ALPS: walka o „czwórkę” będzie zacięta

2016-01-18, Autor:
Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours 2015-2016 - siedemnasta edycja
Aktualności na dzień 15 stycznia 2016 - 16 termin

Pracowity początek tygodnia zaliczył Volley Katowice który w poniedziałek u siebie pokonał jankowicką młodzież 3:0, by w środę w tym samym stosunku przegrać z Leśną Perłą Damons Rybnik. Ten mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie. Starcie dwóch znakomitych rozgrywających, dwóch świetnych "bombardierów", no i nie można zapomnieć, że obie drużyny mają w swoich składach nietuzinkowych libero. Jednak mecz trochę jednostronny, ze wskazaniem zdecydowanie na "Damonsy". Wicemistrzowie ligi pewnie wygrywają z trudnym rywalem.

Mistrzowie ligi wybrali się do Pszowa, dwa bieguny tabeli i faworyci, mimo zdekompletowanego składu, pewnie wygrywają 3:0.

Piątek to na pewno wydarzenie na Piaskach, gdzie Piotr i spółka podejmowali Jankowice 2. Dobre zawody w wykonaniu obu ekip, o zwycięstwie w setach decydowały pojedyncze akcje. Cieszy fakt, że obie ekipy podeszły do spotkania bardzo zdeterminowane, co miało odzwierciedlenie w czasie meczu. Nawet gdy gościom nie szło (szczególnie w trzecim secie), nie zwieszali głów, tylko podejmowali walkę.

Zwycięstwo Proxeo Silesia Lubomia w Gaszowicach (3:0) spowodowało, że walka o "czwórkę" będzie niezwykle zacięta. Zarówno Jedynka 2, Proxeo i „Prestiżowi” mają szansę by znaleźć się w "czwórce".

Druga liga nie próżnowała. Jedynka po walce w III i IV secie pokonuje Edytor, a Beer Team zalicza kolejnego tie-breaka "w plecy", znowu z Verdexem Kuźnia Raciborska.

Walką wtorkowego wieczoru było starcie w Pilchowicach, gdzie przyjechał Utikom. Dyspozycja dnia pokazała, że pewnie wygrywają gospodarze (3:1). Mecz z emocjami w końcówce IV seta.

W czubie tabeli II ligi zrobiło się arcyciekawie, gdy swój mecz w środę w Gorzyczkach wygrał NORD. O drugie miejsce premiowane awansem do I ligi powalczy kilka drużyn.

Pracowity tydzień dla Verdexu, który we wtorek grał w Beerach, a już w czwartek u siebie z Edytorem. Kolejny tie-break i kolejny wygrany.