ALPS: trzy drużyny w I lidze mają już powyżej 40 punktów

2016-01-24, Autor:
Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours 2015-2016 - siedemnasta edycja
Aktualności na dzień 22 stycznia 2016 - 17 termin

Kolejka rozpoczęła się w gali Top Ten, gdzie dojechał OKIS i w godzinnym meczu pokonał miejscowych. W końcówce mądre zmiany przeprowadzone przez "Ptaka" pozwoliły gościom na osiągnięcie przewagi i wygraną w 3 setach. Nieźle w bloku zaprezentował się "Mały". TT przetrzebiony kontuzjami, ale walczący na miarę możliwości, jednak to było za mało. Goście wywożą 3 punkty.

W Pawłowicach bez historii, pewne zwycięstwo "Kawowych" nad FOX'ami. Mecz u siebie z grającymi w nietypowym dla siebie ustawieniu mistrzami ligi zaliczyło Proxeo. Sebastian Żarłok na wystawie, ale to typowy, siatkarski kat, a nie nominalny "sypacz". Gospodarze szansy nie wykorzystali i przegrali 1:3.

Świadkami małej niespodzianki byliśmy w piątek w Jankowicach, gdzie JJIII po tie breaku pokonało JJII. Derby rządzą się jednak swoimi prawami. To już drugi raz jak młode, jankowickie "wilczki" ugryzły faworyta. Przypomnijmy, że "Damonsy" straciły tam punkt.

Na Piaskach niespodzianki nie było. Wicemistrz ligi pokonał "Prestiżowych" 3:0, a co się działo w drugim secie - strach myśleć. Gospodarze muszą go szybko wymazać z pamięci. Pierwszy i trzeci set wygrywany przez gości w końcówkach.

W tabeli bez zmian na czele. Co można zauważyć - trzy drużyny, na tym etapie, już mają powyżej 40 punktów. To się dawno nie zdarzało. Pasjonująco będzie w walce o 4. miejsce.

II liga zaczęła wygraną "Powietrznych" u siebie nad Albionem 3:0. Pewne zwycięstwo i umocnienie się na 2 miejscu. Wtorek przyniósł prawdziwą "bombę". Jedynka Jankowice pokonała u siebie NORD i to 3:0. Faworyt stracił kolejne punkty, co może ich w ostatecznym rachunku drogo kosztować.

Beer Team po zaciętej walce w pięciu setach pokonał Strzelca Gorzyczki. Dwa oblicza miał środowy mecz "Kabareciarzy" z liderem II ligi. Pierwsze dwa sety wysoko wygrane przez każdą z drużyn, a dwa następne na przewagi dla VRF. "Klimatyzowani" umocnili się w fotelu lidera. Czy są już niezagrożeni w walce o awans? Chyba jeszcze za wcześnie o tym mówić. 6 punktów przewagi, mecz mniej, ale do końca jeszcze trochę grania. W czwartek niemoc przełamuje TKKF Szczygłowice, wygrywając w Kuźni Raciborskiej 3:1.