Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 27 listopada 2010 - 8 termin

I liga

Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 0 Jarbud Rybnik Piaski

Przez pierwsze dwa sety dwu-trzy punktowa przewaga doprowadzona do końca i wygrane 2 sety. Stare powiedzenie siatkarskie brzmi kto nie wygrywa 3-0 ten przegrywa... i set trzeci zaczyna się od kilku punktowej przewagi gości ale w końcówce Nowa Computer odrabia straty i wygrywa do 23. Na uwagę zasługuje libero gości, który w rękach miał chyba magnesy-gdzie po ataku leciała piłka on zawsze tam był. W setach do 22, 18, 23. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JK)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Leon Internet Rybnik

Mecz w Pszowie to mecz drużyn o tych samych aspiracjach i takich samych możliwościach. Pierwszy set to skuteczny blok przyjezdnych, oraz niemoc miejscowych w ataku, set pod dyktando gości. 2/6, 7/14, 12/21 by skończyć 16/25. Set drugi to przełamanie się FOX-ów i 6/2, 8/5, 9/9 i do końca po 1-2 punkty na przemian i 28/26 dla miejscowych. Trzeci set po równo do 21/21 cztery dla FOX-ów i 25/21. Czwarty gospodarze rozpoczynają dwoma atakami i czteroma zagrywkami na czysto i jest 7/1, skuteczny atak oraz dobry blok robi 21/10 by skończyć 25/16. Zacięty mecz w którym tym razem skuteczniejsze okazały się FOX-sy. Punkty dla FOX-ów zdobyli: Michał(16) Krzyś(19) Darek(6) Grzegorz(2) Wojtek(10) Roman(1) Piotr(3) Karol (Libero) Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (JK)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Artus Żory

Szybki mecz i chyba bez emocji… Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (a)

Beer Team Rybnik 0 : 3 Jedynka Jankowice II

Pierwszy seta to bardzo fajne widowisko, gra punkt za punkt do samego końca - Jedynka wygrywa do 23. Drugi set równie zacięty ale końcówka już zdecydowanie dla Jedynki - do 20. O trzecim secie gospodarze chcieliby zapomnieć... grała już tylko drużyna z Jankowic - do 11. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (a)

GAF Gliwice 2 : 3 Olimpia Geotim Rybnik

W tym przypadku spełniło się stare siatkarskie powiedzenie "kto nie wygrywa 3-0, przegrywa 2-3". Gospodarze w pierwszym secie wyszli na kilku punktowe prowadzenie które z czasem malało i już od stanu 15-15 była walka łeb w łeb którą ostatecznie wygrywa GAF. Drugi set no cóż, to była kpina w wykonaniu gości z Rybnika, gospodarze się świetnie bawili a w szeregach Olimpii można było zauważyć wdrożoną w życie "teorię chaosu" w pewnym momencie było 12-3 dla Gafu chwile później troszkę podgoniliśmy ale strata była nie do odrobienia. Od trzeciego seta pobudka "hotelarzy i geodetów" odważna zmiana na pozycji rozgrywającego i ukazało się światełko w tunelu dla gości. Set czwarty pod dyktando Olimpii, kolejny set z lekką przewagą przez większość gry. Tie break był bardzo wyrównany ale ostatecznie zachowaliśmy więcej zimnej krwi i wygrana. Sędzia Ogiermann Gerard ocena 5. (ŁL)

VT Nędza 3 : 2 Kredyty Chwilówki Rybnik

W hali w Nędzy miał miejsce ciekawy i zacięty mecz. Pierwszy set zaczęli dobrze Gospodarze jednak to przyjezdni prowadzili do połowy seta. Później VT odskakuje i wygrywa 1 partię. Drugiego seta wygrywają Goście po bardzo dobrej grze na kontrach. Set trzeci pada łupem VT Nędza. Najbardziej dramatyczny przebieg miał set 4. Przy prowadzeniu 21-17 coś nam się zacięło. Nie pomogły czasy i Goście doprowadzają do wyrównania w setach. 5 set to dwupunktowe prowadzenie Gospodarzy i wygrana do 13. Typowy mecz walki. Goście zagrali bardzo dobrze w obronie, a w wygranych setach bardzo skutecznie w pierwszej akcji. Gospodarzom dziś "siedział" blok i zagrywka ". Sety: 25-22, 22-25, 25-21, 23-25, 15-13. Sędzia Piotr Lazar ocena 3. (JL)

II liga

Top Ten Rybnik 2 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Spotkanie na fajnym sportowym poziomie wiele ciekawych i emocjonujących wymian. Pierwsze 2 sety to kontrola drużyny gości i prowadzenie w partiach kilkoma punktami oraz zwycięstwa do 20 i 22. 3 set to poczynione zmiany w ekipie gospodarzy, które dają w rezultacie zwycięstwa w 3 i 4 partii do 19 i 23. Tie break to mobilizacja w drużynie Skoku od początku uciekają na 5:8 ostatecznie wygrywają seta do 10, przerywając złą passę 3 przegranych tie breaków na wyjazdach. Sędzia Michalina Cichecka ocena 6. (MH)

Rafbol Żernica 3 : 2 KS94 Rachowice

Mecz mało ciekawy z powodu słabej gry obu drużyn, zupełnie bez zacięcia i sportowej agresji, atmosfera ogólnie była senna. Niestety spotkanie obfitowało w dużą ilość błędów po obu stronach siatki, a żadna z drużyn nie miała na tyle woli walki aby zakończyć pojedynek szybciej niż w 5u setach. W czterech początkowych setach na zmianę wygrywają Rachowice i Rafbol, głównie po długich seriach błędów w odbiorze lub w ataku. Tak uzyskane, duże przewagi dowożone były już do końca setów, bez większych zmian i emocji. Wygraną wymęczyli zawodnicy z Żernicy w nieznacznie ciekawszym tie-break'u. W tym secie najpierw Rafbol prowadził 5:1, potem goście odrabiają 3 pkt., zmiana stron przy 8:7, dalej Rachowice dzięki atakowi wychodzą na prowadzenie 11:9, a na koniec seryjnie Rafbol zdobywa punkty zagrywką i blokiem. Ostatecznie goście bezradnie oddają mecz gospodarzom nie zdobywając już punktu. W setach 17-25, 25-12, 17-25, 25-17 i 15-11. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5. (TS)

Albion Team gramy dla Kuby 1 : 3 Dach Decker Wilcza

Mecz na hali w Rybniku obfitował w nagłe zwroty akcji i serie błędów zarówno po jednej jak i po drugiej stronie siatki. W pierwszym secie gra wyrównana, ale w końcówce Deckery uciekają przy słabszym odbiorze gospodarzy. W drugim secie zdecydowanie wygranym przez Deckerów Albion zupełnie odpuszcza. Set trzeci to przewaga gospodarzy od samego początku i wygrana po konsekwentnej grze. Czwarty set to istny horror Deckerów, którzy od stanu 10:3 dla Albionu walcząc o każdy punkt wygrali seta 39:37. W setach do 18, 13, -18 i 37! Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (TS)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 1 Strzelec Gorzyczki

To, że OKiS nam nie leży to wiemy już jakiś czas, ale nie można grać w obronie na prostych kolanach jeśli chcemy powalczyć o I ligę. Brak obrony, masa błędów z zagrywki oraz nie zawsze udane przyjęcie. To przyczyna naszej dzisiejszej przegranej. Pierwszy set jeszcze jakoś się grało. Przy stanie po 12 udało się nam odskoczyć na 4 punkty i dowieść prowadzenie do końca seta. Od drugiego seta "motorki" łapią wiatr w żagle i pewnie wygrywają do 15. Dobra, mocna zagrywka i dziurawa obrona Gorzyczek powoduje, że przegrywamy równie szybko do 15. Jeszcze nadzieja na tie breaka zaiskrzyła w czwartym secie ale końcówka znowu należy do gospodarzy, którzy wygrywają do 24 i całe spotkanie 3 - 1. Gratulujemy chłopakom z Gaszowic i czekamy na rewanż u nas. W setach do -18, 15, 15 i 24. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 3. (RT)

Edytor Team 3 : 2 Catering Parys Rydułtowy

Mało kto spodziewał się pięciu setów w meczu pomiędzy liderem i ostatnią drużyna w tabeli… W setach do 21, -20, -28, 23 i 10. Sędzia Mieczysław Jacak ocena 5. (a)