ALS: Kredyty zachowują szanse na ucieczkę

2012-03-21, Autor:

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej Kredyty zachowują jeszcze szanse na ucieczkę ze strefy spadkowej. Prawdziwą sensacją tej kolejki była wygrana beniaminka spod znaku Elektrowni na hali poważnego kandydata do awansu!

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2011-2012

Trzynasta edycja

Aktualności na dzień 17 marca 2012 - 20 termin

Kredyty Chwilówki Rybnik 2 : 3 Jar-Trans Fox Pszów
W pierwszym secie obie drużyny idą praktycznie punkt w punkt ale w końcówce Foxy odskakują i zaczyna się nasza, na szczęście udana pogoń. ze stanu 24:21 udaje nam się wyrównać na 24:24 i potem zbierając punkciki wygrywamy do 25. Set drugi to początkowo wyrównana walka ale potem Foxy odjeżdżają a nam brakuje czasu na odrobienie strat. W secie 3 praktycznie powtórka z rozrywki i mój typer idzie się bujać. Na szczęście w secie czwartym udaje nam się poukładać naszą grę i nie pozwalamy się rozwinąć kolegom z Pszowa rozbijając ich do 15. Niestety nie przełożyło się to na naszą grę w secie 5 ponieważ już na początku straciliśmy kilka punktów i w konsekwencji przegraliśmy cały mecz. Mecz ładny z wieloma dobrymi akcjami, a co najważniejsze w dobrej atmosferze i z przyznawaniem się do błędów. W setach 27-25, 21-25, 21-25, 25-15 i 8-15. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (PŚ)

Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 2 Leon Internet Rybnik
Mecz można by porównać do KOBIETY, która zmienną jest i tak było w meczu. Pierwszy set wygrywamy do 18 by drugiego przegrać do 16, trzeci powtórka z rozrywki wygrana do 19 po to by czwartego przegrać do 18.W secie piątym wszystko toczyło się punkt za punkt ale w końcówce chłopaki z Pawłowic odskakują i wygrywają do 12. Mecz który miał wszystko ataki, bloki, wybrony, długie akcje oraz małe napięcie które studził czasami obecny sędzia. W szeregach gości po raz kolejny z dobrej strony pokazał się szczupły atakujący-tak nazwali go koledzy z Kredytów-oby tak dalej... W setach do -18, 16, -19, 18 i -12. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 5. (JK)

Dwójka Świerklany 3 : 1 Artus Żory
We wtorek wieczorem, na bardzo ładnym obiekcie w Świerklanach spotkały się dwie dobrze znające się drużyny. Gospodarze po kilku potknięciach w tym sezonie mam wrażenie są w pełnej mobilizacji, Artus odmładza skład i dociera się z każdym meczem. O dwóch pierwszych setach woleli byśmy zapomnieć i liczyć, że nigdy nam się nie przypomną! Słowo honoru - zagraliśmy najgorsze 2 partie w sezonie, co pozwala Świerklanom wygrać i chyba nawet się nie spocić. W 3 partii zagraliśmy bardzo dobrze, co przy lekkim rozluźnieniu Dwójki pozwala nam ugrać seta co cieszy, bo bardziej my go wygraliśmy niż gospodarze przegrali. To było wszystko na co nas było stać owego wieczora...  Zdołaliśmy poprawnie zagrać jeszcze tylko pół czwartej, jak się okazało, ostatniej partii i już można się było kąpać... Dziękujemy gospodarzom za mecz. Fajnie było popatrzeć na Waszą grę. Drużyna, może w ataku nie jest najmocniejsza w lidze ale solidnością imponuje. Nie liczyłem dokładnie, ale wydaje mi się, że popsuliście tylko 3 zagrywki w cały meczu. I to świetnie ustawienie obrony!  W setach do 13, 17, -23 i 16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4. (BG)

Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Jedynka Jankowice II
Wydawało by się ważny mecz dla Foxów, a powalczyli tylko w drugim secie, w którym nam chwilowo przeszkadzała kubatura sali. Cały mecz zdominowała postawa dwóch panów. Ten “na słupku” już nas przyzwyczaił, że to co widzimy nie zawsze jest prawdziwe... Drugim (anty) bohaterem był filar pszowskiej drużyny, który w pewnym momencie obraził się na sędziego, walnął przysłowiowego FOCHA i stał tylko na boisku. Cóż mieli zrobić pozostali... w tym meczu już nic, bo sznurki zbyt mocno związane na nogach i rękach, ale może w przyszłym sezonie wyrwać się i spokojnie poszukać miejsca w grupie szanujących się ludzi... Słowo klucz SZACUNEK – do siebie, kolegów i rywala. Po raz kolejny wyjeżdżamy z Pszowa zniesmaczeni... W setach 20-25, 25-22, 20-25 i 10-25. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 3. (ŁW)

Dach Decker Victoria Pilchowice 2 : 3 GAF Gliwice
Mecz niestety musiał być rozegrany w Gliwicach z względu na szereg imprez na naszej hali. Spotkanie drużyn walczących o utrzymanie stało na wysokim poziomie. Gliwice prowadziły już 2:0, po kilku roszadach w składzie Deckery doprowadzają do wyrównania, choć w 4 secie Gaf prowadził już 24:20, ale atomowa zagrywka Siwego z pełnym ryzykiem doprowadza do walki na stany i set do przodu. Piąty set padł niestety łupem gospodarzy...  Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (D)

Jarbud Rybnik Piaski 3 : 0 Kredyty Chwilówki Rybnik
Goście stawili się na hali na Piaskach w zdecydowanie rezerwowym składzie lecz idąc za przykładem sprzed tygodnia staraliśmy się utrzymać koncentrację. Pierwszy set to zdecydowana gra Piasków, którzy nie pozwalają gościom się rozegrać i cały set kontrolują pewnie wygrywając do 16. Druga partia to małe rozluźnienie w szeregach Jarbudu i wyrównana gra ze wskazaniem na gości. Jednak od połowy seta zaczyna funkcjonować blok oraz obrona gospodarzy i wygrywają go do 21. Ostatnia partia to w zasadzie kopia pierwszej odsłony, Piaski rozstrzygają seta na swoją korzyść do 14. Mecz w spokojnej atmosferze... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (B)

OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 1 : 3 Beer Team Rybnik
Mecz oprócz drugiego seta dosyć wyrównany. Pierwszy set toczył się w zasadzie przez cały czas pkt za pkt, niestety bardziej doświadczona drużyna z pod znaku piwa wygrywa końcówkę i wyszła na prowadzenie 0:1. W drugim secie pewnie w głowach została nam ta przegrana końcówka co od razu wykorzystuje przeciwnik i spokojnie buduje przewagę której nie oddaje do końca 0:2. W trzecim secie mogło się wydawać, że przyjezdni skończą swe dzieło i wrócą do domu bez straty seta. Nic bardziej mylnego, gospodarze pokazują zęby, budują przewagę dzięki dobrym zagrywką i przyzwoitej grze blokiem. Zbudowaliśmy około dziesięcio pkt przewagę lecz w końcówce seta siadło nam przyjęcie i goście lekko podreperowali wynik. Set czwarty jak się ostatecznie okazało ostatni był dosyć ciekawy. Beery zbudowali sobie sporą przewagę lecz w drugiej części seta udało nam się zniwelować przewagę do 1 pkt, lecz doświadczona drużyna gości pokazała solidną siatkówkę, znów odskoczyła i wygrała seta 22:25 i cały mecz. W setach do 24, 16, -18 i 22. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (KJ)

II liga

Strzelec Gorzyczki 2 : 3 Fundacja Elektrowni Rybnik
No to mamy małą niespodziankę w drugiej lidze... outsider wygrywa z pretendentem do awansu! Patrząc na miejsce w tabeli, cele oraz pierwszy mecz wszyscy typerzy zgodnie stawiali 3:0! Jednak na boisku nie grają statystyki, a drużyny. Dzisiaj na boisku była jedna drużyna - FER! Po stronie gospodarzy 6 zawodników. Spodziewaliśmy się gładkiego zwycięstwa, ale drużyna Fundacji nas zaskoczyła całkowicie odmienną grą niż w pierwszym mecz - za co dla nich brawa! Skutek - pierwszy set wygrany przez FUNDACJĘ do 10! Brak podstawowych graczy spowodował problemy w ustawieniu. Po wytłumaczeniu sobie problemów gładkie dwa wygrane sety. Czwarty set miał być formalnością, ale ponownie okazało się to mylne i set dla gości. Tie-break zaczął się  od wysokie prowadzenia 8:2 dla FER. Potem odbudowa drużyny gospodarzy i mamy stan 13:13! Jednak dwie ostatnie piłki wygrywa - lepsza dzisiaj - drużyna Elektrowni i wygrywa cały mecz!  W setach 10-25, 25-17, 25-18, 23-25 i 13-15.  Sędzia Marek Mikrut ocena 5. (GŚ)

Top Ten ZST Rybnik 3 : 1 Catering Parys Rydułtowy
Cateringi nie przypominają ekipy z początku rozgrywek - zlepek graczy, brak drużyny. We wczorajszym spotkaniu TT spokojnie wygrało dwa pierwsze sety do 14 i 10, wydawało się więc, że trzeci sam już poleci. Kolana i kręgosłupy się wyprostowały - sześć stojaków na parkiecie. A, że Restauratorom w trzecim wychodziło wszystko i podbijali co się dało, to i zmiany w drużynie Dziesiątek nie wniosły wiele do gry. Set w plecy do 20 i ponowna mobilizacja. Zawodnicy spod znaku pięknisia z Troi nie mieli już w partii czwartej wiele do powiedzenia, TOP TEN zagrał zbyt dobrze i set skończył się ponownie do 10. W setach 25-14, 25-10, 20-25 i 25-10. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (DF)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Albion – gramy dla Kuby
Udany rewanż za pierwszą rundę. Pierwszy set pod pełną kontrolą gospodarzy mocne otwarcie zagrywką 6:1, która była mocnym punktem drużyny gospodarzy w tym meczu. Przewagę dowozimy do końca seta 25:19. Drugi set to zdecydowana poprawa gry Albionu, popełniają mniej błędów i w końcówce uciekają na 19:22. Pomimo 2 piłek setowych Albion nie wykorzystuje swojej szansy i do słowa dochodzi SKOK kończąc seta 28:26. W trzecim secie gra bliźniaczo podobna do pierwszego seta jedynie role się zmieniły Albion kontynuuje dobrą grę z seta drugiego, a SKOK popełnia sporo błędów 19:25. W czwartym secie mobilizacja w szeregach gospodarzy i znów mocne otwarcie od 7:2 jednak przewaga utrzymuje się do połowy seta od tego momentu Albion systematycznie odrabia punkty i mamy remis przy stanie 22:22, na więcej Gospodarze nie pozwalają i kończymy mecz asem serwisowym 25:22. Dzięki za fajną walkę i grę fair. W setach do 19, 26, -19 i 22. Sędzia Arkadiusz Łuc ocena 5. (MH)

Jedynka Jankowice 3 : 0 Olimpia Rybnik
Krótko na temat meczu z Olimpią... mecz bez większej historii, chłopaki z Rybnika przyjechali w siedmioosobowym składzie i nie mieli za dużo do powiedzenia w czasie meczu. Od początku do końca całkowita kontrola spotkania przez ekipę z Jankowic pozwoliła nam zainkasować 3 punkty. Jak na amatorkę nawet mała ilość błędów własnych obu drużyn, kilka ciekawych akcji i miażdżąca przewaga Jedynki w bloku... Sędzia Janusz Kuczera ocena 4. (RT)

Impacto LKS Chałupki 1 : 3 KS Volley Katowice
Mimo, że 3 punkty zostały zdobyte, to nie znaczy, że przyszło to bez trudu. W pierwszym secie towarzyszyło nam lekkie spięcie i okazaliśmy się gorsi w kilku elementach, co gospodarze bezwzględnie wykorzystali. Do tego specyficzny obiekt dał nam się we znaki i pierwsza partia padła łupem Impacto. W drugim i trzecim secie odnaleźliśmy pewien rytm gry i udało nam się doprowadzić do zwycięstw. Czwarta partia spotkania zdecydowała o losach spotkania. Nie znaczy to, że zawodnicy z Chałupek oddali ją bez walki. Wręcz przeciwnie, ze stanu 22:19 poprawili wynik na 22:21, zapowiadając chęć zwycięstwa w tej partii. Ostatecznie to my zdołaliśmy wygrać ostatnie akcje, co zapewniło nam ostatecznie kolejne 3 punkty do ligowej tabeli. Dzisiejszy rywal zasługuje na pochwałę. Przede wszystkim siatkarze Impacto popisali się kapitalną grą w obronie i wieloma skutecznymi atakami z lewego skrzydła, na które niełatwo było nam znaleźć lekarstwo. W setach do -19, 20, 20 i 22. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (V)

Silesia Lubomia Cafe Nova 0 : 3 Edytor Suszec
1 set wypracowujemy przewagę skuteczną grą w kontrach którą niestety tracimy w połowie seta i przegrywamy do 23. 2 set praktycznie bez historii, zostaliśmy rozstrzelani zagrywką ekipy z Suszca. Przy wyniku 20:11 jeszcze zrywamy się do walki ale udaje nam się już tylko ugrać 17 oczek w tej partii. 3 set znowu tracimy kupę punktów przez dobrą zagrywkę przeciwnika ale pod koniec odbudowujemy swoją grę i wyciągamy na remis po 20. Niestety znów robimy kilka błędów i przegrywamy do 22. Zasłużone zwycięstwo gości. Niestety popełnialiśmy kupę błędów praktycznie w każdym elemencie a tak się nie da grać z górą tabeli. Mecz w bardzo fajnej atmosferze. W setach do 23, 17, 22. Sędzia Anna Szumska ocena 4. (C)