Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 23 października 2010 - 4 termin

Leon Internet Rybnik 3 : 2 GAF Gliwice

GAF jak na beniaminka spisuje się bardzo dobrze, o czym świadczy miejsce w tabeli... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (a)

Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice

Mecz obydwu drużyn to mecz emocji i dużych oczekiwań. Lepszymi w tym pojedynku okazali się goście i to Oni wgrali 3:1. Pierwszy set to stała przewaga FOX-sów i 1:0. Drugi podobna sytuacja stała przewaga gospodarzy, ale seta gościom wygrali gospodarze (fatalna ilość błędów). Trzeci to od początku przewaga przyjezdnych i jest 1:2. Po tym secie następuje ostra wymiana słów w drużynie FOX-ów - przepraszamy Gości za rozlaną wodę na parkiecie. Po czynnościach kosmetycznych na parkiet nie wychodzi dwóch podstawowych zawodników gospodarzy i set wyglądał tak jak wyglądał 3:1 w setach 25/23 23/25 22/25 13/25. Jesteście drużyną o dużym potencjale, co już nieraz udowodniliście lecz trochę dystansu do swoich umiejętności też by się przydało... W setach do -25, 23, 22 i 13. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4. (JK)

Beer Team Rybnik 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Niestety przyjazd Mistrza (nawet w niepełnym składzie) to poważne wydarzenie i stres był wielki… Beer tylko w trzecim secie zagrał z Mistrzami jak równy z równym. Dwójce trzeba oddać piękną grę w obronie no i spokój... Beer słabo w odbiorze no i chyba zmiany robione w trakcie meczu zamiast pomagać, przeszkodziły... W setach do 16, 19 i 25. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (a)

Artus Żory 1 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik

Wygrać w Żorach i to za trzy punkty to jest coś… Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (a)

Jarbud Rybnik Piaski 3 : 1 VT Nędza

Mecz był wyrównany tylko w 2 pierwszych setach. Wszystko ustawiały, może z wyjątkiem drugiego seta, początki setów. Jarbud obejmuje wysokie prowadzenie i nie oddaje go do końca. W drugim secie wygrywamy i wydaje się, że gra Gości wraca do normy. Niestety. Jak się wali to wszystko. O ostatnich dwóch setach chcemy jak najszybciej zapomnieć. Wygrała drużyna, grająca na równym, wysokim poziomie i przede wszystkim popełniająca mało błędów własnych. Gratulacje dla zwycięzców. W setach do 21, -24, 14 i 9. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (JL)

Olimpia Geotim Rybnik 0 : 3 Jedynka Jankowice II

Nie ma co wiele pisać o tym meczu. Pewnie obie ekipy o nim szybko zapomną. Walki było bardzo mało, sporo błędów własnych gospodarzy. Mecz z serii lekkich, łatwych i przyjemnych. W setach do 10, 12 i 20. Sędzia Adam Łyczko ocena 5. (ŁW)

II liga

Dach Decker Wilcza 3 : 1 KS94 Rachowice

Wilcza zdobywa cenne 3 punkty z nieprzewidywalną drużyną z Rachowic, czekając już niecierpliwie na mecz na szczycie 2 ligi z Edytorem. Spotkają się drużyny, które do tej pory nie straciły punktów. Sędzia Ogiermann Gerard ocena 5. (DS)

Albion Team gramy dla Kuby 1 : 3 Impacto LKS Chałupki

I set jeszcze gospodarze zagrali na równym poziomie. Szybko odjechaliśmy na kilka pkt, i tę przewagę dowozimy do końca (set do 18). Goście wprowadzili zmiany i dzięki tym dwóm panom wypracowują przewagę 7pkt i kończą seta do 18. Impacto zagrało solidnie zagrywką, czujnie w polu i dobrze w ataku. set trzeci to powtórka z rozrywki, chałupki świetnie w polu zagrywki, bezbłędnie w ataku i robi się 10-1! Albion mozolnie odrabia straty ale seria zmarnowanych zagrywek nie pozwala na dojście rywali i set kończy się do 19. Set 4, grany pod dyktando gospodarzy, którzy znakomicie blokowali, dobrze bronili, grali trudną zagrywką a w ataku bardzo mądrze obijali blok. Impacto przeżywało ciężkie chwile nie mogąc się przebić na drugą stronę ale na parkiet powraca najlepszy zawodnik gości i robi różnicę, z wyniku 20-15 robi się 20-22, chałupki idą za ciosem i kończą set do 22. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (DP)

Catering Parys Rydułtowy 1 : 3 Strzelec Gorzyczki

Jak przystało na mecz pierwszej i ostatniej drużyny w tabeli II ligi to zobaczyliśmy ogólnie średnio słaby poziom spotkania. Set otwarcia to kilkupunktowe prowadzenie Strzelca przez cały czas. Niestety Strzelcy może pod wpływem gości obniżyli loty, nie działał dziurawy blok, atak też nie tak skuteczny jak w pierwszych spotkaniach, a i w obronie nic nie pokazaliśmy. Mimo to zwyciężamy do 17. W drugim secie zbyt łatwo uwierzyliśmy w zwycięstwo w meczu. Przebudzenie nastąpiło przy 20 punktach Rydułtów, ale już nie zdążyliśmy odrobić pięciopunktowej przewagi gospodarzy i zastajemy z 23 punktami. Kilka ostrych, męskich słów w przerwie i w 3 odsłonie wracamy do gry. Oczywiście Catering nieco nam pomaga i zwyciężamy ponownie do 17. Ostatni set to już tylko formalność. Gospodarze tak się pogubili, że w połowie seta nawet 7 zawodników uczestniczy w grze przeciw nam. Na szczęście jest bardzo dobry sędzia i ostatecznie zwyciężamy do 15 i całą pulę punktów zabieramy do Gorzyczek Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (RT)

Jedynka Jankowice 3 : 1 Rafbol Żernica

Od pierwszej piłki zmobilizowany Rafbol walczy o każdą piłkę, co najwyraźniej zdziwiło drużynę gospodarzy. Wszystkie elementy gry u gości funkcjonowały wyśmienicie, począwszy od dobrego odbioru, a skończywszy na ataku. Gra wyraźnie nie układała się zawodnikom z Jankowic, w konsekwencji przegrywają 1 seta. Dopiero w 2 partii gospodarze postanowili przycisnąć, przede wszystkim poprawiając zagrywkę. Na początku zdobywają dużą przewagę, by ją potem stracić na 12:13. Jednak determinacja Jankowic w obronie daje im wygranego seta. W 3 secie początek ponownie należy do gospodarzy, środek do gości z Żernicy, a końcówka seta była bardzo emocjonująca. Rafbol z piłki setowej 20:24 dla Jankowic, doprowadza do 23:24 i niestety po błędzie własnym zagrywki oddaje seta przeciwnikom. Czwarty set od początku zaczął się nerwowo, a wynik wiele razy zmieniał się jak w kalejdoskopie. Wiele zmian w Rafbolu nie bardzo pomagało odebrać trudną zagrywkę drużyny z Jankowic i wprowadzało trochę zamieszania. Na koniec nerwowa atmosfera spowodowana błędami zapewniła zwycięstwo gospodarzom. W setach do -14, 21, 23 i 19. Sędzia Andrzej Szruba ocena 4. (J)

Edytor Team 3 : 0 Dach Decker Wilcza

Mecz bardzo zacięty, walka punkt za punkt, dużo długich wymian, obron, bloków - sympatycznie i na wysokim poziomie. Edytor wygrywa dobrą zagrywką i trochę też własną halą. Były obawy przed meczem z tak mocnym przeciwnikiem i słuszne, ponieważ mecz (mimo, ze 3 setowy) był najtrudniejszy jak do tej pory. Z niecierpliwością czekamy już na rewanż w Wilczej. W setach do 23, 22 i 23. Sędzia Mieczysław Jacak ocena 5. (PM)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 2 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Mecz między nami a zawodnikami skoku to prawdziwa sinusoida, jedne akcje wygrywane po zaciętej walce i po bardzo długich wymianach aż tu nagle kilka zerwanych ataków i piłki lądowały na dużych autach. Drużyna która w danym secie popełniła mniej takich błędów wygrywała seta. W pierwszym secie to dobra gra OKiSU, wychodzimy na prowadzenie 16:10 i set zakończył się naszym zwycięstwem. Drugi set to nerwowa gra OKiSU spowodowana podwójną zmianą co wprowadziło chaos w grze i Skok odnosi zwycięstwo. W trzecim secie OKiS nadal nie potrafi się zebrać ale gra wyglądała, już lepiej. Skok w trzecim secie zagrał bardzo dobrze blokiem i skutecznie z kontry i wygrywa. W czwartym secie również było gorąco sporo gry z kontry masę długich piłek co podobało się kibicem, ale w pewnym momencie atak Skoku się rozsypał uderzając sporo po autach i OKiS doprowadza do wyrównania w setach 2:2. Tie break to równa gra do stanu 6:6 później 8:6 i już nie oddajemy prowadzenia wygrywając seta 15:10. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 3. (KJ)

KS94 Rachowice 0 : 3 Top Ten Rybnik

Pierwsze zwycięstwo Top Tenu w tym sezonie stało się faktem i to w nie lubianą przez nich sobotę… Sędzia Roman Kożuszek ocena 5.(a)