ALS: zagrywka Słonia odrzuciła przeciwnika od siatki

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 18 lutego 2011 - 16 termin

Jedynka Jankowice II 3 : 1 Beer Team Rybnik

Mecz mógł się podobać. Głownie za sprawą przyjezdnych, którzy po odprawieniu mistrzów ze Świerklan, chcieli pójść za ciosem. I dużo nie brakowało. Pierwszy set dla gości. Jedynkowicze lekko spięci, wręcz uśpieni kilkoma poprzednimi meczami. Beerowcom wszystko wychodziło, plus pełne poświęcenie w obronie i wystarczyło. Właśnie wystarczyło... tylko na jednego seta. W kolejnych partiach większy spokój gospodarzy i komplet punktów na naszym koncie. W setach do -21, 24, 23 i 20. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (ŁW)

Artus Żory 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Mecz toczony raczej spokojnym tempem ale nie do końca ospale. Oba składy dosyć, lub nawet mocno wybrakowane. Mimo to było parę na prawdę dobrych, długich wymian i obron. U nas w obronie bardzo ładnie środkowi bloku bronili a w Dwójce kolega, który nominalnie gra na libero prawda? Artus wbrew wynikowi przez pierwsze dwa sety stawiał opór i nie chciał się poddać bez walki, trochę pomogli goście psując w pierwszym secie dużo zagrywek albo wykazując się większym "cwaniactwem" na siatce. To pewnie dzięki wieloletniemu, a w niektórych przypadkach wielo-wielo letniemu doświadczeniu. W trzecim secie Artus stanął w miejscu jak wryty i pewnie do tej pory tam stoi. Jak ktoś przyjedzie do nas na mecz niech nas obudzi... Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (BG)

Leon Internet Rybnik 3 : 1 Jar-Trans Fox Pszów

Set pierwszy ciągłe prowadzenie miejscowych i końcówka 27/25. W drugim FOX-sy zabrały się do roboty i efekty było widać, prowadzą 22/12, Mati odrabia 4 i zostaje 16/25. W trzecim goście dobrze do stanu 12/6, na zagrywce zmiana, wchodzi Mati i robi spustoszenie siedem pod rząd i 13/12 dla miejscowych, do końca seta po równo i 25/23. Szkoda, nowy nabytek LEONA nie przyznaje się w końcówce do bloku? W czwartym dominacja gospodarzy i 25/16. Dokonywane zmiany w ustawieniu pozostaną tajemnicą przyjezdnych. Gratulacje dla miejscowych! Refleksja dla Foksów," Nie jest się mistrzem gdy wygrało się poprzedni mecz-przeciwnik jest bardzo dobry dopóki nie zostanie pokonany." W setach 27/25 16/25 25/23 25/16. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (JK)

Kredyty Chwilówki Rybnik 1 : 3 VT Nędza

1 SET - tak naprawdę dostosowanie się do kameralnej sali. Początek "łeb w łeb jednak w środkowej fazie seta Gospodarze odskakują i pewnie dowożą zwycięstwo do końca. Niestety tracimy środkowego, który po bloku doznał urazu oka. II SET - wreszcie zaczynamy grać blokiem. Doprowadzamy do stanu 17-11 i stajemy. Błędy, błędy, błędy - masakra. doprowadzamy do nerwowej końcówki, którą wygrywamy na przewagi. III SET - dalej funkcjonuje nasz blok i dobrze się asekurujemy przy kiwkach Kredytów. Gospodarze zaczynają popełniać błędy własne, a nasza gra się napędza a co najważniejsze wygrywamy. IV SET - dobrze czytamy grę rozgrywającego Kredytów, funkcjonuje blok, odrzucamy rywali zagrywką od siatki, oni się mylą lub gramy wyblokiem. I tak oto 3 pkt pojechały do Nędzy z czego się bardzo cieszymy. Mecz drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli więc na pewno był ciężki... Na uwagę na pewno zasługuje postawa fair z obu stron. Sędzia Marian Żyliński ocena 4. (JL)

Jarbud Rybnik Piaski 1 : 3 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice

1 set po zaciętej i pełnej błędów grze wygrywają gospodarze, 2 set punkt za punkt i w końcówce odskakują goście wygrywając druga odsłonę. 3 set podobnie jak poprzednie, zacięta gra i znowu więcej szczęścia po stronie gości. 4 set to już pełna dominacja gości i wygrana 3:1. Dobra gra po obu stronach siatki, w tym dniu nieco lepsza dyspozycja przyjezdnych. Dzięki za dobry mecz w spokojnej atmosferze. Sędzia Adam Potępa ocena 6. (M)

Olimpia Geotim Rybnik 3 : 2 GAF Gliwice

Mecz miał przebieg w myśl zasady "kto nie wygrywa 3:0 to przegrywa 2:3". Pierwszy set to była kompromitująca ilość błędów Geotimu co oczywiście bez skrupułów wykorzystują goście. Kolejny z setów już wyglądał minimalnie lepiej jeżeli chodzi o widowisko i jakość gry obu drużyn, lecz GAF miał lepszy pomysł na grę i popełniali zdecydowanie mniej błędów. W trzecim secie ewidentnie było widać spore rozluźnienie u gości z Gliwic, walka punkt za punkt lecz w końcówce seta "odjechaliśmy" i wygraliśmy seta. Zmobilizowani wyszliśmy na set czwarty który to był dokładnie przeciwieństwem seta pierwszego. Olimpia grała całkiem ładnie w ataku i solidnie w przyjęciu, na uwagę zasługują niesamowite obrony piłek po kontrach obu ekip lecz więcej zimnej krwi zachowali zmotywowani gospodarze doprowadzając do remisu w setach. Tie break to była wojna nerwów walka na granicy przewagi 1-2 punktów. GAF miał piłkę meczowa lecz nie udało się zdobyć decydującego punktu, za to gospodarze zacisnęli pośladki, i wygrali mecz 3:2. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 6. (ŁL)

II liga

Rafbol Żernica 1 : 3 Strzelec Gorzyczki

Wynik nie odzwierciedla tego co się działo na parkiecie, Gospodarze jak zawsze zagrali skutecznie w obronie podbijając sporo piłek, Jednak Strzelec wyraźnie przeważał w ataku i zagrywce co dało nam sporą przewagę i pozwalało kontrolować wynik. Wyjątkiem był set drugi, gdy po pewnym zwycięstwie Strzelec zagrał mało skutecznie w ataku oddając sporo piłek za darmo lub bijąc w pół siatki. ogólnie mecz bardzo ciekawy na dobrym poziomie. Pochwalić należy postawę sędziego który NIE ULEGAŁ sugestiom i "krzykom" co głośniejszych zawodników, oby jak najwięcej takich bezstronnych sędziów. W setach do 19, -14, 14 i 17. Sędzia Krzysztof Homik ocena 5. (ZW)

Albion Team gramy dla Kuby 1 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

OKiS wraca do gry w lidze po kilkutygodniowej przerwie związanej z przełożeniami meczów. Niestety ta przerwa odbiła się negatywnie na naszej grze ale udało się przywieść 3 pkt z Albionu. Albion dzisiaj dobrze zagrał blokiem oraz skutecznie atakował z 2 linii aż do 4 seta, gdzie w końcu udało się postawić szczelny blok i zablokować te ataki. Nasza gra to taka sinusoida spowodowana jak już wyżej napisałem długą przerwą. Trzeciego seta przegraliśmy z powodu zlekceważenia przeciwnika. Zmiana 3 zawodników nie wyszła nam na dobre. Przyzwoicie zagraliśmy zagrywką serwując kilka asów i wygrywających serwisów. Mecz toczony w przyjaznej atmosferze. Sędzia Damian Podleśny ocena 6. (KJ)

KS94 Rachowice 0 : 3 Dach Decker Victoria Pilchowice

Deckery przyjechały na mecz z Rachowicami z założeniem kompletu punktów. Cel został zrealizowany w 100% mecz, pod dyktando szerokiej kadry z Pilchowic. Nauczyliśmy się, że Rachowic nie można lekceważyć nawet na moment (wiele drużyn już się o tym przekonało). Zwycięstwo cieszy... W setach do 19, 16 i 19. Sędzia Roman Kożuszek ocena 5. (DS)

Catering Parys Rydułtowy 1 : 3 Impacto LKS Chałupki

Na początku idziemy na równi do 10 pkt. Impacto na chwile odskakuje na 14:18, ale tracimy z rzędu przy przewadze dość dużo punktów. Później doganiamy przy stanie 22:22 i przy tym wyniku gra toczy się punkt za punkt. Większym spokojem wykazali się gospodarze i wygrali tego seta 27:25. II set: Znów gra bardzo wyrównana, i przez dłuższy czas utrzymuje się wynik z lekkim prowadzeniem Cateringu Parys, tu się sytuacja odwraca względem pierwszego seta i to Catering prowadzi 18:15, czas i zabieramy się za odrabianie strat i znów bardzo zacięta końcówka i wynik 24:26. III set: Tu nadeszło olśnienie w Impacto i przypomnieliśmy sobie że można dokładnie odbierać piłki idealnie na ręce rozgrywającego, wszystko wychodziło co chcieliśmy grać i 14:25. IV set: Znowu bardzo wyrównana walka o każdy punkt. Ale nerwowa końcówka należała jednak dla Chałupek i tak wygrywamy tego seta 23:25. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (M)

Jedynka Jankowice 1 : 3 Dach Decker Victoria Pilchowice

Ciekawy mecz w Jankowicach... Set pierwszy przesypany przez gospodarzy (2:11), nie wystarczyło sił na wyrównanie w końcówce. Drugi set to zmiana obrazu gry Jedynki, lepszy odbiór i solidny atak. Deckery uśpione łatwo wygranym pierwszym setem przegrywają. Końcówka seta trzeciego i set czwarty pewnie wygrane przez gości. Jedynka pokazała że jest groźnym rywalem, niestety przestoje w obronie nie pozwoliły na zdobycie nawet jednego punktu. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (S)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 KS94 Rachowice

Mecz był w miarę wyrównany. Niestety w końcówkach gospodarzom zawsze udawało się uciec na parę punktów i spokojnie wygrać. Wyjątkiem był trzeci set w którym wyrównana walka trwała do samego końca a nerwową końcówkę udało wygrać się przyjezdnym. Mecz odbywał się w bardzo przyjacielskiej atmosferze. W setach do 22, 18, -26 i 19. Sędzia Roman Kożuszek ocena 5. (AK)

Edytor Team 3 : 2 Top Ten Rybnik

Set I - równo, od połowy TT osiąga dwupunktową przewagę i doprowadza do stanu 24:22 - tu szczęście się kończy, ustawienie nie pomaga i Wydawcy opanowują wydarzenia na parkiecie, wygrywając 28:26. Set II podobny - prowadzą Dziesiątki dwoma, trzema punktami do stanu 19:16 - później mobilizacja w szeregach gospodarzy i tryumf Edytorów 25:23. Partia III - ponownie przewaga TT wynosząca 2-3 punkty, ale tym razem dowieziona do końca. W secie IV wychodzi nam wszystko - Śrubinio świetnie rozgrywa, Baterro i Arturinio kończą co mają w górze, w bloku błyszczy Kulpiniao, a Cristiano podbija co się da, dokładając bloki i skutecznie atakując, seta kończy Dario asem serwisowym. I, paradoksalnie, wygrany IV set podcina nam skrzydła - chyba w głowach uznaliśmy, że i tak dużo już zrobiliśmy. Niby gramy normalnie, Edytory prowadzą 5:3, 8:6, 8:7 - ale później już nam się gra nie klei i przegrywamy 9:15. Sędzia Paweł Łagodziński ocena 5. (DF)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 1 Rafbol Żernica

OKiS dał radę ugrać 3 pkt. z Rafbolem, ale sama nasza gra rozczarowała. Niestety na mecz nie stawił się przyjmujący - Dziki z powodu kontuzji i musiał go zastąpić Tom który przeszedł z ataku na którym gra już kilka sezonów i niestety przyjęcie było dosyć słabe za Toma na atak wszedł Klaudio. Tą sytuację wykorzystywali chłopaki z Żernicy regularnie celując w niego zagrywkę. Pierwsze 2 sety wygraliśmy dosyć pewnie, ale po dobrych początkach setów gdzie odskakiwaliśmy na kilka punktów w połowie byliśmy doganiani i znów musieliśmy ostro pracować na zdobycie przewagi. Na starcie trzeciego seta zrobiliśmy 3 zmiany + nerwy i Źernica szybko odskakuje na kilka pkt. później powoli dokładają kolejne punkty aż do 9 pkt przewagi gdzie poszła zmiana powrotna na rozegraniu, niestety nie udało się już nic zrobić i przegraliśmy tego seta dosyć wysoko. W czwartym secie wychodzimy w pełnej koncentracji i w ustawieniu z pierwszego seta i pewnie kończymy mecz. Na uwagę zasługuje bardzo dobra zagrywka Pana Słonia która odrzuciła przeciwnika od siatki. Sędzia Michalina Cichecka ocena 3. (KJ)