ALPS: za nami pierwsze derby Pszowa

2016-11-21, Autor:

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours 2016-2017 – osiemnasta edycja.
Aktualności na dzień 18 listopada 2016 – 7. termin.

PONIEDZIAŁEK przyniósł nam od razu dwie, niespodzianki.Na własnej sali Orton Flex'y poległy (i to 0-3!) z Jedynką Jankowice III. Szeregi gospodarzy opuścił środkowy, Przemek Sprawka (transfer do Radlina – II liga). Wynik pierwszego seta wskazuje na totalną dominację gości. Dwie, pozostałe partie rozegrały się w końcówkach. To bardzo cenne zwycięstwo na trudnym terenie w Pawłowicach wywindowało jankowicką trójkę na 6 miejsce w tabeli.

W II lidze na salę ZST Rybnik przybył AKS. Mecz z małymi podtekstami... Ale faworyt wywiązał się ze swej roli, choć nie bez problemów. Goście nie tylko stracili pierwszego seta w sezonie, ale stracili też pierwszy punkt. Nakręceni gospodarze stawili mocny opór i podopieczni Piotrka Janika musieli to zwycięstwo wyszarpać! Ale takie spotkania też trzeba umieć wygrywać i za to brawa, dla mimo wszystko nadal niepokonanych AKS'owców.

WTOREK: Na salę do Boguszowic zawitało Proxeo w skromnym, siedmio osobowym składzie. Pojedynki tych drużyn z reguły były zacięte i nie inaczej było tym razem. Jednak cenne trzy punkty pozostają na sali MARAT'u.

Trzy z czterech meczów w II lidze zakończyły się wynikiem 3-0. Jedynka Jankowice poległa u siebie z Zespołem R.Walecka. 20 punktów gospodarze przekroczyli tylko w pierwszym secie. Dominacja przyjezdnych nie podlegała dyskusji.

Pierwszy mecz na swojej sali rozegrał Albiony, ale inauguracja okazała się nieudana, polegli w starciu z Impacto LKS Chałupki 0-3.

Kolejną porażkę 0-3 zalicza Beer Team. Zła passa trwa. Na sali w Pilchowicach dzielnie się bronili, ale niestety w siatkówce świetna gra w obronie na nic się nie zda, jeśli nie przełożymy tego na atak i wykorzystane kontry…

Najciekawsze starcie we wtorek odbyło się w NORD'ach. Powiem więcej - niespodzianka wisiała w powietrzu! Po trzech setach 2-1 prowadzili goście, a piąty set był kwintesencją dramaturgii. NORD prowadzi 8-3, by nagle obudzić się przy 11-12! Meczową mieli przyjezdni, ale ostatecznie 17-15 wygrywają gospodarze.

ŚRODA: Pewne, kolejne zwycięstwo Dwójki Świerklany i fotel lidera.

CZWARTEK: Pierwsze derby Pszowa! Utikom podejmował FOX'y. Młodsza z drużyn wygrywa 3-0.

PIĄTEK: Mecz Jankowic z Piaskami nie należał do jakiś szczególnie, siatkarsko wybitnych. Gospodarze dysponowali większą siłą ognia na całej szerokości siatki. Nie siedziało też przez cały mecz przyjęcie gościom. Na bloku szalał Adam Cerek i to on otrzymał statuetkę MVP. W Gaszowicach zanotowaliśmy małą niespodziankę - miejscowi urwali seta wicemistrzom ligi!

Orton Flex-Pawłowice - Jedynka Jankowice III 0 : 3
MARAT Rybnik - Proxeo Silesia Lubomia 3 : 0
VRF Klimatyzacja Artus Żory - Dwójka Świerklany Projtrans 0 : 3
Utikom InoWino AiR Team - Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0
Jedynka Jankowice II - Prestige Jaruga - Rybnik Piaski 3 : 1
OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle - Leśna Perła Damons Rybnik 1 : 3