ALS: trwa niemoc TKKF-u Pawłowice

2012-01-18, Autor:
Trwa niemoc drużyny Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice. Rozegrano ważne mecze dla układu dolnej części tabeli pierwszej ligi. W drugiej lidze hitem kolejki było spotkanie w Gorzyczkach.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2011-2012

Trzynasta edycja - aktualności na dzień 13 stycznia 2012 - 13 termin

I liga

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0 Beer Team Rybnik

Pierwszy set wyrównany do stanu 11-11, potem seria fatalnych obiorów gości i Foxy łapią przewagę którą już utrzymują do końca seta. W drugim secie podobna sytuacja zdarzyła się już na początku i po błędach w przyjęciu przegrywamy 9-2 i tej straty już nie potrafimy odrobić. Trzeci set najbardziej wyrównany do stanu 14-14. Niestety potem kontrowersyjna decyzja sędziego powoduje, e gra gości zupełnie się rozsypuje... Beer Team przyjechał do Pszowa bez podstawowego libero i bez zmiany na lewym, co jak się okazało miało kluczowe znaczenie dla wyniku spotkanie gdyż najsłabszym elementem naszej gry był odbiór zagrywki... W setach do 19, 20 i 17. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 2. (a)

Dach Decker Victoria Pilchowice 2 : 3 Artus Żory

Nasze drużyny grały z sobą po raz pierwszy, jak dotąd nie mieliśmy przyjemności zagrać z doświadczoną drużyną z Żor. Artus nie zaskoczył nas swoją grą , dobrze wiedzieliśmy, że będą grać prostą siatkówkę z małą ilością błędów własnych. W pierwszym secie boleśnie się o tym przekonaliśmy set bez historii do 15. Drugi set łapiemy wiatr w żagle i wygrywamy dość pewnie do 20. Trzeci set Artus prowadzi grę i pewnie wygrywa do 18. Czwarta odsłona najbardziej dramatyczna, w końcówce Deckery wychodzą na prowadzenie i kończą asem. Piąty set już 4 w naszym wykonaniu w tym sezonie (bilans 2-2), mógł przynieść Deckerom upragnione zwycięstwo, przy stanie 6-8 robimy 5 punktów z czego goście 1, niestety później sytuacja się odwraca i to Artus robi 6 punktów a my tylko 1. Dziękujemy za fajny meczyk przy komplecie publiczności... W setach 15-25, 25-20, 18-25, 25-23 i 12-15. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (D)

Leon Internet Rybnik 3 : 1 Jar-Trans Fox Pszów

Pierwszy i drugi set bez historii. Oba sety od początku pod pełną kontrolą gospodarzy z przewagą 3-5 punktów. Trzeci set podobnie jak pierwszy i drugi mniej więcej do stanu chyba 17:13 i tu następuje lekkie rozluźnienie i goście wychodzą na prowadzenie 23:22. Następnie udaje się nam dogonić FOX-ów i wychodzimy na prowadzenie 24:23 Nerwowa końcówka. Zagrywamy i lewy atakujący popełnia błąd w odbiorze, Piłka przechodzi na naszą stronę zmierzając w aut ale niestety wpada w pole. 24:24 Tak łatwo stracony punkt przy naszej zagrywce rozbija nas i goście zdobywają przy własnej zagrywce 2 pkt i robi się 2-1 w setach. Czwarty set bardzo nerwowo rozpoczynają gospodarze przegrywając na początku chyba 6:1. Cały set FOXY prowadzą kilkoma punktami a my mozolnie odrabiamy straty. Kluczowy moment tego seta to chyba próba sił środkowych. To nas tak uskrzydla, że doprowadzamy do remisu gdzieś około 19 punktu. Później prowadzimy nawet 22:20 ale goście znów doprowadzają do remisu po 22. Przy stanie 23:23 zdobywamy piłkę i goście mylą się w ataku i jest 24:23. I zagrywką kończymy mecz. W setach do 17, 19, -24, 23. Sędzia Dariusz Taterka ocena 5. (G)

Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 1 : 3 Artus Żory

Mecz sąsiadów za miedzy drużyna Artusa stawiła się na naszej hali w swoich nowych efektownych strojach. Początek pierwszego seta to gra punkt za punkt w połowie odskakujemy na dwa punkty i wygrywamy do 23.Set drugi podobny do pierwszego tylko wygrana dla Artusa. Set trzeci był przełomowy kilkupunktowe prowadzenie przez całego seta a my cóż gonimy, gonimy ale bez skutecznie i przegrywamy do 22.Set czwarty to już dobicie leżącego i wygrana do 14. W setach do -23, 23, 22 i 14. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (JK)

Dwójka Świerklany 3 : 0 Beer Team Rybnik

W Świerklanach spotkały się dwie drużyny, wicemistrz 2011 i coś a'la Beer. Wynik 3-0 w setach do 19, 10 ,10 , czyli jakieś 45 minut z prysznicem , gratulujemy i dziękujemy za lanie. Mecz bez zgrzytów, to i sędziowanie OK, więc nie ma o czym pisać, o słabościach nie będę , bo jeszcze mamy kilka meczy przed sobą, więc się nie będę "chwalił"... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (JO)

GAF Gliwice 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle

Mecz raczej bez historii. Gospodarze tego dnia byli lepsi i pewnie wygrali mecz wykorzystując atut własnego parkietu. Na uwagę zasługuje przyjazna atmosfera po obu stronach siatki i brak spornych sytuacji. W setach do 22, 20, 18. Sędzia Tomasz Eberhard ocena 4. (MM)

Kredyty Chwilówki Rybnik 2 : 3 Dach Decker Victoria Pilchowice

Mecz pomiędzy Kredytami a Pilchowicami mógł się podobać bardziej niż niejeden mecz Plus Ligi. Wiele bardzo dobrych ataków, obron oraz zaciętych akcji, a szala zwycięstwa przez cały mecz przechylała się z jednej na drugą stronę i dopiero zacięta końcówka w tie breaku dała dwa punkty kolegom z Pilchowic. Szkoda, że nie udało nam się wykorzystać kilku naszych przewag w tym meczu. Mimo wielu spięć koniec meczu przyniósł szczere podziękowania i gratulacje pod siatką. I o to chodzi w tym naszym graniu... W setach 22-25, 25-23, 25-18, 25-17, 27-29. Sędzia Aleksander Czajkowski ocena 4. (PŚ)

Jarbud Rybnik Piaski 0 : 3 Jedynka Jankowice II

Mecz w bardzo miłej atmosferze grany po obu stronach siatki tylko siedmioma zawodnikami - bez rezerw. Przyjezdni to najwyższy poziom siatkówki w naszej lidze. Zawodnicy tej drużyny kontrolowali mecz od pierwszej piłki. Na każdej pozycji zawodnik o bardzo dobrych umiejętnościach. Można z nimi powalczyć ale chyba nie wygrać. Dziękujemy gościom za dobrą lekcję siatkówki - taki mecz na pewno dużo uczy. W setach do 13, 23, 17. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (P)

II liga

Catering Parys Rydułtowy 3 : 2 Albion – gramy dla Kuby

Goście zadebiutowali w nowiutkich strojach i chyba trochę się tym speszyli, bo zanim się obejrzeli już było 19-9 dla gospodarzy, set bez historii. W końcówce jeszcze goście przeprowadzili kilka sprawnych akcji, i trochę się zazębiła gra. Drugi set już nieco lepszy, prowadzimy nawet 3 pkt, jednak Rydułtowy grają wyjątkowo konsekwentnie, nie popełniają błędów i po zaciętej końcówce wygrywają do 23. Ale gra gości już o niebo lepsza. Set 3 to dominacja Albionu który wychodzi na prowadzenie 16-3 i potem trochę rozluźnienia i gospodarze dochodzą na 5 pkt. krótka przerwa i kończymy zaczęte dzieło. wreszcie udaje się kilka razy zablokować atakującego Cateringu, który nękał nas przez pierwsze dwa sety ciasnymi skosami. Set 4 znów wyraźna przewaga gości, gramy dobrze w przyjęciu, w ataku solidnie, i dobrze bronimy i dalej nie pozwalamy szaleć atakującym gospodarzy, którzy trochę stracili pomysł na grę i set w spokoju dla Albionu. Tie break zacięty, i znów przegrany... Gospodarze wyciągnęli wnioski z poprzednich dwóch setów i nas wypunktowali. U nas siadło przyjęcie i atak, a blok znów dawał się nabrać na skosy prawoskrzydłowego. W setach 25-14, 25-23, 17-25, 19-25 i 15-11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4. (DP)

Strzelec Gorzyczki 1 : 3 KS Volley Katowice

W Gorzyczkach lider podejmował vice... Potwierdziło się powiedzenie, że w siatkówkę wygrywa drużyna, która popełnia w meczu mniej błędów oraz ma chłodną głowę do końca! Tak było w przypadku kolegów z Katowic, którzy popełnili zdecydowanie mniej błędów i co dla nich najważniejsze w końcówkach. W 1 i 2 secie jest bardzo mocne otwarcie ze strony lidera - prowadzą po 5/6 punktów - goście nie mają nic do powiedzenia. Sytuacja zmienia się przy stanie około 21/22 do 16:17 gdzie serią Katowice zdobywają punkty i wygrywają sety! W trzecim secie podobnie jak w dwóch poprzednich, bardzo mocne otwarcie Strzelca tylko tym razem jest utrzymanie gry do końca i set do 15. W ostatnim Katowice przejmują pałeczkę i kontrolują cały set wygrywając go do 17. MVP meczu kolega z Katowic z numerem 15 - w przyjęciu miał problemy, ale w ataku miał na oko jakieś 80% skuteczności, a wykonał z 35 ataków spokojnie! W setach do 23, 21, -15 i 17. Sędzia Marek Mikrut ocena 6. (GŚ)

Top Ten ZST Rybnik 3 : 1 Silesia Lubomia Cafe Nova

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy, spokojnie zdobywali przewagę, wydawało się, że set bez problemów zapiszemy na swoim koncie. Niestety przy stanie 14:7 coś się zacięło i Kawiarniani mocnymi atakami i dobrą grą blokiem zdobywali punkty, wychodząc na prowadzenie 17:16. W Dziesiątkach zawrzało i pozwoliliśmy gościom zdobyć jeszcze tylko dwa punkty.. Partia druga bez historii – idąc za ciosem rozbijamy Silesię 25:13. Set trzeci był najlepszą ilustracją wczorajszego spotkania – słaby odbiór TT potęgowany przez nienajlepsze rozegranie nie pozwalał na rozwinięcie skrzydeł gospodarzom. Chwilowa mobilizacja pozwalała na dogonienie rywala, ale jak tylko na tablicy pojawiał się remis, najeźdźcy z Lubomi znowu wbijali nam parę gwoździ w parkiet. Ostatni raz dogoniliśmy wynik przy 23:23, później jeszcze 24:24 i to było wszystko na co nas było stać w tym secie. Silesia, po wygraniu 26:24 nabrała wiary we własne siły. Przy stanie 14:6 dla gości zaczęliśmy się psychicznie przygotowywać do kolejnego topteniaka, ale to wtedy właśnie zaskoczył blok, trochę pogoniliśmy gości zagrywką, lepiej zagraliśmy w ataku i wyszarpaliśmy zwycięstwo W setach do 19, 13, -24 i 22. Sędzia Piotr Janik ocena 5. (DF)

Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Prawie miesięczna przerwa dobrze wpłynęła na grę SKOKu. Początek meczu należał do gospodarzy bardzo pewni swego rozpoczynają od mocnej zagrywki co odrzuca przeciwnika od siatki, jednak od stanu 19:15 do głosu dochodzą goście i chwile później już jest 21:21, set na przewagi 25:27. Drugi set jeszcze lepszy niż końcówka pierwszego, silna zagrywka oraz przyjęcie w punkt, pozwalają na swobodne kierowanie grą i set spokojnie wygrany 14:25. Trzeci set SKOK ponownie rozpoczyna mocno i odskakuje na kilka punktów, jednak Catering stara się wykorzystać zdekoncentrowanie gości i dochodzi na stan 19:19. Jednak EUROSKOK nie daje sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywa 21:25, co jest pierwszym zwycięstwem bez straty w tym sezonie. W setach do 25, 14 i 21. Sędzia Michalina Cichecka ocena 6. (MH)

Jedynka Jankowice 3 : 1 Albion – gramy dla Kuby

Pierwszy set dla gości, którzy mimo zmarnowania 9 zagrywek mają wyraźną przewagę na siatce i w dramatycznej końcówce wykazują dużo cierpliwości i zimnej krwi. Drugi set bliźniaczo podobny choć na początku goście odjeżdżają na 4 pkt i Albion goni, robi się 23-20 dla gospodarzy, znów mobilizacja w Albionie jest 24-24, i już się wydaje że złamaliśmy opór gospodarzy, a jednak udaje im się wyprowadzić cios ze środka, i kończą seta po naszym błędzie. Trzeci set to prowadzenie gości, potem Wojtek na zagrywce w Jedynce goni nas niemiłosiernie, nasza gra się załamuje i Jankowice odjeżdżają na 3pkt, i dowożą to prowadzenie do końca. U nas siadł atak, kilka bloków zdeprymowało naszych skrzydłowych i gra się posypała. To posypanie trwało aż do końca 4, najsłabszej, partii. Jankowice odjeżdżają na 6-0, nieliczne udane akcje rzadko przerywały koncert bezradności. Po drugiej stronie szalał młody libero i coraz pewniej czujący się środkowy, i nawet jak już wyprowadziliśmy dobrą akcję zakończoną soczystym ciosem to piłka lądowała na rękach broniących, a mądrze grający sypacz rozrzucał nasz blok i tak do końca meczu. W setach do -23, 24, 21 i 16. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (DP)

Fundacja Elektrowni Rybnik 2 : 3 Edytor Suszec

Edytor w piątek w ciężkich warunkach pogodowych wybrał się po "pewne" 3 punkty... Niestety jak okazało się na hali przeciwników nie udało się wygrać za komplet punktów. Mecz na niskim poziomie, nam nie wychodziło kompletnie nic. Nie pomagały zmiany rozgrywającego ani przyjmujących. Może to po prostu zły dzień, a może kryzys połowy sezonu, który rokrocznie dopada nas właśnie w okolicach końca pierwszej rundy rozgrywek. Drużyna Fundacji widać, że dopiero zaczyna swoją ligową przygodę, ale potrafiła urwać nam punkt i to daje do myślenia. Mecz w spokojnej atmosferze... W setach 17-25, 25-17, 27-25, 16-25 i 8-15. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (PM)