ALS: wyrównany pojedynek w Gorzyczkach

2016-02-01, Autor:
Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours 2015-2016 - siedemnasta edycja
Aktualności na dzień 29 stycznia 2016 - 18 termin

Ten tydzień obfitował w wiele wydarzeń i zaskakiwał wynikami. Można stwierdzić, że był jednym z ciekawszych w tym sezonie.

PONIEDZIAŁEK: Do pieczary Top Ten'ów przyjeżdża w skromnym, 7-osobowym składzie ekipa Proxeo Silesia Lubomia. Top Teny słabo rozgrywały końcówki setów. Nawet jak prowadzili to paraliż dopadał ich, gdy mieli zadać "ostateczny cios". Tylko udało się to w trzecim secie. Czwarty set mieli podany "na tacy", ale popełnianie swoich, specjalnie niczym niewymuszanych błędów, doprowadziło ich do porażki. Proxeo zasłużenie wygrywa.
Do Katowic przyjechał Mistrz Ligi. W pierwszym secie Katowice nie oddają prowadzenia od początku do samego, szczęśliwego końca. Ale następne 3 partie padają już łupem Dwójki.

W II lidze również dwa mecze. W Czerwionce mecz się po prostu odbył, pewne zwycięstwo "Kabaretowych". Większą uwagę przykuwał pojedynek w Pszowie, gdzie Utikom podejmował lidera z Żor. Zagrały dwie czołowe ekipy II ligi, obie pretendujące do awansu. Dzięki temu zwycięstwu VRF zrobił milowy krok do awansu do I ligi.

WTOREK: Dwójka po poniedziałkowym zwycięstwie w Katowicach podejmuje kolejnego rywala i kolejne zwycięstwo 3-0. W II lidze Tradycyjny już można tak przyjąć tie-break w Beerach. Znów zwycięski, tym razem z Jedynką Jankowice.

ŚRODA: Kolejny mecz Volley'a w tym tygodniu, tym razem przyjeżdżają do Pszowa, na mecz z FOX'ami. Odbył się i kropka. Na Różańskiego "Damonsy" gościły jankowicką "Trójkę". Rewanż w pełni udany, 3:1. W Chałupkach odbyło się arcyciekawe widowisko pomiędzy Impacto, a "Kabareciarzami". Jak to w Chałupkach, dopisali kibice, obie ekipy w pełnych składach, dobrze się zapowiadało i dobrze było. Mecz niezwykle zacięty, I set pada łupem Gości, ale dopiero w końcówce uzyskali przewagę. Dwa następne sety na przewagi z ogromnymi emocjami. Grać jak w transie zaczyna bombardier Impacto, ale podobnie spisuje się jego vis-a-vis, świetnie się prezentują obaj rozgrywający, zarówno Łukasz, jak i Marek gubią blok, grają całą szerokością siatki, ale oba sety zwycięskie dla Gospodarzy. W 4 secie po stronie Impacto "ściana" na bloku, co jeszcze dobiło przyjezdnych. Set, do 17, 3:1, które przybliżyło Impacto do czołówki II ligi.

Wyrównany pojedynek stoczyli również na sali w Gorzyczkach miejscowi z nieobliczalnym w tym sezonie TKKF'em. Prowadzili 2:0, drugi set do 15, czyli rywal "na widelcu", ale "kto nie wygrywa 3-0...". TKKF wraca do gry, pewnie wygrywa 2, następne sety i tie-breaka do 12.

CZWARTEK: To pierwszy z dwóch dni "niespodzianka" w tym tygodniu. W I lidze Marat pokonuje "Prestiżowych” faworytów. Pięc ciekawych setów, ale z przestojami to po jednej, to po drugiej stronie. Z tej przeplatanki zwycięsko wychodzą Gospodarze tego spotkania. Piąty set to już wręcz ich dominacja.

Jeszcze bardziej spektakularną niespodziankę sprawili zawodnicy Verdex'u, pokonując faworyta z Pilchowic. Obie ekipy to dwa, różne bieguny tabeli, dwa różne cele w tym sezonie, a jednak to nie statystyki grają i mecz na korzyść ekipy z Kuźni. Ta porażka może się "czkawką" odbić Victorii przy walce o awans.

PIATEK: Drugi dzień niespodzianek. Jedynka Druga u siebie przegrywa z "Motorkami". Dwa pierwsze sety wygrane przez OKIS. Gdy Gospodarze "wrócili" już do gry, wygrali w najnormalniejszy sposób dwa następne sety, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Tak naprawdę był to najbardziej zacięty set w tym meczu. Dwie efektowne czapy "Małego" kończą mecz (19:17). W II lidze Fundacja przegrywa 2:3 z Edytorem. Piąty set dość pewnie wygrany przez Edytor.

W I lidze nadal na czele trwa status quo. "Ich troje" nie dają za wygraną i pewnie odskoczyli od reszty stawki. W walce o 4 miejsce pozostają 4 drużyny. A w II lidze widzimy jakby dwie strefy. 1-6 ("Kabareciarze" mimo porażki w Chałupkach nadal liczą się w walce o awans) oraz 7-13 gdzie jest równie ciasno. Strzelec i będący bez punktów MUKS Wilhelm Szewczyk, zamykają tabelę.