamentarzyści nie liczą się z naszymi głosami i problemami.

  0 0
 • ~Dawidddddddd 2010-06-29 18:18:26

  Qwerty no powiem Ci, że ta informacja to skandal na skale ogólnopolską. Pytam się gdzie jest NIK CBA albo inne instytucje. To istna kpina z mieszkańców naszego miasta.

  0 0
 • ~Sajgon 2010-06-29 18:37:03

  Teraz już wiemy dlaczego Prezydent Fudali nasz ma gdzieś autostradę i opłaty..... Woli swoim dzieciom załatwiać prace na lewo.. Nepotyzm!!! Jak się tu wypowiadano, że cały UM to jedna wielka rodzina to fudalowcy grzmieli teraz macie swojego pryncypała. Król jest nagi.... Amator..

  0 0
 • ~mistrzu 2010-06-29 18:40:33

  Apel do Rybnika.com.pl Proszę opiszcie temat córki Fudalego!!! To skandal i ludzie muszą to wiedzieć!!! Proszę :)

  0 0
 • ~ISKIERKA35 2010-06-29 18:47:57

  też poprosiłabym o poruszenie tego tematu na rybnik.com.pl :) Korupcja się szerzyła zawsze w otoczeniu Fudalego ale nie sądziłam że cała rodzina taka.... Żenada

  0 0
 • ~Dawidddddddd 2010-06-29 18:50:35

  Niczym w naszym rodzimym serialu "Klan" choć bardziej mi odpowiada Rodzina Soprano :D:D popieram apel!! :) rybnik.com.pl długopisy w dłoń. Skończmy z tymi skandalami :)

  0 0
 • ~ISKIERKA35 2010-06-29 18:51:45

  Albo "Ojciec Chrzestny" jeżeli już idziemy w konwencje porównań filmowych

  0 0
 • ~Sajgon 2010-06-29 19:00:26

  Ciekawe czy rodzina Arteksa też ma już fuchy pozałatwiane :D:D

  0 0
 • ~lupa2010 2010-06-29 19:29:35

  Mili pyskacze z PO!!! w kontekście ostatnich tekstów na Rybnik.com.pl, o możliwości kandydowania byłego wicewojewody Waliszewskiego, dalibyście sobie spokój z cytowaniem materiałów z TVS, robionych przez jego córeczkę Alicję W., pod dyktando rybnickiej PO :)

  0 0
 • ~ 2010-06-29 19:43:59

  http://www.tvs.pl/informacje/26198/ Jeśli to jest prawda, to ja wcale nie jestem zdziwiony........tak wygląda sytuacja w całej Polsce. Wszędzie załatwiane są posady dla pociotków , dzieci i znajomych. Nie liczą się kompetencje, kwalifikacje i umiejetności. Wystarczy mieć w rodzinie kogoś dobrze zainstalowanego we władzy i dobrze płatna praca się znajdzie. Zero transparentności w tym kraju. Układy, układziki kliki (niezależnie od opcji politycznej).Posady, przetargi itd.....bawią się za kasę z naszych podatków.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-29 19:57:21

  Oczywiście płatni komentatorzy PO już wzięli się do pracy i celowo zmieniają temat dyskusji. Kamieniowanie Fudalego to Wasz temat zastepczy widzę. No chyba, że Wy się wydurniacie za free`ko, ale tego nie robią nawet kabareciarze i satyrycy.

  0 0
 • ~ 2010-06-29 20:08:28

  Fiodore, ależ tu nikt nie zmienia tematu dyskusji. Tematem są politycy, a jeśli uważasz że takie postępowanie jest słuszne to gratuluję. Niezależnie od opcji politycy mają to do siebie ,że zazwyczaj kłamią. I tu też to ma miejsce.......

  0 0
 • ~Fiodore 2010-06-29 20:20:10

  Lol, a czy ja gdzieś w ogóle zająłem zdanie w tamtym temacie zastępczym? Nie, a jeśli uważasz, że jednak zająłem, to pokaż mi gdzie tak napisałem.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-29 20:27:15

  Dajcie spokój z tą córką prezydenta bo minister obecnego rządu Pawlak pozatrudniał do różnych agend i ministerstwa kilkanaście osób ze swojej rodziny łącznie ze swoją partnerką i poza kilkoma artykułami w prasie opisującymi jego nepotyzm nic z tego nie wynikło. Ludzie, którzy nienawidzą Fudalego czynią to wyłącznie ze względów niemerytorycznych. Mają jakieś swoje urazy i frustracje spowodowane tym, że im się nie powiodło tak jak np. qwerty. Mi zależy tylko na rozwoju miasta - młodym pampersom atakującym Fudalego tylko na politykowaniu i stanowiskach. Nie macie absolutnie nic do zaoferowania mieszkańcom bo jesteście płytcy tak jak płytkie są wasze wypowiedzi. A co do awantury z autostradą to jestem najbardziej rozbawiony faktem, że nasi posłowie o problemie dowiedzieli się z tego artykułu. Rozumiem, że jakby nie ten artykuł to dowiedzieliby się w momencie ustawienia bramek w Rowniu i Bełku. Tak samo było rok temu jak za zgodą ministerstwa likwidowano nam pociągi dalekobieżne - też dowiedzieli się o problemie z gazet. I wyobraźcie sobie, że w przeciwieństwie do parlemntarzystów z innych regionów nie wywalczyli powrotu pociągu łączącego Racibórz, Rybnik i Czerwionkę z Warszawą. Jako kontrprzykład podam działania posłów z Gorzowa, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Słupska i Koszalina - miasta te po 3 miesiącach przerwy z powrotem takie połączenia uzyskały. No ale widocznie mają posłów, którzy potrafią naprawdę walczyć jak lwy, a nie zachowywać się jak uciekające przestraszone myszy...

  0 0
 • ~ 2010-06-29 20:42:15

  Oj Arteks:) Wszyscy wiemy o twoim bezgranicznym uwielbieniu dla pana Fudalego............... Skoro pan Pawlak tak robi, to może i pan Fudali i to twoim zdaniem rozwiązuje cały problem. Nie.....nie i jeszcze raz nie, moim zdaniem to jest patologia i należy z tym walczyć. To największa porażka polskiej samorządności i polityki. Zamiast politycy być przejrzystymi ludźmi, to kombinują i wciskają gdzie się da rodzinę i znajomków. Ja się na to nie zgadzam, mam w ręku ważny instrument dyscyplinujący...KARTĘ WYBORCZĄ.

  0 0
 • ~cige 2010-06-29 20:43:12

  do roboty? wolne żarty. pogadają, popierdzą, poklepią się po plecach i tyle z tego będzie a my będziemy płacić i nie bądźcie naiwni

  0 0
 • ~alchemik 2010-06-29 20:48:42

  Joseph, a w jakiej kwestii dokładnie jesteś na "nie"? Bo ja oglądam ten materiał w TVS i oglądam, i widzę, że widzicie w nim więcej niż tam jest. Dziewczyna startowała w konkursie! Ma tylko tego pecha, że ojciec jest prezydentem, więc każdy z góry założył, że przy konkursie majstrowano! Nikt nic nie wie, nie udowodnił a rzuca oskarżeniami! Typowe, ale bardzo chamskie! Skoro jednak dziewczyna nie została zatrudniona "pod stołem" ale w wyniku ogólnodostępnego konkursu, to ja naprawdę nie wiem, o co biega??? A może dzieci prezydenta już z definicji mają być bezrobotne? Albo wyprowadzić się z miasta? Przeraża mnie to wasze zacietrzewienie i nienawiść do Fudalego!

  0 0
 • ~qwer106 2010-06-29 20:53:42

  Dziennikarka TVS co robiła ten materiał to faktycznie córka A. Waliszewskiego (występował i kandydował w lewicowych partiach, a wicewojewodą został z ramienia bodajże lewicowej Unii Pracy czy SdPl), którego rybnik.com.pl przedstawił jako potencjalnego kandydata na prezydenta miasta. Czyżby więc rybnicka PO skumała się z rybnickimi postkomunistami? Coś jest na rzeczy, bo widać, że wspólne antyfudalowe materiały w TVS pani Waliszewska (córka) robi pod dyktando radnych z PO. Szkoda tylko, że PO zamiast wchodzić w komitywę z postkomuną nie troszczy się o załatwienie bezpłatnej autostrady:( A POsłowie niech się w końcu obudzą, bo mogą przespać wybory i nikt ich nie wybierze na kolejną kadencję:)))

  0 0
 • ~ 2010-06-29 20:53:55

  Alchemik, wybacz ale naprawdę trzeba być bardzo naiwnym aby wierzyć ,że córka prezydenta taką posadę dostaje zupełnie przypadkowo:) Córka pana Sobiesiaka też "posiadała kwalifikacje" i "w drodze konkursu" dostała ekstra fuchę w Totalizatorze Sportowym. :)

  0 0
 • ~alchemik 2010-06-29 21:00:14

  Joseph, nawet nie wiesz o czym mówisz. "taką posadę" - czyli jaką? wiesz jak się pracuje przy projektach unijnych? bo ja wiem. Zatrudnia się na czas trwania projektu, czyli rok, półtora i do widzenia. Jakby jej ojciec chciał załatwić posadkę to by załatwił coś lepszego.

  0 0
 • ~qwer106 2010-06-29 21:02:39

  Mam jeszcze pytanie. Czy to prawda, że poprzedni prezydent Rybnika sprawując urząd podjął decyzję o kapitalnym remoncie budynku przychodni na Paruszowcu, w którym pracowała jego żona - lekarka. Czy nie mówiło się wtedy o wyremontowaniu za publiczne pieniądze miejsca pracy dla żony? Czy to było etyczne, czy też praktyczne? A może może już mi się wszystko pomyliło i nie chodziło o byłego prezydenta, nie chodziło też o przychodnię, a tym bardziej o małżonkę prezydenta...

  0 0
 • ~ 2010-06-29 21:02:54

  Alchemik, ty wiesz swoje, ja wiem swoje, żaden z nas zdania na ten temat nie zmieni, więc skończmy się kłócić. Każdy ma swoje racje - takie prawo demokracji,że możemy o tym mówić.

  0 0
 • ~qwerty 2010-06-29 21:22:24

  Arteks ofermo - co wg Ciebie mi sie nie powiodlo? Bo wg mnie Tobie sie cos nie powiodlo bo wypisujesz takie bzdety na moj temat na tym forum. To chyba Tobie si enie powiodlo, bo dla Ciebie pensja dla absolwenta jest czyms, co Ci sie nie miesci w Twoim ograniczonym mozgu.

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-06-29 22:21:27

  do redakcji - zdjęcie Krząkały pod materiałem to brak rzetelności. Na razie nie wiadomo co on robi w temacie.
  Do "tajnego" materiału... Po pierwsze córka Fudalego nie była bezrobotna, bo pracuje w rybnickiej szkole. A to fucha "ekstra". Po drugie - Adaś odsunął Makosza bo dogadał się z SLD (a Kaczor kokietuje Napieralskiego..)Po trzecie - jak znajdzeice info, że koleś z Katowic, który to komentuje jest kochankiem pani poseł PO to okaże się, że Fudalemu wolno zatrudniać dziecko bez dotrzymywania procedur. Tylko powiedzcie to bezrobotnym absolwentom studiów wyższych z Rybnika, których tatuś nie jest prezydentem.

  0 0
 • ~ 2010-06-29 22:28:42

  Joseph, Alchemik widocznie to jakaś rodzina Fudalich, że go tak broni, co z tego że startowała w konkursie jak nie miała żadnych kompetencji na to stanowisko, to jest kpina normalnie, ale widocznie Alchemik tego nie umie pojąć ...

  0 0
 • ~alchemik 2010-06-29 22:45:52

  tak, lukas, bo przecież ludzie dzielą się na rodzinę Fudalich i reszte świata. rozwalają mnie argumenty, kiedy komuś brak argumentów :)))

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-29 22:48:29

  @qwerty - każdy psycholog potwierdzi, że twoje wpisy pokazują, że jesteś nieudany życiowo, a za swoje niepowodzenia obwiniasz Fudalego, Arteksa i innych. W moich wpisach nigdy nie dostrzeżesz pesymizmu, ględzenia, krytykanctwa i jadu. Ty potrafisz pluć na wszystko i wszystkich. Każdy blok ma swoją wredną, jakąś starą zmierzłą plotkarę. Ty pełnisz taką funkcję na tym forum. Zauważ, że tak Cię tu wszyscy traktują. Twoje poglądy stanowią istną księgę mitów, baśni i klechd rybnickich. Z lubością będę do nich wracał. Zachęcam też innych użytkowników tego forum do przypominania różnych idiotyzmów jakie forsował w przeszłości qwerty... - nasza forumowa zrzęda. Każdego pracodawcę z pewnością rozbawi to, że Qwerty uważa iż świeżo upieczony abslwent studiów technicznych otrzyma na rękę od razu w Warszawie 5000 zł hehehe, a radnego Kurpanika z PO, który prowadzi biuro nieruchomości w Rybniku z pewnością rozbawi fakt, że Qwerty uważa iż ceny mieszkań w Rybniku są sztucznie nakręcone przez biura nieruchomości hehehe To taka próbka z klechd które rozpowszechnia Qwertty - a które nie są przez nikogo traktowane na serio, jak na klechdy przystało...

  0 0
 • ~Spartakus 2010-06-29 22:49:18

  Drodzy forumowicze. Akcja pt córka pana prezydenta to w czystej postaci Nepotyzm. Przetarg z jedna kandydatką. O przetargu nie wiedział nikt tylko ona więc go wygrała. No czy tu w ogóle można coś jeszcze dodać poza słowem skandal? Chyba nie... nadzwyczaj dziwnym jest fakt wyjmowania jakiś konotacji politycznych owej dziennikarki, która przygotowała materiał. Jeżeli powiedziała nie prawdę, niech ją Rodzina Fudali pozwie. Fakty są chyba jednak po stronie TVS.

  0 0
 • ~Dawidddddddd 2010-06-29 22:52:44

  Dyskusja między Arteksem i qwerty fajna nawet. Położycie się zaraz na kozetce i jeden drugiemu będzie wytykał jaka ma chorobę psychiczną.... :D

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-29 23:10:45

  @Joseph - podałem przykład Pawlaka, że naprawdę poważny nepotyzm jest spotykany w przypadku ministra obecnego rządu (PO-PSL)!!! I jest to poważny problem zupełnie ignorowany przez samego zainteresowanego jak i koalicjantów, którzy nie wymusili na Pawlaku dymisji po publikacjach ujawniających to, że załatwił robotę kilkunastu swoim krewnym lub znajomym. Nie można stosować podwójnej wagi. Albo coś jest złego i premier państwa się na to nie godzi, albo to nie jest nic złeg. Chciałbym również podkreślić, że w Polsce pomoc w zatrudnieniu kogoś z rodziny jest zjawiskiem zupełnie powszechnym. Prezenterzy telewizyjni, sportowcy, aktorzy, piosenkarze, politycy wkręcają swoich potomków do tej samej branży i to nie jest w gruncie rzeczy naganne - chociaż wielu odziedziczyło po rodzicach dobre nazwisko ale niestety nie można powiedzieć aby odziedziczyli po nich talenty. Jeśli jednak już mówimy lokalnym podwórku to weźmy np. starostę powiatu rybnickiego Mrowca (PO) - przecież jego córka pracuje w jednym z rybnickich urzędów, czyżby przez przypadek? Myślę, że pomoc w znalezieniu pracy dla swoich pociech to nie jest nic złego. Nieetyczne byłoby gdyby córka czy syn prowadząc jakąś firmę otrzymywał zlecenia od krewnego, który pełni jakąś funkcję publiczną. To byłoby wykorzystywanie funkcji do robienia rodzinnego folwarku. Jednak w przypadku córki Fudalego nikt nic złego nie zrobił, a jeśli dziewczyna ma talent po ojcu to chyba dobrze dla Rybnika. :)

  0 0
 • ~Sajgon 2010-06-29 23:21:53

  Dziewczyna ma talent jasssne... chyba do robienia przekrętów (jeżeli ma po ojcu) oczywiście :D Taka jest bystra że nawet nie chciała się wypowiedzieć do kamery. Babka się nadaje na kierownika?? chyba stoiska z burakami na targu :P

  0 0
 • ~ 2010-06-30 00:28:51

  Dobrze powiedziane Sajgon ;)

  0 0
 • ~adi52_1 2010-06-30 03:44:42

  Dojeżdżam codziennie do pracy do Zabrza (i mysię że takich osób jest więcej) więc dla mnie jest to sprawa "życia lub śmierci". Przymykam oko na wiele nieprwaidłowości w naszym mieście ale jeśli okazałoby się, że musiałbym płaci za A1 wtedy nie wybaczyłbym tego "włodarzom" w naszyn regionie.

  0 0
 • ~M 2010-06-30 08:19:11

  Ciekawe, od kiedy to minister Pawlak jest wyrocznią prawa. Rozumiem, że na stronie wypowiadają się zwolennicy różnych opcji politycznych w mieście, ale mówienie ludziom, że ustawianie lewego przetargu i łamanie prawa, by zatrudnić niekompetentną córkę prezydenta Fudalego, na co dzień nauczycielkę rosyjskiego, przy unijnym projekcie, o którym nie ma pojęcia, to zwykłe przegięcie. Przypominam, że wypłaty dla Doroty P. finansowane są nie z prywatnych źródeł, ale z publicznych pieniędzy. Ja się na takie bezprawie i gangsterstwo nie zgadzam. Sprawą powinny obowiązkowo zainteresować się organy ścigania!

  0 0
 • ~SSD CKU i CKP 2010-06-30 08:27:59

  Widzę, że dzieci polityków najlepiej waszym zdaniem byłoby zrobić bezrobotnymi, bo zawsze jest podejrzenie o nepotyzm. A ja proponuje najpierw zbadać temat, bo z tego co wiem, to nie żaden przetarg z jedna osobą, tylko umowa zlecenie na kilka miesięcy i wcale nie za duże pieniądze.

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-06-30 08:44:00

  CKU - głos we własnej sprawie zabierasz:-)
  Kasa nie jest duża- nie ma o czym gadać ale ONA NIE BYLA BEZROBOTNA!!
  Zatrudnianie dzieci władz w placówkach publicznych jest co do zasady NAGANNE.Jeżeli prezydent ma problem z tym, żeby znaleźć zajęcie córce poza administracją to albo ona nic nie umie, albo nikt z nim nie chce gadać...
  A na koniec - skoro pan technik, spec od rządzenia miastem - Adam F. tak popiera doszkalanie się to mógł polecić córce studia np. anglistyczne i miałaby wtedy pracę w zawddozie, wiecej godzinek które dyrektorzy szkół chętnie daliby córce prezydenta. A Fudali poszedłi po najmnieszej lini oporu dając załatwiająć córce bez kompetencji FUCHĘ . A myslicie, że to wyczepruje temat...

  0 0
 • ~M 2010-06-30 08:46:08

  Na stanowisko koordynatora projektu odbył się przetarg/konkurs. Pal licho, jaka jest forma prawna umowy - czy to byłoby zlecenie, czy dzieło, czy umowa o pracę - to nie ma znaczenia. Nieważne też za jakie pieniądze. Aczkolwiek znając stawki projektów unijnych, Dorota i tak dostaje znacznie więcej niż w szkole, w której uczy. Ważne, że ewidentnie naruszono tu zasady konkursu, co pozwala podejrzewać, że stoją za tym jakiegoś rodzaju koneksje. Nikt nie chce też robić córkę prezydenta bezrobotną. Natomiast wciskanie ją na stołek, na który nie ma odpowiednich kwalifikacji (które były wymagane przy konkursie na stanowisko koordynatora), to zwykłe łamanie prawa. Stało się jednak odwrotnie. Przypadek? Nie wierzę, bo ostatnio coś za dużo tych przypadków i zbiegów okoliczności...

  0 0
 • ~M 2010-06-30 08:50:16

  Coś ucięło mi komentarz, więc pozwalam sobie na uzupełnienie. Normalnie, kandydatura Doroty P. na stanowisko koordynatora powinna zostać odrzucona na etapie naboru, bo nie spełniała wymaganych kryteriów, a w przypadku braku innych kandydatur, konkurs powinien zostać ponownie rozpisany. Stało się jednak odwrotnie. Przypadek? Nie wierzę, bo ostatnio coś za dużo tych przypadków i zbiegów okoliczności...

  0 0
 • ~wojtek144 2010-06-30 09:11:17

  Poseł platformy z Rybnika to V liga. Nikt z nim nie rozmawia na poważne tematy. Typowa marionetka do głosowania.

  0 0
 • ~benek 2010-06-30 09:32:41

  ~adi52_1, będziesz mógł za to podziękować naszym kochanym posłom:(

  0 0
 • ~grzesnick 2010-06-30 21:14:05

  Wy nie wiecie a ja wiem .. Prutek, czyli zięć jest zatrudiony..w UM jako kierowca prezydenta:-)
  http://www.dziennikzachodni.pl/slask/rybnik/275436,w-rybniku-unijny-program-koordynuje-corka-prezydenta,id,t.html

  0 0
 • ~cige 2010-06-30 21:40:39

  ~grzesnick oooo to ciekawa informacja......a pan panie H.....e nie miej ludzi za idiotów!!! miała najlepsze kwalifikacje? kto? że jest córką kogos to chyba tak. pisała jakieś projekty? g chyba pisała. to że się jest w PiS to tylko wstyd że tacy ludzie tam są. przeczytałem wywiad w Dzienniku Zachodnim. Kpina. kpina panie H. ale jak sie nie zostało radnym to trudno. ludzie na szczęście potrafia weryfikować.

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-30 23:17:06

  @M - Ani minister Pawlak, ani prezydent Fudali ani starostwa Mrowiec nie są wyroczniami prawa. Jednak jeśli lokalne POkemony robią awanturę w tej sprawie to dlaczego nie stosują jednolitej miarki wobec osób z własnej partii i koalicji? A dlatego, że niektórzy mogą, a inni nie, szczególnie jeśli są wrogami politycznymi ;P

  0 0
 • ~Arteks 2010-06-30 23:19:30

  @benek - też to zauważyłem. W sejmie nigdy dziennikarze nie zapraszają do studia i do wywiadów posłów z PO z naszego regionu. Czyżby się nie liczyli, a może nie znają się na niczym? Jedynym posłem który wzbudza zainteresowanie z naszego regionu jest poseł Piecha (PiS). Niedawno widziałem dość długą dyskusję z jego udziałem na tematy służby zdrowia w TVN.

  0 0
 • ~wojtek144 2010-07-01 07:05:05

  PO w Rybniku czeka na mannę z nieba. Panowie trzeba ciężko pracować aby być zauważonym w Warszawie. M.Krząkała z całym szacunkiem jest politykiem mdłym nie majacym wiele do zaoferowania prócz gładkich zdań i banałów.

  0 0
 • ~M 2010-07-01 07:40:45

  @Arteks - prawo i standardy moralne powinny być jednakowe dla wszystkich, niezależnie od tego, jaką opcję reprezentują. Temat "Warszafki" to osobna kwestia i tutaj zgodzę się z Tobą a propos poczynań Pawlaka. Natomiast nie można tego traktować jako punktu odniesienia do tego, co dzieje się na naszym lokalnym podwórku. Kumoterstwu i układzikom w najgorszym wydaniu, z jakimi mamy do czynienia w Rybniku, zawsze będę mówił "nie", obojętnie jaka nie byłaby to opcja polityczna.

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-07-01 07:57:55

  sympatyzuje w Rybniku z PO, bo liczę, że zmieni się władza. Nie oznacza to jednak że podoba mi się Mrowiec. Nie ma nawet o czym gadać.. To ta sama zasada - facet zrósł się ze stołkiem i uważa, że dlatego wolno mu wszystko bez względu na prawo i morlaność. Będę kibicował tak samo zmianie Fudalego jak Mrowca! J
  Jeżeli rzeczywiście jego córka pracuje w podległej mu administracji to ta sma granda i ta sama banda..

  0 0
 • ~Arteks 2010-07-01 11:22:21

  jedrek_1_1 - w przypadku Mrowca nie w tym samym urzędzie co tata, tak samo jak w przypadku córki Fudalego nie bezpośrednio w Urzędzie Miasta. Ale zasada ta sama. Nie wiem skąd twoje oczekiwania Jedrek wobec PO? Owszem ja też w 2006 popierałem PO w Rybniku bo byłem przekonany, że jakaś świeża krew w Radzie Miasta się przyda. Z perspektywy czasu jednak widzę, że tych 13 radnych nie zrobiło dla miasta kompletnie nic, ba oni w różnych dobrych przedsięwzięciach przeszkadzają wręcz Fudalemu w działaniu. Trochę na zasadzie "na złość mamie odmrożę sobie wąsy". W przypadku rządzeniem państwem walka polityczna jest OK. Ale uprawianie politykierstwa w samorządzie może zaszkodzić rozwojowi miasta. Fudali ma swoje wady i nie zawsze jego polityka i jego pomysły mi odpowiadają. Ale facet ma jaja i wprowadza w Rybniku innowacje, od 12 lat prowadzi megaproinwestycyjny budżet, może już nie pamiętasz ale dzięki zabiegom jego ekipy Rybnik jest jednym z 4 głównych miast w strategii województwa dzięki czemu udaje się nam pozyskać różne urzędy co nie dodaje tylko prestiżu ale daje konkretne miejsca pracy i powoduje, że ludzie przyjeżdżając do nas zostawiają tu przy okazji swoje pieniądze. Natomiast PO na Śląsku jest podzielona, walczą w jej ramach różne stronnictwa. Siedlaczek ma przechlapane z powodu swojego krewnego Marcinkiewicza, który nikomu nieznany wszedł do europarlamentu. Zdziebło i Buzek wbrew Krząkale wspierają publicznie Fudalego, wojewoda nie lubi się z marszałkiem cdn

  0 0
 • ~Arteks 2010-07-01 11:29:50

  starosta Mrowiec jedyne co zrobił to postawił tablicę pamiątkową i wyremontował swoją siedzibę... Władze województwa są tak skompromitowane, że już po prostu szkoda słów na to aby po raz kolejny wymieniać ich poważne wpadki. Jedrek ja też sympatyzowałem z PO i oni mogą na mnie nadal liczyć w przypadku poparcia Komorowskiego oraz w poparciu do sejmu. Ale będę bardzo solidnie zwracał uwagę na dotychczasowe osiągnięcia poszczególnych osób. Ja zacząłem jakiś czas temu wspierać Fudalego dlatego, że facet dokonania ma duże, a niestety nie ma żadnej alternatywy na horyzoncie. 4 lata PO w Radzie Miejskiej to awanturnictwo, intryganctwo, populizm i przeszkadzanie oraz krytyka wszystkiego dzięki czemu Rybnik przekształca się w coraz nowocześniejszy ośrodek. To było żenujące przedstawienie i jeśli ja - osoba sympatyzująca z PO nie chcę o ludziach z tej formacji słyszeć w życu miasta to pomyśl sobie co o rybnickiej PO sądzą ludzie o innych poglądach?! Rybnicka PO to POrażka...

  0 0
 • ~qwerty 2010-07-01 13:16:31

  haha Arteks - Twoj Fudali takie wprowadza innowacje, ze sam tu przyznales, ze e-karta przez niego wprowadzona utrudnia zycie pasazerom. Wez sie zastanow czasem co piszesz. JEDNYNA innowacja jaka Fudali wprowadzi, ktora ma sens to "Bookowanie" czasu na wizyte w wydziale komunikacji przez Internet. Co do inwestycji to tez smiech na sali - wystawrczy popatrzec na nasze ulice i porownac je do ulic chocby duzo mnijszych Zor. Co do inwestycji - wystarczy popatrzeec na nasza sterfe ekonomiczna i porownac ja do strefy ekonomicznej mniejszych Zor. Nie rob z siebie glupka - czy Ty naprawde myslisz (tak jak Twoj szef Fudali), ze ludzie czytajacy ten portal nie maja oczu?

  0 0
 • ~Słowian 2010-07-01 13:39:52

  Do grzesnick. Pan Prutek nie jest kierowcą Prezydenta, tylko kierowcą w firmie Hossa, zarządzającą Hotelem Olimpia w Kamieniu.

  0 0
 • ~Arteks 2010-07-04 00:01:26

  @qwerty - ty robisz z siebie głupka... Chociażby porównując inwestyje drogowe Rybnika i Żor. Już raz się Ciebie pytałem czym imponują Żory poza wybudowaniem kawałka nowej obwodnicy i to już chyba 10 lat temu oraz systemem dróg, który powstał 10 lat temu. Nie dostałem odpowiedzi... Budowa nowej obwodnicy nie jest niczym imponującym bo to odcinek nawet krótszy niż ten w Rybniku, który teraz powstaje na Nowinach. A budowę węzła autostradowego Żory zawdzięczają takiemu położeniu a nie władzom miasta. Po prostu trujesz jak teściowa - jak zwykle... ;P

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2543