Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 4 marca 2011 - 18 termin

I liga

Leon Internet Rybnik 1 : 3 Jedynka Jankowice II

Leony przystępują do meczu bez ptaka. 1set całkowita demolka leona. 2set leon pomału się budzi, a chłopaki z jedynki robią sobie wewnętrzne zawody w stylu kto mocniej zaatakuje. 3set to uśpienie jedynki i gra leonów praktycznie bez błędów własnych (jedynka dalej ma swoje rozgrywki kto mocniej atakuje i walą co drugi mocny atak w aut). 4set dalej na parkiecie dzieje się to samo co w secie 3 i jest BARDZO BLISKO sensacji, doganiamy jedynkę w okolicach 20 punktu i zaczynamy prowadzić 23-21, w tym momencie idę na zagrywkę i próbuje upolować fijasa na lewym ale ten nic sobie z tego nie robi i mamy 23-22. następnie nasi robią przejście i mamy setową, niestety lechu obija blok i piłka wychodzi w aut ale sędzina pokazuje pole, w tym momencie coś się zacina, nie umiemy skończyć 3 piłek z rzędu no i po meczu. Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (L)

Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 1 Olimpia Geotim Rybnik

Przyjechały młode wilki pokazały jak się gra spokojnie i bez błędów i wygrały do 21. Kolejne sety to jednak kilku punktowa przewaga przez większość seta i pewne wygrane w setach do 18,16,14 przez NOWA COMPUTER która jeżeli myśli o lepszej pozycji w końcowej klasyfikacji to musi grać siatkówkę na nieco wyższym poziomie... Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (JK)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0 Artus Żory

Punkty potrzebne obu drużynom, maksymalne skupienie na rozgrzewce pierwszy set i po równo do 13, potem pięć dla FOX-ów, jeszcze trzy i zostaje 25/17. W tym secie wyraźnie słaby odbiór Artusów. W drugim goście dokonują zmiany w ustawieniu, wyrównana zacięta walka do stanu 18/17 chwila dekoncentracji gości co pozwala miejscowym ugrać pięć punktów pod rząd i końcówka 25/19. W tym rozdaniu atak miejscowych był skuteczniejszy. Trzeci set to od samego początku przewaga gospodarzy 4/1, 10/4, 14/9, FOX-sy uwierzyły że set się wygra sam i zrobiło się 16/14. Czas, mobilizacja i 25/19. Mecz sportowej walki, udał się rewanż, dzięki za mecz. W setach do 17, 19, 19. FOX-sy punktowały (+/błędy własne) Michał(10/2) Krzyś(14/3) Grzegorz(4/1) Wojtek(4/3) Robert(0/1) Łukasz(9/1) Paweł(13/8). Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (JK)

GAF Gliwice 3 : 0 VT Nędza

Choć wynik wskazuje na gładką wygraną Gospodarzy to mecz był dość wyrównany. GAF jak zwykle zagrał gołą szóstką a VT przybyło w licznym składzie choć ponoć też nie do końca podstawowym. To bardzo cenne 3 punkty dla drużyny z Gliwic w kontekście utrzymania w lidze. W setach 29:27, 25:18, 25:22. Sędzia Tomasz Eberhardt ocena 3. (MM)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 0 Kredyty Chwilówki Rybnik

Set pierwszy a tu zaskoczenie, bo Kredyty mają całkiem poukładaną grę i w pewnym momencie prowadzą już 11:5. Ale jak to u nas bywa coś się zacina, siada odbiór i Świerklany wychodzą na prowadzenie by spokojnie wygrać całego seta. W tym secie na uwagę zwraca długa akcja z obronami i atakami z obu stron zakończona po chyba 7 wymianach wygraną Kredytów. Set drugi to już lekkie podłamanie Kredytów, które nie potrafią ustabilizować odbioru co powoduje problemy z wystawą i skończeniem ataku ponieważ albo jesteśmy blokowani przez szczelny blok albo podbijani w obronie. Set trzeci to ciąg dalszy seta drugiego i co to gadać faworyt spokojnie dowozi zwycięstwo za trzy punkty. W meczu było kilka bardzo ładnych wymian z obu stron, po których nie widać było że drużyny w tabeli dzieli przepaść. W setach do 18, 18 i 17. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (PŚ)

II liga

Albion Team gramy dla Kuby 0 : 3 Catering Parys Rydułtowy

Albion wpadł pod zimny prysznic z Rydułtów... zresztą goście zagrali bardzo nie fair no bo jak można tak mocno i celnie atakować, dobrze przyjmować zagrywkę, skutecznie blokować i w ogóle grać dobrze w siatkówkę... nasze poprzednie dwa mecze wygraliśmy przebijając piłkę na drugą stronę... a chłopaki z cateringu zagrali zupełnie inaczej... co się nam udało z trudem przebić to jakimś dziwnym trafem lądowało u nas z powrotem... Nieładnie nieładnie... A na serio, Catering zagrał bardzo poprawnie w przyjęciu i świetnie w ataku, my d....pa w każdym elemencie... inna rzecz że cudem zebraliśmy skład... no ale to już nasz problem. W setach do 13, 20 i 16. Sędzia Damian Podleśny ocena 6. (DP)

OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 1 Top Ten Rybnik

Do Gaszowic przyjechał słynny już, lubiący grać tie-breaki Top Ten. Tym razem jednak udało nam się uniknąć straty pkt lecz łatwo nie było. Na pierwszego seta o dziwo Top Ten wychodzi bez wiary w zwycięstwo, jakby nawet bez wiary w ugranie seta. Set bez historii wygrywamy go 25:13 psując przy tym 5 zagrywek. Chłopaki z Top Tena ostrzeliwali 10m boiska co oczywiście nie dawało pkt. W drugim secie budzi się Top ten a OKiS siada, psujemy dużo zagrywek, w boisko wpadają piłki które nie miały prawa wylądować na parkiecie. W ten sposób przegraliśmy tą partię. Dwa ostatnie sety wyglądają bardzo podobnie ostra walka do ostatniego pkt. Top Ten do ostatniej piłki wierzył w tie-breaka my za to nie chcieliśmy go grać i wyszło na nasze, 3pkt zostają w Gaszowicach. Tym samym odnosimy 15 zwycięstwo z rzędu w lidze Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 4. (KJ)

Strzelec Gorzyczki 0 : 3 Impacto LKS Chałupki

I Set: Najbardziej wyrównany ze wszystkich dzisiejszych setów. Na początku Strzelec lepiej rozpoczyna i prowadzi 3:1 później robi się ciekawie dopiero chyba przy wyniku 20:20 bo wtedy to dogoniliśmy Gorzyczki, później punkt za punkt ale zimniejszą krew zachowuje Impacto i wygrywamy. 22:25. II Set: wychodzimy na prowadzenie 5:11. Później tzw. 'stop' i tracimy z rzędu parę punktów. I robi się nieciekawie bo 16:17, bo Strzelec zaczyna odrabiać straty. Ale na nic się to zdało bo wygraliśmy tego seta (21:25). III Set: o początku w wykonaniu Impacto nie ma co mówić bo wynik na tablicy wszystko mówił 9:1 potem wzięliśmy czas i powoli odrabiamy straty, dopiero przy wyniku 23:21 podgoniliśmy i tu zaczyna się lekka nerwówka, kończymy seta atakiem blok aut. W setach do 22, 21 i 23. Sędzia Bartosz Michalski ocena 5. (M)

Catering Parys Rydułtowy 3 : 2 KS94 Rachowice

Mecz na w miarę równym poziomie. W pierwszym secie goście mieli małe zamieszanie co wykorzystali gospodarze i łatwo wygrali. Drugi set, mimo tego, że gospodarze prowadzili do 23 pkt udaje się na końcu wygrać gościom. Następne sety wyraźnie wygrały poszczególne drużyny. Niestety tie break zdecydowanie wygrywają gospodarze. Atmosfera była przyjazna. W setach 25-20, 24-25, 19-25, 25-19 i 15-11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (AK)

Dach Decker Victoria Pilchowice 3 : 2 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Po dość dziwnym meczu Deckery wygrywają i utrzymują bezpieczną przewagę nad grupą pościgową. Mecz rozpoczyna się z 30 min opóźnieniem, na chwilę przed pierwszym gwizdkiem gaśnie światło na hali w Pilchowicach ale całe szczęście mecz udaje się rozegrać. Życzymy 2 kolegom z Skoku szybkiego powrotu do zdrowia myślę, że kontuzje nie były groźne W setach 25-23, 17-25, 24-26, 25-19 i 15-11. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (DS)

Jedynka Jankowice 3 : 0 Top Ten Rybnik

Całkiem nieoczekiwanie… bo nie w pięciu setach przegrywa Top Ten... W setach do 14, 19 i 24. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 2 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Goście mecz rozpoczęli w osłabieniu - brakiem przyjmującego. Dużo chaosu w grze po obu stronach, gospodarze okazują się lepsi wygrywając tego seta do 23. Drugi set - OKIS w komplecie i mocne uderzenie z ich strony szybko wyrównując stan spotkania 1:1 w secie do 17. Trzeci set to ciąg dalszy dominacji OKISu - do 22. Czwarty set miał być już tylko formalnością jednak to SKOK zaskakuje uciekając na 6:1 przewaga utrzymywała się aż do momentu 16:9 kiedy to goście powoli odrabiają punkty na 19:17. Ty razem to SKOK robi zryw i ucieka na 22:17. Kiedy przy stanie 24:20 robi się gorąco bo to OKIS dochodzi już na 1 pkt jednak ostanie słowo należy do SKOKu 25:23. Tie break zaczyna się prowadzeniem OKISu 1:3 jednak to zmiana stron następuje przy 1 pkt prowadzeniu gospodarzy. Gra jest zacięta pierwsza piłka meczowa dla SKOKu 14:13 niewykorzystana i OKIS wygrywa 16:14. Sędzia Piotr Thoman ocena 4. (MH)