Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 10 grudnia 2010 - 10 termin

Kredyty Chwilówki Rybnik 0 : 3 Leon Internet Rybnik

Na halę w Boguszowicach przyjechali nasi dobrzy znajomi z Radlina i na tym przyjemności się skończyły. Wynik 0:3 ale wszystkie sety do 23 więc jak widać walka była. No ale cóż po walce skoro punktów brak… W setach do 23, 23 i 23. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (PŚ)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Jar-Trans Fox Pszów

Początek gości piorunujący 2:8, potem jednak gospodarze zaczynają grać swoje i robi się 11:8 i tak już do końca. Drugi i trzeci set całe pod dyktando Świerklan. Gościom z Pszowa zabrakło chyba trochę wiary po początku pierwszego seta chociaż walka była i to momentami na wysokim poziomie. W Pszowie na pewno nie będzie tak łatwo. W setach do 16, 16 i 20. Sędzia Janusz Kuczera ocena 6. (IB)

VT Nędza 0 : 3 Leon Internet Rybnik

Warunki na drodze musiały przeszkodzić gościom w dotarciu do Nędzy i mecz zaczął się z małym opóźnieniem. Pierwszy set to właściwie cały czas kilkupunktowe prowadzenie Gospodarzy. Jednak - znów końcówka ....18-14 i ... dla nas ten set się chyba skończył ....zacięło się i przegrana do 21. Set drugi to prowadzenie Leonów, jednak VT doprowadza do stanu 15-18. Ale to wszystko na co nas stać. Leony biorą się do roboty i wygrywają do 16. Set 3 to już pełna kontrola przyjezdnych i wygrana do 18. Przegraliśmy przez swoje błędy i słabe przyjęcie. Gratulacje dla Leonów. Sety 21-25, 16-25, 18-25. Sędzia Piotr Lazar ocena 5. (JL)

Kredyty Chwilówki Rybnik 3 : 1 Jarbud Rybnik Piaski

Nareszcie mogę napisać coś pozytywnego. Kredyty dostały upomnienie z działu windykacji i wreszcie coś ruszyło w naszej grze. Mecz naprawdę mógł się podobać, dużo zaciętych akcji, dużo soczystych ataków i kilka bloków oraz obron. Mogło się skończyć 3:0 ale chwila dekoncentracji i tracimy trzeciego seta. Na szczęście set czwarty to powrót do spokojnej gry i wygrywamy za 3 punkty. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (PŚ)

Olimpia Geotim Rybnik 3 : 2 Artus Żory

Dziękujemy przyjezdnym za grę fair-play. Niesamowite jest to że mimo okrojonego składu walczyli jak równy z równym. Chciałbym aby kiedyś nasza drużyna była chociaż w połowie tak konsekwentna i wytrwała jak Panowie z Artusa! W setach 25-20, 14-25, 22-25, 25-19, 15-8. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (ŁL)

II liga

Top Ten Rybnik 3 : 1 Catering Parys Rydułtowy

Catering przyjechał na salę przy Reymonta w glorii pogromców Deckeru i postawa drużyny z Rydułtów wskazywała, że wygrana z Dachowcami wcale nie była przypadkiem. Catering, wbrew nazwie to nie kelnerzy, chociaż widać, że przeszli "kuchenną rewolucję". Ekipie z Rydułtów brakuje jeszcze zgrania, ale siłę ognia mają - do dzisiaj nasi blokujący mają posiniaczone ręce. Swoje atomowe ataki Cateringi przekuły na zwycięstwo w secie pierwszym, chociaż Dziesiątki z każdą piłką uczyły się gry przeciwnika i poprawiały ustawienie bloku oraz kierunki ataku. Od drugiej partii zaznaczyła się przewaga gospodarzy, którzy coraz skuteczniej blokowali. Restauratorzy pozbawieni swojego największego atutu mylili się coraz częściej. Wykorzystywał to stary wyga Śrubek, który zagrał bardzo dobre spotkanie i dokładnie obsługiwał atakujących TT. Na pochwały zasłużył również nasz libero - Kristobal. Ogólnie - dobry mecz w wykonaniu TT. W setach do -23, 21, 18 i 15. Sędzia Michalina Cichecka ocena 6. (DF)

Jedynka Jankowice 3 : 1 Impacto LKS Chałupki

Pierwszy set to chyba się nie obudziliśmy po meczu z OKIS-em... dużą ilością punktów przegraliśmy. Drugi set to tak na przebudzenie non stop prowadziliśmy od początku do końca skromną ok. 3 pkt przewagą. Trzeci set to znów Jedynka dobrą zagrywką nabija sobie bardzo dużo punktów, przez co było ciężko to potem nadrobić i tak więc przegraliśmy. Czwarty set była szansa że chociaż doprowadzimy do Tie-Break-a ale stare powiedzenie mówi: Jak Impacto prowadzi przez prawie cały set to coś się zawsze zepsuje... I tak też było właśnie dzisiaj w czwartym secie przez długi okres czasu wygrywaliśmy... aż do nieszczęsnego 18 pkt... było 16:18 dla nas i wszystko się popsuło... później niemoc w ataku Impacto i tak oto Impacto przegrało czwartego seta do 20. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (M)

Strzelec Gorzyczki 3 : 1 Edytor Team

Pierwszy set bardzo zacięty, Strzelec odskakuje na kilka punktów i wygrywa seta. Set drugi to odwrócenie ról, dobra zagrywka Edytora i niemoc w ataku Strzelców dają 3-4 punkty przewagi Gościom już na początku seta, potem gra punkt za punkt. W końcówce Edytor powiększa jeszcze przewagę i pewnie wygrywa do 17stu. Trzecie set to mobilizacja Gospodarzy, poprawienie zagrywki i obrony. bardzo zacięta walka o każdą piłkę, o wygranej zadecydowała mniejsza ilość błędów własnych. W czwartym secie Goście nie potrafią utrzymać poziomu swojej gry, popełniają dużo błędów które wykorzystują Gospodarze. Kilka udanych bloków i dobra zagrywka dają Strzelcom prowadzanie 21:11. Dopiero przy tak wysokiej stracie Edytor wraca do gry, jednak tak duża przewaga pozwala Gospodarzom spokojnie dowieść zwycięstwo do końca. W setach do 21, -17, 22 i 17. Sędzia Bartosz Michalski ocena 4. (ZW)

Dach Decker Wilcza 3 : 2 Rafbol Żernica

W pierwszym secie, goście po walce wygrywają 25:22. Kolejny set trwał wyjątkowo długo, emocje i walka przeciągnęły się powyżej 30pkt. ale znów Rafbol lepiej znosi końcowe emocje i wygrywa. Trzeci set w całości i od początku należał do Deckerów. U zawodników Żernicy wyczerpujące 2 poprzednie sety i brak zmienników zrobiły swoje. Jednak zupełnie inaczej było w czwartym secie, który w Żernicy będzie wspominany także długo. Znów walka po obu stronach z nieznaczną przewagą skuteczności Rafbolu. Bardzo ciężko było się przebić przez wysoki blok "Dachów", jednak Żernica daje radę i pod koniec było niezmiernie blisko wygranej 3:1. Przy stanie 23:21, Rafbol wygrywając ma mecz na wyciągnięciu ręki, jednak własne błędy doprowadzają do stanu 24:24. Zawodnicy Dachów nie odpuścili, więc szale przechylają się jednak na korzyść drużyny z Wilczy. Ostatecznie tie-break. W ostatnim secie Wilcza nie dała już szansy gościom. Wbija kilka gwoździ i prowadzi przy zmianie stron 8:4. Wprawdzie Rafbol wyrównuje 9:9 ale set kończy się popisem skuteczności gospodarzy. Wyniki setów: 22:25, 29:31, 25:9, 27:25, 15:10. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (TS)

Jedynka Jankowice 0 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Do Jankowic przyjechał zespół z Gaszowic i potwierdził I-ligowe aspiracje. Mecz dosyć ciekawy, emocjonujący i "na styku", choć wynik 0-3 sugeruje co innego. W każdym secie dużo walka , raz odjeżdżają goście i Jedynka goni, potem na odwrót i tak przez trzy sety ... Obiektywnie patrząc gdyby nie własne błędy Jedynki w końcówkach każdego z setów to wynik mógłby być dla nas dużo korzystniejszy. Gratulacje dla ekipy z Gaszowic. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (RT)

Impacto LKS Chałupki 3 : 1 KS94 Rachowice

Mecz na dosyć słabym poziomie... Aczkolwiek parę akcji było bardzo dobrych. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na to że zawodnicy i zawodniczka z Rachowic grali z bardzo dużym poświęceniem (czasami myśleliśmy że już punkt dla nas a tu jednak jeszcze piłka wybroniona i przebita na naszą stronę). W 1,2 i 4 secie to Impacto przez cały czas prowadziło (chociaż zdarzały się przestoje i... jak zwykle traciliśmy seriami punkty). Jedynie w 3 secie Rachowice od początku do końca prowadziły... wykorzystywali niemoc w ataku Impacto i przez to goście prowadzili w pewnym momencie 6-7 pkt... choć przez chwile myśleliśmy że wygramy spotkanie 3:0 bo doprowadziliśmy do stanu 20:20 ale... no właśnie... później znów przestój i... przegraliśmy trzeciego seta do 22. Dziękujemy za mecz fair play i w przyjaznej atmosferze i czekamy na rewanż w Sośnicowicach Sędzia Mateusz Besz ocena 6. (M)