Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 4 grudnia 2010 - 9 termin

I liga

Leon Internet Rybnik 1 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Ogólnie dobry mecz. Szkoda, że drużyna gospodarzy nie mobilizuje się tak na inne mecze bo myślę, że byliby dużo wyżej w tabeli (wiem, że hasło "bij mistrza" wyzwala więcej adrenaliny). Brawa dla Leon-libero bo dzielnie wytrzymywał napór zagrywek gości. Słowa uznania dla sędziego ( sędziny ); perfekcyjnie prowadzony mecz. Momentami wydawało się, że sędziego na tym meczu w ogóle nie ma ( i o to chodzi ). Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (IB)

Artus Żory 1 : 3 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice

Generalnie mecz w nieco ospałym tempie acz momentami można było oglądać grę na dobrym poziomie. W pierwszym secie goście szybko wypracowują dzięki błędom gospodarzy kilkupunktową przewagę i nagle stają dosłownie w miejscu. Tracą (nie jestem pewien, bo nie pamiętam dokładnie) niemal 10 punktów z rzędu i po zaciętej końcówce przerywają seta do 24. Wszystkie następne sety mają podobny przebieg - albo równa gra obu drużyn, albo minimalna przewaga Artusa ale końcówki Artus dzisiaj przegrywał na własne życzenie. W setach -24, 22, 18, 20. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (BG)

Jedynka Jankowice II 3 : 0 Jar-Trans Fox Pszów

Mecz w spokojnej atmosferze, z serii tych, które po prostu trzeba rozegrać. O ospałości gospodarzy niech świadczy choćby wynik pierwszego seta. Goście w okrojonym składzie, wiec pozostałe sety poleciały mocno z górki. Teraz z niecierpliwością czekamy na mecze z ścisłą czołówką. W setach do 24, 11 i 13. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 6. (ŁW)

Beer Team Rybnik 1 : 3 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice

Co do meczu to uważam że było to dobre widowisko. Set pierwszy i czwarty to wiele obron Nowa Computer ataków gospodarzy a następnie wyprowadzanie po nich skutecznych kontr. Stąd takie wyniki tych setów. Set drugi to wygrana gospodarzy, w drużynie gości kilka błędów w ataku i asekuracji ataku. Set trzeci, chyba decydujący później o losach spotkania. Cały czas punkt za punkt. Beery prowadziły już 22:20, ale ostatecznie przegrały seta... W setach do 11, -20, 24 i 14. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (D)

Artus Żory 3 : 1 VT Nędza

Mecz na kiepskim poziomie. Duża ilość, czasami wręcz kuriozalnych błędów i ospałe tempo to w zasadzie niemal cały opis tego "spektaklu". W pierwszym secie (i to chyba jak na złość nawet w pierwszej akcji) kontuzji doznaje jeden z zawodników z Nędzy i goście, jako, że przyjechali tylko w siódemkę musieli radzić sobie już do końca bez zmian. Mamy nadzieję że to nic poważnego (wybity palec?) szybkiego powrotu! Na uwagę zasługują trzy rzeczy - bardzo dobra kierunkowa zagrywka Nędzy w pierwszym secie, którą narobili dużo szkody; historyczny (?) wynik 25:6 w drugim secie, w którym zawodnicy z Nędzy zostali rozbici, a w zasadzie rozbili się sami przez brak przyjęcia; jeśli ktoś chciał zobaczyć jak się kiwa z drugiej piłki to dzisiaj Adam pokazał wszystkie warianty jak tego nie robić. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (BG)

Olimpia Geotim Rybnik 3 : 2 Kredyty Chwilówki Rybnik

W piątkowy wieczór na hali w Kamieniu miał miejsce bardzo ciekawy pojedynek pomiędzy drużyna gospodarzy a drużyną Kredyty Chwilówki. Początek meczu, inicjatywę przejmuje Olimpia i spokojnie wygrywa seta do 18, dzięki skutecznemu blokowi, głownie. Set drugi to walka punkt za punkt gdzie ostatecznie wygrywają goście 26-24. Od trzeciego seta zaczęło się widowisko, mnóstwo kapitalnych akcji w wykonaniu jednych i drugich, walka punkt za punkt choć przeważali goście z Boguszowic, ostatecznie wygrywa Olimpia 25-23. No i niefortunny set 4 (dla Gospodarzy) prowadzimy spokojnie 4-5 punktami a do momentu 22-18 gdy Kredyty doganiają i zachowując więcej zimnej krwi wygrywają seta 25-23 ! Tie-break to już jednostronna gra Geotimu i wynik 15-8. Cieszy nas kolejna wygrana choć szkoda że nie za 3 pkt. W setach 25-18, 24-26, 25-23, 23-25, 15-8. Sędzia: Andrzej Szruba ocena 4. (ŁL)

II liga

Albion Team gramy dla Kuby 0 : 3 Top Ten Rybnik

Pierwszy set wyraźna przewaga gospodarzy do stanu 15:10, topteny bardzo słabo w przyjęciu i ataku, Albion nie popełnia większych błędów ale gra się jakoś nie klei i kiedy TopTeny zwierają szeregi my zaczynamy się gubić i robi się 15:16, potem gra w miarę wyrównana, ale bez fajerwerków. Goście wykorzystują nasze błędy i kończą seta do 21. Drugi set to przewaga dziesiątek, które prowadzą 9-14 i spokojni o wynik wprowadzają zmianę na pozycji rozgrywającego, co wykorzystują goście wychodząc na 15:14, TopTen znów daje koncert nieporadności, potem pojedynek jest dość wyrównany, ale lekką przewagę ma albion, do czasu, pod koniec seta TopTeny podkręcają tempo i dowożą 2 pkt przewagę do końca. Trzeci set to indolencja absolutna gospodarzy, którzy psują wszystko co można zepsuć... W setach do 21,23,16. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (DP)

Catering Parys Rydułtowy 3 : 1 Dach Decker Wilcza

Zwycięstwo gospodarzy w 100% zasłużone. Wilcza nie zagrała złych zawodów ale to co zrobił Catering przeszło nasze oczekiwania. W pierwszym secie Deckery jeszcze wyrywają seta, ale od drugiego rozkręca się Catering. Bardzo mocna zagrywka dwóch przyjmujących odrzuca Deckerów od siatki i gra staje się czytelna co wykorzystują gospodarze wygrywając 3 kolejne sety. Zdobycie punktu z Edytorem nie było przypadkiem Catering w zmienionym składzie gra bardzo dobrą siatkówkę, życzymy kolejnych sukcesów. Wilcza myślami już na następnym meczu... W setach do -23, 27, 31 i 15. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (DS)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Jedynka Jankowice

Pierwszy set to kilku punktowa przewaga drużyny gospodarzy jednak w końcówce ekipa z Jankowic ma piłkę setową jednak nie wykorzystuje tego, SKOK kończy seta do 28. Drugi set to przewaga gospodarzy którzy rozbijają przeciwnika zagrywką i set kończy się do 13. Trzeci set to zbyt duża pewność siebie Skoku myśląc że set sam się wygra. Początek wyglądał podobnie jak w pierwszym SKOK miał małą przewagę którą szybko roztrwonił i przegrywając już 14:20 zdołał dogonić przeciwnika do po 23 jednak nie zdołali postawić kropki nad "i" nie kończąc 2 ostatnich akcji. Początek 4 seta zapowiadał kolejny tie break 3:9, mobilizacja w drużynie gospodarzy przyszła szybko odrabiając straty i przy stanie po 13:13 nie pozwolili już przeciwnikowi uciec wygrywając do 22, a tym samym było to pierwsze zwycięstwo SKOKu na swym parkiecie. W setach 30-28, 25-13, 23-25 i 25-22. Sędzia Patryk Franke ocena 5. (MH)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Impacto LKS Chałupki

Impacto miało spore problemy w przyjęciu naszej zagrywki co utrudniało wam grę (czyli szybko do skrzydeł). Środkiem zagraliście może raz czy dwa co ułatwiało nam stawianie bloku. Mecz oprócz 3 seta ospały i z wahaniami. W pierwszym secie prowadziliście 3:8 i was doszliśmy. Potem my prowadziliśmy 21:17, ale z kolei wy dochodzicie. W Trzecim secie to faktycznie było kilka wymian które kończyły się niezłą zadyszką po obu stronach. W setach do: -29, -13, -21. Sędzia Marian Cegiełka ocena 5. (KJ)

Edytor Team 3 : 1 Rafbol Żernica

Pierwszy set praktycznie do końcówki 23:22 należał do gości, którzy skoncentrowani, utrzymywali przewagę 2-3 punktów, ale końcowe 3 piłki to popis skuteczności Edytora. Trzy ostatnie akcje dają wygrany 1 set Suszcowi. W 2 secie gospodarze chyba się rozluźnili, więc tracą sporo punktów, a przewaga Rafbolu rośnie do 6-8 punktów. Jakieś przebudzenie pod koniec seta Edytorowi niewiele pomaga, gdyż tym razem goście byli równie skoncentrowani, więc 2 seta wygrywa pewnie Rafbol. W kolejnej, 3 partii sytuacja się odwraca i to Edytor wyrabia sobie przewagę 12:3 po koncercie błędów w drużynie gości. Wzięty czas okazuje się bardzo mobilizujący, bo Rafbol wyrównuje na 14:14. Dalej drużyna z Suszcza ponownie przyciska i ich przewaga urasta do 4-5 punktów. Jednak Żernica się nie poddaje, zacięcie walcząc 2 raz wyrównuje na 21:21. Pod koniec, nerwy, loteria i błędy z obu stron, jednak więcej po stronie Rafbolu, którego zawodnicy nie mogą się przebić przez blok aby skończyć atak. W ostatnim 4 secie powtórka z 3 części, jednak już bez emocjonującej końcówki z powodu przewagi Edytora w ataku. W setach do 23, -20, 23 i 18. Sędzia Paweł Łagodziński ocena 5. (TS)