Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 12 listopada 2010 - 6 termin

Jedynka Jankowice II 3 : 0 Leon Internet Rybnik

Mecz starych znajomych. Bardzo dobra atmosfera, walka, ale z uśmiechem. Mecz wreszcie ciekawszy od kilku poprzednich, w każdym secie walka punkt za punkt. Były dobre ataki, soczyste czapy i dużo dobrej gry. Szkoda tylko, że Leon był bez pełnego składu - byłoby jeszcze ciekawiej. W setach do 24, 22 i 16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (ŁW)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Olimpia Geotim Rybnik

Mecz jak mecz, bez specjalnej historii. Przyjechały młode wilki i chciały wygrać. Mimo ostrego samodopingu i samokibicowania niestety nie udało się. Dzięki ofiarnej grze w obronie, dobrej grze na środku i częściowo rezerwowemu składowi gospodarzy wyniki poszczególnych setów nie są takie złe. Drużyna pomimo braku jak do tej pory punktów ma potencjał co gdzieś z pewnością przełoży się na wynik. W setach do 20, 17 i 22. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (IB)

Artus Żory 3 : 2 Jar-Trans Fox Pszów

Poważny mecz to i poważny sędzia... W setach 25-20, 20-25, 23-25, 25-21 i 15-8. Sędzia Marek Budzik ocena 6. (a)

Kredyty Chwilówki Rybnik 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Spotkały się drużyny z przeciwnych końców tabeli... W setach do 9, 15 i 16. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (a)

VT Nędza 2 : 3 GAF Gliwice

W Nędzy odbyło się spotkanie 2 "beniaminków". Mecz lepiej zaczęli goście wygrywając zdecydowanie 2 pierwsze partie, z dość nerwowo grającymi gospodarzami. Wygrali dzięki znakomitym wyblokom, i wysokiej skuteczności na kontrach. Jednak Nędza w trzecim secie staje na nogi, podejmuje walkę i doprowadza do stanu 1-2 Set 4 to zdecydowana przewaga Nędzy i niemoc w przyjęcie GAF, u. Tie breack to znów przebudzenie przyjezdnych, Świetna gra blokiem i dzięki wywalczonej na początku seta przewadze zwyciężają w meczu. Niestety nie sprawdziła się stara, siatkarska prawda. Mecz w bardzo fajnej atmosferze. Czekamy na rewanż w Gliwicach. Sety -15, -17, 22, 10, -10. Sędzia Piotr Lazar ocena 5. (JL)

Olimpia Geotim Rybnik 2 : 3 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice

Soraya przyjechała w 6 osób i grając straszną siatkówkę jakoś dali rade wygrać… Geotim chciał wygrać i było to widać - niestety zbyt wiele błędów i wygrana Sorayi... W setach 19:25 25:19 25:22 17:25 i 12:15. Sędzia Kamil Dera ocena 4. (M)

Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 0 Leon Internet Rybnik

Pełna mobilizacja gospodarzy, mało nerwowości, spokojna gra w przewadze przez 3 sety i pewna wygrana... W setach do 17, 23, 19. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (JK)

Beer Team Rybnik 3 : 0 Jarbud Rybnik Piaski

Absolutna dominacja gospodarzy we wszystkich setach, nawet liczne zmiany zawodników robione w trakcie gry nie zmieniły jej obrazu… Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (a)

Leon Internet Rybnik 3 : 2 Beer Team Rybnik

Bardzo zacięty mecz, Pierwsze dwa sety bardzo podobne do siebie, wygrane tylko z dwupunktową przewagą, pierwszy dla gości drugi dla gospodarzy. Trzeci seta grając na fali wgrywa Leon. Czwarty zdecydowanie Beer. Piąty znowu bardzo wyrównany ale końcówka należała do gospodarzy. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (a)

II liga

Rafbol Żernica 1 : 3 Impacto LKS Chałupki

Kolejne zwycięstwo Impacto i jak zwykle nie było lekko ale liczą się 3 punkty. Teraz czekamy na lidera... Sędzia Szczepan Leśnik ocena 4. (D)

Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Nasze małe derby rozstrzygnięte, wygrała drużyna dzisiaj lepsza. OKiS od początku meczu dyktował swoje warunki gry i pewnie zmierzali po zwycięstwo w każdym z setów. Motorki odskakiwały na kilka pkt i później już nie dawały się dogonić, Catering próbował odrabiać dobrą zagrywką, ale gdy zbliżali się na 2-3 pkt Gaszowice się zbierają i pewnie kończą seta. Wyjątkiem był tylko set 2 w którym chłopaki z Rydułtów długo walczyły pkt za pkt, jednak końcówka należała do OKiSu i ostatecznie odnieśliśmy pewne i bezapelacyjne zwycięstwo a drużyna z Rydułtów dorównywała nam tylko w zagrywce. W innych elementach siatkarskiego rzemiosł była daleko z tyłu. W setach do 21, 21 17. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (KJ)

Dach Decker Wilcza 2 : 3 Top Ten Rybnik

Top Ten to ekipa która jak gra swoje to może wygrać z każdym... W setach 25-18, 23-25, 25-21, 21-25 i 17-19. Sędzia Ogiermann Gerard ocena 5. (a)

Jedynka Jankowice 2 : 3 Strzelec Gorzyczki

I set - dobra zagrywka Strzelca, słabe przyjęcie Jedynki i spokojne gra naszej drużyny do końca seta, II set - do stanu 10-12 dla Jedynki spokojna gra, aż niepotrzebnie kapitan drużyny Strzelca wprowadza nerwową atmosferę i prowadzi dyskusję z sędzią, co zupełnie rozbija drużynę Strzelca, skąd bierze się słabe przyjęcie i po secie, III set - wygrywamy seta, którego nie powinniśmy wygrać, gdyż Jedynka prowadzi cały czas i... zacina się przy stanie 18-23, dochodzimy i wygrywamy na przewagi, IV set - bliźniaczo podobny do seta III z tym wyjątkiem, że to my zacinamy się przy stanie 24-20 i oddajemy w głupi sposób seta mając 6 piłek meczowych w górze, V set - od początku gra punkt za punkt do stanu 8-7, po zmianie stron, lepsza gra blokiem drużyny Strzelca zdecydowała o końcowym zwycięstwie. W setach 17-25, 25-17, 24-26, 29-27 i 11-15. Sędzia Janusz Kuczera ocena 4. (C)

KS94 Rachowice 3 : 0 Albion Team gramy dla Kuby

Gospodarze zdecydowanie lepsi... W setach do 13, 20 i 15. Sędzia Roman Kożuszek ocena 5. (a)

Edytor Team 3 : 2 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Zacięty mecz w pięknej hali... W setach do 22, -22, 23, -22 i 12. Sędzia Paweł Łagodziński ocena 3. (a)