Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 11 lutego 2011 - 15 termin

Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 1 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Mecz po części jednostronny, pierwszy set to gra punkt za punkt ale końcówkę wygrywają lisy, kolejny set jest popisem gości natomiast katastrofą gospodarzy, ilość popełnionych błędów pozwala nam ugrać zaledwie 17 pkt. Set trzeci to od początku prowadzenie Foxów ale następuje przełamanie i Nova Computer dogania i wygrywa w końcówce do 25 - na przewagi. Natomiast set czwarty podobny do drugiego tylko z tą różnicą że dogrywamy zaledwie 13 pkt. Gratulacje dla wygranych dzisiaj MOC była po ich stronie. W setach do 22, 17, -25 i 13. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (JK)

Jedynka Jankowice II 3 : 0 Olimpia Geotim Rybnik

Pewnie mało kto by się spodziewał ciekawego meczu. A jednak. Gospodarze bez składu... lewoskrzydłowy na rozegraniu, libero na siatce w jego miejsce, do tego mega ambitna gra przyjezdnych w obronie i było momentami ciekawie. Kilka naprawdę dobrych wymian. Dziękujemy młodym wilczkom z Kamienia, którzy jak pograją więcej ze sobą, to w przyszłości stworzą dobry zespół. W setach do 18, 17 i 22. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6 (ŁW)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 1 : 3 Beer Team Rybnik

Brawo! Oczywiście dla gości. Spotkanie dwóch związanych mocno z browarami drużyn nie było jednak spotkaniem "przy piwku", rybnicki browar nie miał litości dla piwowarów żywieckich i zagrał bardzo dobry mecz odzierając ze złudzeń amatorów zza miedzy. Goście nie popełniali prawie żadnych błędów a byli tak zdeterminowani do walki, że środkowemu nawet pomoc medyczna Beer Team'u nie była w stanie zabronić wejścia na boisko z zabandażowaną głową i chyba nawet jednym okiem. Sędzia trochę za bardzo widoczny ale na szczęście nie miało to wpływu na wynik meczu. Dziękujemy za zimny prysznic - lepiej chyba w tej fazie rozgrywek niż później... W setach do 19, 20, -20 i 16. Sędzia Janusz Kuczera ocena 4. (IB)

GAF Gliwice 3 : 2 Leon Internet Rybnik

Ponownie 5 setów w rywalizacji tych drużyn. Tym razem jednak GAF wygrywa mimo iż Leon miał trzy piłki meczowe w czwartym secie! Mecz na dobrym poziomie, bardzo wyrównany i trzymający w napięciu. W setach 22:25 25:23 24:26 29:27 15:8. Sędzia Marek Kabiczke ocena 4. (MM)

Kredyty Chwilówki Rybnik 3 : 1 Artus Żory

Set pierwszy to początkowe prowadzenie Artusa, potem Kredyty wskakują w odpowiednie tryby i gonią faworyta ale jest już trochę za późno na odrobienie strat. Set drugi należy już do kredytów, które grając spokojnie odskakują na kilka punktów i dowożą tą przewagę do końca. Set trzeci był najbardziej zacięty, najpierw prowadzenie Artusów w końcówce przebudzenie Kredytów, które najpierw doprowadzają do wyrównania by wygrać końcówkę. Set czwarty to już spokojna gra Kredytów, które pozwalają sobie nawet na grę kombinacyjną. Cieszą trzy punkty z silnym przeciwnikiem i oby to był dobry prognostyk na następne mecze. W setach do -22, 19, 25 i 18. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (PŚ)

VT Nędza 3 : 1 Jarbud Rybnik Piaski

Wreszcie upragnione zwycięstwo i to za 3 punkty! Mecz kontrolowany przez gospodarzy. Chwila dekoncentracji i przegrywamy trzecią partię. Jednak w czwartej już znowu gramy swoje. Dobra zagrywka, obrona, rozegranie, skuteczny atak. Co ważne - VT Nędza zagrała jako drużyna. Zwycięstwo cieszy. Rewanż się udał, 3 punkty dopisane. W setach do 18, 23, -20 i 19. Sędzia Piotr Lazar ocena 4. (JL)

II liga

Top Ten Rybnik 3 : 2 KS94 Rachowice

Goście przyjechali mocno spóźnieni, ze względu na awarię środka transportu, ale w końcu dotarli i chwała im za to, bo jeszcze chwila, a TT po takiej rozgrzewce nie miałby już sił, by stanąć na parkiecie Goście z Rachowic mieli zatem przyspieszoną rozgrzewkę w pierwszej odsłonie, ale jak już się rozkręcili to jechali nam nad blokiem na takim zasięgu, że ło matko! Czasami tylko ich zapędy temperował Kulpiniao i łapał czapą co niższe piłki. Na szczęście mieliśmy w swoich szeregach również "Srebrnego Lisa" Steve'a, który zaliczył 100% w ataku, a i reszta ekipy, po złapaniu drugiego oddechu, dołożyła swoją cegiełkę do wygranej. Sędzia Michalina Cichecka ocena 5. (DF)

Rafbol Żernica 3 : 2 Jedynka Jankowice

Goście szybko wychodzą na prowadzenie. Jednak w końcówce seta robi się gorąco, bo zawodnicy Rafbolu pierwsi doprowadzają do piłki setowej. Jednak spokojem wykazują się jednak gospodarze. Po przegranym secie zawodnicy z Jankowic zwierają szeregi i gospodarze mają duże kłopoty ze skutecznym zablokowaniem jakiegokolwiek ataku. Od 15 punktu przewaga gości znacznie wzrasta i właściwie dosyć łatwo wygrywają 2 seta. Trzeci set miał bardzo nierówny przebieg, zawodnicy Rafbolu jednak nie wykorzystali dużej przewagi i stracili kolejnego seta. Set 4 był bardzo zacięty, obie drużyny odrabiały punkty walką w polu i na siatce. Gospodarze zdecydowanie lepiej zagrali tego seta i wyrównali na 2:2. Tie-break miał przebieg podobny, goście z Jankowic jakby stracili czujność. Mobilizacją pod koniec seta, próbowali jeszcze przechylić mecz na swoją korzyść. Odrobili zagrywką sporo punktów, jednak nie udało się im wygrać. W setach 28-26, 17-25, 23-25, 25-18 i 15-13. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5. (TS)

Strzelec Gorzyczki 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy

Mecz z serii szybkich i przyjemnych. Strzelec zagrał swoje od początku do końca nie dając szans na rozegranie się gościom. Na pochwałę zasługuje dobry punktowy blok Strzelców i pewny odbiór. Jedynie w 3 secie na początku Catering obejmuje nieznaczne prowadzenie, jednak po tym jak Strzelcy biorą czas sytuacja na boisku odwraca się na naszą korzyść odrabiamy straty i pewnie wygrywamy seta i cały mecz. W setach do 19, 20 i 17. Sędzia Robert Tomala ocena 5. (ZW)

Dach Decker Victoria Pilchowice 3 : 1 Edytor Team

Rewanż za mecz w Suszcu udany, myślę że w tej fazie ligi z nawiązką. Mecz na fajnym poziomie. Brak dobrego libero edytora dał się odczuć. W setach do 23, 21, -20 i 22. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (S)

Impacto LKS Chałupki 3 : 0 Albion Team gramy dla Kuby

Mecz należał chyba do najkrótszych w naszym wykonaniu bo jak to jeden z kumpli powiedział ten mecz trwał dokładnie 50 minut. Dwa pierwsze sety to Impacto od początku do końca prowadzi paroma punktami nie dając żadnej szansy na dogonienie nas rywalowi. Tak więc dwa pierwsze sety kończą się w wynikach ok. do 17 i 19. Jedynie trzeci set to Albion Team od początku zyskuje przewagę 1 pkt do 6 pkt, później my odrabiamy straty i nabijamy kolejne punkty, ale jak to na Impacto przystało... prowadząc 22:18 dopuszczamy do stanu 22:22. Później punkt do nas (23:22), potem znów do Albionu (23:23) i na sam koniec Impacto kończy tego seta zdobywając dwa ostatnie punkty. Mecz oczywiście miłej atmosferze i w duchu fair play. Sędzia Mateusz Besz ocena 4. (M)