ALS: dobry tydzień drużyny z Piasków

2012-03-13, Autor:
Bardzo dobry tydzień ma za sobą drużyna z Piasków. Kredyty walczyły ze zmiennym szczęściem - ale dla typerów to była znowu trudna kolejka. Prawdziwy mecz na szczycie rozegrano w Katowicach.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2011-2012

Trzynasta edycja

Aktualności na dzień 10 marca 2012 - 19 termin

Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 1 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik
Set pierwszy walka punkt za punkt, ale w połowie seta Kredyty odskakują na 21:15 i myśleliśmy że set wygra się sam. W tym momencie na zagrywkę wchodzi Pyza i zagrywając z końca hali rozbija nas doszczętnie. Tracimy całą przewagę i przegrywamy seta choć walka była do samego końca. W drużynie z Pawłowic z bardzo dobrej strony pokazał się młody szczupły kolega na prawym ataku, którego nie potrafiliśmy zablokować. Set drugi to sprężenie Kredytów, które podrażnione nie dają za bardzo pograć kolegom z Pawłowic i wygrywamy do 17. Set trzeci to kolejny horror, który sobie fundujemy. Przy stanie 24:21 coś się zacina i tracimy przewagę. Na szczęście nerwowa końcówka należy do nas i po kilku wymianach udaje nam się wygrać do 27. Set czwarty to początkowo walka punkt za punkt ale w połowie seta stwierdziliśmy, ze nie warto narażać się piłkarzom, którzy już czekali na salę, przyśpieszamy i wygrywamy za 3 punkty. Mecz ładny ze sporą ilością długich wymian niestety toczony w trochę zbyt nerwowej atmosferze. W setach do 26, -17, -27 i -20. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 6. (PŚ)

Dwójka Świerklany 2 : 3 Jarbud Rybnik Piaski
Mecz zaczął się od paru akcji punkt z punkt lecz później siada przyjęcie gości i drużyna ze Świerklan odskakuje na 11-5, której to przewagi nie oddaje do końca seta. Druga partia to lepsza gra Jarbudu w przyjęciu i równa gra do połowy seta kiedy gospodarze popełniają kilka błędów i goście obejmują prowadzenie 15-18, 18-23 i cały set kończy się wygraną gości do 19. Trzeci set to w zasadzie kopia partii pierwszej. Błędy gości w przyjęciu oraz kończeniu piłek i Dwójka wygrywa seta do 15. Czwarty set zaczyna się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy obejmują 4-5 punktowe prowadzenie, lecz Piaski szybko biorą się za odrabianie strat i wychodzą na prowadzenie 11-13, które bronią do końca seta powiększając nawet przewagę. Początek tie breaka do prawdziwa demolka, goście przede wszystkim, dzięki dobrej grze w bloku odskakuje na 1-6, 4-10, ale w tym momencie coś się zacina i Dwójka dochodzi na 9-11, 10-11. Jednak już do końca seta Jarbud dobrze blokuje, nie popełnia błędów i wygrywa! W setach do 16, -19, 15, -18 i -11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (B)

Artus Żory 1 : 3 Jedynka Jankowice II
Jakże cenne zwycięstwo dające pozycję lidera tabeli. A nie musiało być tak kolorowo, gdyż zaczynamy mecz z dużymi roszadami w składzie. W odbiorze obok libero, drugi rozgrywający i środkowy. Myślę, że mogliśmy, mieć obawy o bezwzględne wykorzystanie tej sytuacji przez gospodarzy... Stało się jednak inaczej. Dwa sety pod kontrolą gości. W trzecim mocne rozluźnienie i baty od rycerzy z Dworu Artusa do 11 !! Czwarta partia, znowu sprężenie gości i dowozimy 3 pkt do końca. Żorska hala była dobrym gabarytowym przetarciem przed wycieczką do Pszowa w przyszłym tygodniu.  Sędzia Aleksander Sładczyk ocena 5. (ŁW)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 GAF Gliwice
Goście do Pszowa przyjechali gołą szóstką, ambicji i zaangażowania nie brakowało. Set pierwszy bardzo dziwny, mocne wejście GAF-u i 1:4 równa gra do stanu 15:13. Następuje coś co w tej lidze jeszcze się nie zdarzyło, miejscowi oddają 12 punktów pod rząd 15:25. Set drugi 4:0 12:6 20:11 22:19 25:21 Trzeci set do 9 po równo następnie znowu gra seriami 17:11 19:21 25:22 Czwarty do 15:13 po równo ale potem już tylko FOX-y 25:15. Serie po obydwu stronach wynikały z błędów w ataku. Dla sprawiedliwości gospodarze na sali mieli wszystkich lecz zdolnych do gry tylko siedmiu. Mecz ciekawy ze względu na błędy i ambicje z obydwu stron prowadzony fair z przyznawaniem się do błędów.  W setach do -15, 21, 22 i 15.  Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 6. (JK)

Kredyty Chwilówki Rybnik 1 : 3 GAF Gliwice
Mecz zacięty z niesamowitymi zwrotami i punktami zdobywanymi i traconymi seryjnie. Pierwszego seta wygrywają Gospodarze 25:21 - Goście nierozgrzani, dwóch zawodników weszło na salę równo z pierwszym gwizdkiem. Drugi set wygrany gładko przez Gości (chyba do 19). Trzeci set to niewykorzystana szansa Kredytów, które prowadziły 24:21 by przegrać 25:27! W czwartym secie GAF odskakuje w połowie seta i robi się 24:18 dla drużyny przyjezdnej. Gospodarze jeszcze się zrywają i zdobywają 4 pkt ale ostatecznie partia zasłużenie dla GAFów do 23 i komplet punktów jedzie do Gliwic. W setach 25:21, 19:25, 25:27,  23:25. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (MM)

Jarbud Rybnik Piaski 3 : 1 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice
Goście z Pawłowic stawili się na halę Jarbudu w mocno okrojonym składzie bez minimum dwóch podstawowych graczy. Uśpiona tą sytuacją drużyna z Piasków w pierwszym secie nie potrafi się skupić i skończyć ataku mimo dogranej piłki, goście dobrze grają wyblokiem oraz z kontry, wygrywają partię do 16. Początek drugiego seta wskazywał na pogrom ze strony Pawłowic ale gospodarze od stanu 7:13 zaczynają kończyć piłki a przede wszystkim utrudniają zagrywkę i wygrywają seta do 19. Trzecia odsłona to wyrównana walka punkt za punkt przez cały set lecz w końcówce lepszy okazuje się Jarbud, który wygrywa do 20. Czwarty set to już kontynuacja końcówki trzeciej partii i wygrana gospodarzy do 14. Sędzia Michał Konsek ocena 6. (B)

OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 1 Dach Decker Victoria Pilchowice
Mecz miał zdecydowanie dwa oblicza - początkowa demolka Deckerów oraz powstanie jak Feniks z popiołu gospodarzy. Sety mówią same za siebie:25:9, 23:25 (było 13:3 dla nas, i tyle na ten temat), 20:25, 24:26. Gratulacje dla Okisu za rewanż na swoim terenie, oraz pokazanie drużynie gości, że gra się do końca. Mecz w fajnej przyjaznej atmosferze dwóch beniaminków oraz drużyn w pełni świadomych już walki w play off o utrzymanie w 1 lidze.  Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 4. (DS)

Beer Team Rybnik 3 : 1 Leon Internet Rybnik
Set pierwszy zaczyna się równo do stanu po 6 następnie faworyci typerów czyt. LEON odskakują na bodajże 7 pkt. i robi się 15-8 dla Leona, nieco uśpieni goście wysokim prowadzeniem dają się dogonić a następnie nawet przegonić i przegrywają 20-16, kolejny zryw Leona i doprowadzają do remisu po 22, ale w tym secie zdołali ugrać jeszcze jeden pkt. a Beer 3 i set pada łupem miejscowych. W secie drugim żadna z drużyn nie osiąga więcej niż 2-4 pkt, przewagi, dopiero w końcówce Beer odskakuje i dowozi zwycięstwo. Set 3 od początku prowadzenie obejmuje Beer Team i gdy już się ma samo wygrać przy stanie 20-15, Leony włączają dopalacz, dochodzą nas i niestety wygrywają tego seta, przedłużając nadzieje na końcowy sukces. Wydawać by się mogło, że set czwarty będzie najbardziej zacięty, ale nic z tych rzeczy, set pod kontrolą gospodarzy i bez historii. Ogólnie mecz z kilkoma codziennymi spięciami, zadziwiająco bardzo dobra gra w bloku gospodarzy, no i młodzież w końcu zagrała pierwsze skrzypce, a i szczęście było po naszej stronie... Sędzia Zygmunt Barylak ocena 4.(JO)

II liga

KS Volley Katowice 3 : 2 Edytor Suszec
Początek pierwszego seta był w naszym wykonaniu całkiem niezły, lecz w miarę upływu czasu to zawodnicy z Suszca budowali swoją przewagę , którą utrzymali do końca 21-25. Drugiego seta rozpoczęliśmy zmianami na pozycji przyjmujących. Tę partię również zaczęliśmy od prowadzenia. Rywal nie pozostawał jednak dłużny, wyrównują i wygrywają 23-25. Przed trzecim setem w drużynie pojawiła się pełna mobilizacja. Konsekwentna gra pozwoliła nam osiągnąć przewagę, która w drugiej części seta sięgnęła 6 punktów. Jednak goście wzięli sprawę w swoje ręce, a przy wyniku 20:20 zrobiło się naprawdę gorąco. Na nasze szczęście pokazaliśmy, że mamy stalowe nerwy i wygrywamy 25:22. Set 4 Ta część spotkania to popis naszej drużyny. Już w trakcie trzeciego seta  zaczęliśmy serwować tzw. flota, który sprawiał rywalowi nieco więcej problemów. W pewnym momencie wszystko zaczęło wychodzić i ciężko było wydrzeć nam chociażby punkt, set zakończył się wynikiem 25:11. Tie-break to jakby nowy mecz. Goście pokazali, że wiedzą o co grają i cały czas utrzymywali 1-2 punktową przewagę. Po zmianie stron gonimy i osiągamy remis 12:12. Końcowy gwizdek miał miejsce przy wyniku 15:13. Sędzia Wojciech Obłój ocena 2. (JJ)

Strzelec Gorzyczki 3 : 0 Albion – gramy dla Kuby
Do Gorzyczek przyjechał mocno obkrojony Albion. Tak obkrojony, że na wystawie musiał wystąpić.... MANAGO. U nas również  brak podstawowego wystawiacza oraz mvp poprzedniego sezonu Łukasza. Jednak braki po stronie gości były większe i nie byli wstanie nic ugrać. Jedynie w trzecim secie prowadzili na początku paroma punktami. Po za tą sytuacją pełna kontrola po stronie gospodarzy. Wyróżnić trzeba Łukasza Pańczyka po stronie Albionu, który jako jedyny starał się grać i trzymał grę w odbiorze, jak i zdecydowanie w ataku ! U nas zdecydowanie MVP meczu to... ZYB! W setach do 14, 17, 15.  Sędzia Marek Mikrut ocena 4. (GŚ)

VT Nędza 3 : 0 Impacto LKS Chałupki
I Set: Gospodarze mocno zaczynają zagrywką i robi się 3:0, następnie my serwujemy flotami a gospodarze nie potrafią sobie z tym poradzić i robi się 3:6, następnie powoli zawodnicy z Nędzy odrabiają straty i udaje im się nas dogonić przy stanie 12:12, potem chwila punkt za punkt aż do stanu 18:18, potem znów na serwy wchodzi Jan Franke i rozbija nas prawie do końca i wynik 25:19. II Set: Na początku walka punkt za punkt, potem przy stanie 10:10 gospodarze odjeżdżają, my ich doganiamy przy stanie 17:17 i znów u nas przestój i także przegrywamy tego seta mając problemy z obiorem serwów od Mateusza Skorupy i Jana Franke 25:19. III Set: Najbardziej wyrównany na chwile jest 2:4 na korzyść Impacto, później punkt za punkt do stanu 12:12, potem gospodarze odskakują na 1 punkt i od stanu 19:18, znów u nas się odbiór się sypie i dokładając następne punkty Nędza wygrywa tego seta 25:21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (M)

Fundacja Elektrowni Rybnik 0 : 3 Top Ten ZST Rybnik
Jak wynik pokazuje mecz jednostronny. Nie mieliśmy dziś nic do powiedzenia, goście popełniali mało błędów własnych, za to my całą masę! Każdy set wyrównany do stanu 9 a potem serie błędów w przyjęciu brak skończonych ataków i tak dalej do końca! W setach do 15, 21 i 16.  Sędzia Marian Cegiełka ocena 5. (K)

Olimpia Rybnik 1 : 3 Albion – gramy dla Kuby
Pierwszy set bardzo równo cały czas, w końcówce 23-20 dla gości, robi się 23-23, siatka w ataku i blok na przyjmującym gospodarzy i outsider ligi wygrywa seta! Drugi set od początku do końca pod dyktando gospodarzy, którzy skutecznie serwują i popełniają niewiele błędów w ataku i dość łatwo wygrywają do 17. Już wydawało się, że faworyci weszli w swój rytm, gdy od początku 3 seta to Albion nadawał ton zawodom, były nawet 3-4 pkt przewagi, potem jednak do głosu doszli gospodarze prowadząc już 3pkt w połowie seta, wtedy jednak Olo pociągnął mierzoną zagrywką i zbudowaliśmy przewagę 23-18 niestety zaraz zrobiło się 24-23 dla gospodarzy, ostatnie 3pkt to jednak koncertowa gra gości! Czwarty set był chyba najbardziej wyrównany ze wszystkich, żadna z ekip nie potrafiła uciec na więcej niż 2pkt. Przy stanie 19-18 Olimpia przestała grać... Albion bezlitośnie obijał blok i zakończył seta do 21! Mecz był bardzo dobry, dużo akcji w polu, świetna obrona po obu stronach, kilka ciekawych akcji i znakomita atmosfera! W setach do 23, -17, 24 i 21. (DP)

Silesia Lubomia Cafe Nova 3 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
Spotkanie dobrze znających się ekip. Tego dnia najmocniejszym punktem obu drużyn była zagrywka, która sprawiała sporo trudności przyjmującym. Jednak w meczu lepiej z przyjęciem poradzili sobie gospodarze, którzy odnieśli jakże cenne zwycięstwo. Pierwszy set bardzo zacięty na zmianę obie drużyny wychodziły na prowadzenie, ostatnie słowo należało do gospodarzy. Drugi set to poprawna gry z strony SKOKu i prowadzenie 8:13 jednak od tego momentu mało co wychodzi gościom i straty szybko odrabia Lubomia a w końcówce dobrą zagrywką popisuje się młody przyjmujący Cafe nova i set pada łupem gospodarzy. Trzeci set Gospodarze grają jak natchnieni od początku prowadzenie 7:1, nie potrzebne nerwy nie pomagają gościom, jednak przy stanie 22:13 następuje przestój w szeregach gospodarzy SKOK skoncentrowany odrabia stratę do 4 pkt jednak to nie wystarczyło by odrobić straty... W setach do 23,19 i 19.  Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (MH)