Atomowy początek turnieju RMKS XBEST. Koszykarki wygrały z Warszawą 75:37

2021-04-23, Autor:

Wymarzony początek turnieju półfinałowego w wykonaniu RMKS XBEST Rybnik. Rybniczanki rozgromiły AKS ZŁY Warszawa 75:37. Świetnie dysponowana rzutowo była Aleksandra Lewoń-Sczansny, która zdobyła 23 punkty, aplikując m.in. 6 „trójek”.

Lepszego początku turnieju w pięknej hali w Zgorzelcu rybniczanki nie mogły sobie wymarzyć. Odniosły przekonujące zwycięstwo i pozostają w grze o awans do turnieju finałowego o awans do I ligi.

RMKS XBEST Rybnik rozpoczął mecz od 8:0, potem sukcesywnie budował przewagę. Wynik pierwszej kwarty 28:5 rzutem za 3 ustaliła A. Lewoń-Sczansny, która zdobyła w tej części gry większość punktów wraz z kapitan Joanną Sobotą (16 pkt w meczu). Nieporadność rywalek z Warszawy uzmysławia fakt, że pierwsze punkty z gry zdobyły na 50 sekund przed końcem pierwszej kwarty.

Druga część meczu nie zmieniła obrazu gry. Podopieczne Grzegorza Korzenia spokojnie punktowały powiększając przewagę, która rosła do 30 oczek. Rybniczankom nie przeszkodził nawet drobny uraz Natalii Rusińskiej (14 zbiórek), przez który podkoszowa odpoczywała na ławce i wróciła do gry po przerwie.

Do szatni koszykarki ZBEST schodziły przy stanie 46:14 Po przerwie w szeregi wysoko prowadzących rybniczanek wkradło się lekkie rozprężenie, które sprawiło, że trzecia kwarta zakończyła się jednopunktową wygraną rywalek. Wystarczyło jednak, żeby w czwartej kwarcie RMKS podkręcił tempo, by przewaga wzrosła do 43 punktów. Ostatecznie XBEST rozgromił AKZ ZŁY Warszawę różnicą 38 punktów.

W kontekście trzydniowego turnieju na pewno cieszy zarówno świetny wynik jak i fakt, że zwycięstwo nie nadwyrężyło sił podstawowych zawodniczek. Najwięcej czasu – 27 minut spędziła na parkiecie Ewelina Najduch (14 pkt).

AKS ZŁY Warszawa – RMKS XBEST Rybnik 37:75 (5:28, 9:18, 11:10, 12:19)

Kolejny mecz RMKS XBEST rozegra w sobotę. O 16.00 zmierzy się z MKS Ósemką Skierniewice.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0