ALS: pierwsza wygrana Fundacji ER

2011-12-13, Autor:
Wydarzeniem dziesiątej kolejki ALS było pierwsze zwycięstwo w lidze ekipy Fundacji Elektrowni Rybnik! A w pierwszej lidze o małą niespodziankę postarał się OKIS, urywając punkt bardzo skutecznie grającej ostatnio drużynie Leonów.

Leon Internet Rybnik 3 : 0 Kredyty Chwilówki Rybnik

Mecz z olbrzymią ilością błędów po obu stronach i niestety po raz kolejny to my robimy tych błędów więcej. Tak naprawdę to wystarczyłoby kilka błędów mniej i wynik mógłby być diametralnie inny. Ale niestety kolejny raz te nasze zacięcia i seryjne tracenie punktów mszczą się na nas samych. Tym nie mniej gratulacje dla przeciwników, którzy nie grając nic rewelacyjnego potrafili z nami wygrać… W setach do 23, 19 i 19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (PŚ)

Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 0 : 3 Jedynka Jankowice II

W pierwszym secie od początku kilkupunktowe prowadzenie SALVEQUICKA ale pod koniec seta goście doganiają nas gramy punkt za punkt ale to końcówka należy do przyjezdnych i kończymy wynikiem 28-30.Druga odsłona to gra punkt za punkt i podobna końcówka do pierwszego seta i kończymy na wyniku 23-25.Trzeci set grany punkt za punkt tylko do połowy potem rywale odskakują na kilka punktów i wygrywają do 18. W setach do 28, 23, i 18. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (JK)

Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Dwójka Świerklany

Goście przybyli do Pszowa w pełnym składzie w nowych efektownych strojach no i wygrali 3:1, w setach 25:23 18:25 23:25 22:25 . Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (JK)

Leon Internet Rybnik 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle

Pierwszy set to pewna wygrana Leonów którzy szybko nam odskoczyli i grając konsekwentnie wysoko wygrały seta. W drugim secie małej kontuzji palca doznał rozgrywający Leonów i na jakiś czas został zmieniony, wtedy złapaliśmy rytm który udało nam się utrzymać nawet po powrocie etatowego rozgrywacza na boisku, poczuliśmy, że można ugrać coś rywalom. Seta wygrywamy i robi się 1:1. W kolejnej partii Leon znów odskakuje na początku seta jednak nie przejęliśmy się tym i dochodzimy przeciwnika, jednak przy 15:15 robi się przestój, nie skończone piłki w ataku, pomyłka w przyjęciu i robi się 22:15 dla gospodarza w tym secie było już nas tylko stać na podreperowanie wyniku. W czwartym secie cały czas równo żadna z drużyn nie ma większej przewagi niż 2-3 pkt. W końcówce 2 błędy w przyjęciu popełniają gospodarze i robi się 22:24 ostatecznie seta wygrywamy 23:25. W tie-breaku znów Leon odskakuje, przy zmianie stron jest 8:5 i nagle 8:8 później idziemy pkt za pkt do końca meczu przy 14:13 mamy piłkę w górze i atak w pół siatki, tak bywa. Sędzia Wojciech Kutkowski ocena 5. (KJ)

II liga

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 1 : 3 Olimpia Rybnik

Skok wyraźnie złapał zadyszkę… Za to Olimpia chce chyba gonić uciekającą szybko czołówkę... W setach -26, 23, 17 i 23. Sędzia Arkadiusz Łuc ocena 4. (a)

Strzelec Gorzyczki 3 : 1 Top Ten ZST Rybnik

W Gorzyczkach spotkał się "czub" tabeli. Niepokonany dotąd Strzelec podejmował "odrodzony" Top Ten. Z reguły mecze między "10-tkami" były bardzo ciekawe i wyrównane. Tym razem tak nie było. Tym razem Strzelec pokazał pierwszoligowe aspiracje i z mojej perspektywy łatwo wygrał mecz. Pierwszy set to prowadzenie od początku do ostatniej piłki. W drugim secie dochodzi do dwóch zmian wśród gości i to lekko odmienia set, ale nie znacząco - set do 21. Trzeci set, który powinien być ostatnim to ponowne prowadzenie Strzelców do wyniku 24:21 i .... stracenie 5 punktów z rzędu./Set dla "10". W czwartym secie przychodzi na myśl powiedzenie : "kto nie wygrywa 3:0 ... ". Dodatkowo TopTen na pewno się podbudował wygraną w końcówce i było to widać na początku seta. Do około 5 punktu później Strzelec powraca do swojej gry i wygrywa seta do 17. W setach 16, 21, -24 i 17. Sędzia Marek Mikrut ocena 4. (GŚ)

Catering Parys Rydułtowy 1 : 3 KS Volley Katowice

Początek pierwszego seta to już chyba standardowo rozpoznanie nowej hali, pierwsze nerwy i tak do około dziesiątego punktu. Udaje nam się jednak opanować sytuację, zaczynamy punktować seriami, odskakujemy na kilka punktów i rozstrzygamy seta na swoją korzyść do 17. Druga partia przebiegała już zdecydowanie pod nasze dyktando od początku, czego efektem wygrana do 10. Trzeci set można zatytułować "Eksperymenty". Zamiast grać swoje, trochę zaczęliśmy kombinować, chcieliśmy żeby wszyscy pograli w efekcie czego wynik oscylował wokół remisu, a w końcówce seta seria skutecznych bloków zespołu gospodarzy zadecydowała, że to Catering odnosi zasłużone zwycięstwo przypieczętowane asem serwisowym do 19. W czwartym secie nastąpiła ponowna mobilizacja w naszych szeregach, dobra zagrywka, przewaga stale wzrasta i pewne zwycięstwo do 11. W setach do 17, 10, -19 i 11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JJ)

Impacto LKS Chałupki 3 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

I Set: Od początku są długie wymiany, a jedna akcja nawet miała po 4 ataki z każdej ze stron i tak jedziemy punkt za punkt, później to Skok wrzuca wyższy bieg i odskakuje na parę oczek tak że mają piłkę setową 21:24, następnie zdobywamy punkty z naszej kontry, potem atak w siatkę gości, następnie dwie czapy i na koniec atak z drugiej linii zawodnika gości i w ten sposób ten set pada naszym łupem 26:24. II Set: Katastrofa w odbiorze gości nic im nie wychodzi, a u nas wszystko czy to atak z drugiej linii, czy środek lub skrzydło, prowadzimy 8:0, później 13:3 i idziemy za ciosem wygrywając tego seta 25:12. III Set: Prowadzimy 2:0, później role się odwracają i to Skok wychodzi na prowadzenie, my dopiero potrafimy nadgonić przy stanie 20:20 i później parę wyrównanych akcji i kończymy mecz dobrym atakiem 25:22. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (M)

VT Nędza 3 : 0 Jedynka Jankowice

Wyprawa do Nędzy niestety nie przeniosła nam upragnionych punktów, znów (jak co mecz) kilka prostych, niewymuszonych błędów w końcówkach dwóch pierwszych setów nie pozwala nam ich wygrać, w trzecim secie od początku jego trwania gonimy z wynikiem gospodarzy a oni popełniają zdecydowanie mniej błędów niż my i zasłużenie wygrywają całe spotkanie 3:0. Ogólnie mecz ciekawy, z dosyć dużą ilością zaskakująco dobrej gry obu zespołów, gospodarze skrzętnie wykorzystują błędy i chaos w końcówkach w naszej grze i wgrywają za trzy punkty. W setach 26:24, 25:22, 25:21. Sędzia Piotr Lazar Ocena 5. (RT)

Edytor Suszec 3 : 2 Olimpia Rybnik

Mecz bardzo zacięty co widać po wyniku. Znakomita gra w obronie gości - praktycznie każda piłka była podbita lub dotknięta. Mocna zagrywka z wyskoku i świetne przyjęcie to również atuty Olimpii w tym meczu. U nas natomiast doskonały blok i świetny mecz środkowego Bartosza Nowrota. Mecz sympatyczny, ale jak to zwykle u nas bywa nie obyło się bez kilku kłótni... Sędzia Mieczysław Jacak Ocena 3. (PM)

Fundacja Elektrowni Rybnik 3 : 1 Silesia Lubomia Cafe Nova

Pech nas nie opuszcza przez cały sezon. Na mecz przyjechaliśmy w szóstkę bez rozgrywającego, którego niepokorne kolano ponownie dało się we znaki. Sytuacja nabrała jeszcze większych rumieńców kiedy nasz atakujący wybił kciuka w połowie 3 seta i nie mógł dalej... rozgrywać. Aż żal było patrzeć na ten szpital, potworny bałagan po naszej stronie siatki. Gospodarze wyciągnęli wnioski z przegranego pierwszego seta i przejęli kontrolę nad całym spotkaniem. Nie psuli zagrywek licząc na nasze niedokładności w rozgrywaniu kolejnych akcji. Konsekwentnie trzymali się nowo obranej taktyki i zgarnęli 3 punkty, zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Bez żadnych spięć... W setach 18-25, 25-16, 26-24 i 25-18. Sędzia Jarosław Obrodzki ocena 5. (K)