zamknij

Wiadomości

Atak zimy w regionie. Zaskoczyła drogowców? W Niedobczycach autobus stanął w poprzek drogi

2016-12-01, Autor: bf

To się nazywa początek grudnia. Od wczorajszego popołudnia aż do dzisiaj z nieba leci biały puch. Dla dzieci to atrakcja, a dla kierowców – kolejne utrudnienie. Czytelnicy informują nas, ze wiele dróg w naszym mieście nie zostało odśnieżonych na czas. Zima zaskoczyła również pewnego kierowcę autobusu. Na ul. Janasa w Niedobczycach pojazd stanął w poprzek drogi.

Reklama

To pierwszy taki atak zimy w tym roku. Czy padający od wczoraj śnieg zaskoczył drogowców? Jak zapewnia Przemysław Grycman, dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych – nie. - Jesteśmy przygotowani na obecne warunki atmosferyczne. Aktualnie po drogach naszego miasta jeździ 9 pługopiaskarek, a po dzielnicach 36 wynajętych ciągników. Nie otrzymaliśmy wielu zgłoszeń od mieszkańców – mówi.

Tymczasem Czytelnicy informują nas, że w wielu punktach Rybnika drogi i chodniki nie były odśnieżone. Tak miało być choćby z ul. Raciborską, czy z chodnikami na ul. Kościuszki czy 3 Maja. Przemysław Grycman tłumaczy, że służby nie mogą być wszędzie i o każdym czasie. - Trzeba uzbroić się w cierpliwość – uspokaja.

Niemiła niespodzianka czekała na pasażerów autobusu nr 23, który utknął w poprzek drogi pomiędzy Niewiadomiem, a Niedobczycami. Pojazd wjeżdżał pod górkę, wpadł w poślizg i zablokował ruch z dwóch stron.

Kierowców przestrzegamy, by zdjąć nogę z gazu i wzmóc czujność na drodze. Czy w Waszej okolicy jest nieodśnieżona droga, chodnik? Zgłoście to RSK pod numerem telefonu: (32) 4329540.

Oceń publikację: + 1 + 27 - 1 - 39

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (32):
  • ~czorcik 2016-12-01 10:45:19

    fachowcy od dróg?? chyba od siedmiu boleści....zima nigdy nie zaskakuje kierowców, ale zawsze zaskakuje służby odpowiedzialne za stan dróg!!!

    51 18
  • ~panoczek 2016-12-01 10:46:28

    Arteks czekamy na opinię na temat stanu opon w tym autobusie

    52 9
  • ~citizen50 2016-12-01 10:50:00

    Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem prezydenta Fudalego. Jedno natomiast trzeba mu oddać. Za jego prezydentury drogi Rybnika były najlepiej i najszybciej odśnieżonymi drogami w regionie.

    46 35
  • ~czorcik 2016-12-01 11:06:41

    citizen....ale za to prawie cały region miał problemy z drogami, bo wszystko szło na Rybnik !!!

    18 28
  • ~wojtek74 2016-12-01 11:12:15

    Witam to nie wina prezydenta że drogi są nie odśnieżanie tylko kierownika RSK

    43 18
  • ~citizen50 2016-12-01 11:19:28

    @wojtek74 oczywiście prezydent nie ma żadnego wpływu na kierownika (czy kogokolwiek) RSK.
    @czorcik nie wydaje mi się, żeby środki miast ościennych (np. Wodzisław, Żory, Pszczyna etc.) były przeznaczane na odśnieżanie rybnickich dróg.

    24 9
  • ~ 2016-12-01 11:30:16

    za to jak ślicznie! :)

    34 10
  • ~ 2016-12-01 11:33:40

    Panie Kuczera jak jechało się rowerkiem dziś? Ja musiałem odpalić samochód aby pokonać drogę do sklepu (jakieś 400 m). Zazwyczaj pokonuję ją pieszo. Pozdrawiam.

    25 25
  • ~orient 2016-12-01 11:44:21

    @czorcik niektórzy lansują się strojem, inni gadżetami, a ty niestety lansujesz się głupimi wpisami... Nie lepiej pisać mniej, a mądrzej? Każda gmina i miasto z własnych środków pokrywa utrzymanie dróg. Te biedniejsze mają na to znacznie mniej środków. Rybnik radził sobie przez lata bardzo dobrze. Pamiętam bardzo śnieżne zimy 2000 na 2001 czy 2005 na 2006. U nas było ok... ale tylko do granic miasta.

    21 6
  • ~Bierza Dorota 2016-12-01 11:50:38

    i jak zwykle zima zaskoczyła wszystkiech a piaskarki spia oni maja czas

    13 32
  • ~walenrod 2016-12-01 11:53:27

    RSK znów zostało zaskoczone opadami śniegu. Śnieg padał od wczoraj wieczora a rano ul. Raciborska zalodzona i nie odśnieżona, przecież to główna ulica do Rybnika. Dyrektorze RSK czy to taki problem dla Was, że w nocy nie możecie odśnieżać i posypać solą głównych dróg?

    35 11
  • ~wunia89 2016-12-01 12:13:14

    Jeszcze kilka lat temu Rybnik był wzorem jak należy odśnieżać miasto a teraz WSTYD wstyd wstyd, żeby nawet DK 78 i DW 935 nie była odśnieżona. Przecież Rybnik o 23 wyglądał jak górskie miasteczko...które nie posiada żadnych służb odpowiedzialnych za odśnieżanie. Żeby rano mieszkańcy łopatami odśnieżali ulice przed swoimi posesjami to jest śmieszne.

    37 13
  • ~Patryk Sobik 2016-12-01 12:50:04

    Zamiast przeznaczać pieniądze na głópie ( to tylko moje zdanie) wybiegi dla psów ,zainwestowali by w sprzęt dla miasta..

    31 22
  • ~czorcik 2016-12-01 12:52:30

    orient trzy lata temu osobiście przeżyłem taką sytuację, że w ZDP powiedziano mi, że pieniądze na "powiat" przesunięto na odśnieżanie Rybnika. Zatem nie obrażaj- jak nie znasz sytuacji!!! Dlatego tak napisałem, bo tak było. ...i wcale nie musisz wierzyć, ale to już jest twój problem

    6 16
  • ~kawaski 2016-12-01 13:10:44

    Nic nowego, kilka dni temu zadzwoniłem na całodobowy numer pytając Pana czy znów jak co roku zaskoczyła ich zima? Bo kto sie spodziewał z końcem listopada śniegu u nas. Zaśmiał się i tłumaczył mi ile Panowie mogą pracować i ile aut maja do dyspozycji. Może by tak warto zainwestować w sprzęt odpowiedni który ogarnie ten burdel !
    Potem my jako kierowcy dostajemy mandaty za nie dostosowanie się do warunków. Pewnie Pan z autobusu załapał się na upominek od Panów policjantów. Chore Chore Chore !!!!!!!!!!!! Ale nikt oczywiście nic z Tym nie robi. Każdy to ma w głębokim poważaniu. Może warto było się tym zainteresować ?

    22 7
  • ~Adam Szymiczek 2016-12-01 13:38:46

    Ludzie troche sniegu spadło i Armagedon...
    Mnie osobiscie zima nie zaskoczyla ale jeden kierowca laguny ktory dzis rano blokowal wyjazd przez okolo 5 min szorujac nawierzchnie...

    26 1
  • ~czorcik 2016-12-01 13:40:17

    citizen50 jeśli tak pojmujesz powiat(region) rybnicki, to za bardzo nie mamy o czym dyskutować!!! ale widać, że problemem dla ciebie nie jest śnieg, a....szukanie nieścisłości w komentarzu! Aż dziw, że nie dodałeś Gliwic. Katowic, Tych...

    12 1
  • ~Marek Twardowski 2016-12-01 13:56:27

    "....Przemysław Grycman tłumaczy, że służby nie mogą być wszędzie i o każdym czasie. - Trzeba uzbroić się w cierpliwość – uspokaja......." - Tak uzbrójcie się w cierpliwość tak ja - obywatel 5 kategorii (wg klasyfikacji dróg do odśnieżania). Do tej pory nie widziałem żadnego ciągnika i pewni go już dzisiaj nie zobaczę. Ale dojazd do radnego przygotowany.

    23 7
  • ~LEMUR 2016-12-01 14:28:10

    Jaki atak zimy? Opady pogodynki już zapowiadały 1-2 dni temu. RSO wydało ostrzeżenie a tu jak zawsze "zaskoczyła"

    23 3
  • ~spirit-of-the-town 2016-12-01 14:44:57

    ~czorcik, jeśli nie chcesz mieć kontaktu ze śniegiem, proponuję zmienić miejsce zamieszkania na południowoeuropejskie. Jeśli cały czas sypie śnieg lub śnieg z deszczem - to w jaki sposób można spowodować, aby natychmiast nigdzie go nie było? Napisz, chętnie poczytam. Mnie nigdy nie zaskakuje zima (a mieszkam przy drodze chyba 10 kolejności odśnieżania) - mam dobre opony, łańcuchy w razie czego i łopatę śniegową. I chęci aby tego użyć. Pozdrawiam

    24 4
  • ~Mar Deco 2016-12-01 16:32:31

    ja się nie zgodzę piaskarki dziś szalały drogi posypane w tym roku duży plus za stan gotowości

    15 11
  • ~czorcik 2016-12-01 17:15:17

    spirit-of-the-townspirit-of-the-town....problem jest taki, że przez dłuższy czas (a nie były to 3 minuty!!!) był wszędzie.....bez względu na kolejność odśnieżania

    2 1
  • ~szuiram 2016-12-01 17:20:32

    do kwasny 15 możesz mi zdradzić ten jak to nazwałeś "całodobowy numer"? I z jakim to "Panem" rozmawiałeś? Kolejny gość, który chce mieć czarne i suche drogi bo wyjechał rano do pracy! Zobacz jak jest w srogą zimę w całej Skandynawii (oczywiście jesli wiesz gdzie to jest bo szczerze w to wątpię).

    13 3
  • ~Heina aus Pitolowa O/S 2016-12-01 17:23:24

    Jo do szyku dojechoł.

    7 2
  • ~Madzia Kozubek Sibirska 2016-12-01 17:49:23

    Bylam pasazerka tego autobusu. Linia 23 byla opóźniona juz ok 30 minut. Mial jechać 7.06 z meksyk park masakra

    3 2
  • ~orient 2016-12-01 18:06:00

    @czorcik rada na przyszłość, nie wierz w ciemno każdemu kto ci coś mówi. Czasami urzędnicy lubią spławiać ludzi takimi kitami jak ten. Miasta i powiaty to zupełnie inne organizmy, budżety, służby itd.

    8 1
  • ~czorcik 2016-12-01 21:08:12

    orient jeśli ja rozmawiałem z odpowiednim kierownikiem i takie słowa usłyszałem, to .....wg ciebie z kim w tym ZDP miałem rozmawiać? Wam sie to tu w komentarzach wszystko wydaje takie proste, a realia są jakie są, a idealnie to dzisiaj raczej nie było...

    4 3
  • ~wendaboj 2016-12-02 07:30:39

    Ludzie przestańcie narzekać na odśnieżanie. Przecież to jest normalne że jak spadnie dużo śniegu na raz to potrzeba trochę czasu zanim sprzęt przejedzie przez wszystkie drogi. Pługi odśnieżają drogi jeżdżąc po nich a to zajmuje czas. To logiczne że wszystkich dróg nie odśnieżą jednocześnie. Jadą po kolei według ważności dróg i nie wiem czemu ludzie tego nie rozumieją. Każdy by chciał mieć z rana odśnieżone pod domem a jest to nie wykonalne. Nawet jakby jeździło 100 pługów to i tak będą miejsca które jeszcze nie zdążyły odśnieżyć. Wydaje mi się że większość narzekających tutaj to tzw. Janusze, którzy kupują stare opony bo jeszcze pojeżdżą chociaż są łyse bo jest tanio. Albo wymyślają tak, że na przód założę zimówki a na tył letnie bo po tak dużo osób robi. Potem jak spadnie śnieg i nie umieją pod górkę wyjechać to winni są ci co odśnieżają. Kupcie dobre opony i nie narzekajcie. Trochę śniegu spadło a wy się zachowujecie jakby spadło go metr lub więcej.

    16 6
  • ~Ancymon 2016-12-02 08:30:39

    Do ~wendaboj ,nie pieprz głupot ,boczna ulica Gliwickiej w Golejowie do dziś nie jest odgarnięta (koleiny z kół aut ) ,wczoraj wieczorem chodnik przy ul. Gliwickiej był tak odśnieżony w porywach na 30-40 cm (przy samym krawężniku drogi )reszta mokry śnieg ,nie mówiąc już przy przystankach ,tam już wcale nie było odśnieżane .Centrum Rybnika i rynek wylizane żeby auto z coca-coli mogło się prezentować .

    6 5
  • ~Arteks 2016-12-02 09:29:19

    @Ancymon - i wszystko jest prawidłowo. W pierwszej kolejności odśnieżane są najważniejsze drogi główne, te po których jeżdżą autobusy i miejskie służby, pasaże dla pieszych, Rynek, parkingi - a dopiero na samym końcu drogi lokalne. @wendaboj - zgadzam się z tobą, że czasami sami kierowcy powodują problem. Sam znam takich którzy nie wymieniają opon na zimowe. Niektórzy nie potrafią się zachować na drodze w sytuacji innej aury, niż ta która dominuje.

    6 9
  • ~kawaski 2016-12-02 14:10:11

    Ja tam nikomu źle nie życzę, ale jeżeli są zapowiadane opady śniegu intensywne i wszędzie o tym dudnią. To dlaczego po kilku godzinach intensywnych opadów auta dopiero wyjeżdżają? To jest chore, skupiamy się na drogach a co z chodnikami ? ostatnio jedzie pług i wszystko na chodnik, i co fajnie jest bo droga czarna ! jedno goni drugie. Ale myślę że pewne komentarze pewnych osób są do czasu. Źle nigdy nikomu nie życzę, ale póki się coś nie stanie to działa linia obrony, ale jak już gdzieś się noga poślizgnie na chodniku, stłuczka autem itp. Każdy szuka winnego bo przecież jechałem 20 max 30km/h i ryczy że drogi nie odśnieżone czy też chodniki ! POLSKA MENTALNOŚĆ LUDZI ! Kij ma dwa końce nie jeden.

    2 0
  • ~regan 2016-12-02 21:41:56

    Arteks to ten twój ??? :)

    4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lekcje religii powinny być finansowane przez Kościół Katolicki?




Oddanych głosów: 1869