2010-02-26, Autor:

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja aktualności na dzień 22 lutego 2010 - 19 kolejka

Leon Internet Rybnik 3 : 1 Beer Team Rybnik

Mecz bardzo zacięty. Pierwszy set po walce dla Beerów. W drugim wyraźne prowadzenie Beerów do stanu 22-18 a potem niemoc w ataku… W trzecim odwrotnie - Leony prowadzą 22-18 a Beer wychodzi na prowadzenie 23-22 - ale seta kończą gospodarze... Czwarty już bez takich zwrotów akcji dla Leona. Ozdobą tego meczu były piękne pojedynki środkowych, często na naprawdę wysokim poziomie... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 4. (a)

Jedynka Jankowice 0 : 3 Artus Żory

Nawet własna hala nie pomogła Jedynce... Sędzia Paweł Karpiński ocena 5. (a)

Pizzeria Kiler 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Niespodzianki nie było - Mistrz nadal w formie... W setach do 12, 21 i 19. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (a)

Olimpia-Geotim Rybnik 3 : 2 Beer Team Rybnik

Opis tego meczu muszę niestety rozpocząć od poniedziałkowego meczu z Leonem, kiedy to w końcówce drugiego seta środkowy Leonów wybił kciuka naszemu rozgrywaczowi (no i gips). Więc w środę pierwszy raz rozgrywał Smyk, walczył dzielnie, ale nie daliśmy rady... Dość powiedzieć, że ze środka zdecydowanie więcej punktów zdobyli gospodarze! Olimpia zagrała dobry mecz, zresztą walka była zacięta we wszystkich setach. Szkoda, że w trakcie pojedynku Paweł - środkowy gospodarzy skręcił nogę, ale życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia! W setach 25:23, 21:25, 25:19, 22:25, 15:12. Sędzia Martyna Prus ocena 3. (a)

Albion Team 0 : 3 TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański

Mecz zacięty, Albion w składzie eksperymentalnym z debiutantami: środkowym i przyjmującym... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DP)

II liga

Baterex Nędza 3 : 1 Rafbol Żernica

Set otwarcia, zdecydowanie dla gospodarzy, liczne błędy w obronie nie pozwoliły Rafbolowi nawiązać wyrównanej walki. Sytuacja zmienia się w drugim secie, Rafbol stawia Nędzy blok jak mur, a dodatkowo bezbłędna gra rozbija zupełnie szeregi gospodarzy. Skuteczna gra blokiem drużyny z Żernicy trwa nadal w 3-im secie, choć Nędza zaczyna się zbierać, zmienia sposób ataku i czasem przedziera się przez blok gości. Po kilku zmianach prowadzenia, wyrównana gra doprowadza do wyniku 21:20 dla Baterexu. Niestety od tego momentu seria 2-3 własnych błędów zagrywki i ataku zawodników Rafbolu, oddających bezpośrednie punkty gospodarzom, kończy seta ich wygraną. Szkoda walki na taką późniejszą dekoncentrację, naprawdę szkoda. W 4-ym secie zbyt wiele podobnych własnych błędów przechylało coraz bardziej szalę wygranej na korzyść Baterexu. Rafbol zwiera szeregi za późno. Wprawdzie odrabia chwilowo 4 pkt. pod koniec seta, jednak i tak przegrywa z lepszym atakiem lidera. Bardzo dobry mecz i widowisko, tym bardziej że także w dobrej atmosferze. Wyniki setów 25:18, 14:25, 25:22, 25:19. Sędzia Łukasz Granieczny ocena 4. (TS)

Olimpia Kamień 1 : 3 GAF Gliwice

Obfitujące w wiele długich akcji spotkanie wygrywają notowani wyżej w tabeli goście. w setach 25-20, 23-25, 25-12, 30-28. Drużyna z Gliwic oprócz nietuzinkowych umiejętności czysto siatkarskich, pokazała bardzo wysoki poziom gry Fair Play! Sędzia Mariusz Niemyjski ocena 5. (ŁA)

Top Ten 2 : 3 Edytor Team

Początek pierwszej odsłony meczu to seria zagrywek atakującego Edytora i zdezorientowany TT przegrywa 0:5. Na szczęście później TT bierze się za grę i punktuje, grając skutecznie. Set pierwszy 25:17. W drugiej partii przewaga Dziesiątek jeszcze większa 25:18. W secie trzecim od początku coś się zacięło w ekipie TT. Walka punkt za punkt, ciągle na styku, ale ciągle Edytor o krok, dwa z przodu. "Wydawcy" uszczelniają blok, są coraz skuteczniejsi w ataku i zaczynają powoli bronić piłki. Pozwala to gościom na zwycięstwo 25:22. W czwartej odsłonie Edytorzy punktują blokiem, bronią atomowe ataki i skutecznie kontrując wygrywają seta 25:21. W tie-breaku Edytor odskakuje na 8:5, po chwili remis 8:8, ale to już był łabędzi śpiew TT. Edytorzy znowu podbijają nam każdą piłkę, a na prawym ataku są już nie do zatrzymania i kończą mecz 15:10. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (DF)

Śląskie Centrum Rybnik 3 : 2 SKOK Ziemi Rybnickiej

Dobre otwarcie meczu przez Skok który w pierwszym secie miał sporą przewagę nawet 7:17 ale w końcówce odpuścił i gospodarze doszli na stan 20:23 jednak set zakończył się wygraną Skoku do 21. Drugi set bardziej wyrównany, którego wynik wahał się w okolicach remisu lecz i ten set na korzyć gości do 23. W trzeciej odsłonie zmiany w składzie Centrum. Nowe siły zapewniły zwycięstwo w dwóch kolejnych partiach które tak jak w 2 secie żadna z stron nie mogła odskoczyć na większą ilość punktów tym razem końcówki lepiej rozegrane przez gospodarzy doprowadzając do tie breaka. Skok obudził się prowadząc na początku ostatniej partii 1:5 lecz po czasie szybko roztrwonił przewagę na po 6, zmiana stron przy prowadzeniu gospodarzy 8:7, goście po raz kolejny uzyskali przewagę 9:12. W końcówce jednak dała się we znaki niska sala w Niewiadomiu gdy to piłki czy po obronie czy po odbiorze odbijały się od sufitu. Piąty set 15:13. Sędzia Marek Holona ocena 4. (MH)

Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 Strzelec Gorzyczki

Każdy z setów miał podobne oblicze: goście wychodzą na paro-punktowe prowadzenie po czym inicjatywę przejmują gospodarze. Jednak końcówki należą do bardziej zmotywowanych gości, którzy wygrają każdy z poszczególnych setów jak. Do ciekawego kuriozum dochodzi w ostatnim secie. Strzelec od początku kontroluję grę i wychodzi na prowadzenie 16:5 Pewnego siebie "Strzelcy" spuszczają z tonu tak bardzo, że Catering nie dość, że wyrównuje stan mecz to wychodzi na prowadzenie 24:21 To jednak nie koniec emocji w tym secie. Sytuacja ponownie się zmienia i do głosu powraca Strzelec, który walczy do końca i wygrywa piękną "czapą" spotkanie. Spotkanie nie stało na dużym poziomie, ale było zażarte do ostatnich piłek dzięki czemu dość spora liczba kibiców miał czym się emocjonować. Dziękuję za grę i bardzo dobre sędziowanie. W setach do 24, 22, 26. Sędzia Tomasz Nieszporek ocena 5. (B) 19.02 Impacto LKS Chałupki 3 : 2 Dach Decker-Budohen Wilcza Z dalekiej podróży Dekery przywiozły tylko jeden punkt... Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (a)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Albion Team Original gramy dla Kuby

Mecz miał podobny przebieg we wszystkich setach. W pierwszym secie gospodarze odskakują na parę punktów i utrzymują dodrą grę do końca seta do 16, w drugim secie przebudzenie gości prowadzą 15-13, lecz Okis odrabia stratę i wygrywa do 20, set trzeci ma podobny przebieg jak pierwszy Motorki odjeżdżają i set kończy się do 15. Gra w dobrej atmosferze... W setach do 16, 20 i 15. Sędzia Marian Cegiełka ocena 4. (TN)

KS94 Rachowice 2 : 3 Edytor Team

Mecz w każdym secie był bardzo wyrównany. Pierwszego seta wygrali goście 25:20. W następnym secie gospodarze wzięli się do gry i wygrali seta 22:25. W kolejnym secie górą byli goście zwyciężając 25:20. W następnym secie nie poddawaliśmy się i ten set należał do nas 25:19. Niestety decydującego seta zwyciężyli goście 15:12. Atmosfera była przyjazna... Sędzia Roman Kożuszek ocena 3. (AK)

Olimpia Kamień 2 : 3 Edytor Team

W tej kolejce Edytor rozegrał 15 setów w trzech meczach! I co ważne wszystkie trzy mecze wygrane... Sędzia Mariusz Niemyjski (a)