zamknij

Organizacje pozarządowe

Autorytety a hejt

2015-04-30, Autor: bf, źródło: niehejtuje.com
W dzisiejszych czasach ludzie podążają za innymi. Wygląd, sposób bycia czy prezencja są na co dzień kopiowane od „wzorców”. Warto zastanowić się jednak, kim są Ci, którzy stanowią drogowskaz, w funkcjonowaniu człowieka. Bądź wręcz przeciwnie – być może podążamy ślepo, za indywidualistą, który tak naprawdę jest taki, jak reszta. Ta kwestia budzi wiele wątpliwości i łączy się z konfliktem, który prowadzi do hejterstwa.

Reklama

Era blogerów, czyli tych, którzy piszą o swoim pomyśle na życie oraz vlogerów, nagrywających filmiki o sobie, o własnych poglądach czy po prostu tym, jak żyją, co robią – stała się taką loterią, w której można przebierać i wybrać tą osobowość, za którą pragnie się podążać. Jak widać wystarczy patent, trochę kreatywności i każdy może stać się autorytetem.

Nie chodzi tu o negację i sprzeciw inicjatywom, jakie podejmują ludzie lecz zważenie na to, iż wartości się zatracają, a rangę zyskują rzeczy czysto materialne, które przemijają a wraz z nimi przekazywane informacje.

Rzeczywistość bywa brutalna, świat i media toną w manipulacji, a perswazji ulegają sami rodzice. Jak wówczas znaleźć wzorzec, którego ludzie tak rozpaczliwie potrzebują. Uwagę zdobywają głośni, ciekawi, inni – choć niekoniecznie z czystym sumieniem. Wiele słyszy się i mówi o agresji, panującym złu. A ich przykłady z każdym dniem się piętrzą. A co gorsza, „przykłady stają się przykładami” dla innych. I tak nienawiść zatacza swe koło, odnajdując się w każdym środowisku, pod różną postacią.

Wiadomym jest, iż również hejterstwo stanowi problem braku autorytetu. Łatwiej jest krytykować i oceniać, z łatwością przychodzi oczernianie i kłamstwo. Właśnie dlatego, coraz częściej ludzie sięgają po takie środki. Zmierzenie się z prawdą i bycie w porządku to dziś pożądane cnoty.
„Kto szuka, nie błądzi” – szukajmy częściej, dokładniej i z precyzją, by nie kierować się, potocznie mówiąc byle jakimi priorytetami w życiu, by nie zbaczać w tą negatywną strefę łatwości, gdzie ukrywamy się za maską hejtu i krzywdzenia innych.

Obecnie, potrzeba autorytetów i ich wskazówek, mądrości życiowych oraz porad. W świecie pełnym podobnych do siebie indywidualistów i ludzi ułatwiających sobie życie – priorytety giną, nie wspominając o wyższych wartościach. Należy włączyć alarm, otrząsnąć się mentalnie i na nowo spojrzeć, co ważne jest w życiu. Zrezygnować z hipokryzji, hejtu i uprzykrzania życia komuś innemu.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2015-04-30
  20:09:07

  11 0

  Moim autorytetem na pewno nie są media, które piszą takie bzdury :-)

 • ~czarny_julek 2015-05-01
  13:05:18

  8 0

  Panie Furmanowicz - dlaczego w zdaniu "Warto zastanowić się jednak, kim są Ci, którzy..." zaimek "Ci" napisał Pan wielką literą? Zwracał się Pan bezpośrednio do kogoś..? Nie sądzę. Dno i kupa mułu. Dalej nie czytałem, ale śmiem podejrzewać, że to nie jedyna perełka w Pańskim "artykule" :/

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co jest najbardziej potrzebne Rybnikowi?


Oddanych głosów: 770