ALS: Dwójka wraca do mistrzowskiej formy

Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 18 marca 2011 - 20 termin

I liga

Kredyty Chwilówki Rybnik 2 : 3 GAF Gliwice

Ciekawy mecz można było dzisiaj zobaczyć w Rybniku. Broniące się przed barażami Kredyty i coraz bardziej spokojny 1-ligowego bytu GAF stworzyły niezłe siatkarskie widowisko. O wygranej Gości zdecydowała bardzo dobra gra blokiem oraz niezła gra na środku. W pozostałych statystykach było raczej remisowo. W setach -20, 23, 23, -19, -10 Sędzia Jan Kasprowicz ocena 3. (MM)

Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 2 Beer Team Rybnik

Pierwszy set gra punkt za punkt do połowy seta w drugiej części Beery nabierają prędkości, odskakują i wygrywają o 17. Set 2 i 3 podobny do pierwszego ale to zwycięsko wychodzi drużyna NOWA COMPUTER. W secie czwartym dzieje się dziwna rzecz, cały czas prowadzenie gospodarzy do stanu 24-21 i co i przegrywamy do 26. W tie breaku od początku mocne uderzenie Computer 8-2 i całego seta do 9. Mecz stojący na niezłym poziomie było wszystko bloki, wybloki, obrony, ataki oraz sportowa walka... W setach do -17, 23, 20, -24 i 9. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (JK)

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 1 Leon Internet Rybnik

Świerklany powoli wracają do mistrzowskiej formy... W setach do 20, - 19, 22 i 15. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

GAF Gliwice 3 : 1 Jarbud Rybnik Piaski

Udany rewanż Gospodarzy za porażkę na wyjeździe. Pierwszy set bardzo wyrównany, Goście prowadzili już 24:21 jednak GAF doprowadza do stanu 24:24 i mając później dwie piłki setowe nie potrafi postawić kropki nad „i” . Tą partię wygrywa ostatecznie Jarbud 29:27. Pozostałe 3 sety to walka punkt za punkt do 16-17 punktu. Wtedy w każdym z pozostałych setów coś się zacina u Gości a GAF gra nadal swoje i wygrywa kolejne 3 sety do 18, 18, 17. Na uwagę zasługuje gra fair play obu drużyn mimo słabszej dyspozycji „rezerwowego” sędziego. Nagroda fair play na turnieju finałowym należy się również kapitanowi Jarbudu za sportowe podejście do gry. Dziękujemy za fajny mecz i do zobaczenia w play off. Sędzia Joanna Będlińska ocena 2. (MM)

VT Nędza 0 : 3 Artus Żory

To był niezwykle ważny mecz dla układu tabeli… Beniaminek nie dał jednak rady zdecydowanie bardziej doświadczonej drużynie gości... W setach do 21, 21 i 23. Sędzia Grzegorz Swoboda ocena 5. (a)

Kredyty Chwilówki Rybnik 3 : 1 Olimpia Geotim Rybnik

Set pierwszy to wzajemne badanie się drużyn po czym Kredyty odskakują na kilka punktów, prowadza przez większość seta by w końcówce załapać chwilę dekoncentracji po której Olimpia nas dochodzi ale końcówka na szczęście dla nas. Set drugi to powtórka z rozrywki, Kredyty zdobywają kilkupunktową przewagę by po chwili ją stracić ale znów wychodzimy zwycięsko. Set trzeci to już pokaz jak stracić wygranego seta. Prowadząc w końcówce chyba 5 punktami zaczynamy myśleć o pomeczowym piwie i przegrywamy seta. na szczęście w secie czwartym wszystko wraca na dobre tory i nasza dekoncentracja się nie pogłębia dzięki czemu wygrywamy seta i cały mecz. W naszej drużynie wreszcie zadziałało przyjęcie dzięki czemu nasza gra w ataku wyglądała o niebo lepiej w porównaniu do poprzednich meczy, dodatkowo popracowaliśmy zagrywką i wreszcie 3 punkty na naszym koncie. Sędzia Marian Żyliński ocena 4. (PŚ)

II liga

Top Ten Rybnik 3 : 0 Albion Team gramy dla Kuby

W meczu spotkały się dwie zdziesiątkowane ekipy i z tego też powodu widowisko nie mogło stać na najwyższym poziomie. Nie rzutowało to jednak na zaciętość pojedynku i walkę obu drużyn. Dumni Synowie Albionu zagrali bardzo dobrze w obronie, zaprezentowali ostrą zagrywkę (szczególnie Damian napsuł sporo krwi Baterowi) i bardzo chcieli załapać się naszą słynną pięciosetówkę. A było blisko, przynajmniej trzeciego seta Obcojęzyczni mogli zapisać na swoim koncie - po serii niewymuszonych błędów popełnionych przez Dziesiątki w każdym elemencie, goście wysoko prowadzili i chyba do dzisiaj nie wiedzą jak to się stało, że go przegrali. TT grało falami, zrywami, prezentując momenty bardzo dobre, przeplatane fatalnymi akcjami i stójką w polu. W setach do 22, 22 i 25. Sędzia Michalina Cichecka ocena 5. (DF)

Rafbol Żernica 3 : 2 Edytor Team

Faworytem spotkania była drużyna z Suszca, jednak to zespół z Żernicy po wyrównanym meczu odnosi cenne zwycięstwo. Pierwszy set należy do gospodarzy, którzy skutecznie grają w obronie i ataku. W drugiej i trzeciej odsłonie górą są goście, głównie dzięki dobrej, mierzonej zagrywce. Gdy wydaje się, że drużyna z Suszca wywiezie komplet punktów, zawodnicy Rafbolu po raz kolejny pokazują charakter wygrywając po zaciętej walce dwa ostatnie sety. W setach do 22, -17, -23, 23 i 15. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 3. (WZ)

Dach Decker Victoria Pilchowice 3 : 1 Catering Parys Rydułtowy

Mecz z sporą ilością błędów z obu stron siatki, Deckery z dużą ilością zmian w trakcie meczu szukają najbardziej optymalnego składu na play off, w którym można powiedzieć z dużym prawdopodobieństwem, zagramy z Strzelcem. Catering gra dużo lepiej niż wskazuje na to tabela, Deckery przekonali się o tym w pierwszej rundzie , a i teraz nie było łatwo. Mecz w sportowej i przyjaznej atmosferze. W setach do 19, 23, -20 i 15. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (DS)

KS94 Rachowice 0 : 3 Strzelec Gorzyczki

Mecz w Rachowicach, czy gdzie to tam była ta sala bez historii i bez większych emocji. Może poza samym wejściem na salę, kiedy to pani sprzątaczka orzekła, że w butach z czarną podeszwą nie mogę grać. Taki regulamin. No cóż - dobrze, że była jeszcze szóstka chłopaków w podeszwach białych, czy jasnych... Co do samego meczu, to dłuższy od spotkania był dojazd. Szybki mecz w miłej atmosferze i cały czas pod kontrolą gości. W setach do 17, 21 i 22. Sędzia Roman Kożuszek ocena 5. (RT)

Impacto LKS Chałupki 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

I Set: Impacto od początku robi sobie 2 pkt przewagę ale zawodnicy OKIS-u nie odpuszczają i ciężko nam jest odskoczyć na trochę więcej punktów, pod koniec robi się nieciekawie bo 22:22 ale Impacto miało dobre serwy tak więc kończy się set wynikiem 25:22. II Set: To przyjmujący OKIS-u zbytnio się nie popisywali, widać było ogólnie w tym meczu że niezbyt dobrze odbiór idzie, tak więc w pewnym momencie jak Impacto serwowało to 10 pkt pod rząd zrobiliśmy. OKIS przez ten odbiór nie potrafił później niczego ugrać bo ciężko jak się ma wystawiać z 3 metra do skrzydeł, a o krótkiej nawet nie wspominając. Tak więc set bez większej historii kończy się wynikiem 25:14. III Set: Zawodnicy z Gaszowic biorą się za grę... ale do stanu 2:6... później Impacto dogania znów na serwach robi się remis i później powoli odskakujemy gościom na 1-2-3 pkt... i mecz kończy się wynikiem 25:22. Sędzia Mateusz Besz ocena 3. (M)

Edytor Team 3 : 0 Albion Team gramy dla Kuby

Edytor nie rezygnuje z walki o pierwsza czwórkę... W setach do 20, 17 i 23. Sędzia Paweł Łagodziński ocena 3. (a)