ALS: ruszył kolejny sezon

2011-10-04, Autor:
Ruszyły rozgrywki trzynastej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki. W tym sezonie będzie rywalizować 25 drużyn!

Do pierwszej ligi zgłosiły się wszystkie ekipy, czyli 12 drużyn. W drugiej lidze zagra 13 zespołów, w tym 3 nowe (KS Volley Katowice, Cafe Nova Silesia Lubomia i Fundacja Elektrowni Rybnik). Z rozgrywek wycofały się 2 ekipy: Rafbol Żernica i KS94 Rachowice.

Aktualności na dzień 1 października 2011 - 1 termin

Leon Internet Rybnik 3 : 0 GAF Gliwice

Mecz kontrolowany przez Gospodarzy, wszystko cały czas się toczyło z 3-4 punktową przewagą Leona. GAF w tym sezonie jest po poważnych zmianach - ze starej ekipy pozostało zaledwie 3 zawodników. Myślę że jeszcze kilka spotkań potrzeba aby się zgrać ze sobą bo możliwości i aspiracje mamy w tym sezonie naprawdę duże. W setach do 20, 20 i 22. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (MM)

Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 1 : 3 Jarbud Rybnik Piaski

Pierwszy mecz po wakacyjnej przerwie nie należał do ''ładnych widowisk''. Drużyna gości w bojowych nastrojach pokazała gospodarzą że ''wakacje'' już się skończyły i zaczęło się poważne granie. Piaski wygrały zasłużenie. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 5. (ŁM)

Jedynka Jankowice II 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle

Na inaugurację Jedynka II zmierzyła się z drużyną z dalekich Gaszowic. Ogólnie dobra atmosfera, parę fajnych akcji i za dużo przestojów, przynajmniej z naszej strony… Sędzia Remigiusz Tkocz ocena 4.(TM)

Dwójka Świerklany 3 : 0 Dach Decker Victoria Pilchowice

W pierwszym secie beniaminek płacił frycowe. O takiej grze chcielibyśmy raczej zapomnieć. Natomiast set drugi i trzeci napawają optymizmem. Oczywiście mamy pełną świadomość, że utytułowany rywal grał na poziomie, który wystarczył mu do zgarnięcia 3 punktów, nie prezentując wszystkich swych walorów, nie mniej jednak niewiele brakowało do tego, by urwać choć jednego seta. Szwankował odbiór. Przy przyjęciu ok. 30% ciężko cokolwiek ugrać. Szkoda tym większa, że gdy już nasz capitano Dawid dostawał dokładną piłkę do rozegrania, to skuteczność w ataku była świetna. Jednak, co w tym wszystkim najważniejsze - nasze "młodzioki" wreszcie mogą za darmochę podpatrzeć co nieco od starych pierwszoligowych wyjadaczy, nabierając tym samym doświadczenia i krzepy W setach do 16, 22 i 21. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (G)

Artus Żory 0 : 3 Beer Team Rybnik

Na początek ligi "el classico"… Pierwszy set bardzo wyrównany do stanu 22-22, potem goście zaczynają dominować. Trzeci set to już demolka! Sala w budowlance pamięta sety do 13 ale to były zawsze piąte sety... MVP meczu to libero gości - Marcin Syrnicki! W setach do 22, 20 i 13. Sędzia Zygmunt Wierzbicki ocena 6. (a)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Kredyty Chwilówki Rybnik

Gospodarze pojawili się na parkiecie w składzie jaki na dzisiaj mieli do dyspozycji i to bardzo zmotywowani. Zaskoczyli tym gości 13/6 na początek i zaczynają popełniać błędy by zakończyć seta 25/23. Drugi set to równa gra do 16/15 , potem siedem dla FOX-ów i po secie 25/17. W trzecim miejscowi dokonują zmiany (mecz się sam wygra!) i katastrofa 16/25. W czwartym powrót do początkowego ustawienia i na tablicy 22/11, i znowu zmiany, oddanych osiem piłek i 25/20. Goście to dosyć zmieniony skład, ambicji i zaangażowania bardzo dużo. Sportowy duch w obydwu drużynach. Dla FOX-ów punktowali (+/-) Michał(14/1) Krzyś(15/7) Darek(9/4) Roman(0/2) Wojtek(4/2) Paweł(8/6) Robert(5/4) Wojciech(0/2) libero-Karol MVP-Michał . Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 3. (JK)

II liga

Strzelec Gorzyczki 3 : 1 Cafe Nova Silesia Lubomia

Inauguracja sezonu to spotkanie dwóch doskonale znających się z parkietów ligi wodzisławskiej ekip. Tym razem zwycięscy byli "Strzelcy". Do połowy pierwszego seta walka punkt za punkt, dużo pomyłek gospodarzy w polu serwisowym. W końcówce odskakujemy na 2-3 punkty, lecz nie kończymy przy stanie 24:22 i set pada łupem ekipy z Gorzyczek 28:30. Drugi set całkowicie po naszej myśli, 25:19. Trzeci set dominacja gospodarzy, brak przyjęcia i asekuracji po naszej stronie i wynik 15:25. Całego czwartego seta musieliśmy gonić 2-3 punkty strat i kiedy wydawało się, że tie break jest osiągalny po raz kolejny zacina nam się przyjęcie i przegrywamy zdaje się 20:25. Sędzia Bartosz Michalski ocena 5. (K)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Jedynka Jankowice

Mecz jak na początek sezonu stał na fajnym poziomie, dużo ciekawych wymian. Pierwszy set to od początku kilku punktowa przewaga gospodarzy pewnie wygrywając 25:19. W drugim secie spore zamieszanie z zmianami w drużynie Skoku spowodowały chaos na boisku, który pewnie wykorzystała ekipa z Jankowic uzyskując już na początku seta 8 punktową przewagę, której nie udało się odrobić gospodarzom, 20:25. W trzeci set był o wiele bardziej zacięty od poprzednich żadna z drużyn nie zdołała odskoczyć na więcej niż 3 punkty, jednak w końcówce dobre wejście na zagrywkę atakującego Skoczków pozwala wygrać 25:23. Wygrana w czwartym secie Skok zawdzięcza fenomenalnej zagrywce środkowego, który to najpierw w połowie seta przy stanie 7:12 zniwelował stratę, a następnie postawił kropkę nad "i" asem serwisowym kończący mecz 25:21. W setach do 19, -20, 23 i 21. Sędzia Artur Hanak ocena 4. (MH)

VT Nędza 3 : 1 KS Volley Katowice

Początek sezonu i pierwszy mecz zawsze wywołuje emocje, tym bardziej, że na naszą halę miała przyjechać drużyna nowa w naszej Lidze. KS Volley Katowice to przecież zwycięzca ligi katowickiej w poprzednim sezonie. Ale całe szczęście cyfry i statystyki nie grają. Mecz na miarę inauguracji, pełen zapału, z długimi wymianami, grany w atmosferze fair. Przegrany pierwszy set podziałał na nas pobudzająco, nie zwiesiliśmy głów, podejmując walkę i wygrywając pewnie następne sety. 3 punkty zostały w Twierdzy Nędza! Sety: 29-31, 25-19, 25-21, 25-21 Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (JL)

Impacto LKS Chałupki 3 : 0 Fundacja Elektrowni Rybnik

I Set: Goście mieli lekki przestój, i zaczęli tracić seriami punkty, tak więc set kończy się dosyć wyraźnym zwycięstwem gospodarzy. II Set: Idziemy na równi aż do momentu 4:4, przyjęcie u nas się sypie i jest stan 4:10, potem trochę gonimy, ale jak zwykle znów przyjęcie pozostawia wiele do życzenia, co za tym idzie wystawa niezbyt dobra i ataku brak, w pewnym momencie jest stan 10:16, tak więc bierzemy czas i jakoś lepiej idzie, gonimy aż w końcówce udało nam się złapać kontakt i wywróciliśmy wynik na naszą korzyść. III Set: Można powiedzieć że lustrzane odbicie setu drugiego ale nikt nie odskakuje na większą ilość punktów, raz tylko był u nas w Impacto przestój na 5 pkt a tak to potem ogólnie szło w miarę dobrze, tak więc znów goniliśmy prawie cały set gości aby ich prześcignąć na sam koniec. W setach do 15, 22 i 21. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (M)

Edytor Suszec 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy

Ekipa z Suszca rozpoczyna mecz w trochę eksperymentalnym składzie z uwagi na brak podstawowego środkowego. Wszystko jednak układa się po naszej myśli. Pierwszy set to gra punkt za punkt. W końcówce jednak Gospodarze zdobywają serią punkty i wygrywają do 19. Drugi set To prowadzenie Edytora od samego początku (8:4) i utrzymanie bezpiecznej przewagi do samego końca. Ostatni set również pod dyktando chłopaków z Suszca, niestety sympatyczną grę przerywa niepotrzebna kłótnia pod siatką. Mecz ogólnie na średnim poziomie, dużo błędów na zagrywce i w przyjęciu po obu stronach siatki. Ekipa Gości w trochę odmienionym składzie w porównaniu do poprzedniego sezonu - niech II liga się trwoży, bo zmiany w Rydułtowach zdecydowanie wychodzą im na plus!! Dobre sędziowanie i wspaniały doping suszeckiej publiczności! W setach do 19, 19 i 21. Sędzia Adrian Nowak ocena 4. (PM)