2010-03-29, Autor:

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja aktualności na dzień 26 marca 2010 - 23 kolejka

Soraya-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 0 Leon Internet Rybnik

Szybko i bezboleśnie… W pierwszym secie zaczynają się utarczki słowne, na szczęście sędzia reaguje w porę przypominając po co się spotkaliśmy i już do końca meczu spokojna gra... Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (M)

Jedynka Jankowice 0 : 3 TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański

Mecz był wyrównany, mógł się podobać, mnie osobiście tak, tym bardziej że skład bez stranierri tylko krajowy, były momenty bardzo dobrej gry, ale jak zwykle w końcówkach zabrakło tego... czegoś, ale myślę że idzie ku lepszemu, dziękuję chłopakom za podjęcie walki... Sędzia Zygmunt Barylak ocena 6. (WB)

Olimpia-Geotim Rybnik 3 : 2 Albion Team

Prawdopodobni rywale z rundy play-off przeprowadzili próbę sił... W setach do -22, 15, 12, -15, i 11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

Artus Żory 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Niestety Stary Mistrz nie sprostał Nowemu... Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (a)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Jedynka Jankowice

Pszów już sobie zagwarantował miejsce w pierwszej czwórce Ligi... W setach do -21, 17, 17 i 11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

II liga

Olimpia Kamień 0 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Gaszowice nadal walczą o miejsce premiowane awansem... Sędzia Michał Stryczek ocena 4. (a)

Rafbol Żernica 3 : 1 Top Ten

Przez 2 pierwsze sety obie drużyny walczyły o każdy punkt, a szanse i wyniki były zasadniczo wyrównane. Jedynie w końcówkach setów wyraźnie skuteczniejsi i bezbłędni byli zawodnicy Rafbolu, co dało im prowadzenie 2:0. W 3 odsłonie TopTen wyraźniej ruszył do ataku, wychodząc na prowadzenie już około 8 punktu. Potem jeszcze wyraźniej prowadził nawet 17:10, dzięki trudnej zagrywce oraz obronie i udanym kontrom. W tym momencie Rafbol prosi o czas, wykonuje 2 zmiany w zespole, co skutkuje znaczną poprawą gry i odrobieniem dużych strat na 17:20. Własne błędy gospodarzy i dobra gra zawodników TopTen, jednak zmusza Rafbol do oddania 3 seta. Po uspokojeniu emocji obie drużyny z nadzieją przystąpiły do następnej 4 partii, w której ponownie walka odbywa się punkt za punkt. Kilka razy na zmianę, przewaga była po stronie każdej z drużyn. W tym secie Rafbol już nie robi własnych błędów, a zmusza do nich przeciwników. W bardzo emocjonującej końcówce Żernica rozstrzyga skutecznym blokiem mecz na swoją korzyść. W setach do 20, 23, -19 i 22. Sędzia Krzysztof Homik ocena 2. (TS)

Albion Team Original gramy dla Kuby 0 : 3 GAF Gliwice

Goście potwierdzają pierwszoligowe aspiracje! Zagrali równy mecz, bez większej ilości błędów i to wystarczyło do pokonania oryginałów, którzy nadal nie potrafią ustabilizować składu, a co za tym idzie formy. Mecz pod dyktando gości od początku do końca, ale oryginały pokazały parę ciekawych akcji, mimo eksperymentów w składzie. Najwięcej szkód poczyniła mocna zagrywka 2 graczy Gliwic, którzy seriami zdobywali punkty w każdym z setów. Na siatce też więcej do powiedzenia mieli goście, ale kiedy zagrywka Albionu była bardziej staranna goście parokrotnie tracili kilka pkt z rzędu. Podsumowując GAF wygrał zasłużenie, a mecz toczony był w bardzo sympatycznej atmosferze, a humory dopisywały po obu stronach siatki, choć poziom nie zachwycał. W setach 19:25 16:15 15:25. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (DP)

Strzelec Gorzyczki 2 : 3 Śląskie Centrum Rybnik

Bardzo fajny zacięty mecz, dużo sportowej złości. Wygrała drużyna grająca konsekwentniej. Gratulacje dla Centrum. Strzelec niestety w każdym secie oddawał dużo punktów po własnych błędach. Ilość błędów bardzo dobrze można było zobaczyć w piątym secie, w którym to gospodarze prowadząc 7:3 przegrywają do 11. W setach do -23, -22, 22, 20, -11. Sędzia Bartosz Michalski ocena 5. (Z)

Dach Decker-Budohen Wilcza 1 : 3 Baterex Nędza

Od początku pierwszego seta przewagę uzyskują Gospodarze. Baterex wyrównuje, ale po kontrach Deckery odskakują. W drugim secie lider II ligi przypomniał sobie chyba po co przyjechał do Pilchowic. Zaczyna grać w siatkówkę. Początek II seta dla Gości, ale Gospodarze wyrównują na 15-15. Jednak później coś zacina się w grze Decker'ów i Baterex odjeżdża no i wygrywa do 22. Trzeci i czwarty set to (prawie) bezbłędna gra gości. "Ściana" pod siatką (widać, że Tomek trzymał kciuki), częsta gra blokiem pasywnym, znakomite obrony Gospodarzy, pozwalają na kontry, na których rozgrywający Baterex'u bezlitośnie gubi blok, a atakujący robią swoje. Słowem super mecz, w super atmosferze, gdzie zawodnicy pomagają sędziemu przy kontrowersyjnych sytuacjach. Na uwagę na pewno zasługuje znakomita praca sędziego, który zna się na swoim fachu W setach do -19, 22, 21 i 19. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (JL)

GAF Gliwice 2 : 3 Impacto LKS Chałupki

Co do meczu mógł się skończyć spokojnie w 3 secie dla Impacto jednak my lubimy tie breaki. Mecz ogólnie bardzo zacięty dużo walki o każdy punkt, kontr, wybron mocnych ataków i gdyby nie kłótnie to na prawdę fajna siatkówka… W setach do 20, 29, -19, -22 i 13. Sędzia Joanna Bedlińska ocena 5. (D)

Edytor Team 3 : 0 Albion Team Original gramy dla Kuby

Piękna hala w Suszcu okazała się mało gościnna dla Oryginalnych... W setach do 19, 17 i 14. Sędzia Michalina Konsek ocena 5. (a)