Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2010-2011

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 30 października 2010 - 5 termin

Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 1 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Pierwszy set to spokojne prowadzenie Dwójki ale przy stanie 21-16 w szeregach gości pojawia się dodatkowy zawodnik (rozluźnienie), za kołnierz wpada nam 9 oczek przy naszym jednym i po secie. Druga odsłona bez historii. W trzeciej partii odskok gospodarzy na 5-1 a potem pogoń, udało się dogonić dopiero przy 22-22 i znowu po secie. O czwartym secie właściwie nie ma co pisać. Jedna z ławek rezerwowych i kibice żartami próbowali rozluźnić i zdekoncentrować przeciwnika na szczęście się nie udało ale było wesoło... W setach do -22, 19, 23, 17. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (IB)

Jedynka Jankowice II 3 : 0 Artus Żory

Generalnie mecz mało ciekawy. Chyba się gościom nie udał. Mało walki, niewiele ciekawych akcji, sporo błędów własnych. Wyniki poszczególnych setów mówią wszystko. Kolejne 3 pkt na koncie Jankowic. W setach do 15, 14 i 11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (ŁW)

GAF Gliwice 1 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Mecz raczej nie porywał ale to pewnie ze względów personalnych bo i GAF przystąpił do meczu bardzo osłabiony a i Pszów też nie grał pełną kadrą. Mimo słabszego widowiska emocji nie zabrakło bo obie drużyny w każdym secie szły równo punkt za punkt i to w końcówkach decydowały się losy setów. O wyniku zadecydowało słabe przyjęcie Gospodarzy, no ale bez dwójki podstawowych przyjmujących było ciężko. Niestety znów byliśmy świadkami kontuzji i skręcenia stawu skokowego przez zawodnika z Pszowa. Miejmy nadzieje że uraz nie jest poważny i kolega szybko wróci na parkiet. Dzięki za mecz fair i czekamy na rewanż. W setach -23, 23, 22, 22. Sędzia Dominik Niśkiewicz ocena 5. (MM)

VT Nędza 3 : 1 Beer Team Rybnik

Do Nędzy w piątkowy wieczór przyjechał Beer Team. Odnieśliśmy ważne zwycięstwo nad murowanym faworytem. Beer Team to przecież piąta drużyna poprzedniej edycji Ligi! Cenne 3 punkty zostały w Nędzy. Dobry mecz w fajnej atmosferze. W setach do 23, 23, -24 i 22. Sędzia Piotr Lazar ocena 6. (JL)

Olimpia Geotim Rybnik 0 : 3 Jarbud Rybnik Piaski

Jarbud Rybnik Piaski przyjeżdżał dziś na halę do "sąsiadów". Wszystkie sety miały podobne oblicze, bardzo dużo błędów własnych po obu stronach siatki, jak i w obronie tak i w ataku. Najbardziej zacięty był set drugi, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowuje Jarbud i wygrywa do 23. Pierwszy i trzeci set są do siebie podobne, Jarbud odskakuje na kilka punktów i kontroluje sety do końca, wygrywając za 3 pkt. Mecz toczony w spokojnej i miłej atmosferze w duchu fair play. W setach do 22, 23, 21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (PP)

II liga

Top Ten Rybnik 2 : 3 Edytor Team

Edytor stracił pierwszy punkt w tym sezonie, na trudnym terenie, czyli w specyficznej i gorącej hali Top Tenu... Sędzia Michalina Cichecka ocena 5. (a)

Strzelec Gorzyczki 3 : 1 Rafbol Żernica

Od pierwszej piłki drużyna Rafbolu wchodzi w mecz zmobilizowana. Dobry odbiór i wystawa pozwala na wiele swobody na siatce, dzięki czemu nie oddają kilkupunktowego prowadzenia ani na moment - set dla Rafbolu. W 2 secie Strzelec wyraźnie ruszył do ataku, zdobywając kilka punktów na początku. Później wprawdzie atakujący odbijali się od bloku gości jak od ściany, jednak szczęście dopisywało gospodarzom i zdobywali cenne punkty przewagi, którą ciężko było odrobić tylko blokiem. W 3 i 4 secie podobnie, świetny blok i walka o każdą piłkę ale niewiele więcej ze strony Rafbolu. Słaba, przewidywalna i wolna wystawa prosto na blok nie pozwalała kończyć ataków, najbardziej brakowało też ataków z krótkiej. Strzelcy większość wyblokowali i wybronili, a zdarzały się akcje z 5-7 atakami zblokowanymi pod rząd i to z każdej ze stron! Ogólnie Rafbol cały czas gonił Strzelca lecz mało skutecznie, robiąc sporo błędów własnych. Może poza końcówką 3 seta, gdy w obliczu piłki setowej 20:24 dla Gorzyczek, doprowadza do 23:24 i kolejny raz po błędzie własnym zagrywki oddaje seta przeciwnikom. W setach do -20, 16, 23, 18. Sędzia Marek Mikrut ocena 6. (TS)

Dach Decker Wilcza 3 : 1 Jedynka Jankowice

Mecz zaczął się od wzajemnego badania sił, spokojne kolejne akcje z obu stron , Deckery odskakują dopiero w połowie seta. Kolejny set zmiana sytuacji i to Jedynka odskakuje na kilka punktów w końcówce Wilcza dochodzi ale na przewagi lepsi goście. Następne dwa sety padają łupem gospodarzy. Na uwagę zasługuje jedna z akcji kiedy to Środkowy z Deckerów (Armin) czołem blokuje zawodnika z Jankowic i zdobywa tym cenny punkt. W końcówce także nieprzyjemna sytuacja zawodnik z Jedynki skręcił kolano ( życzymy szybkiego powrotu na parkiety ligi ). Mecz w super atmosferze dziękujemy i czekamy na rewanż. W setach do 20, -27, 23 i 20. Sędzia Ogiermann Gerard ocena 5. (DS)

Impacto LKS Chałupki 3 : 2 Catering Parys Rydułtowy

Mecz gdyby nie zachowanie niektórych nerwowych zawodników stał na dość wysokim poziomie dobre ataki długie akcje i zacięte pełne zwrotów akcje na pewno podobały się jakże licznej publiczności Catering mimo braku punktów sprawił nam duże kłopoty jednak w tym sezonie jesteśmy mistrzami tie breaków i pewnie w nim wygrywamy. W setach do 21, -21, -23, 22 i 11. Sędzia Tomasz Podgórski ocena 4. (D)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Albion Team gramy dla Kuby

Pierwszy set to całkowita dominacja Gaszowic w każdym elemencie gry i zwycięstwo 25:14. Drugi to również pewna gra Gaszowic lecz pod koniec seta kilka błędów własnych, ekipa z Albionu broni trzy piłki setowe ale przy czwartej nie mają już nic do powiedzenia i wygrana 25:18. Trzeci set to lekkie rozluźnienie i trochę chaosu spowodowanego zmianami z czego korzysta Albion i na początek wychodzi na prowadzenie 0:4. Na szczęście chłopaki szybko się zbierają, odrabiają straty po czym wrzucają wyższy bieg i odjeżdżają kończąc seta 25:16. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 6. (KJ)

KS94 Rachowice 0 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Rachowice chyba złapały zadyszkę, po dobrym początku sezonu seria dotkliwych porażek… W setach do 23, 19 i 20. Sędzia Roman Kożuszek ocena 4. (a)