Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 6 lutego 2011 - 14 termin

Leon Internet Rybnik 2 : 3 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice

Po pierwszym secie mogłoby się wydawać że będzie luzik, ale gospodarze w 2 i 3 secie szybko przyjezdnych sprowadzili na ziemię. Set czwarty był przełomowym dla Nowej Computer gdzie po wygranej do 23 nabrali wiary że mogą wygrać. Set piąty to wyraźne prowadzenie 7-2 i niestety zastój i remis 9-9 i tak punkt za punkt do stanu 12-12 ale w końcówce udaje się odskoczyć i wygrana do 12. W setach do 15, -15, -15, 23, 12. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4. (JK)

Jedynka Jankowice II 3 : 0 VT Nędza

Na piękną halę w Janowicach przyjechaliśmy w zimny, wtorkowy wieczór. Obiekt fajny - tylko grać. Właśnie grać... Początki setów podobne, punkt za punkt. No może z wyjątkiem pierwszego gdzie Gospodarze uciekają nam już z początku. Jednak w każdym z setów około 15-go punktu "Jedynki" włączają siatkarski KERS i pewnie zwyciężają. Doświadczenie, ogranie w Lidze wzięło górę, pełna kontrola meczu przez Gospodarzy. Ich kombinacyjna gra, skuteczne kontry, pewna zagrywka sprawiają. że są jednym z numerów "Jeden" do zwycięstwa w Lidze. Czy tak będzie, przekonamy się w maju. Sety 25-17, 25-17, 25-21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JL)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Beer Team Rybnik

Mecz ważny dla obydwu drużyn, cel-jak najwyższa lokata w lidze, poziom meczu na tym etapie rozgrywek - bardzo wysoki! Wszystko co w siatkówce najlepsze było na parkiecie (atak, blok, obrona), dramaturgia i sportowa atmosfera. Set pierwszy 2-5 punktowa przewaga miejscowych do stanu 22/20 FOX-om set miał się wygrać sam, nie docenili Gości, pięć pkt. pod rząd i 25/22. Drugi jeszcze większa mobilizacja na boisku, pkt za pkt do 8/8 pięć dla BERR-ów i 15/10. Coś zaczyna zacinać się u gości powiał wiatr FOX-om i 21/21 oraz końcówka 25/23. Trzeci set gra po równo do 14/14 Goście stanęli, sześć dla miejscowych dwa czasy dla przyjezdnych lecz set 25/17. Czwarty równo do 4/4, jeszcze 10/7, potem sześć dla FOX-ów i końcówka 25/15. Nawet sędzia był niezły. Dla FOX-ów punktowali: (+/błędy) Michał(10/6) Krzyś(22/7) Paweł(11/8) Grzegorz(2/0) Wojtek(2/1) Piotr(6/4) Łukasz(11/3) Robert((0/1) Karol-libero(1/1). W setach do -22, 23, 17 i 15. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (JK)

Artus Żory 3 : 2 GAF Gliwice

Na halę do Żor przyjechała drużyna z Gliwic. Od samego początku to goście przejmują inicjatywę, Artusowi nic nie wychodzi. Już w pierwszym secie jest zmiana kapitana (Cygan), a jego zmiennik zaczyna rozgrywać przyzwoity mecz, ale to cały czas jest mało i tak do seta trzeciego. W następnym secie chłopcy z Artusa wychodzą mocno zmobilizowani, wraca kapitan, swoje zaczyna grać atak oraz środek i trzeci set to pewna wygrana gospodarzy. Czwarty set bardzo nerwowy, kłótnie na boisku (żółta kartka dla Cygana ) ale to gospodarzom udaje się szybciej opanować emocje i wygrywają czwartą partię. Set piąty to gra przede wszystkim blokiem i dobrą zagrywką rozgrywającego Artusa co przekłada się na wygraną całego meczu. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (ŁS)

Kredyty Chwilówki Rybnik 0 : 3 Jedynka Jankowice II

W drugim secie Kredyty były blisko ogrania lidera… W setach do 19, 26 i 15. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (a)

Jarbud Rybnik Piaski 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Mecz bez historii i drużyny już na pewno o nim zapomniały. Po takiej przerwie gracze dość ospale poruszali się po boisku i nawet nie zauważyli, że siatka jakby nie na tej wysokości co trzeba i w tym gospodarze upatrywali powodów porażki. W przerwie po pierwszym secie " Piaskarze " trochę postraszyli "Amatorów Żywca ", że jak podniosą siatkę to już nie będzie tak łatwo no i jakby poziom trudności się podniósł ale wystarczyło to na ugranie tylko dwóch punktów więcej niż w pierwszej części. Trzecia odsłona znowu ospała jednak już przy drugim punkcie ławka rezerwowych gości zaczyna prowadzić statystyki no i nagle skuteczność, waleczność i determinacja weszły w inną rzeczywistość i szybciej mogliśmy pójść do szatni (chyba każdy się przekonał jak podnosi się skuteczność gry gdy z boku ktoś zaczyna mu liczyć błędy). W setach do 19, 21 i 19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (IB)

II liga

Strzelec Gorzyczki 3 : 2 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Pierwszy set to walka punkt za punkt do stanu 18:18. Później udaje nam się skończyć kilka ataków z rzędu i wygrywamy do 20. W drugim starciu szczęśliwa połowa w posiadaniu gości i to oni zwyciężają seta do 21. Od trzeciego seta wraca do gry nasz atakujący. Jest trochę lepiej, ale mając przewagę 24:20 psujemy cztery piłki setowe i znów nerwowo w naszych szeregach. Na szczęście dwie ostatnie piłki padają łupem naszego środkowego. Po zmianie stron masa błędów w naszym wykonaniu i teoria o lepszej stronie boiska potwierdza się. Tym razem zostajemy z 14 punktami na koncie no i trzeba grać tie breaka. Kilka ostrych słów w przerwie i wracamy na boisko. Mobilizacja Strzelca przynosi efekty dopiero w ostatniej odsłonie, którą wygrywamy do 8. Dziękujemy gościom za postawę fair play. W setach 25-20, 21-25, 26-24, 14-25 i 15-8. Sędzia Grzegorz Świderek ocena 5.(RT)

Edytor Team 3 : 2 Impacto LKS Chałupki

Set pierwszy to od początku Edytor zrobił sobie przewagę, dogoniliśmy do stanu 22:22 ale później stop i przegrywamy do 22 Edytor. Set drugi w Impacto odbiór całkowicie nie funkcjonował i set przegrany do 13. Set trzeci - padło hasło "musimy urwać dwa sety i zdobyć chociaż ten 1 pkt" wychodzimy na prowadzenie 13:18 ale Edytor znów zagrywką robi 6 pkt pod rząd, ale wygrywamy tego seta do 23. Czwarty set to na początku się pokazał wynik na tablicy Edytor 0:7 Impacto, potem nawet prowadziliśmy 8:18, później się stało to co Impacto "lubi" najbardziej czyli przestój na 10 pkt i robi się nieciekawie bo 18:18, ale mówimy sobie że trzeba wygrać ten set i tak też robimy 26:28. Set piąty od początku dobrze Edytor do zmiany połów 8:7, po zmianie idziemy łeb w łeb do 11:11, później 'stop' i Edytor wygrywa tego seta 15:11. Sędzia Paweł Łagodziński ocena 5. (M)

Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 Rafbol Żernica

Set otwarcia zaczął się od kilku mocnych ataków zawodników Żernicy, a do tego dołożony skuteczny blok daje 4-5 punktową przewagę nad Cateringiem. W dalszej części seta rozgrywka jest bardzo wyrównana, jest dobra wystawa i atak po obu stronach jednak bez większych emocji. W efekcie gospodarzom nie udaje się zdobyć prowadzenia więc przegrywają seta do 19. Drugi set był najbardziej interesujący, tu najwięcej było także zaangażowania i woli walki po obu stronach siatki. Po stronie Cateringu przeważała dobra zagrywka i silny atak, z kolei zawodnicy Rafbolu świetnie grali blokiem. Set obfitował w wiele efektownych ataków i obron. Zasadniczo gospodarze częściej prowadzili kilkoma punktami, jednak tylko do wyniku 20:17. Później goście z Żernicy rozbili szyki Cateringu sprytną i precyzyjną zagrywką, doprowadzając do wygranej 25:22. W ostatnim, 3 secie zawodnicy gospodarzy chyba stracili ochotę do gry, gdyż właściwie od początku oddawali pole, a przewaga Rafbolu rosła >10pkt. W setach do 19, 22 i 16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (TS)

Jedynka Jankowice 3 : 1 Edytor Team

Jedynka gościła dzisiaj lidera I ligi Edytor Team. Pierwszy set to od początku niewielka przewaga Jedynki ale nie potrafimy niestety dowieść jej do końca seta i tradycji staje się za dość ... przegrywamy do 17. Pozostałe sety zdecydowanie pod dyktando Jedynki. Chłopaki z Edytora byli dzisiaj chyba za bardzo pewni siebie i po pierwszy secie myśleli że mecz wygra się sam, Jedynka od drugiego seta bardzo skoncentrowana co z kolei przełożyło się na wynik. Ogólnie mecz na dobrym poziomie, dużo obron, bloków, ataków, asów i mało niewymuszonych błędów. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 4. (RT)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 0 Impacto LKS Chałupki

To był znów zacięty mecz tych drużyn. Wynik w granicach remisu utrzymuje się do stanu 10:10 następnie gospodarze pewną grą na środku wygrywają seta do 17. Druga odsłona to już dużo pewniejsza gra gości z Chałupek jednak w końcówce to gospodarze mają pewniejszą rękę w ataku i wygrywają do 22. Trzecia odsłona to częste zjawisko w tym sezonie w ekipie gospodarzy którzy nie umieją pewnie postawić kropki nad "i" set wyglądał bardzo podobnie do 1 jednak wykonaniu Impacto. Jednak przy stanie 18:24 pewna zagrywka przyjmującego Euroskoku, niemoc w przyjęciu i skończeniu akcji gości, oraz skuteczne kontry w wykonaniu gospodarzy doprowadzają do stanu po 24 dopiero wtedy Impacto zdołało zdobyć pkt, ostatni w tym meczu, gospodarze podtrzymują dobrą passę i wygrywają 27:25. Kluczem do sukcesu Euroskoku była dobra gra bloku oraz wysoka skuteczność w ataku. W setach do 17, 22 i 25. Sędzia Piotr Thoman ocena 5. (MH)

Albion Team gramy dla Kuby 0 : 3 Strzelec Gorzyczki

Mecz grany fair play, sędzia się nie napracował. Zawodnicy obu ekip przystąpili do meczu mocno zmotywowani, każdemu zależy na punktach. W drużynie gospodarzy w tym dniu zawodziło przyjęcie, Albion w każdym z trzech setów grał bardzo poprawnie ale tylko do połowy seta, potem coś się zacinało i Goście zdobywali punkty seriami. Końcówka seta trzeciego, wyglądała bardzo ciekawie, to jedyny set gdzie Gospodarze zagrali równo niemal do końca, w końcówce prowadzili 21-19, jednak ponowna mobilizacja w szeregach Strzelców i szybko odrabiamy straty by wygrać seta i cały mecz. ambitna postawa zawodników z Albion Teamu nie wystarczyła aby wygrać ze słabo grającym Strzelcem. W setach do 14, 17, 22. (ZW)

Drużyna z Wilczy zmienia nazwę na Dach Decker Victoria Pilchowice.