2010-03-23, Autor:

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja aktualności na dzień 20 marca 2010 - 22 kolejka

Leon Internet Rybnik 3 : 0 TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański

Leony ostatnio są groźne na swojej hali... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (a)

Jedynka Jankowice 0 : 3 Albion Team

Drużyny z ogona I ligi ustaliły kolejność w tabeli... Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (a)

Soraya-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 1 Pizzeria Kiler

W pierwszym secie dostaliśmy baty. W drugim walka była punkt za punkt, a nawet mieliśmy przewagę ale po dramatycznej końcówce udaje nam się wygrać. Set trzeci to najpierw Wasza przewaga, potem udaje nam się wyrównać i przy wyniku 24:24 popełniamy dwa błędy i po secie. Set trzeci to już niestety powtórka pierwszego. Ale zgodzę się w jednej sprawie to nie był najlepszy dzień na granie zarówno z jednej jak i z drugiej strony… W setach do 15, - 27, 24 i 17. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. PŚ)

Jar-Trans Fox Pszów 2 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Wypracowana przewaga dwóch punktów przez miejscowych utrzymuje się do stanu 21/19 lepsza koncentracja w końcówce pozwala wgrać seta FOX-om 25/21. Drugi set do uzyskanie trzech punktów przewagi na początku przez gości i tak zostaje do końca 20/25 W trzecim FOX-sy zapomniały jak się gra 1/9 6/15 13/20 by skończyć 14/25. Czwarty role się odwróciły 6/1 14/9 22/16 zryw gości 23/21 końcówka i 25/22. Set piąty to huśtawka formy 3/7 siedem punktów dla miejscowych i 10/7 13/13 końcówka dla gości i 13/15. Atmosfera jak na taki mecz bardzo sportowa. Drużyny umówiły się na początku meczu, że będą przyznawać się do błędów i tak czynili, szkoda że w piątym secie zabrakło odwagi jednemu z zawodników gości. Punkty dla FOX-ów zdobyli Michał(20) Darek(14) Grzegorz(6) Roman(10) Wojtek(6) Piotr(13). W setach 25-21, 20-25, 14-25, 25-23 i 13-15. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (JK)

Artus Żory 3 : 2 Beer Team Rybnik

Jak zwykle pięć setów… Pierwszy to masa błędów po stronie gości i zdecydowane zwycięstwo Artusa. Drugi set bardzo nerwowy ale końcówka znowu dla gospodarzy. Dwa kolejne sety to demolka! Beer wygrywa do 13 i do 8. Niestety w piątym secie więcej zimnej krwi ma Artus i to on wygrywa... Sędzia Marian Żyliński ocena 4. (a)

Jedynka Jankowice II 3 : 0 Olimpia-Geotim Rybnik

Gospodarze w bardzo eksperymentalnym składzie i ustawieniu spokojnie sprostali młodym zawodnikom z Kamienia. Pierwszy set wygrał się prawie sam do 12, w kolejnej partii przyjezdni przemeblowują skład i jest znacznie lepiej, do 19. Trzecia partia zaczęła się od harcerskiego czynu Ursusa i goście odjeżdżają na 0-7, aby przegrać do 18. Sędzia Jan Kasprowicz 5. (ŁW)

Leon Internet Rybnik 3 : 0 Albion Team

Cały mecz pod naszą kontrolą… W setach do 18, 22 i 21. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (G)

TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański 3 : 0 Pizzeria Kiler

Kilerzy pojechali na mecz goła szóstką i po raz pierwszy z tego co pamiętam nie ugrali z Piaskami nawet seta. Kiepski odbiór, słaba zagrywka i do tego niemoc w ataku ze strony Killerów spotkała się z bardzo dobrze tego dnia grającą drużyną z Piasków. No cóż na własne życzenie skomplikowaliśmy sobie końcówkę sezonu zasadniczego... Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (PŚ)

II liga

Rafbol Żernica 3 : 1 GAF Gliwice

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Obie strony zadawały sobie silne ciosy atakiem i blokiem. Jednak niespodziewanie, teoretycznie słabszy Rafbol grał wyraźnie skuteczniej i równiej, zwłaszcza gnębiąc GAF blokiem oraz walcząc w obronie dosłownie o każdą nawet beznadziejną piłkę. A to przynosi efekty i wyraźnie deprymuje gości, dając kilkupunktową przewagę przez cały 1 oraz 2 set. Niewiele też brakowało aby już 3 set zakończył spotkanie wygraną Rafbolu. W końcówce goście mobilizują się, trudną zagrywką odrabiają straty i wygrywają 3 odsłonę meczu. Ciekawy był również przebieg 4 seta. Na początku Gliwicka drużyna na fali poprzednio wygranego seta, zdobywa nieznaczną przewagę. Potem sytuacja zmienia się i trwa wojna punk za punkt. Ponownie końcówka seta należy wyraźnie do Rafbolu, skutkiem czego gospodarze mają 3 piłki meczowe od stanu 24:21. Niełatwo wygrać z GAFem, który nie poddaje się i wyrównuje na 24:24. Potem silny atak kończy spotkanie wygraną RAFBOLu. Naprawdę wyśmienite widowisko, choć niepotrzebne negatywne emocje i kłótnie faktycznie psuły sportową rywalizację. W setach 25:19, 25:22, 22:25, 26:24. Sędzia Krzysztof Homik ocena 1. (TS)

Albion Team Original gramy dla Kuby 0 : 3 KS94 Rachowice

Bolesna porażka Albionu… W setach do 18, 12 i 17. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

Śląskie Centrum Rybnik 3 : 1 Edytor Team

Centrum jeszcze walczy o miejsce premiowane awansem... Sędzia Mateusz Lelek ocena 6. (a)

Baterex Nędza 3 : 1 SKOK Ziemi Rybnickiej

Baterex umacnia się na fotelu lidera... W setach do 17, -25, 21 i 18. Sędzia Marcin Andrzejczak ocena 4. (a)

Impacto LKS Chałupki 3 : 1 Strzelec Gorzyczki

W derbach "przygranicznych" wygrywa młodsza, bardziej zdeterminowana drużyna LKS Chałupki. Mecz jednak dobrze rozpoczynają Strzelcy, Chałupki mają problem z przyjęciem zagrywki. Strzelcy z pełnym spokojem wygrywają set do 21. W dwóch kolejnych odsłonach drużyna gospodarzy, niesiona dopingiem kibiców, zaczyna się rozkręcać, poprawia grę w przyjęciu jak i w serwisie. Za to Strzelców, po wygraniu seta, dopada rozkojarzenie - kuleje przyjęcie, wystawa i atak. Taki stan utrzymuję się przez dwa sety, które "Młodzież" z Chałupek wykorzystuje i wygrywa kolejno set do 18 i 20. Większe emocje mamy dopiero w ostatnim, secie. Żadnej z drużyn nie udaje się odskoczyć na więcej niż 3 punkty. Do samego końca set jest na styku, ale końcówka należy do drużyny gospodarzy, którzy w ten dzień zdecydowanie bardziej byli zmobilizowani i zdeterminowani W setach do -21, 18, 17 i 22. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (GŚ)

Top Ten 3 : 2 Dach Decker-Budohen Wilcza

Na pięćdziesiąte urodziny Stefana - pięć setów i zwycięstwo... W setach 25-21, 23-25, 19-25, 25-18 i 15-9. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (a)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Edytor Team

Początek meczu dla gości, obejmują prowadzenie szybko prowadzenie (2:0, 5:2), OKiS wyrównuje (5:5, 7:7), a po chwili motorki włączają wyższy bieg i dzięki, skutecznej, celowanej zagrywce, z którą nie potrafili sobie poradzić przyjmujący Edytora na tablicy pojawia się wynik 16:7 dla gospodarzy, do końca seta gospodarze kontynuowali taką grę i wygrali pierwszą odsłonę do 13. Drugi set od początku dla OKiS-u, goście starali się nie oddawać łatwo pola. Gospodarze jednak kontynuowali dobrą grę, do dobrej zagrywki dołączył blok i gra w polu, goście zaczęli popełniać błędy w drugiej części seta, co przełożyło się na wynik tej odsłony. W trzecim secie powtórka z poprzednich partii. OKiS kontynuuje swoją dobrą grę, w drużynie Edytora brakuje dobrego przyjęcia. Goście starają się zdobywać punkty sprytnymi zagraniami, wychodzą jednak one w aut lub trafiają na blok gospodarzy. W setach do 13, 17 i 14. Sędzia Kamil Janowski ocena 5. (KW)

KS94 Rachowice 1 : 3 Olimpia Kamień

Pierwszy set po walce wygrali gospodarze. W następnych trzech setach goście pokazali kto rządzi. Atmosfera bardzo przyjazna... W setach do -20, 12, 10 i 17. Sędzia Roman Kożuszek ocena 4. (RK)