Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 7 stycznia 2011 - 12 termin

Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 0 Artus Żory

Mecz rozgrywany w noworocznym klimacie... Od początku do końca meczu pełna kontrola przez Nową Computer nad tym co się dzieje na boisku i cenne 3 pkt... W setach do 21, 14 i 21. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JK)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Jarbud Rybnik Piaski

Mecz w Pszowie nie był meczem świątecznym, był na poważnie i to bardzo. Na początek zepsuta zagrywka przez miejscowych i pięć dla gości (ogólna niemoc FOX-ów). Nie pomagają dwa czasy, robi się 9/19. Wygrywają lepsi! 15/25. Strach w oczach, ale pełna mobilizacja FOX-ów. 4/2 na początek potem jeszcze 10/10 i zaczęło się, czyżby sytuacja miała się powtórzyć/ 12/17 i następuje złość sportowa, serie dla miejscowych (2/1; 3/1; 3/2 i 4/0) uf! Koniec 25/22 Trzeci set rozpoczyna JARBUT 2/0 i to wszystko na co pozwoliły FOX-sy 11/4 i ta przewaga pozostaje do końca 25/19. Czwarty set mobilizacja gości i przemienne prowadzenie do stanu 12/14głos dają miejscowi pod rząd 5 potem jeszcze 4 i jeszcze i jest 25/18. Piękna sportowa walka, choć goście mieli zakontraktowany mecz na trzy wygrane sety stało się tak jak się stało. Dla FOX-sów punktowali (+/błędy) Michał(14/3) Krzyś(10/9) Grzegorz((4/5) Roman(0/3) Wojtek(5/5) Robert(0/1) Łukasz(16/3) Paweł(9/2) Sebastian(1/2). W setach do -15, 22, 19 i 18. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (JK)

Olimpia Geotim Rybnik 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Nie było niespodzianki w meczu drużyn z dwóch końców tabeli... W setach do 19, 11 i 14. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (a)

II liga

Strzelec Gorzyczki 3 : 2 KS94 Rachowice

Mecz na niezbyt wysokim poziomie. Sety na przemian pierwszy należał do gospodarzy i ostatni również... W setach do 23, -19, 13, -21 i 9. Sędzia Bartosz Michalski ocena 3. (RK)

Top Ten Rybnik 2 : 3 Strzelec Gorzyczki

Mecz po przerwie świąteczno - noworocznej stał na dobrym poziomie, toczony w dość przyjaznej atmosferze. Można było zobaczyć parę ładnych akcji w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Istotny jest fakt, że tylko jedna i ta sama połowa boiska była szczęśliwa i zwycięska dla obu drużyn. Dzięki za fajny meczyk toczony fair play i życzymy Darkowi szybkiego powrotu do zdrowia. W setach 25-22, 19-25, 25-16, 23-25 i 14-16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (RT)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Rafbol Żernica

Mecz szarpany, nierówny lecz z wyraźną przewagą ataku i bloku po stronie zawodników z Czerwionki. Set otwarcia był najbardziej zacięty ze wszystkich. Pomimo silnego ataku i stałej 1-2 pkt. przewagi gospodarzy, a w końcówce piłki setowej przy 24:21, goście z Żernicy nie oddają seta bez walki. Dzięki determinacji wyrównują na 24:24 i także mają piłkę setową ... wybronioną już z połowy przeciwnika, a tylko własne błędy Rafbolu dają zwycięstwo Euroskokowi 27:25. Drugi set należy w całości zapisać na konto gospodarzy, na początku spora 5 pkt. przewaga, dowieziona została do końca seta, choć momentami goście wyrównywali wynik. W trzecim secie obu drużynom przytrafia się kilka długich serii straconych punktów. Więcej w drużynie Euroskoku, co daje bardzo wysokie prowadzenie Rafbolu 23:15, które niemalże zostało zaprzepaszczone przez własna czarną serię błędów. W efekcie 1y wygrany set dla Rafbolu jedynie 25:22. Ostatni set to kalejdoskop zmian w prowadzeniu, ostatecznie wygrany przez Euroskok. W setach 27-25, 25-22, 22-25 i 25-21. Sędzia Patryk Franke ocena 3. (TS)

Impacto LKS Chałupki 2 : 3 Dach Decker Wilcza

Pierwszy set od początku Wilcza prowadziła dość wysoko ok. 6 pkt, ale Impacto wzięło się do odrabiania strat i dogoniliśmy Dach Decker-ów przy stanie chyba 23:23, później mieliśmy 24:23 i pierwszą piłkę setową ale niestety przegrana i Wilcza wykorzystała to i no niestety przegraliśmy chyba 25:27. Drugi set to walka punkt za punkt od początku do końca ale Impacto odskakuje pod koniec i tak wygrywa 25:23. Trzeci set zawodnicy z Dach Decker-a biorą się w garść i ich przewaga paru punktowa utrzymuje się przez cały set do 19:25. Czwarty set to na początku dobra zagrywka i blok Impacto więc ale wychodzimy na prowadzenie i to dość wyraźne chyba z 5 pkt i spokojnie prowadzimy grę do 25:18. Piąty set - zmiana stron przy stanie 7:8 dla Wilczy, potem Impacto seriami punkty traci do stanu 10:13 i Wilcza zastopowała. Trudna zagrywka doprowadza do 13:13, jednak dobry atak z drugiej linii i 13:14 dla Wilczy. Później zawodnik z Deckerów asem serwisowym kończy mecz 13:15. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (M)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 2 Edytor Team

Bardzo dobry mecz obu drużyn. Praktycznie w każdym elemencie gry po obu stronach siatki ostra walka o każdy punkt .Pierwszym set Edytor wygrywa w końcówce. W drugim secie OKIS uzyskał przewagę i nie oddał jej do końca, błędy w grze gości. Trzeci set po dobrej grze obu stron wygrywają goście, mocne ataki , blok i walka w obronie, jednym słowem dobra siatkówka. Edytor prowadzi 2-1. Czwarty set wygląda bardzo podobnie, punkt a punkt aż do końcówki. Prowadząc 2-1 i w czwartym secie 24-22 ma się 2 piłki meczowe. Niestety Edytor przegrywa tego seta, tie break również w samej końcówce... Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 1. (RB)