2009-11-30, Autor:

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja aktualności na dzień 28 listopada 2009 - 9 kolejka

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Jar-Trans Fox Pszów

Foxy nie poradziły sobie z bardzo dobrze grającymi gospodarzami… W setach do 13, 14 i 23. Sędzia Janusz Kuczera ocena: 6 (a)

Albion Team 3 : 1 Jedynka Jankowice

Pierwszy set rozpoczął się od 3 pkt gospodarzy potem chaos na boisku i goście wychodzą na 2-3pkt prowadzenie i set kończy się do 19 dla gości. Drugi set bardzo wyrównany, Albion szanuje zagrywkę, nastąpiły pewne roszady w ustawieniu i końcówka wyraźnie dla gospodarzy (25-21), set trzeci bardzo podobny do poprzedniego, z tym że od początku lekka przewaga gospodarzy, którzy postawili na bezpieczną zagrywkę i precyzyjny atak ze skrzydła; poprawiło się też przyjęcie, za to goście zaczęli pękać widząc że bardzo słabo grający Albion jest mimo wszystko lepszą drużyną (25 -19). set czwarty okazał się być ostatnim, chłopcy z Jankowic nie podjęli już walki, tracąc punkty seriami głównie po własnych błędach, a i kontry Albionu były zabójczo skuteczne, zagrywka też bezbłędna, choć niewyszukana, siała spustoszenie w szeregach gości. Set do 9 dla Albionteamu. Sędzia Damian Podleśny ocena: 6 (DP)

Pizzeria Kiler 2 : 3 Soraya-TKKF Pawłowice

Mecz mógł się podobać wszystko co mogło być w meczu było - ataki ,bloki, wybrony. Pierwsze dwa sety gra wyrównana w końcówce Soraya utrzymuje kilka punktowe prowadzenie i wygrywa i jak mówi siatkarskie powiedzenie kto nie wygrywa 3-0 ten przegrywa 3-2 i mało brakowało ponieważ kolejne dwa sety należą do gospodarzy ,którzy nabrali wiatru w żagle i ciężko było ich zatrzymać. W piątym secie cały czas prowadzenie Killerów do połowy seta, wtedy Soraya odrabia straty wychodzi na prowadzenie i wygrywa po ciężkiej walce na trudnym terenie. Gratulacje dla obu drużyn za fajny meczyk. W setach do -18, -21, 21 , 19 i -12. Sędzia Karolina Gontarz ocena:5 (JK)

Lumen Golejów 3 : 0 Geomost Wodzisław

To był, jak do dnia dzisiejszego, najsłabszy nasz występ. Dzisiaj prawie wszystko zawiodło - inaczej aniżeli w drużynie gości, którzy od początku do końca kontrolowali każdy set jak i cały mecz. Z naszej strony totalne dno, a po stronie gości - gładka i szybka wygrana Mam nadzieję, że w rewanżu zagramy na swoim poziomie i mecz będzie bardziej zacięty oraz ciekawszy. Dziękujemy za miły i spokojny mecz oraz za bardzo dobre sędziowanie. W setach do 17, 14 i 16. Sędzia Andrzej Szruba ocena:5 (GŚ)

Olimpia-Geotim Rybnik 0 : 3 Jedynka Jankowice II

Jedynka mogła się mocno przejechać. Ale udało się i tym razem... Graliśmy w Kamieniu z Geotim Olimpia. Walka, a raczej pokaz nieskutecznej gry w naszym wykonaniu w pierwszym secie, zaowocował końcówką na przewagi, z której wyszliśmy jednak z tarczą. Dwa kolejne sety, to podłamane miny chłopaków z Kamienia i już łatwe zwycięstwa Jedynkowiczów, którzy pewnie zainkasowali 3 pkt do kolekcji. Sędzia Łukasz Lelek ocena:5 (ŁW)

II liga

Dach Decker-Budohen Wilcza 3 : 2 Top Ten

Awansem rozgrywany mecz pomiędzy Deckerami a Top Tenem przysporzył wiele emocji. Wystarczy napisać, że drużyny walczyły prawie dwie godziny. Pierwsze dwa sety niemal identyczne. Do połowy partii nieznaczna przewaga gospodarzy jednakże w końcówkach większe doświadczenie i ogranie gości, w wyniku czego po niespełna godzinie 0-2 przy obu setach na przewagi (23:25 i 27:29). Trzeci set podobny tyle, że Wilcza wreszcie przełamuje złą passę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się szybkim 0:3, przy stanie bodajże 23:21 dla Top Ten, goście zaczynają popełniać błędy - efekt 25:23 dla gospodarzy. Zwycięstwo w 3 secie dodaje skrzydeł Deckerom. Grają na większym luzie, w szeregi gości coraz częściej wkrada się zdenerwowanie. Partia 4 i 5 dla Wilczy, a w całym meczu zwycięstwo za dwa punkty. Poziom zawodów średni natomiast walka po obu stronach siatki godna podziwu. Wszystko w duchu fair play i po raz kolejny bardzo dobrym sędziowaniu. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5 (G)

Strzelec Gorzyczki 1 : 3 Impacto LKS Chałupki

Derby drużyn z nad granicy. Goście mocno zmotywowani przystępują do meczu i szybko obejmują prowadzenie w secie I-szym, które utrzymują do końca (22:25). Set II -to ponowne prowadzenie Gości i mimo, że Strzelec potrafi zdobywać punkty seriami to również seriami je traci dzięki bardzo dobrej grze blokiem młodej drużyny z Chałupek (19:25). Set III- Wygrany przez Gospodarzy, jednak styl gry pozostawia wiele do życzenia, (25:22). Set IV- Chłopaki z Impacto grają konsekwentnie swoje, bardzo dobrze funkcjonuje blok i atak gości. Podsumowując Gości zagrali na dobrym poziomie szczególnie widać to było w ilości obron w polu i nie skutecznych ataków gospodarzy próbujących się przebić. W grze Gospodarzy jedynym elementem gry który funkcjonował na przyzwoitym poziomie było przyjęcie... o reszcie szkoda się rozpisywać. Sędzia Stanisław Wujec ocena 4. (ZW)

Catering Parys Rydułtowy 2 : 3 Albion Team Original

Mecz tylko momentami był ciekawy, obie ekipy głównie przechadzały się w zamyśleniu po boisku. Oryginały zamyślali się na początku, 0-7 zamyślenie przerwał błąd gospodarzy i Albion zaczął odrabiać straty, 23-22 i tu znowu zamyślenie i do 23 dla gospodarzy. Drugi set od początku wyrównany, potem skuteczna gra blokiem caternigów, robi się chyba 10 pkt różnicy! Na parkiet wchodzi manago i gra gości zyskuje na jakości, niestety przewaga była już zbyt duża i set do 21 dla parysów. Trzeci set - w obozie gości parę wskazówek taktycznych i zaczyna się koncertowa gra albionu. Od początku budujemy przewagę. Przy stanie 20-13 coś się jednak zacięło i po kilku akcjach jest 21-20, ale znów kilka cierpkich słów pomaga i kończymy seta do 20. Czwarty set wysoka przewaga albionu, ale też fragmentami niezły poziom gry. Tie break to już tylko albion 15-9. Sędzia Michalina Cichecka ocena 4. (DP)

GAF Gliwice 3 : 1 Rafbol Żernica

Ciekawy i na dobrym poziomie mecz, w którym starły się zaprzyjaźnione drużyny z jednego terenu (takie małe derby Żernicy). Set otwarcia zacięty, z przewagami z obu stron, po skuteczniejszej grze zakończył się wygraną 25:21 GAF'u. Kontynuacja dobrej gry w 2 secie, powoduje znaczną przewagę gospodarzy, aczkolwiek w końcówce tracą oni koncentrację, a RAFBOL odrabia straty. Niestety odrabia nie na tyle by wygrać, czyli ponownie 25:18 na koncie GAF'u. Teraz przychodzi czas na znaczne zmiany w szeregach zawodników RAFBOL'u, które skutkują dużo lepszą grą gości, zwłaszcza w bloku, ale także rozegraniu oraz ataku. W wyniku tego gospodarze, niełatwo ale przegrywają seta 18:25. Zachęceni wygraną, zawodnicy RAFBLO'u ruszają do ataku, wywierając silną presję na drużynie GAF'u, dobrą grą w każdym elemencie. Jednak, bardzo zacięty, wyrównany 4 set cały czas punkt-za-punkt dochodzi do kulminacyjnego wyniku 23:21 dla GAF'u. Potem piękna, acz nerwowa walka toczyła się nadal aż do wyniku 30:28... Niestety zakończyła się przegraną dla gości, choć zabrakło jedynie odrobinę precyzji oraz zimnej krwi i mogłoby być inaczej. W setach 25:21: 25:18 18:25 30:28. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5. (TS)

SKOK Ziemi Rybnickiej 0 : 3 Baterex Nędza

Mimo że spotkały się 2 drużyny z góry tabeli to różnica poziomu gry była znacząca. W pełni zasłużone zwycięstwo ekipy z Bartexa która wyrasta na głównego faworyta do awansu nie przegrywając w tej edycji jeszcze ani jednego spotkania. Gospodarze podjęli walkę jedynie do połowy 1 i 2 seta. 3 set to już serie zdobywanych punktów ze strony Bartexu. W ekipie Skoku tego dnia nic dobrze nie funkcjonowało tak jak powinno. Miejmy nadzieję, że marcowe rewanżowe spotkanie przyniesie więcej emocji. W setach do 17, 21 i 13. Sędzia Tomasz Kucjas ocena 6. (MH) 27.11 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Olimpia Kamień Olimpia przegrywa kolejny mecz i pozostaje na końcu ligowej tabeli... Sędzia Michalina Cichecka ocena …(a)

Edytor Team 1 : 3 Śląskie Centrum Rybnik

Po dwóch porażkach centrum udało się na mecz do Suszca. Pierwszy set to dobra gra rybniczan w obronie, ataku i zagrywce. Edytor starał się odrabiać lecz ciągle rosnąca przewaga Centrum doprowadziła do spokojnej wygranej przyjezdnych. Drugi set to niesamowite natarcie gospodarzy. W pewnym momencie prowadzili chyba nawet 7 punktami. Lecz potem do gry wrócili zawodnicy z Rybnika i po serii zagrywek i udanych kontr doszli przeciwnika. Set zakończył się zwycięstwem przyjezdnych i na tablicy widniało 0:2. 3 set wydawało się że będzie kropką nad i w wykonaniu byłego lidera lecz chwila rozluźnienia i walczący gospodarze nie pozwolili nam tak szybko opuszczać Suszca. 4 partia to walka punkt za punkt. Pewniejszą grę w bloku i ataku pokazali rybniczanie którzy zaczęli znów budować swoją przewagę. Ostatni punkt zdobyty po ataku z "metra" zakończył fajny mecz. Sędzia Mateusz Szczęsny ocena 4. (GN)

KS94 Rachowice 0 : 3 Albion Team Original

Kolejna porażka. W setach do 21,24 i 19. W każdym secie wypracowywaliśmy sobie znaczącą przewaga, ale zawsze rozpraszaliśmy się i przeciwnicy doganiali nas i gładko wygrywali. Niemiła atmosfera, przeciwnicy o wszystko mieli pretensje. Sędzia Roman Kożuszek ocena 3. (AK)