2009-12-07, Autor:

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja - aktualności na dzień 4 grudnia 2009 - 10 kolejka

Leon Internet Rybnik 0 : 3 Soraya-TKKF Pawłowice

Mecz rozgrywany w spokojnym klimacie. Pierwszy set punkt za punkt i końcówka należy do gości, 2 set gra punkt za punkt ale w końcówce odskakują przyjezdni i wygrana do 21. Natomiast set 3 to trochę nerwów pod siatką, małe rozkojarzenie, które wykorzystali zawodnicy SORAYA i wygrywają do 14. W setach do 24, 21, 14. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5 (JK)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Artus Żory

W pojedynku najbardziej utytułowanych drużyn Ligi, zdecydowanie lepsi okazali się aktualni Mistrzowie… W setach do 12, 17 i 19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

Albion Team 3 : 2 Olimpia-Geotim Rybnik

Pierwsze dwa sety podobne, przewaga młodości i końcówka dla Albionów. Trzeci set dokładnie taki sam ale do stanu 24-20. dwa własne błędy, trochę nonszalancji, determinacja gości którzy przy stanie 19-23 czekali już tylko na koniec meczu i nagle robi się 24-26, i trzeba grać dalej. Nim gospodarze zrozumieli że mecz się nie skończył Olimpia prowadziła już 10-3, wykorzystując niemoc w przyjęciu po naszej stronie. Pod koniec seta Albion nieco się podniósł ale na odwrócenie losów seta nie było już szans. W tym secie rozgrywający Olimpii pokazał się ze znakomitej strony, co rusz gubiąc blok. Tie break zacięty, ale gościom nie starczyło młodości i po kilku straconych punktach wyraźnie stracili werwę. Albion spokojnie, bez fajerwerków taktycznych punktował, zagrywką, blokiem, atakiem i na szczęście 2pkt zostają u nas, goście myślę mogą żałować że nie poszli za ciosem w tie breaku. W setach do 20, 23, -24, -18 i 10. Sędzia Łukasz Walocha ocena 4. (DP)

Jar-Trans Fox Pszów 2 : 3 Jedynka Jankowice II

Jak przystało na mecz z czołówki, poziom wysoki i emocji ponad miarę. Set pierwszy goście rozpoczynają od prowadzenia 6/2, uzyskaną różnicę utrzymują do stanu 19/14, dokładają cztery kolejne punkty i kończą do 17. Set drugi goście na fali 4/1. Wreszcie miejscowi zaczynają grać, serie dla nich 6/5, 9/6,15/13, seria 7 punktów dla FOX-ów i po secie 25/14. Set 3 i 4 zmieniające sytuacje obydwa kończą się do18 jeden dla Jedynki II a drugi dla FOX-ów. Set piąty 0/2, 3/4,4/7 i ta różnica zostaje do końca 10/15. Opanowanie przyjezdnych wygrało. Dla FOX-ów punktowali Michał(17), Krzyś(19) Darek(7), Wojtek(2), Piotr(10), Łukasz(12). Trochę statystyki meczowej FOX-JEDYNKA II: zdobyte punkty 92:97 zdobycze własne 67:63 błędy własne 34:25. Siatkówka to gra błędów, a gospodarze popełnili ich więcej. Gratulacje dla przeciwnika, dzięki za wspaniałą atmosferę. Dzięki kibicom za sportowy doping! W setach 17-25, 25-14, 18-25, 25-18 i 10-15. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (JK)

Lumen Golejów 3 : 1 Pizzeria Kiler

Kilerzy przegrali ten mecz głównie w sferze organizacyjnej… Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (a)

Beer Team Rybnik 3 : 0 Geomost Wodzisław

Pierwszy set całkowicie należał do Beer-ów. Wbijają jak chcą, a my nie możemy skończy ataku. Po za tym kuleje przyjęcie i brak gry w obronie (całkowicie odmiennie wygląda to u gospodarzy, którzy wybierają wszystko). W drugim secie zapominamy o poprzednim meczu i zaczynamy grać w siatkówkę. Kończymy ataki, zaliczamy parę obron oraz bloków. Beer-y nawet popełniają parę błędów, ale nie aż tyle żeby przegrać seta. Wygrywają do 19. Ostatni set wygląda najciekawiej. Miśki po dwóch wygranych setach troszeczkę przysypiają, a pobudzeni Geomościaki wykorzystują to prowadząc od początku do stanu 13:11. W tym momencie Miśki się budzą i powoli odrabiając straty wychodzą na prowadzenie 24:21. Geomościaki jeszcze się podrywają i zdobywają 2 pkt, ale trzeci z rzędu meczbol zostaje wykorzystany przez Beer-ów dzięki czemu zasłużenie wygrywają 3:0 i podtrzymują swoją passę wygranych bez straty seta u siebie. W setach do 17, 19 i 23. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 4. (GŚ)

Albion Team 3 : 2 Soraya-TKKF

Pawłowice po pierwszym secie wygranym do 16 wydawało się gościom że mecz się sam wygra a tu Barbórkowa niespodzianka. Gospodarze wchodzą na wysokie obroty i po wygranym drugim secie na przewagi wygrywają co dodaje im pewności w secie trzecim i na tablicy wyników jest już 2-1 dla Albionu. Pogoń w czwartym secie drużyny SORAYA i wygrana-i to wszystko na co nas było stać. W secie piątym od początku pełna kontrola GOSPODARZY nad tym co się działo na boisku i pewna wygrana do 10 ALBIONU. Mecz w bardzo dobrym wykonaniu drużyny gości-obrony, bloki, wybrony na wysokim poziomie ,my trochę na stojąco, sztywno. W setach do -16, 26, 19, -18, 10. Sędzia Łukasz Walocha ocena 5. (JK)

II liga

Rafbol Żernica 1 : 3 Strzelec Gorzyczki

Początek meczu to ciągłe przewagi raz na stronę gości, raz na stronę gospodarzy i tak set 1-y wygrywa Strzelec 25:23 właściwie mocnym atakiem, a set 2-i wygrywa Rafbol także 25:23 skutecznym blokiem i atakiem. W 3-im, chyba najbardziej interesującym secie, ofensywa Rafbolu doprowadza do dużej przewagi 10:5. Jednak Strzelec się otrząsa i wychodzi na prowadzenie 11:10. Po dalszej wyrównanej ale skuteczniejszej grze, goście kończą seta wygraną 25:19. Czwarta odsłona do stanu 20:17 przebiegała równo, natomiast w końcówce agresywnie atakujący zawodnicy Strzeleca kończą seta 25:20, a mecz 3:1 dla gości. Wiele eksperymentalnych zmian wykonanych w każdym z setów, wpływało raz lepiej, a 2 raz gorzej na skuteczność gry drużyny Rafbolu. Cóż nowi zawodnicy i nowe pomysły taktyczne wymagają ogrania, ale zabawa i gra była przednia. Z kolei wydaje się, że wysoki blok (większość ataków wyblokowanych), obrona w polu i gra z kontrataku, znacząco przyczyniła się do wygranej Gorzyczek. Sędzia Krzysztof Homik ocena 3. (TS)

Dach Decker-Budohen Wilcza 0 : 3 SKOK Ziemi Rybnickiej

Po bardzo nieudanym zeszło tygodniowym meczu z Baterexem drużyna Skoku bardzo obawiała się solidnej ekipy z Wilczy. Tego dnia nie zawiodło jednak przyjęcie, zawodnicy Skoku niemal w 100% przyjmowali nawet bardzo mocne zagrywki atakującego Deckerów. Mecz na bardzo dobrym poziomie, przewaga Skoku wynikła z bardzo dobrej gry blokiem i mniejszej ilości błędów. Bardzo dobra i przyjazna atmosfera na trybunach oraz wręcz perfekcyjna postawa sędziego, który oprócz bezbłędnego sędziowania idealnie opanował małe spięcie na boisku, wynikające z wielkiej chęci zwycięstwa obydwu drużyn. Skok otrząsnął się po porażce i pokazał że będzie się jeszcze liczył w walce o awans do elity. W setach do 18, 18 i 25. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (MH)

GAF Gliwice 3 : 1 Top Ten

Kolejny bardzo dobry mecz można było zobaczyć w Żernicy. Zawalił jedynie sędzia, który pomylił termin przełożonego meczu i nie przyjechał. W tym wypadku obie drużyny ustaliły że zagrają bez sędziego. Atmosfera na meczu była wspaniała! Żadnej spornej piłki – to się nazywa gra fair! Pierwszy grany set na wysokim poziomie, walka punkt za punkt, w połowie seta GAF odskakuje i dowozi zwycięstwo do końca w rozmiarach 25:18. Drugiego seta cały czas nieznacznie prowadzi Top Ten jednak w końcówce szczęście sprzyjało Gospodarzom, którzy wygrali 25:23. Trzeciego seta od razu ostro rozpoczęli Goście, którzy bardzo dobrymi atakami i szczelnym blokiem zbudowali wysoką przewagę i pewnie wygrali 25:14. Czwartą odsłonę GAF rozpoczął trudnymi szybującymi zagrywkami, Top Ten popełniał błędy w przyjęciu i zrobiło się 14:3. Koncentracja do końca w drużynie z Gliwic zaowocowała wysokim zwycięstwem 25:9. W setach 25:18 25:23 14:25 25:9. (MM)

Baterex Nędza 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Na halę Baterexu przyjechały "motorki" z Gaszowic. Że będzie to trudny mecz wiedzieliśmy od dawna. I rzeczywiście tak było. Jeden z trudniejszych meczów jakie rozegrał Baterex. OKIS Gaszowice to świetna, drużyna, grająca na wysokim poziomie. Pierwsze 3 sety gospodarze właściwie przestali. Nie wychodziło nic. Goście narzucają swój styl gry, wygrywając pierwszą partię do 21. Wymęczona wygrana gospodarzy w drugim secie do 21 i "baty" w trzecim do 15. W 4 secie jednak totalna metamorfoza. Zaczynamy grać "swoje", co od razu przynosi zamierzone efekty-wygraną do 16. Doprowadzamy do tie breack'a i wygrywamy mecz 3-2. Fajny mecz, bardzo pomogli kibice, którym bardzo dziękujemy. Mimo dużych emocji na meczu panowała sportowa atmosfera. W końcu był to mecz drużyn z czołówki tabeli W setach 21-25. 25-21. 15-25. 25-16, 15-11. Sędzia Marcin Andrzejczak ocena 4. (JL)