2009-11-10, Autor:

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja aktualności na dzień 7 listopada 2009 - 6 kolejka

Leon Internet Rybnik 1 : 3 Geomost Wodzisław

Początek pierwszego seta, to prowadzenie drużyny gości 7:0! Leon chyba wtedy zrozumiał, że goście się nie podłożą i zaczyna grać. Nawet udaje mu się w tym secie wyjść na prowadzenie, ale końcówka należy do gości, którzy wygrywają seta do 22. Drugi set to bardzo dobra gra po stronie gospodarzy, którzy kąsają zagrywką oraz niszczą środkiem. Geomost nie jest w stanie podjąć równorzędnej walki i przegrywa seta do 18. Trzeci i czwarty set mają charakter gry kobiecej tzn. po jednej i drugiej stronie punkty zdobywa są seriami. Lepiej z tego wychodzą goście, którzy wygrywają trzeciego seta do 23, a w czwartym choć przegrywają 22:18 wyrównują, i wygrywają seta do 24. Dzięki czemu zdobywają pierwsze punkty w lidze i wygrywają pierwszy mecz. Ogólnie mecz nie stał na wysokim poziomie gdyż było sporo błędów własnych, ale walka była zacięta do ostatniej piłki. Dodatkowo z jednej i drugiej strony pomagali kibicie, którzy jak mogli wspierali swoje drużyny. W setach 22:25, 25:18, 23:25, 24:26. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (GŚ)

Soraya-TKKF Pawłowice 2 : 3 Jedynka Jankowice II

Mecz zmieniał oblicza. Zwłaszcza dwa pierwsze sety. Najpierw goście wygrywają do 16, by w secie drugim przegrać do... 16. Sytuacja jak w kobiecej siatkówce! Set trzeci, to równa walka i wygrana w końcówce przez gospodarzy. To jednak tylko zmobilizowało gości, którym, wreszcie wszystko wychodziło i pewne zwycięstwo w secie czwartym kilkoma punktami. W tie breaku, goście prowadzili przy zmianie stron. Dowieźli prowadzenie do końca i wygrali do 10. Mecz mógł się podobać. Były długie wymiany, ostre bloki i ataki, podbijane, niejednokrotnie przez obie drużyny. Było dobre granie. Bez zbędnej gadki i gestów, a do tego sędzia spisał się na 5. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (ŁW) 3.11 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Pizzeria Kiler Mecz chyba nie był ciekawym widowiskiem skoro nikt nie napisał do niego komentarza... W setach do 19, 17 i 20. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (a)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Lumen Golejów

Atak na rozgrzewce wygrali goście. Pierwszy set 25/15, przyjezdni nie docenili przeciwnika. Set drugi 7/2 15/5 19/11 końcówka 25/17 miejscowi lepsi w każdym elemencie. Gospodarze myśleli że mecz się wygra sam, dużo zmian i do 20 punkt za punkt potem 23/21 następnie trzy punkty dla gości, jeszcze po 24 i set dla gości 24/26. Zmiany powrotne, do 17 po równo lecz końcówka dla miejscowych 25/19. Od drugiego seta mecz bardzo zacięty, dzięki za walkę. Podziękowanie dla licznych kibiców za sportowy doping. Punkty dla FOX-ów zdobyli: Michał(18) Krzyś(15) Darek(2) Krzyś(4) Grzegorz(2) Roman(2) Wojtek(2) Łukasz(7) Piotr(12). W setach 25-15, 25-17, 24-26 i 25-19. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (JK)

Beer Team Rybnik 3 : 0 Olimpia-Geotim Rybnik

W środowym meczu szóstej kolejki w Szkole Podstawowej Nr 5 na boisku pojawiła się tylko jedna drużyna... Beer Team Rybnik... Mecz się oczywiście odbył, ale była to gra tylko do jednej bramki, Beer Team kąsał zagrywką, stawiał na siatce "Mur Chiński" i atakował szerząc pustki wśród zawodników drużyny przeciwnej. Goście zagrali baaaardzo słabo nie nawiązując walki, podobnie jak w zeszłym roku, jak by byli zaczarowani. Mam nadzieję że rewanż będzie bardziej zacięty i wynik na tablicy będzie widniał również inny (tak jak w zeszłym roku). Mecz toczony w BARDZO miłej, sympatycznej atmosferze, bardzo dobry sędzia, po porostu bardzo miło się grało. W setach do 15, 22 i 14. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 6. (PP)

Artus Żory 3 : 0 Jedynka Jankowice

Ciekawe czy to zbyt wielka duma zwycięskiej ekipy czy też załamanie pokonanych spowodowało absolutny brak relacji z wydarzeń na hali w Żorach... W setach do 18, 22 i 23. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (a)

II liga

Olimpia Kamień 0 : 3 Baterex Nędza

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia Baterexu. Szybko uzyskane prowadzenie pozwoliło gościom spokojnie prowadzić grę. Dzięki dobrej grze skrzydłowych, a także dobrej grze pasywnym blokiem gości, błędom w przyjęciu gospodarzy, set wygrany przez Baterex do 13. Set drugi, to długo utrzymująca się przewaga gospodarzy, jednak goście doganiają Olimpię i doprowadzają do remisu po 19. Wychodzą na prowadzenie i nie oddają go do końca. Set wygrany przez Baterex do 22. Set trzeci to znów przewaga gości i pewne zwycięstwo do 19. Fajna atmosfera, gra fair, przyznawanie się do popełnianych błędów. W setach do 13, 22 i 19. Sędzia Magdalena Kotusz ocena 5. (JL)

Śląskie Centrum Rybnik 3 : 1 Rafbol Żernica

Można powiedzieć, że Rafbol oddał mecz zbyt małym zaangażowaniem i nerwami. Chociaż 1y set wygrało Centrum nie bez wysiłku, a 2i set należał tylko do Rafbolu, to niestety niepotrzebne kłótnie wśród zawodników zespołu z Żernicy umocniły jedynie przewagę gospodarzy zwłaszcza w 4 secie. W trzecim secie zadecydowały przewagi, na własne życzenie gości, choć wygrywali już 22:20. Niestety zbyt dużo błędów własnych zemściło się jak zwykle boleśnie. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:1, po zasłużonej dobrej grze, szczególnie szybkim i skutecznym atakiem z lewego skrzydła. Także odbiór zagrywki na tak małej sali sprawia kłopoty. Bardzo małe gabaryty sali zespołu z Rybnika jest ich niewątpliwym atutem. Jest to właściwie "dodatkowy, 7 zawodnik", z którym ciężko wygrać. Sędzia Daniel Szebeszczyk ocena 3. (TS)

Dach Decker-Budohen Wilcza 1 : 3 Catering Parys Rydułtowy

1 set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy w połowie seta przewaga wynosiła już 5 punktów ale Rydułtowy pokazały charakter i udało się dojść przeciwnika i wygrać set na przewagi 25:27. W drugim secie drużyna z Wilczej popełniła kilka błędów + dobra gra Rydułtów w bloku i wygrana trochę bez historii 13:25. Trzeci set to mobilizacja drużyny z Wilczej a w Rydułtowach nastąpiło rozprężenie co spowodowało kłopoty w przyjęciu i wygrana gospodarzy 25:16. Do połowy czwartego seta gra toczyła się punkt za punkt później drużyna z Rydułtów odskoczyła i powoli budowała przewagę aż do końca seta który zakończył się wynikiem 18:25. 4 sety i pełne 2 godziny walki na parkiecie pokazuje jak trudny to był mecz, sporo obron, długie akcje o każdy punkt trzeba było walczyć z pełnym zaangażowaniem. Na hali panowała wspaniała atmosfera za co dziękujemy drużynie gospodarzy. W setach do 27, 13, -16 i 18. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (KJ)

Top Ten 0 : 3 Impacto LKS Chałupki

Może wszystko potoczyłoby się inaczej, gdyby po odrobieniu straty 6-ściu punktów, przy trzech piłkach setowych TT zdołało przechylić szalę na swoją korzyść w pierwszej odsłonie spotkania - ale to młodzież z Chałupek wykazała się większą odpornością psychiczną i wygrała pierwszą partię bodajże 30:28. Kolejne sety to już coraz bardziej chaotyczna gra TT, które nie mogło uwierzyć, że można atakować 20 cm nad naszym blokiem, podbijać nasze ataki (jeżeli już udało się coś zaatakować), i odbierać nasze zagrywki, które spędzały w powietrzu jakieś 30 sekund każda. Byliśmy niesamowicie zdziwieni, że IMPACTO nie pokłoniło nam się w pas i nie oddało meczu walkowerem. Bez dwóch zdań - zgubiła nas pycha i przekonanie o własnej wielkości. Reasumując, IMPACTO zrobiło z nami dokładnie to samo, co Adamek z Gołotą - pobili nas - byli szybsi, skuteczniejsi, bardziej zorganizowani. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (DF)

Edytor Team 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Pierwszy set całkowicie pod dyktando Gości. Edytor dobrze przyjmuje zagrywkę, ale ma problemy ze skończeniem ataku w przeciwieństwie do drużyny przyjezdnej, która utrzymuje przez cały set kilkupunktową przewagę. W drugim secie sytuacja zmienia się całkowicie- Edytor zaczyna skutecznie atakować. Set trzeci bardzo wyrównany - obie drużyny zagrały tutaj na wysokim poziomie, jednak po stanach Gaszowice wygrywają i jest już 1:2. Kolejny set to seria świetnych zagrywek Gaszowic i duże problemy Edytora, jednak po dużym horrorze udaje się doprowadzić do 5 seta. Tie break od początku pod kontrolą gospodarzy (8:3 do zmiany stron). Mecz i set na korzyść Edytora i podział 3 punktów pomiędzy obie ekipy. Dziękujemy za kolejny wyrównany mecz w przemiłej atmosferze. Sędzia Michalina Konsek ocena 5. (PM)

KS94 Rachowice 0 : 3 SKOK Ziemi Rybnickiej

Mecz na śrdednim poziomie jedno stronny. Młoda drużyna z Rachowic podjeła walkę jedynie na początku 3 seta, kiedy to prowadzili 8:4, jednak przewaga gospodarzy została szybko roztwoniona. Dobra zagrywka gości spowodowała sporo utrudnienie w wyprowadzeniu akcji. W pełni zasłużone zwycięstwo SKOKu, który systematycznie pnie się w góre tabeli po niezbyt fortunnym początku sezonu. W setach do 19, 15 i 16. Sędzia Roman Kożuszek ocena 6. (MH)