ALS: runda play-off rozstrzygnięta

2010-05-17, Autor:

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja aktualności na dzień 15 maja 2010 - 29 kolejka

Runda play-off rozstrzygnięta - we wszystkich parach wystarczyły dwa mecze i już wiadomo, kto zagra o czołowe miejsca w lidze, a kto spada do drugiej ligi.

o miejsca 1 - 4

Jedynka Jankowice II 3 : 0 Jar-Trans Fox Pszów

Jedynka Jankowice II w finale. W drugim meczu półfinałowym pokonaliśmy u siebie Fox Pszów po dziwnym meczu 3-0! W setach do 22, 27 i 23. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (ŁW)

Soraya-Mokate-TKKF Pawłowice 2 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Mecz miał dziwny przebieg, pierwsze dwa sety walka punkt za punkt ale końcówki należą dla gości z kolei następne dwa sety wyraźnie dla SORAYA i mogłoby się wydawać że kolejny set jest nasz a tu upss... słabe przyjęcie no i cóż przegrywamy do 9 i cały mecz 2-3. W rywalizacji play off 2-0 dla Dwójki i to oni zagrają w finale - trzymamy kciuki! W setach do 22, 21, -18, -19 i 9. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JK)

o miejsca 5 - 8

Artus Żory 1 : 3 Beer Team Rybnik

Po dobrym meczu Beer Team kończy zwycięsko rywalizację w tej parze. Artus przeciwstawił dobrze grającym gościom tylko lewe skrzydła… Nawet ofiarna gra w obronie nie pomogła. Jedynie w drugim secie seria trudnych zagrywek pozwoliła gospodarzom wypracować bezpieczną przewagę. W setach do 13, -20, 20 i 18. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (a)

TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański 2 : 3 Leon Internet Rybnik

Pierwszy set równo do stanu 9:9 i zacięcie. Wystawiacz Piasków idzie na zagrywkę i tracimy 9 punktów z rzędu i po secie. Drugi set to już bardziej wyrównana gra i przegrywamy chyba do 24. Na trzeci set wychodzimy z postanowieniem spowolnienia gry. Wyciszenie w szeregach gości no i wygrywamy- z tego co pamiętam dość spokojnie do 16. Czwarty set to już pewniejsza gra Leonów. Wygrywamy spokojnie. 5 set miał ciekawy przebieg. Do stanu 10:10 równorzędna gra punkt za punkt. Nagle coś się zacina w drużynie Leonów. Piaski doprowadzają po rozważnej grze do stanu 14:11. Do pracy wziął się wreszcie Lesiu. W polu gramy bezbłędnie, czapa i robi się 14:13. Kolejny punkt zdobyty po kontrze i doprowadzamy do remisu. Ostatnie 2 punkty gospodarze oddają Nam w prezencie. Chciałbym tu dodać także, że dobrze w tych ostatnich piłkach spisał się Marek, ponieważ nie zepsuł zagrywki. Sędzia Piotr Parzycki ocena 5. (G)

o miejsca 9 - 12 - o utrzymanie w I lidze

Pizzeria Kiler 3 : 1 Jedynka Jankowice

Co by nie napisać o meczu na pewno był nerwowy i to z obu stron. Set pierwszy zaczął się od kontuzji libero Jankowic a następnie początkowo punkt za punkt i potem nagle coś sieje zamęt w naszych szeregach i Jedynka odskakuje na kilka punktów, które potem musimy odrabiać. W końcówce Killerzy dochodzą do przeciwników by znów popsuć kilka piłek i przegrać pierwszego seta. Set drugi znów walka punkt za punkt by na szczęście w końcówce nadeszło przebudzenie Killerów, którzy wygrywają seta. Set trzeci to początkowo walka Jedynki o utrzymanie w meczu ale Killerzy są już na fali i wygrywają seta. Set czwarty to już pełna dominacja Killerów, którzy spokojna gra kończą mecz i pozostają w 1 lidze. Sędzia Marian Żyliński ocena 3. (PŚ)

Albion Team 1 : 3 Olimpia-Geotim Rybnik

Albion spada do drugiej ligi… W setach do -20, 19, 22 i 13. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (a)

II liga

W drugiej lidze dopiero ostatnie mecze zadecydują kto awansuje do pierwszej ligi…

Olimpia Kamień 2 : 3 Rafbol Żernica

Set otwierający to przewaga gości z Żernicy oraz równa, dobra gra w każdym elemencie. Niestety nie wystarczyło tych chęci, czy sił do równie zaangażowanej gry w 2 i 3 secie. Od 2 odsłony gościom przytrafiają się liczne błędy w zagrywce i wystawie, a zwłaszcza w odbiorze - nie ma z czego atakować. Skuteczna gra Rafbolowi nie wychodzi, a brak walki w polu powoduje kalejdoskop w punktacji przez kolejne 2 sety. W chaosie gry więcej determinacji wykazują zawodnicy z Kamienia i po przegranym secie, 2 kolejne wygrywają bez większych problemów. Po prostu gospodarze w tych setach robią mniej błędów własnych. Kilka razy Żernica seriami punktów traci nagromadzoną przewagę, a to z powodu kąśliwej zagrywki przeciwników z Kamienia albo po kontrach czy dobrym bloku drużyny Olimpii. Dopiero zmiany zawodników Rafbolu, prowadzone w 4 secie znacząco poprawiają zaangażowanie i wolę walki, równie bardzo jak widmo przegranego meczu. Wyraźny wzrost skuteczności bloku i mniej błędów własnych w obronie daje w efekcie dużą przewagę w pozostałych 2 setach, zakończonych bardzo wyraźną przewagą Rafbolu. W setach 22-25, 25-21, 25-19, 16-25, 8-15. Sędzia Mariusz Niemyjski ocena 5. (TS)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy

Początek meczu wyrównany, gra punkt za punkt, gospodarze trochę zbyt nerwowo zaczęli mecz. W połowie seta "Motorki" wrzuciły jednak wyższy bieg i zaczęły odjeżdżać rywalom. Catering ambitnie próbował jeszcze gonić gospodarzy, ale OKiS kontrolował set do końca. Druga partia to gra jednej drużyny. Gospodarzom wychodzi prawie wszystko, zagrywka, blok, goście robią błędy własne, to wszystko złożyło się na wynik drugiej odsłony. W trzecim secie goście zaczynają odważnie, nie mając nic do stracenia. Gospodarze zaskoczeni takim obrotem sprawy zaczynają popełniać błędy. W końcówce seta goście wychodzą na prowadzenie 23:21, OKiS dogania i po chwili ma piłkę meczową, która ląduje jednak po zagrywce w siatce. Po chwili jednak "Motorki" sprężają się i wygrywają dwie ostatnie piłki. Mecz w fajnej, przyjaznej atmosferze, OKiS wykonał kolejny krok w stronę awansu i czekamy na ostatni mecz, który zadecyduje o wszystkim. W setach do 18, 9 i 24. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 6. (KW)

Śląskie Centrum Rybnik 3 : 1 Dach Decker-Budohen Wilcza

Gospodarze pewnie zdobywają trzy punkty... Sędziowali zawodnicy rezerwowi na średnią ocenę 3. (a)

Impacto LKS Chałupki 3 : 1 Baterex Nędza

Baterex bardzo sobie zagmatwał sytuację… Jeszcze kilka kolejek temu byli już w pierwszej lidze… Teraz muszą wygrać za trzy punkty w ostatnim meczu... W setach do -20, 24, 23 i 23. Sędzia Mateusz Besz ocena 2. (a)

Edytor Team 3 : 2 Top Ten

Scenariusz identyczny jak w pierwszym meczu tych drużyn… Dwa pierwsze sety dla Top Tenu i pomimo walki na przewagi w trzecim secie - porażka... W setach 19-25, 23-25, 27-25, 27-25 i 15-9. Sędzia Mateusz Szczęsny ocena 4. (a)

KS94 Rachowice 2 : 3 Strzelec Gorzyczki

Mecz przebiegł w bardzo przyjemnej atmosferze. Pierwsze cztery sety bez historii, jedynym zaciętym setem był tie-break, którego niestety wygrali goście. W setach do 18:25, 25:18, 25:19, 18:25, 16:18. Sędzia Roman Kożuszek ocena 5. (RK)

Finał Ligi zostanie rozegrany w sobotę 29 maja w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych przy ul. Św. Józefa 30. Sponsorem głównym Turnieju Finałowego Ligi jest Agencja Interaktywna InnovaWeb. Organizację Turnieju Finałowego Ligi wspiera Miasto Rybnik.