Anna Duda najlepsza w cyklu Grand Prix Polski

2018-07-04, Autor:

Pierwsze miejsce w rocznym cyklu Grand Prix Polski 2017 w kategorii C wywalczyła zawodniczka z Rybnika, Anna Duda.

W Poznańskich Termach Maltańskich odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategoriach Masters. W zawodach uczestniczyło 129 klubów pływackich Masters z Polski i z zagranicy. W tej najważniejszej imprezie sportowej w kraju nie mogło zabraknąć reprezentantki RMKS-u Rybnik, Anny Dudy.

Zawodniczka z Rybnika już pierwszego dnia rywalizacji dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium zwyciężając na dystansach 50 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem zmiennym i uzyskując tym samym tytuł mistrzyni Polski. Drugiego dnia sportowych zmagań rybniczanka wywalczyła tytuł mistrzowski w sprincie 50 metrów delfinem oraz wicemistrzowski w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym.

Tego dnia zostały również udekorowane najlepsze zawodniczki w cyklu Grand Prix Polski za rok 2017. Pierwsze miejsce w rocznym cyklu Grand Prix Polski 2017 w kategorii C wywalczyła właśnie zawodniczka z Rybnika, Anna Duda.

Ostatniego dnia zawodów zawodniczka RMKS-u popłynęła jeszcze 100 metrów stylem motylkowym i wywalczyła tytuł wicemistrzowski.

Warto dodać, że rybniczanka po krótkim odpoczynku rozpocznie przygotowania do wrześniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w słoweńskim Kranj.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0