zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

„Budowlanka” i „Tygiel” wśród najlepszych techników w Polsce

2013-10-11, Autor: ld
Dwie rybnickie szkoły – Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Technicznych zostały nagrodzone Godłem Technikum Roku 2013. Wyróżnienie to w Polsce otrzymało tylko 11 techników.

Reklama

Konkurs miał na celu wybór oraz promocję najlepszych placówek oświatowych, publicznych i prywatnych na terenie Polski. Wśród grona prestiżowych placówek znalazły się dwie szkoły z Rybnika – Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Technicznych.

Obie szkoły prowadzą kształcenie we współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach i z Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku i nie tylko. Placówki są też liderami w pozyskiwaniu środków unijnych na realizację własnych projektów oświatowych ukierunkowanych na podnoszenie jakości szkolnictwa zawodowego. Technika mają też na swoim koncie wiele certyfikatów i wyróżnień. Teraz do ich grona można dodać srebrne certyfikaty Godła Polish Produkt Technikum Roku 2013.

 

Organizatorem konkursu na najlepszą placówkę oświatową była Kapituła Centralnego Biura Certyfikacji Krajowego w Warszawie, instytucja od lat wspierająca sektor edukacji w naszym kraju. Wyróżnienia są przyznawane w kilku kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, licea, technika , szkoły wyższe i firmy szkoleniowe. 

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2013-10-12 00:35:25

  Wszystko fajnie, ale jakie dokładnie kryteria były brane pod uwagę przy tworzeniu rankingu?

  10 0
 • ~ 2013-10-12 19:43:17

  ilość wazeliny?

  3 0
 • ~slmen 2013-10-12 23:33:47

  absolwenci mają gwarantowane miejsca w UP i pokrewnych biurach pośrednictwach pracy

  0 4
 • ~Jan R. 2013-10-13 16:04:25

  Cieszę się, że nie jest to zasługa Adama F.

  0 5
 • ~poiuytrewq 2013-10-14 06:35:40

  co to za ranking ? , gdzie za kasę chyba ok 2 tys które płaci się jakiejś firmie dostaje się bezwartościowy certyfikat. Ciekawe kto im zapłacił oby nie za państwowe, ale to ich problem. A tak konkretnie to w rankingu ogólnopolskich szkół przygotowywanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą budowlanka chyba jeszcze nigdy nie zmieściła się w najlepszych 400 szkołach w Polsce. no cóż za pieniądze można sobie wszystko kupić nawet tytuł (podobnie jak Czarny Diament tak jak tygiel swego czasu). Jeżeli wejdziecie sobie na stronkę tej imprezy to zobaczycie że jest też kategoria liceów i gimnazjów. Nasze 2 lo spokojnie taki tytuł by dostało oraz inne szkoły bez problemu ale widocznie tam i w innych szkołach wiedzą na co lepiej wydać pieniądze a nie kupować sobie jakieś "tytuły szlacheckie".

  6 0
 • ~ 2013-10-14 10:15:36

  Hm...powyższe posty przywracają mi lekko nadwątloną wiarę w niezależność myślenia odbiorcy informacji obrazkowo-masowej. Dzięki. Polska powolutku budzi się z programowanego uśpienia i pasywności obywatelsko-mentalnej. A co do rankingów, zwyczajnie abstrahując, iż w Rybolu wszystko jest zawsze "naj" (w praktyce dokładnie odwrotnie), trzeba mieć wyjątkowo dużo samozaparcia by wierzyć w ich obiektywność lub, co ważniejsze jakąkolwiek wymierność. No, ale cóż: gratulacion.

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1595