zamknij

Wiadomości

Aniela Wlizło przestała być dyrektorem WSS nr 3. Szpital przejmie nowa szefowa

2014-10-29, Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Dotychczasowa dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – Aniela Wlizło przestała pełnić swoją funkcję w placówce. Zarząd Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach przyjął jej rezygnację. Wraz z dyrektor WSS nr 3, ze swoim stanowiskiem pożegnał się również Grzegorz Chłodek, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. Pytanie dlaczego?

Reklama

Zaskakujące wiadomości płyną z rybnickiego szpitala - Aniela Wlizło mianowana w ubiegłym roku (15 maja) przez Zarząd Województwa Śląskiego na dyrektora WSS nr 3, przestała pełnić swoją funkcję. Tak samo stało się z Grzegorzem Chłodkiem – zastępcą dyrektora. Ten tytuł przejął kardiolog Wojciech Kreis. – 1 września objąłem stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora ds. medycznych. Taka była decyzja pani Anieli Wlizło. Ponadto dalej prowadzę oddział kardiologii. Nie będziemy komentować doniesień o rezygnacji dyrektor szpitala, ponieważ nie otrzymaliśmy oficjalnej informacji w tej sprawie. Na chwilę obecną wiemy, że pani Aniela znajduje się od ubiegłego piątku na zwolnieniu lekarskim – powiedział Wojciech Kreis.

Dlaczego Aniela Wlizło zrezygnowała z pełnionej funkcji? Więcej na ten temat powiedział nam Grzegorz Wolnik członek Społecznej Rady Szpitala w Rybniku oraz jednocześnie radny wojewódzki. – Między organem założycielskim a dyrektor istniała rozbieżność w wizji prowadzenia WSS nr 3. Zaznaczam jednak, że nie było konfliktu z panią Anielą, a różnice zdań – powiedział Grzegorz Wolnik.

W sprawie wypowiedział się również Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. – Mogę potwierdzić, że przyjęliśmy rezygnację Anieli Wlizło. Od poniedziałku (1 listopada) funkcje tą będzie pełnić Bożena Mocha-Dziechciarz (dotychczasowa szefowa Wojewódzkiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Nr 1 im. prof. Józefa Gasińskiego w Tychach – przyp. aut.) do czasu wyłonienia w konkursie nowego dyrektora. Data rozstrzygnięcia nie została jeszcze wyznaczona – wyjaśnił Witold Trólka.

Tymczasem w rybnickim szpitalu mówi się nieoficjalnie o dwóch kandydatach spoza naszego miasta. Jeden z lekarzy, który wolał pozostać anonimowym powiedział nam, że decyzja o rezygnacji dyrektor WSS nr 3 była zaskaująca – zwłaszcza, że nie tak dawno dokonała otwarcia dwóch pododdziałów: rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej.

Przypomnijmy, Aniela Wlizło do stycznia 2012. kierowała Szpitalem Klinicznym nr 3 w Zabrzu. Po wygranym konkursie na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku wsławiła się m.in. nowym regulaminem wynagrodzeń dla pracowników, który zakładał radykalne obniżenie stawek minimalnych na poszczególnych stanowiskach. Z proponowanych rozwiązań wynikało na przykład, że minimalna stawka brutto dla ordynatora miała zostać zmniejszona z 5000 zł do 2150 złotych, lekarza asystenta z 4000 do 1720 zł, pielęgniarki z 2150 do 1470 zł, a ratownika medycznego z 2050 do 1470 złotych. Dyrektor uspokajała wtedy, że zmianom nie ulegną wynagrodzenia zasadnicze, a jedynie dodatki za wysługę lat i nagrody.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~THE Bill 2014-10-29 07:52:42

  Nowemu dyrektorowi polecam przejście się po szpitalnych salach i porozmawianie z pacjentami jakie rzeczy dzieją się w rybnickim szpitalu. Z własnych doświadczeń zwracam szczególną uwagę na oddział porodówki gdzie odmawia się podania leków przeciwbólowych zarówno w trakcie porodu jak i po nim, bagatelizując cierpienie pacjentek i bardzo niestaranne podejście do urazów noworodków w trakcie porodu wywołanych niewłaściwą interpretacją stanu zdrowia rodzących. Zamiast przeprowadzania jak najszybciej badań i kierowanie na rehabilitację/leczenie otrzymuje się wypis "z podejrzeniem". W ciągu pierwszego miesiąca życia mojego dziecka byłem 15 razy u lekarzy w celu zdiagnozowania tego co narobili podczas porodu. Rehabilitacja trwa. NIE POLECAM RODZIĆ W RYBNICKIM SZPITALU !!! Wręcz ostrzegam przed poważnymi konsekwencjami jakie moga nastapić wybierając tą placówkę.

  41 0
 • ~holm 2014-10-29 08:11:28

  Dokładnie, zgadzam się z przedmowca. Co prawda rodzialm w tym szpitalu 2 razy, ale wtedy było inaczej, inny personel , lekarze i dyrekcja.. teraz jestem w trzeciej ciązy, niedługo rozwiązanie, a ja ciągle nie wiem gdzie mam się udać na poród. Pal licho znieczulenie, ale opieka noworodka, diagnoza i samo podejscie do pacjentow....bez tego wszyscy bedziemy omijac ten szpital z daleka!

  22 0
 • ~jn84 2014-10-29 08:14:03

  Ciąża - poród to nie choroba, więc o czym my tu rozmawiamy...

  0 56
 • ~common 2014-10-29 08:36:46

  Dyplomatycznie to nazwano, a Pani Dyrektor też dyplomatycznie czmychnęła z Rybnika. Wystarczy pogadać z pracownikami i pacjentami na temat tego co się dzieje w Szpitalu w Rybniku i włos dęba staje.. Mam nadzieję że nowy dyrektor nie będzie skoncentrowany tylko na wykazaniu się finansowym i wypromowaniui wlasnej osoby po to aby gdzieś dalej przeskoczyć na lepszy stołek, a będzie chociaż trochę skupiony na pracownikach, na atmosferze i na poprawieniu wizerunku szpitala (od wewnątrz i od zewnątrz). Finanse swoją drogą, ale nie takim kosztem...

  27 0
 • ~ula 2014-10-29 09:23:58

  Lekarze mają leczyć, a od rządzenia są inni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  21 0
 • ~mobilek 2014-10-29 09:25:33

  Nowemu Dyrektorowi polecam by poważnie przyjrzał się oddziałowi neurologii bo na tym oddziale gdy tam przebywałem panowała wolna amerykanka, lekarz nawet nie chciał rozmawiać z pacjentem na temat choroby i sposobu leczenia, byłem traktowany przedmiotowo, nie tylko ja i bo i moi koledzy z sal sąsiednich. panowała wtedy kompletna znieczulica, pamiętam jak przywieżli pacjenta z potwornym bólem głowy, facet zwijał się z bólu,zębami gryzł poduszkę, a lekarz mu powiedział - co pan wyprawiasz, nie przasadzaj pan....

  25 0
 • ~willi 2014-10-29 13:21:15

  A co z pacjentami, którzy czekają na planowe zabiegi zapisuje się człowiek do kolejki podaje nr.tel. i czeka ileś lat potem przychodzi do szpitala w wyznaczonym dniu cały w nerwach spakowany a tu pani informuje nas ze przyjęcia planowe są wstrzymane do odwołania!!
  To jakaś kpina chyba wypadało by poinformować pacjentów jak maja nr tel!!

  22 0
 • ~Wachu 2014-10-29 14:18:36

  Następca powinien zacząć od kontroli geszefcików p. Wlizło zaczynając od wyboru kancelarii prawnej (wygrała rodzina pana którego Wlizło zatrudniła w szpitalu) po kupowanie łóżek na rehabilitację w którym to zakupie maczał paluszki syn przedstawiciel handlowy

  30 0
 • ~prawda 2014-10-29 17:58:53

  I to zbieg okoliczność nagle była Pani dyrektor zachorowała gdy ją odwołali . I drodzy czytelniczy zgaduj -zgadula kto leczy p.dyrektor. ( mała podpowiedz ) oddz kar...logi

  18 0
 • ~Wachu 2014-10-29 19:34:31

  Następczyni była likwidatorem szpitala w Tychach
  http://bip.slaskie.pl/index.php?grupa=9&indlit=13&sort=1
  Ten szpital ma wybitne "szczęście" do dyrektorów.


  13 0
 • ~visa 2014-10-29 19:49:37

  rehabilitantki pracują od kilku lat na zastępstwie i nie ma przyjęć, nie ma etatu ,inne nie dostają dodatków za magistra bo nie ma funduszy,ale przychodzi na ten oddział ktoś z rodziny i znajduje się etat i dodatek za magistra. Jak się mają czuć ci którymi się tam pomiata?Jak się upominają to słyszą że szpitala nie stać na uznanie magistra i trzeba będzie jej zwolnić.Pielęgniarki na onkologii same musiały robić mieszanki chemii bo było taniej, kosztem ich zdrowia nikt się nie przejmuje.Prawdo podobnie ten przypadek rodziny został przedstawiony w urzędzie i pani dyrektor zachorowała a potem doszła do wniosku że już nie wyzdrowieje i skapitulowała

  12 0
 • ~Kurz 2014-11-01 23:32:58


  Nawyrobiała,
  Nawydziwiała
  I jak ech słyszoł:
  Sama sie poddała.

  2 0
 • ~mag2557 2014-11-03 17:03:55

  a co z zakładem radiologii ?

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1442