Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 26 marca 2011 - 21 termin

Leon Internet Rybnik 3 : 2 VT Nędza

W hali w Niedobczycach miał miejsce ciekawy, 5-ciosetowy pojedynek. Mecz pełen emocji, z dramaturgią w końcówkach setów. No, może z wyjątkiem trzeciego, gdzie Leony - jak zwykle z prędkością internetu - demolują nas do 14. U nas dziś w trakcie meczu plaga kontuzji (libero, przyjmujący i atakujący), ale to ryzyko wpisane w ten sport. Ale wreszcie coś ruszyło w ataku. Beniaminek napędził nieco strachu faworyzowanym Gospodarzom. Przyznaję, dawno nie widziałem tak dobrze grającej drużyny w obronie jak Leony. Gdzie nie było bloku - tam był zawodnik w linii obrony.. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 4. (JL)

Jedynka Jankowice II 3 : 1 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice

Spokojny mecz z obu stron. Pierwsze dwa sety pod kontrolą gospodarzy i pewna wygrana do 15! Przebieg trzeciej partii łatwy do przewidzenia... uśpieni gospodarze oddają partię do 21. Ostatni set znowu dla gospodarzy, tym razem do 20. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (ŁW)

Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Trudny mecz jak zwykle w Pszowie. Dwójka przyjechała na mecz gołą szóstką, ale daliśmy radę, chociaż pachniało pięcioma setami. Gdyby nie dwie zepsute zagrywki po stronie Pszowa to kto wie? W setach do 18, -16, 22 i 21. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (DB)

Beer Team Rybnik 3 : 2 GAF Gliwice

Bardzo nierówna gra Beerów kosztowała utratę punktu… Na uwagę zasługuje ambitna postawa gości, którzy przyjechali wprawdzie "gołą szóstką" ale walczyli dzielnie! W setach 19-25, 25-17, 23-25, 25-10 i 15-11. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (a)

Artus Żory 3 : 1 Olimpia Geotim Rybnik

Bardzo cenne zwycięstwo gospodarzy daje im dobrą pozycję w walce o pierwszą ósemkę, przed ostatnią kolejką meczy... W setach do 16, 16, -18 i 16. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (a)

GAF Gliwice 0 : 3 Beer Team Rybnik

Mecz rewanżowy rozegrany dzień po dniu, chyba bardziej wyrównany mimo, że wynik na to nie wskazuje.. Na uwagę zasługuje bardzo profesjonalne sędziowanie młodych sędziów ŚZPS! W setach do 21, 21 i 22. Sędzia Michał Grzegorzko ocena 6. (a)

Jarbud Rybnik Piaski 3 : 1 Kredyty Chwilówki Rybnik

Tą porażką Kredyty stawiają się w bardzo trudnej sytuacji... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4. (a)

Olimpia Geotim Rybnik 0 : 3 VT Nędza

I SET - Właściwie od początku "łeb w łeb". Może co jakiś czas jakaś max 2-punktowa przewaga jednych albo drugich. Ciekawa końcówka. Obie drużyny miały swoje piłki setowe. Gospodarze prowadzili 24-22. Jednak dopiero przy 29-28 udanym blokiem kończymy pierwszą partię. II SET - Chyba żeśmy troszkę Gospodarzy wnerwili bo zaczynają piorunująco. 6-2, a nawet 13-8. Jednak cierpliwą grą, powoli odrabiamy straty i dochodzimy na po 15. I znów zaczyna się punkt za punkt. Tzw. "dzień konia" miał dzisiaj Maciek, który kończył nam prawie wszystko. Czy na czysto, czy obijając blok rywali. Wygrywamy 25-23. III SET - przegrane dwa pierwsze sety zostawiły coś w głowach "olimpijczyków". Przy około 8, 9 punkcie w tej partii Gospodarze "zacięli" się. Poszła potworna seria do stanu bodaj 22-9. Nie pomagały czasy, zmiany. Marek zagrywał i zagrywał, skończyło się 25-12. 3 punkty cieszą, zwłaszcza gdy gra się o utrzymanie w 1 Lidze. VT Nędza zagrała dziś jak poukładana maszyna. Nie sposób nie docenić również postawy fair chłopaków z Olimpii. Kilka razy podniesiona w górę, obita po bloku ręka ucinała wszelkie niewiadome. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (JL)

II liga

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 2 Top Ten Rybnik

Kolejny topteniak, niestety bez happy endu... W setach 18-25, 25-21, 25-19, 22-25 i 12-15. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4. (DF)

Rafbol Żernica 2 : 3 Dach Decker Victoria Pilchowice

Derby gminy Pilchowice po raz 2 w tym sezonie dla Deckerów, choć pierwszy jak i drugi mecz wygrany dopiero w 5 secie. Rafbol pokazał, że zwycięstwo z faworyzowanym Edytorem w ostatnim meczu nie było przypadkowe. Victoria pokazała jednak, że w decydującej fazie meczu potrafi zagrać skutecznie, oby to był dobry prognostyk przed play off. Derby w spokojnej atmosferze, bez większych spięć z dobrym sędziowaniem. W setach 25-21, 17-25, 25-21, 11-25 i 12-15. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5. (DS)

Albion Team gramy dla Kuby 2 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Albion od początku narzuca ostre tempo i wychodzi na prowadzenie 5-1. Po czym nagła zmiana obrazu gry i SKOK nas wyprzedza, wynik jeszcze w połowie seta oscyluje wokół remisu, ale końcówka dla młodzieży z Czerwionki. Drugi set dość podobny, tyle, że to SKOK prowadzi, a my nadganiamy wynik, tylko po to by w końcówce robić głupie błędy. W trzeci set pod kontrolą Albionu, oczywiście od stanu 20-15 robi się 23-22, na szczęście udaje nam się skończyć seta bez przygód. Kolejny set to momentami przygniatająca przewaga ostatniej ekipy ligi, było nawet 14-7, jak to zwykle u nas bywa, tracimy punkty seriami i końcówka znów emocjonująca i znów z happy endem. Tie-break równo z lekką przewagą SKOKu, choć w pewnym momencie wychodzimy na 11-9 i mamy darmową piłkę w górze, ale WALIMY w AUT, potem idą 3 piłki dla gości a mecz kończy soczysta czapa. W setach 20-25, 21-25, 25-23, 25-22 i 12-15. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DP)

Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 Top Ten Rybnik

TT zagrało na luzie i mając zaledwie gołą szóstkę spokojnie wypunktowało gospodarzy, jedynie w końcówce III partii pozwalając Cateringom na podgonienie wyniku. Ogólnie mecz bez fajerwerków, ale w sympatycznej atmosferze i przy pewnym i spokojnym sędziowaniu Pana Janka. Dziękujemy za mecz i pozdrawiamy... W setach do 22, 14 i 23. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DF)

Jedynka Jankowice 2 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Trzy mecze w jednym tygodniu to chyba zbyt dużo… Wprawdzie wszystkie wygrane, ale wszystkie po pięciosetowej walce… Więc utrata trzech punktów, co niestety przekreśla szanse Skoku na walkę o awans do pierwszej ligi. W setach do -23, 18, -22, 19 i 14. Sędzia Janusz Kuczera ocena 3. (a)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Jedynka Jankowice

W początkowej części pierwszej odsłony meczu OKiS wypracował sobie kilku pkt przewagi, którą powoli powiększał w dalszej części seta. W końcówce chłopaki z Jankowic lekko podgonili, ale ostatecznie to OKiS zwycięża z kilku pkt przewagą. Drugi set to pełna kontrola OKiSu od początku do końca. Prawie w każdym przejściu idą serię pkt. Set skończył się znaczną przewagą chyba nawet ponad 10pkt. W trzecim secie OKiS wybiega w zmienionym składzie. Set ten okazał się najbardziej wyrównany. Przez prawie cały set OKiS prowadzi z lekką przewagą ale do stanu 23:21, wtedy Jankowice dochodzą i mecz toczy się na przewagi. Jankowice miały nawet 2 piłki setowe, ale nie wykorzystały tego i set kończy się zwycięstwem OKiSu. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (KJ)

Edytor Team 3 : 1 Strzelec Gorzyczki

Niestety meczu z Edytorem nie możemy zaliczyć do udanych. Ze względu na niemożność przełożenia go na inny termin graliśmy gołą szóstką. Na rozegraniu Grzegorz, który wystąpił drugi raz w tym sezonie, a środkowy na antybiotykach. Suma tych przeciwności spowodowała, że drugie miejsce oddaliło się od nas na dobre. Mimo usilnych starań nie podołaliśmy drużynie z Suszca, która była lepiej dysponowana i zmotywowana walką o pierwszą czwórkę. Z naszej strony masa zepsutych zagrywek, niepewny odbiór i ataki, które kończyły się na aucie lub w siatce. Jedynie co u nas funkcjonowało na przyzwoitym poziomie to blok. Pomimo to walka była dość zacięta i momentami nerwowa. Najlepszy i jedyny wygrany w naszym wykonaniu to set drugi, choć i tu prowadząc 14-4 kończymy na przewagi 27-25. Teraz jak najszybciej trzeba o tym spotkaniu zapomnieć i skupić się na meczach z Deckerami. Sędzia Michalina Konsek ocena 5. (RT)

KS94 Rachowice 0 : 3 Impacto LKS Chałupki

Rachowice od początku wychodzą na 2 pkt prowadzenie, gdzieś przy stanie 16:14 zaczynamy lepiej grać i udaje nam się doprowadzić do remisu 16:16, ale jak to często u nas bywa później się coś zacina i jest wynik 22:19 bierzemy czas który nic nie daje bo Rachowice zdobywają następny punkt. Ale udało się w końcówce która była bardzo nerwowa wyciągnąć tego seta na 25:27. II Set: na początku Impacto dobrze zaczyna 0:2. Ale znów gra siada i robi się nieciekawie bo 10:6. Bierzemy czas i po krótkiej przerwie nadrabiamy stracone punkty poprzez blok i wygrywamy tego seta 22:25. III Set: Nasza zagrywka i serwy z wyskoku wychodzą naszemu zawodnikowi z nr 8. I na samych serwach nabija 5 pkt. Ale jak wiadomo zawodnicy z Sośnicowic walczą zawsze o każdy punkt tak więc odrabiają powoli straty dobrym blokiem i jest 3:5. Ale my na spokojnie prowadzimy grę aż do stanu 21:21 gdzie Rachowice już nas dogoniły, później, 23:23 ale szczęśliwy atak wchodzi w pole i jest 23:24, a seta kończymy dobrym blokiem. Sędzia Roman Kożuszek ocena 5. (M)