2009-12-14, Autor:

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja aktualności na dzień 12 grudnia 2009 - 11 kolejka

Leon Internet Rybnik 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Kontuzje trapiące zawodników Leona nie pozwoliły nawiązać walki z Mistrzem... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (a)

Jedynka Jankowice 1 : 3 Pizzeria Kiler

Jedynka nadal bez zwycięstwa... W setach 25-21, 19-25, 13-25, 17-25. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (a)

Lumen Golejów 1 : 3 Albion Team

Pierwszy set to koncert zepsutych zagrywek (z każdej strony koło 10!), Albion pierwszy opanował tę część siatkarskiego rzemiosła i to wystarczyło do zwycięstwa. Drugi set to dalej nieudolność w polu zagrywki, tym razem Lumen gra bez ryzyka i odskakuje na kilka pkt. Gonimy ich, przeganiamy; krótki Albion show, i gospodarze wydzierają nam 2 seta. Trzeci set to łomot przez większą część seta, przewaga sięga 10pkt, potem chwila zadumania i Golejów dochodzi na 3 pkt. Na szczęście krótka mobilizacja i kończymy seta do 21. Trzeci set wyrównany. Końcówka dla Albionu, choć był też mały horror, między 24-20 a 24-23 Mario jednak nie zawodzi ostatnio przy piłkach meczowych i sprytna kiwka pod linię końcową rozwiewa nadzieje gospodarzy. W setach do 18, -26, 21, 23. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (DP)

Beer Team Rybnik 1 : 3 Jedynka Jankowice II

Niestety statystyki poszły się paść! Po raz pierwszy przegrywamy mecz na naszej hali. Pocieszające jedynie jest to że przegraliśmy z pretendentem do mistrzostwa. Mecz z mojego punktu widzenia super! Kawał dobrej siatkówki w wykonaniu obu ekip. Niestety Beer'om zabrakło chyba kondycji ale i tak piękne widowisko! Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (MW)

TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański 3 : 2 Jedynka Jankowice

Dopiero piąty set zadecydował o zwycięstwie gospodarzy... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

II liga

Albion Team Original 3 : 2 Olimpia Kamień

Olimpia Kamień - ostatnia ekipa w tabeli - pokazała że należy im się wyższe miejsce. Walka była do upadłego, jak na ostatnie ekipy II ligi, poziom był wyjątkowo wysoki! Mocne ataki, wysoki skuteczny blok, mało błędów, mocna zagrywka i świetne sędziowanie. Albion był na kolanach po 3 secie, kiedy stracił 2 zawodników, ale zmiennicy, clex w roli rozgrywającego, i pozytywna złość wystarczyły by rozbić gości w 4 secie i na początku tie breaka (9-4), końcówka zacięta ale potężny skos w 2 metr Irona i czapa zakończyły to emocjonujące spotkanie. Dziękujemy ekipie olimpii za naprawdę znakomity mecz. W setach do -18, 22, -22, 17 i 14. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (DP)

Strzelec Gorzyczki 2 : 3 GAF Gliwice

Dobre i emocjonujące spotkanie na szczycie II ligi. GAF mimo iż zmuszony był zagrać z przyjmującym na rozegraniu wywozi 2pkt z trudnego terenu. W setach do -22, 17, -12, 17 i -12. Sędzia Grzegorz Świderk ocena 6. (L)

Śląskie Centrum Rybnik 3 : 0 KS94 Rachowice

Drużyna z Rachowic dzielnie walczyła z gospodarzami, którzy w tym spotkaniu okazali się lepsi... Sędzia Daniel Szebeszczyk ocena 5. (RK)

Catering Parys Rydułtowy 1 : 3 Śląskie Centrum Rybnik

Centrum zaczyna walkę o miejsca premiowane awansem... W setach do 17, -21, 22 i 19. Sędzia Michalina Cichecka ocena 5. (a)

SKOK Ziemi Rybnickiej 3 : 0 Top Ten

Dobry mecz w wykonaniu obu ekip. O zwycięstwie SKOKu zadecydowała dobra gra w ataku zarówno skrzydeł jak i środka. Trudności przyjezdnym przysporzył również równy blok SKOKu... W setach do 19, 23 i 20. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (MH)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 1 Dach Decker-Budohen Wilcza

Gaszowice nie dają sobie zabrać nawet jednego punktu... Sędzia Marian Cegiełka ocena 6. (a)

Edytor Team 3 : 2 Rafbol Żernica

Wymęczone zwycięstwo drużyny z Suszca, która po długiej przerwie, w końcu zagrała jakiś mecz. Widać to było szczególnie w pierwszym secie przegranym przez gospodarzy do 15. Totalny bałagan na boisku i niesamowita ilość błędów własnych. Jakimś cudem kolejny set wyrównuje wynik meczu. Set 3... i tu powinna zapaść minuta ciszy... Edytor prowadzi 14:6... aby po kilku minutach przegrywać 14:16 i w rezultacie przegrać set. Zagrywka Gości sprawiała nam ogromne problemy, a do tego kontuzja środkowego gospodarzy, która już kompletnie wybiła nas z rytmu. Edytory potrzebowały 3 setów, aby w końcu w ostatnich dwóch odsłonach zagrać mniej więcej "swoją" siatkówkę i po długim meczu zejść do szatni z 2 punktami do kolekcji. Mecz na słabym poziomie... Sędzia Mateusz Szczęsny ocena 5. (PM)

KS94 Rachowice 0 : 3 Impacto LKS Chałupki

Niestety kolejna porażka młodej drużyny z Rachowic... W setach do 8, 16 i 20. Sędzia Roman Kożuszek ocena 6. (a)