I liga

Leon Internet Rybnik 3 : 2 Jarbud Rybnik Piaski

Leon wygrywa kolejny ważny mecz... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 1 : 3 Jedynka Jankowice II

W pierwszym secie gra punkt za punkt do stanu 20-20 i wtedy odskakują goście w końcówce i wygrywają do 22. Drugi set miał od początku inny przebieg kilku-punktowa przewaga przez całego seta Nowa Computer i wygrana do 15. Trzeci set to powtórka seta drugiego ale w wykonaniu przyjezdnych. W secie czwartym zabrakło w końcówce wiary i wygrana Jedynki i w całym meczu 3-1. W setach do 22, -15, 19 i 20. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JK)

Jedynka Jankowice II 3 : 0 GAF Gliwice

W dwa dni sześć punktów i tylko jeden przegrany set to znaczy, że Jankowice są w gazie… W setach do 17, 20 i 16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6.(a)

Artus Żory 1 : 3 Beer Team Rybnik

I stało się. Po raz kolejny dwie "zaprzyjaźnione" drużyny stanęły naprzeciw siebie. Tym razem wygrał zespół z Rybnika wykazując się wg. mnie większą skutecznością w ataku i z kontry. O ile w pierwszym secie gospodarze prowadzili od początku do końca o tyle w kolejnych partiach więcej spokoju wykazał Beer i kończył piłki, które podawaliśmy na tacy przez swoje nieudolne zagrania. Szkoda końcówki 4 seta gdzie Artus prowadził niemal od początku do stanu 18-15 a potem 23-20 by ostatecznie przegrać ostatnią piłkę poprzez "cios w plecy Judasza". Co jeszcze rzuciło się w oczy to fenomenalna dyspozycja libero Beerów. Odbiór chyba stuprocentowy a i w obronie bardzo dużo piłek się do niego kleiło. W setach do -19, 10, 22 i 25. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (BG)

VT Nędza 1 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Do Nędzy przyjechał zwycięzca poprzedniej edycji Ligi i murowany faworyt meczu. Wydarzenie nie lada, reklama była, a kibice - no niestety nie dopisali. W całym spotkaniu przewagę w poszczególnych setach mieli Goście. Wypracowana przewaga już na początku każdej partii pozwalała Świerklanom spokojnie prowadzić grę. Zwycięstwo pewne, meczyk fajny, kilka ciekawych wymian, siatkarskich "czap" i siarczystych "gwoździ" zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Gratulacje dla zwycięzców - pokonani nie zwieszają głów. Sety: 16-25, 27-25, 21-25, 19-25. Sędzia Piotr Lazar ocena 5. (JL)

Kredyty Chwilówki Rybnik 1 : 3 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice

Mecz spokojny, czasami ospały, dobrze jednak że wygrany… Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (M)

Olimpia Geotim Rybnik 0 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Olimpia nie dała rady ugrać nawet jednego seta i to na swojej hali… W setach do 20, 18 i 17. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

Jarbud Rybnik Piaski 3 : 0 GAF Gliwice

Chłopcy z Piasków bardzo zmobilizowani i zdeterminowani przystąpili do meczu. "Albo dziś odbijemy się i w końcu wygramy albo ..." tak mówili między sobą koledzy z drużyny. W końcu stało się. Piaski w bardzo odmienionym składzie z kontuzją barku i krzyża wygrywają pierwszą partię. Druga partia zacięta - przyjezdni też chcieli zdobyć punkty, ale w dramatycznej końcówce wyższość pokazują chłopaki z Jarbudu. Trzecia partia to spokojne kontrolowanie meczu od samego początku i spokojna wygrana do 21. Dawno Piaski nie zdobyły 4 punktów w jednym tygodniu. Dziękujemy gościom za miłą i dobrą atmosferę. Sędzia Dawid Kochan ocena 5. (PS)

II liga

Top Ten Rybnik 3 : 2 Impacto LKS Chałupki

Set pierwszy pod kontrolą gości 25:20. Set drugi to lepsza gra TT, i gospodarze wygrywają 25:22. W trzeciej partii ponownie chłopaki z Chałupek grają lepiej i wygrywają seta do 19. Czwarta odsłona ponownie należy do TT, ale tylko do stanu 15:10. Później pięć piłek z rzędu przelatuje nam po łapkach i gramy punkt za punkt. Końcówka seta mocno dramatyczna, ze zmieniającym się prowadzeniem i jedna (jedna!) piłka dyskusyjna - czy było pole czy aut przy meczbolu dla Impacto - nie wiem, nie widziałem. W naszej ekipie jeden zawodnik widział pole, reszta aut; chłopcy z Impacto widzieli pole; sędzina uznała, że był aut. Późniejsze piłki w tej odsłonie w mojej opinii bezsporne i wygrana TT 31:29. W piątym secie wyraźna przewaga gospodarzy, zmiana stron przy stanie 8:3, Impacto opadło z sił przegrywa bodajże 7:15. W setach 20:25, 25:22, 19:25, 31:29, 15:7. Sędzia Michalina Cichecka ocena 1. (DF)

Rafbol Żernica 3 : 0 Albion Team gramy dla Kuby

Mecz krótki, w którym 2 pierwsze sety już od 10-12 punktu, właściwie były "do jednej bramki", jedynie z krótkimi okresami skuteczniejszej gry Albion Team. W efekcie w obu setach przewaga na korzyść Rafbolu rosła i była praktycznie nie do odrobienia pod koniec setów. Trochę więcej wigoru, zacięcia można było zaobserwować w 3 secie, w którym sam początek należał zdecydowanie do Albionu. Potem kilkupunktowa przewaga już systematycznie malała, a dalej prowadzenie zmieniło się na korzyść gospodarzy. Cały set wynik były niepewny, a Albion nie oddawał już pola walcząc do końca. Niestety w połowie seta kontuzja czołowego zawodnika z Żernicy wyeliminowała go z gry, co znacząco osłabiło drużynę. Na szczęście nie wpłynęło to znacząco na końcowy wynik i mecz wygrany 3:0. Dziękujemy drużynie Albion Team za grę fair play. Właściwie Rafbol przy kontuzji zawodnika był już zmianach taktycznych, więc musiałby grać w 5, nie zabrakło jednak wyrozumiałości dla braku zmienników. W setach do 20, 15 i 22. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5. (TS)

Catering Parys Rydułtowy 3 : 1 Jedynka Jankowice

Cytując Jedynkowicza można stwierdzić, ze gra gości to była tragedia… W setach 25:20, 25:23, 25:27, 25:21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (a)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 2 : 3 Albion Team gramy dla Kuby

Pierwszy set dość wyrównany, końcówka jednak wyraźnie dla przyjezdnych, którzy od dawna już znali smaku zwycięstwa... drugi i trzeci set dosyć podobne... Albion gra przyzwoitą siatkówkę i prowadzi 2-3 pkt, jednak gospodarze nie mają zamiaru biernie przyglądać i w końcówkach setów przyciskają wygrywając na przewagi oba sety. Czwarty set to ewenement. Albion wydawał się być pogodzony z porażką. SKOK świetnie serwuje, bezbłędnie gra w kontrze i wtedy z 10-3 dla skoku robi się 10-11 dla nas! Gospodarzom jakby ktoś wyłączył prąd, biją po autach, siatce, antenkach, kilka soczystych czap i skutecznych kontr i Albion niespodziewanie demoluje sympatyczną ekipę SKOKu do 15. Tie break to nadal koncert nieporadności gospodarzy i skuteczna gra spragnionych zwycięstwa zawodników Albionu, zmiana stron przy 8-3 i szybko kończymy do 7. W setach do 20, -26, -24, 15 i 7. Sędzia Michał Kubiczek ocena 4. (DP)

Edytor Team 3 : 1 KS94 Rachowice

Mecz na niezbyt wysokim poziomie. Goście dobrze zagrali tylko w secie, który wygrali. Reszta setów zdecydowanie należała do gospodarzy. Atmosfera była przyjemna. Sędzia Roman Kożuszek ocena 6. (RK)