ALS: OKIS Gaszowice wygrywa swój pierwszy mecz

2011-11-23, Autor:
OKIS Gaszowice wygrywa swój pierwszy mecz w I lidze! Duża dawka emocji w starciu Piwoszy z Kawoszami. A w drugiej lidze: Albion przełamuje niemoc i wreszcie wygrywa.

Leon Internet Rybnik 1 : 3 Jedynka Jankowice II

Leon Internet Rybnik podejmował obrońców tytułu mistrzowskiego... I nie pokazał należytego szacunku, zwłaszcza w pierwszym secie, który gospodarze wygrali 27-25. W drugim secie, podrażnieni goście rozprawili się z przeciwnikiem do 11! Sety trzeci i czwarty, po nerwowych początkach i odrabianiu strat w drugiej części setów, w miarę pewnie dla Jedynki Jankowice II. Odpowiednio do 19 i 21. Cieszą 3 punkty na ciężkim terenie i ze starymi znajomymi... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (ŁW)

Dwójka Świerklany 3 : 0 GAF Gliwice

Goście z Gliwic przyjechali bardzo zmotywowani czemu wyraz dawali w częstych pokrzykiwaniach na boisku (nie bardzo rozumiem tej próby przestraszenia przeciwników bo z doświadczenia wynika nam, że nic to nie daje za wyjątkiem niepotrzebnej utraty sił a koncentracji chyba nie poprawia). Nic to jednak nie dało bo w końcówkach brakowało koncentracji i wszystkie były dla spokojnie grających gospodarzy. Mecz dość przeciętny. Jak Dwójce udawało się odskoczyć na trzy, cztery punkty to Gaf regularnie odrabiał straty zwłaszcza dzięki dobrej swojej zagrywce i słabemu przyjęciu Świerklan (poza wspomnianymi końcówkami). W setach do 22, 23 i 21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (IB)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0 Artus Żory

Na parkiecie spotkały się drużyny o tych samych celach i podobnych możliwościach. Dzisiaj więcej atutów było po stronie miejscowych i dlatego sety były do 19; 18; 17. Dzięki za sportową walkę... Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (JK)

Dach Decker Victoria Pilchowice 1 : 3 Jarbud Rybnik Piaski

W krótkich żołnierskich słowach o meczu Gaszowice vs Kredyty. To był nasz najgorszy mecz od kiedy gram w tej lidze. Gratulacje dla zwycięzców... W setach do 19, 23, -14 i 29. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 4. (PŚ)

OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 1 Kredyty Chwilówki Rybnik

W pierwszym secie od razu odskakujemy na 5:1 i kontrolujemy seta, zagraliśmy w nim skutecznie blokiem. Set kończy się wynikiem 25:21. W drugim secie wiele się działo. Nie potrafiliśmy skończyć ataku, Kredyty dobrze pracowały pasywnym blokiem i wynik na tablicy 9:15. W tym momencie wracamy do życia, odrabiamy straty i wychodzimy na prowadzenie. Kredyty zdeprymowani tym faktem już się nie podnoszą i wygrywamy seta 25:22 W trzecim secie znów zaczynamy tragicznie, nikt nie potrafi skończyć ataku. Kredyty wychodzą na prowadzenie 2:12. Walczyliśmy do końca, udało nam się zmniejszyć stratę do 3 pkt, niestety znowu łapiemy przestój i Kredyty odjeżdżają, set 18:25. W czwartym secie wychodzimy na boisku w bojowym nastroju. Od razu mocno siadamy na Kredyty i zdobywamy przewagę. Gruby szaleje w bloku, piłka raz po raz wraca na stronę Kredytów lub po pasywnym bloku zostaje na naszej a my spokojnie zdobywamy punkty. W tej partii nie pozwalamy sobie na chwilę słabości i wygrywamy 25:14. Sędzia Marian Cegiełka ocena 3. (KJ)

Beer Team Rybnik 2 : 3 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice

Dwa pierwsze sety pod pełną kontrolą gospodarzy. Goście mają problem z odbiorem i blok Beerów ma ułatwione zadanie… W dwóch kolejnych setach sytuacja się odwraca, goście lepiej przyjmują i zaczynają grać bardzo skutecznie na środku siatki. Beer Team ma poważny problem ze skończeniem ataku na skrzydłach, a środka praktycznie nie ma... Piąty set zaczyna się od przewagi gospodarzy 6-2. zmiana stron to jeszcze 8-7 dla Beerów, ale potem to Kawosze zaczynają dominować. Siada odbiór w Beerach i jest już 11-14 dla gości. Dzięki dobrej grze blokiem wyrównujemy jeszcze na 14-14, później 15-15 ale to było wszystko na co było nas stać... W setach 25-20, 25-20, 19-25, 15-25 i 15-17. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 3. (a)

II liga

Albion – gramy dla Kuby 3 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Skok przyjechał osłabiony, kontuzje trzech ważnych graczy. Pierwszy set od początku do końca pewne prowadzenie gospodarzy, którzy nie popełniają błędów i grają prostą ale solidną siatkówkę. Pewna, mierzona zagrywka, agresywny blok, koncentracja w obronie i dobrze rozłożony atak pozwalają na pewne zwycięstwo do 18, drugi set: młodzież się mobilizuje i goście odskakują na 5-1, potem Albion wyrównuje, znów przestój gospodarzy i robi się chyba 15-11 dla SKOKU, tutaj kilka cennych słów szalejącego przy linii Stefana i Albion wraca do własnej pewnej gry i szybko wychodzi na 22-15. Końcówka bez nerwów do 17. Trzeci set: SKOK od początku prowadził, Albion tym razem słabiej na siatce, a goście dokonywali cudów w obronie! I zrobiło się 22-20, i nieco nerwowo... potem kilka wymian punkt za punkt, aż w końcu atak z prawego skrzydła po bloku w aut kończy to spotkanie, do 25. Sędzia Damian Podleśny ocena 5. (DP)

KS Volley Katowice 3 : 0 Impacto LKS Chałupki

I Set: Mocne otwarcie Impacto i prowadzimy 0:5, później punkt za punkt... przy stanie 9:15 tracimy w bardzo szybkim tempie punkt po punkcie, i to Volley Katowice wychodzi na prowadzenie 17:15, później chwila wyrównanej walki i końcówka jednak należała do gospodarzy, i znów nadrobili parę punktów i wygrywają tym samym tego seta 25:20. II Set: Idziemy łeb w łeb przez krótki okres czasu, ale później ponownie zagrywką z wyskoku punktują nas gospodarze, ten set był najgorszy w wykonaniu Impacto w całym meczu, i przegrana 25:17. III Set: Na początku jedziemy na równi później my odskakujemy na 2 punkty, potem znów Katowice odskakują na 2 punkty, wyrównujemy przy stanie 18:18 i... koniec gry praktycznie, bo zawodnicy Katowic już oddali tylko 2 punkty do końca seta tak więc set kończy się wynikiem 25:20. W setach do 20, 17 i 20. Sędzia Monika Wulczyńska ocena 4. (M)

Catering Parys Rydułtowy 2 : 3 Top Ten ZST Rybnik

I set zaczął się od prowadzenia TT 4:0. Dziesiątki kontrolowały przebieg tej partii - dopiero w końcówce Cateringowcy dogonili wynik i byli bliscy wygrania seta. W secie drugim Catering kontynuował dobrą grę, w TT przyjęcia brak - efekt wyraźnie wygrana partia przez gospodarzy. Zmiana rozgrywacza, na plac wszedł Piotrek, który uspokoił grę zespołu i poprowadził TT do zwycięstwa. Gra Dziesiątek zaczęła wreszcie wyglądać jak należy, odbiór był w porządku i przewaga gości w tej odsłonie nie podlegała dyskusji. Swoją dobrą grę TT kontynuowało w partii czwartej, spokojnie budując przewagę 15:8 dla TT. Ale nagle gracze TT dostali niestrawności. Najpierw Ficek pogonił naszych przyjmujących zagrywką, potem środkowy Cateringów jeszcze poprawił i wygrana Cateringów 25:23. Na deser zostawiliśmy sobie topteniaka - Dziesiątkowcy punktowali od początku, zwiększając swoją przewagę. Po zwycięstwie tortu nie było, ale i tak cieszyliśmy się, że udało się wygrać W setach 25-27, 25-21, 19-25, 25-23 i 9-15. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DF)

Fundacja Elektrowni Rybnik 0 : 3 Strzelec Gorzyczki

Na Elektrowni spotkały się dwie drużyny z przeciwnych biegunów tabeli - pierwsza z ostatnią. Z tego powodu "Typerzy" obstawiali jeden wynik - 3:0 ! No i się nie pomylili ! Od pierwszej do ostatniej piłki było widać kto jest liderem, a kto "nowicjuszem". Więcej nie ma co pisać bo był to szybki mecz na bardzo słabym poziomie. Strzelec przyjechał, zobaczył i zwyciężył... W setach do 20, 17 i 18. Sędzia Jarosław Obrodzki ocena 5. (GŚ)

Edytor Suszec 3 : 1 Silesia Lubomia Cafe Nova

Mam wrażenie, że obie ekipy nie zagrały na swoim poziomie, nie chce się wypowiadać za Silesię, ale z naszej strony, oprócz kilku przebłysków, to bardzo kiepsko wyglądało, dlatego cieszą 3 punkty. Po drugim secie na libero wszedł Paweł Ł. i to znacznie poprawiło naszą grę obronną. W setach do 20, -17, 21, 22. Sędzia Adrian Nowak ocena 4. (T)

Olimpia Rybnik 3 : 1 Jedynka Jankowice

Mecz zapowiadał się emocjonująco i takim był, co pokazują wyniku setów. Jedynka zaczęła zdecydowanie i na początku pierwszego seta wypracowała sobie 3-4 punktową przewagę, lecz w samej końcówce seta goście kilka razy z rzędu mylili się w ataku i gramy na przewagi które ostatecznie wygrywa Jedynka. Kolejny set to pobudka Gospodarzy i kilku punktowe prowadzenie, które jednak łatwo można stracić poprzez proste błędy i znów walka w końcówce seta którą tym razem wygrywa Olimpia. Set trzeci to był dla gospodarzy istny horror gdyż przy ok 8 punktowym prowadzeniu, goście nas doganiają i pokazując jak walecznym są zespołem doprowadzają do remisu 23-23, ale i ten set pada łupem Olimpii. Ostatni set to solidna gra Olimpii i słabe przyjęcie gości co pozwoliło zdobyć kilka punków zagrywką i wygrać tego seta jaki cały jakże emocjonujący mecz. W setach 27:29, 27:25, 28:26, 25:20. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (ŁL)